DeLonghi ECAM 22.110 W – obľúbený automatický kávovar vstupnej úrovne (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 8. decembra 2021 0
DeLonghi ECAM 22.110 W
 • Parný tlak: 15 bar
 • Kapacita nádrže na vodu: 1,8 l
 • Kapacita zásobníka na kávu: 250 g
 • Príkon: 1450 W
 • Funkcie: odvápňovanie, automatické čistenie, nastaviteľná teplota, tryska na napeňovanie mlieka, nastavenie sily kávy, integrovaný mlynček na kávu
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Kávovary
299,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Začnime tým, že zdôrazníme, že DeLonghi ECAM 22.110 W je aktualizovanou verziou ESAM4200, ktorý strávil roky na vrchole najlepšie hodnotených kávovarov svojej triedy. Model ECAM 22.110 W je populárny kávovar typu „bean-to-cup“ s rôznymi možnosťami prispôsobenia, systémom Cappuccino a štýlovým dizajnom. Získal tiež silné recenzie od kupujúcich na internetových stránkach. Sú však vlastnosti ECAM22.110.W v súlade s jeho cenovku? A ako vlastne chutí espresso? Dozviete sa to v našej recenzii!

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
299,00 € Do obchodu Heureka.sk

DeLonghi ECAM 22.110 W – prvý dojem

Vďaka bielemu exteriéru a dizajnu v kaviarenskom štýle má Magnifica ECAM22.110 W vzhľad veľmi odlišný od ostatných modelov Delonghi (napríklad Eletta alebo Esam 4000.b), ktoré sú často čierne a futuristické. Aj keď dizajn ďalších modelov Delonghi je tiež atraktívny, model ECAM 22.110 W v žiadnej kuchyni nebude pôsobiť nevhodne.

Ovládací panel vyzerá na prvý pohľad síce zastrašujúco, ale po niekoľkých pokusoch bude úplne jasný a zrozumiteľný. Hlavný otočný gombík umožňuje znížiť intenzitu kávy, zatiaľ čo okolité tlačidlá menia nastavenia, ako je napríklad dlhá alebo krátka káva.

DeLonghi ECAM 22.110 W

Na ľavej strane stroja je systém Cappuccino (ktorý sa nenachádza na lacnejších modeloch Delonghi). Takto môžete pomocou parného ramena ručne napeniť mlieko na cappuccino alebo latte. Aj keď je to užitočná funkcia, nejde o automatizovaný systém, takže dosiahnutie správnej konzistencie môže vyžadovať určitý čas a cvik. K dispozícii sú dva dávkovače kávy, ktoré vám umožnia pripraviť dve šálky z jedného varného cyklu. Výšku dávkovačov je možné upraviť v závislosti od veľkosti vašich šálok.

Je to dobre premyslené a esteticky príjemné zariadenie. Ide o pomerne kompaktný prístroj, ktorý poteší oko a ktorý sa perfektne hodí do kuchyne akéhokoľvek štýlu. Pri šírke 23,8 cm, hĺbke 43,0 cm a výške 35,1 cm je to priemerná veľkosť a pre väčšinu kuchynských pracovných dosiek nebude robiť problém.

 

Funkcie a vlastnosti

Ak hľadáte nejaké extra funkcie, u DeLonghi ECAM 22.110 W ich nenájdete. Prístroj za 299,00 € eur zvládne iba automatizované espresso a dlhú kávu. Je síce nainštalovaná tryska na mlieko, musíte ho však ručne napeniť sami. Kofeínové nápoje majú samostatné tlačidlá na dve šálky a vy môžete doladiť silu, množstvo a teplotu kávy.

Veľkosť nádoby na zrnkovú kávu je často prehliadaná, ale stojí za to sa uistiť, že pojme najmenej 200 g kávových zŕn. Tento model má kvalitný zásobník na zrnkovú kávu, ktorý pojme až 250 g kávy pri plnej kapacite. Aj stroje, ktoré majú zásobník na 200 g zŕn, sú v poriadku, ale ak nechcete kávu dopĺňať každý druhý deň, vyhnite sa strojom, ktoré pojmú iba 150 g kávových zŕn alebo menej.

