Concept SO-1060 – základný model sušičky potravín, ktorý ponúka všetko čo potrebujete (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 23. októbra 2021 0
Sušička ovocia a zeleniny In Time SO-1060
 • Typ: Hranatá sušička
 • Príkon: 230 W
 • Počet plat: 9
 • Regulácia teploty: 35-70 °C
 • Hmotnosť: 2 kg
 • Povrchová úprava / farba: zelená, biela
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Sušičky ovocia
58,75 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Concept SO-1060 je sušička potravín, ktorá svojim majiteľom prináša lahodnú škálu zdravších jedál, z ktorých všetky sú pripravené priamo vo vašej kuchyni. Sučička odstraňuje vlhkosť z ovocia, zeleniny, húb alebo byliniek bez varenia a udržiava tak vysokú výživovú hodnotu potravín a tie najlepšie chute.

Čítať viac...

porovnanie cien
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
58,75 € Do obchodu Heureka.sk
Datart.sk ⭐️ známy eshop aj sieť predajní (výdajné miesta po celom Slovensku)
⭐️ možnosť nákupu na splátky
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
59,90 € Do obchodu Datart.sk
Hej.sk ⭐️ jeden z najznámeších internetových obchodov na Slovensku
⭐️ veľa druhov dopravy za férové ceny + možnosť osobného odberu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
59,90 € Do obchodu Hej.sk

Concept SO-1060 – základné informácie

Ide o model obľúbenej českej značky, ktorý zaistí rýchle a efektívne sušenie vzduchom, ktorý je rovnomerne distribuovaný na deväť sušiacich plátov. Každý je možné odobrať jednotlivo pre ľahkú manipuláciu a skladovanie. Sú vhodné aj do umývačky riadu. Sušička je vyrobená z odolného plastu, ponúka jednoducho použiteľné ovládacie prvky, reguláciu teploty, časovač a poistku proti prehriatiu.

sušička potravín Concept SO 1060

Dôležité parametre: 
Príkon:230 W
Časovač:áno
Regulácia teploty:áno
Počet sušiacich plátov:9
Priemer sušiaceho podnosu:31,3 cm
Výška sušiaceho podnosu:3,3 cm
Hmotnosť:2 kg

 

Vlastnosti a funkcie

Napriek tomu, že sušička Concept SO-1060 je hranatá, funguje na rovnakom princípe ako okrúhle sušičky – teda sušiace podnosy sa skladajú jedno na druhé. Ide o potravinový dehydrátor s vertikálnym tokom a o cenovo veľmi dostupnú možnosť. Je to čiastočne aj preto, že tento typ sušičky nerozširuje teplo tak rovnako rovnomerne ako horizontálne modely. Je však vybavený ventilátorom, ktorý sa o to výrazne snaží.

Model má pomerne malú stopu, ktorú kompenzuje deväť stohovateľných sušiacich podnosov. Je skvelou voľbou ak má pre vás priestor na pracovnej doske cenu zlata. Vzhľadom na typ konštrukcie a umiestnenie ventilátora teplota nemusí byť nevyhnutne konzistentná – je vyššia na spodku. Účinnosť stohovaných podnosov ovplyvňuje aj externá teplota a tiež to, koľko miesta ponecháte okolo jednotky na vašej doske. Ak chcete dosiahnuť rovnomerné sušenie, pravdepodobne budete musieť v priebehu sušiaceho cyklu podnosy pravidelne rotovať, čo môže byť otravné. Napriek tomuto obmedzeniu je sušička inteligentnou voľbou pre začiatočníkov. Cena je dobrá, nezaberá príliš veľa pracovného, ani úložného priestoru a je vhodná na základné konzervovanie surovín bez prísad.

 

➡️ Časovač

Dehydratácia potravín trvá hodiny, vďaka čomu je možné na ňu ľahko zabudnúť. Časovač pomáha mať vaše ingrediencie pod kontrolou. Môžete ho nastaviť od 1 do 72 hodín. Po uplynutí nastaveného času sušička automaticky vypne. Mohlo by sa zdať, že časovač je vlastne automatické vypnutie. Takmer. Časovač vám však navyše zobrazí aj zostávajúci čas procesu sušenia.

 

➡️ Regulácia teploty

Rôzne druhy surovín budú potrebovať rôzne teploty sušenia. Regulátor teploty, ktorým tento model disponuje, vám umožní plynulé nastavenie teploty od 35 -70 °C. Suroviny by sa mali narezať na nie viac ako 0,5 cm hrúbku a rozprestrieť v jednej vrstve na podnose, aby sa dosiahlo čo najefektívnejšie sušenie. Návod, ktorý je súčasťou balenia, vám poskytne odporúčania pre požadovanú teplotu sušenia podľa jednotlivých typov surovín. Majte na pamäti, že uvedené doporučenia sú približné a môžete dosiahnuť rôzne výsledky.

Ovládací panel Concept SO 1060

 

➡️ Hlučnosť

Pretože je typické, že sušičky potravín prichádzajú s ventilátorom, môžete očakávať, že aj táto bude vydávať určitý hluk.
Hodnotenie úrovne decibelov nie je bežne uvádzaná špecifikácia, ktorú nájdete pri každom modeli. Concept SO 1060 však udáva aj túto hodnotu – 46 dB.

 

Prečo stojí kúpa Concept SO 1060 za zváženie?

