Ezidri FD 500 - krátka recenzia

23. októbra 2021 0
Ezidri FD 500 recenzia
 • Typ: Okrúhla sušička
 • Príkon: 500 W
 • priemerná spotreba 0,1 – 0,2 kWh
 • Počet plat: 5
 • Regulácia teploty: 35-60 °C
 • Hmotnosť: 3,4 kg
 • Povrchová úprava / farba: biela
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Sušičky ovocia
166,96 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Sušička potravín novozélandskej značky Ezidri je zárukou, že vaše ovocie, zelenina, huby aj bylinky budú kvalitne vysušené so zachovaním ich farby, chuti i vône. Sušička Ezidri FD 500 má špeciálny rozvod teplého vzduchu pomocou ventilátora. Vďaka tomu prechádza časť vzduchu sušičkou opakovane a stačí ho len dohriať na požadovanú teplotu, čo výrazne usporí elektrickú energiu a skracuje dobu sušenia.

Má síce o niečo vyššiu obstarávaciu cenu, no veľmi nízke prevádzkové náklady. Takáto sušička vám poslúži mnoho rokov. Pri lacnejších modeloch sušičiek je to presne naopak - tie majú síce nižšiu obstarávaciu cenu, ale vysoké prevádzkové náklady. Vďaka 3 sušiacim programom (35 - 40 °C, 50 - 55 °C, 56 - 60 °C) sa perfektne používa aj na sušenie bylín a kvetín. V základnom prevedení máte k dispozícii 5 plat, ktoré možno ľahko rozšíriť až na 15 + 1 fóliová misku a 1 sieťku.

Nevýhodou, vzhľadom k vyššej cene, je absencia vypínača (časovača). TIP: adaptér do elektrickej zásuvky s časovačom je v podstate len pár € záležitosť.

Výhody

 • regulovaný rozvod teplého vzduchu ventilátorom
 • elektronicky riadené teplotné režimy sušenia v rozsahu 35 - 60 ° C
 • nízka spotreba elektrického prúdu
 • nepriehľadné pláta (nedochádza tak k strate vitamínov pôsobením svetla)
 • možnosť rozšírenia kapacity o ďalšie plata
 • ďalšia výbava pre sušenie ovocných placiek, byliniek a čajov

Nevýhody

 • absencia časovača a vypínača
 • vyššia cena - avšak adekvátna ku kvalite spotrebiča

Záver recenzie: Novozélandskú sušičku potravín Ezidri FD 500 ocení každý, kto dáva dôraz na kvalitu prevedenia a v konečnom dôsledku aj na šetrenie prevádzkových nákladov. Suší dokonale aj pri nízkej teplote, spĺňa tak i požiadavky na raw foods.

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
166,96 € Do obchodu Heureka.sk

Čo o Ezidri FD 500 píše eshop

Susička ovocia, zeleniny, bylin, hub a kvetín s spičkovými parametrami. Susička má regulovaný rozvod teplého vzduchu s ventilátorom, elektronicky riadený teplotný režim susenia v rozsahu 35 - 60 stupňov Celsia. Vyznačuje sa nízkou spotrebou elektrického prúdu (0,1 až 0,2 kWh podľa  teploty a obsahu vody).

Nepriehladná síta zabraňujú rozkladu vitamínov pôsobením svetla. Susička ovocia Ezidri Snackmaker má možnost rozsírenia kapacity o dalsí síta. Priemer síta je 340 mm, výska susičky s 5 sitami je 260 mm. Maximálný doporučený počet sít je 15 kusov, pričom kapacita jedného sita je 0,4 - 0,5 kg.

Ako pracujú susičky ovocia Ezidri? Sacími otvormi v základnej jednotke sa nasává vzduch, ohrievá sa na teplotu nastavenou elektronickým termostatom a sustavou rozvádzacích kanálkov na obvodu sít sa vháňa do vnútorného priestoru jednotlivých sít. Stredovým otvorom sít a veka je část vzduchu vytlačovaný von zo susičky, část vzduchu sa nasává zpät, dohrievá sa a vháňa znova do priestoru sít.

Prečo susit? Susenie je najlacnejsí a najzdravsí zpôsob konzervacie. Setrným susením sa uchová v ovoci a zelenine až 80% vitamínov. Je to predovsetkým vitamín C a A a celá rada vitamínov B, minerálne látky a vláknina. Pri susení sa nepoužívá cukor ani konzervačné látky a farbivá. Susením sa môžu zpracovať prebytok ovocia a zeleniny z vlastnej záhrady alebo lacnejsie ovocie a zelenina nakúpená v letnej sezóne. Na susenie sa dá použíť ovocie mensie, spadnuté a prezrelé. Celý rok sa môžu susiť byliny a na jeseň huby.

Parametre produktu

Súhrn
VýrobcaHydraflow
Farbazelená
Príkon500 W
Regulácia teplotyáno
Regulácia priechodu vzduchuáno
Počet sušiacich plátov5 ks
Otáčajúce sa sušiace plátynie
Hmotnosť3.4 kg

Vývoj ceny Ezidri FD 500


Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.