 

➡️ Ovládanie

Tento stroj vás veľmi intuitívnym spôsobom prevedie procesom prípravy kávy a to pomocou mimoriadne ľahko pochopiteľného ovládacieho panela s predvolenými nastaveniami, ktoré podávajú kávu tak, aby vyhovovala všetkým požiadavkám na akúkoľvek kávu, ktorú si vyberiete. Ovládací panel má šesť tlačidiel a číselník na ovládanie všetkého, čo potrebujete pre dokonalý výdaj kávy.

Jedným z nich je tlačidlo zapnutia / vypnutia a druhým je zapnutie pary na použitie parnej trysky na zohrievanie a penenie mlieka. Ďalšie 4 tlačidlá ovládajú výdaj kávy a je veľmi pravdepodobné, že použitie jedného z týchto predvolených tlačidiel uspokojí vaše potreby bez ohľadu na to, aký typ kávy máte radi. Každé tlačidlo reguluje množstvo vody, ktoré sa prefiltruje cez mletú kávu a do vašej šálky.

DeLonghi ECAM 22.110 W - ovládací panel

zdroj: pinterest.com

 

Stlačením tlačidla s jednou šálkou vľavo získate 40 ml vody, čo je ekvivalent jedného espressa. Stlačením tlačidla s dvoma šálkami vľavo získate 80 ml vody, čo je ekvivalent dvojitého espressa. Keby to záviselo od nás, pomenovali by sme tlačidlá „single espresso“ a „double espresso“, ale keď viete, čo robia,  tak na tom až tak nezáleží. Tlačidlá vpravo dodávajú viac vody, takže ak uprednostňujete „americkú kávu“, použite tieto tlačidlá. Jedno dodáva 120 ml a druhé 240 ml vody.

 

➡️ Prispôsobenie kávy

Každý má iný vkus pokiaľ ide o to, ako jemnú alebo silnú má rád svoju kávu, takže 40ml, 80ml, 120ml alebo 240ml kávy uspokojí väčšinu chutí. Ak však chcete niečo medzi tým, stačí stlačiť jedno z tlačidiel počas výdaja kávy a naprogramovať si ju, ako sa vám páči. Aby ste dostali kávu takú, aká vám chutí, použite číselník v strede v spojení s jedným zo 4 tlačidiel na kávu.

Otočným voličom sa zvyšuje alebo znižuje množstvo kávy, ktorá je zakaždým zomletá, takže meľte viac pre silnejšiu kávu a menej pre slabšiu. Jemnosť mletia kávy môžete upraviť aj nastavením kolieska nastavenia mletia, ktoré sa nachádza vo vnútri zásobníka na zrnkovú kávu. Vďaka 13 rôznym úrovniam jemnosti môžete kávu ešte viac doladiť. Nádržka na vodu má objem 1,8 litra, čo postačuje na najmenej 8 až 10 šálok predtým, ako je potrebné ju znovu naplniť. V nastaveniach môžete dokonca upraviť teplotu vody, ak predvolené nastavenie nie je pre vás dostatočne horúce.

 

➡️ Ručný napeňovač mlieka

Ak ste fanúšikom mliečnej kávy, ako je latte, alebo milujete cappuccino, pravdepodobne vás osloví skôr sortiment Eletta spoločnosti Delonghi. To však neznamená, že s Magnifica nemôžete tieto nápoje pripravovať, je to však manuálny proces a nie automatický. Kávovary s automatickým napeňovaním mlieka môžu síce vyzerať dobre a spočiatku sa zdajú byť skvelé, ale sú drahšie a nemôžete regulovať teplotu mlieka (okrem tých skutočne drahých) alebo štruktúru a ich čistenie môže spôsobiť bolesť hlavy.