 • tí viacej uvedomelí medzi nami, rovnako ako mnohí dietetici, uznávajú dehydratáciu ako nevyhnutnú súčasť zdravého stravovania. Dehydratácia udržuje vitamíny a minerály v potravinách – omnoho viac ako varenie alebo smaženie. Dehydrované ovocie a zelenina môžu byť náhradou čipsov, sladkostí a iných pochutín, ktoré vám bránia v zdravom stravovaní. Strava Paleo, Atkinsova a 5:2 diéty sú pripravené na použitie sušičky potravín.
 • pre zvyšky zeleniny, šupky a konce, kúsky mäsa – teda všetko čo by zvyčajne smerovalo do koša – sušička ponúka životaschopnú možnosť tieto suroviny konzervovať. Znamená to menej odpadu, nižšie účty za potraviny a predĺženú životnosť potravín.
 • dehydrované jedlo má koncentrovanejšiu a bohatšiu chuť. Takže, či už sa rozhodnete pre cuketové, alebo banánové čipsy – sušička je nápomocná pri príprave jedál, ktoré sú kvalitnejšie a chutnejšie ako ich ekvivalenty kupované v obchode.

 

➡️ Recepty, ktoré vás možno inšpirujú

Sušička potravín sa nehodí len na sušenie plátkov jabĺk a byliniek. Tento spotrebič má množstvo funkcií a môže byť použitý pri varení a príprave všetkých druhov potravín.

Jogurt

Prevarte 0,5 litra mlieka a nechajte vychladnúť. Potom pridajte jogurtovú kultúru a vložte do sušičky na asi 6-8 hodín, aby ste získali chutný, krémový a bohatý jogurt.

Granola

Výroba granoly podomácky je zábavný spôsob, ako pripraviť lahodné a zdravé raňajky. Namočte zmes ovsa, semien a orechov cez noc potom pridajte med (alebo sladidlo podľa vášho výberu), sušený kokos, hrozienka a kúsky jabĺk. Nechajte cez noc v sušičke a vychutnajte si raňajky so sójovým alebo mandľovým mliekom.

Kelové lupienky

Sú skvelým zdravým občerstvením a domáce sú omnoho lacnejšie ako kupované v obchode. Našťastie, sušička je všetko, čo potrebujete, aby bol proces prípravy skutočne jednoduchý. Natrhané listy kelu vložte do zariadenia na dve až tri hodiny a posypte ich morskou soľou a droždím pre ľahké, chutné a nízkotučné občerstvenie.

Sušené hovädzie mäso

Steak z hovädzieho mäsa nakrájajte na čo najtenšie plátky. Marinujte cez noc v zmesi korenia podľa vášho výberu, potom sušte 6-8 hodín.

Concept SO 1060

 

Čo sa nám na Concept SO 1060 páči?

 • až 9 sušiacich podnosov oproti bežným piatim – šiestim u iných modelov
 • jednoduchá obsluha
 • vhodné do umývačky riadu
 • funkcia časovača a regulácie teploty
 • vďaka hranatému tvaru sa dá dobre skladovať a nezaberie veľa priestoru na pracovnej doske
 • dostupná cena

 

Čo sa nám na Concept SO 1060 nepáči?

 • podnosy musíte počas sušenia rotovať kvôli nekonzistentnej teplote
 • suroviny, ktoré sú drobnejšie prepadnú cez mriežku podnosu

 

💡 TIP Ak vás zaujíma, čo sa aktuálne na trhu objavuje v ponuke sušičiek, nenechajte si ujsť Test najlepších sušičiek ovocia roku 2021.

 

Recenzie zákazníkov

Recenzie, ktoré prináša Heureka hodnotia sušičku Concept SO-1060 na 80% kladne, čo nie je zlé. Výhrady, ktoré sa objavujú v podstate kopírujú tie naše. Pozrime sa na niektoré z hodnotení aj spolu.

Concept SO 1060 - recenzie

Ďalšie recenzie → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Ak ste vo svete sušenia potravín začiatočníkom a potrebujete dobre skonštruovanú jednotku, ktorá bude sušiť suroviny efektívne a v dostatočnom množstve, môže byť pre vás model Concept SO-1060  zaujímavý. Táto stohovateľná sušička  je cenovo dostupná, ľahko použiteľná a pochádza od obľúbeného „ takmer domáceho“ výrobcu. Na deviatich poschodiach ponúka množstvo využiteľného sušiaceho priestoru. Má nápadný, moderný dizajn, ktorý sa ľahko čistí a udržiava, a vďaka ktorému sa stane atraktívnym a praktickým doplnkom každej kuchyne.

Výhody

 • moderný a hravý dizajn sušičky
 • jednoduchá údržba - pláty v tvare obdĺžnika sú totiž uspôsobené na vloženie do umývačky riadu
 • praktické funkcie: časovač, regulácia teploty, poistka proti prehriatiu
 • ideálny spôsob ako uchovať aj väčší objem úrody

Nevýhody

 • je pomerne vysoká - v priebehu sušenia musíte platy prehadzovať, aby sa potraviny usušili rovnomerne vo všetkých
 • plata sušičky majú pomerne veľké otvory a tak nie je celkom možné sušiť drobnejšie ovocie alebo bylinky

Záver recenzie: Moderná sušička pre fanúšikov sušenia potravín. Skladná, tichá, výkonná so všetkými funkciami, ktoré má kvalitná domáca sušička obsahovať.

Hodnotenie autora
 • kapacita
 • funkčnosť
 • výkon
 • dizajn
 • cena

Súhrn

Sušička s vertikálnym tokom vzduchu, ktorá ponúka vo svojej kategórii štandardný výkon.

4.7

Sušička ovocia a zeleniny In Time SO-1060

✅ Cena: 58,75 €

Chcem Concept SO-1060 Heureka.sk
Vývoj ceny Concept SO-1060


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.