Na tomto stroji jednoducho stlačte tlačidlo pary a len švihnite parným ramenom tesne nad tryskou a napeňte mlieko tak, ako chcete, behom niekoľkých minút. Existuje dôvod, že to tak robia aj v kaviarňach – vášmu latte macchiato alebo trendy Flat white sa nemôže stať nič lepšie ako ručne napenené mlieko.

S DeLonghi ECAM 22.110.B máte úplnú kontrolu nad:

 • množstvom mlieka
 • konzistenciou mliečnej peny
 • teplotou mlieka

Takže nad všetkým, na čom skutočne záleží! Čistenie parného nadstavca je navyše detskou hračkou. Musíte ho iba krátko otvoriť pred a po napenení, aby ste vypustili paru a opláchli zvyšky mlieka z trysiek.

Áno, vieme: ručné napenenie mlieka môže byť nervné, pretože vyžaduje veľa tréningu. Ak vás to však baví, môžete napríklad napeniť kakao alebo Matcha Latte priamo v hrnčeku, alebo začať ďalšie dobrodružné experimenty.

Príprava mliečnych kávových nápojov - ručne

zdroj: pinterest.com

 

💡 Ak vás nebaví hrať sa na baristu – amatéra , len si čo najskôr chcete vychutnať svoj obľúbený mliečny nápoj, možno vás zaujme skôr kávovar DeLonghi ESAM 4500 Magnifica s „cappuccinátorom“  

 

Ďalšie vlastnosti v skratke

 • ECAM22.110 W má takzvaný pre-brewing (pred-sparovací)cyklus s cieľom maximalizovať chuť kávy
 • súčasťou balenia je vodný filter pre odstránenie nežiaducich látok z kávy
 • model má funkcie na úsporu energie, ako napríklad automatické vypnutie a pohotovostný režim
 • na prispôsobenie prístroja vlastnostiam vody v danej oblasti je možné použiť programovateľné nastavenie tvrdosti vody. Zahrnuté sú aj pokyny pre skúšku tvrdosti vody.
 • kapacita nádobky na kávovú usadeninu je 14 šálok
 • umožňuje použitie vopred namletej kávy alebo čerstvých zŕn
 • môže pripraviť dve šálky kávy súčasne
 • „tichý“ mlynček s rôznymi nastaveniami hrubosti
 • odnímateľná varná jednotka pre ľahké čistenie
 • niekoľko čistiacich programov na preplachovanie a odvápnenie
 • 1,8 litrová nádrž na vodu

 

Chuť kávy

Nízka cena Magnifica S prekvapivo neznamená, že máte očakávať vodnaté riešenie s chuťou spálených zŕn. Naopak stroj pracuje na úrovni zariadení, ktoré sú trikrát až štyrikrát drahšie – napríklad Jura E8 (2018). Chuť nie je taká plná ako u ušľachtilej konkurencie, ale je vyvážená a kávovar sa dá nastaviť veľmi presne. DeLonghi ECAM 22.110 W produkuje vynikajúce espresso so silnou arómou. Aj keď je chuť výrazne ovplyvnená kvalitou použitých zŕn, prístroj ponúka kvalitné espresso s bohatou penou. Káva je okrem iného „krémová a aromatická“ a „veľmi chutná a nespálená“. Na prvú kávu dňa si však musíte trochu počkať: stroj musí byť najskôr prepláchnutý a doba ohrevu je celá minúta.

 

💡 TIP! Po prvých dňoch používania nie je zariadenie ešte z hľadiska chuti precízne zabehnuté, preto výrobca odporúča hodnotiť chuť kávy o štyri až päť dní.

 

Čistenie a údržba

Tento model považujeme za veľmi dobre premyslený kávovar, ktorý vsádza na jednoduchosť na tých správnych miestach. Čistenie je určite jedným z týchto miest. DeLonghi ECAM 22.110 W vám čistenie jednoznačne veľmi uľahčí. Po prvé, je tu vodný filter, ktorý aspoň na chvíľu udrží problém s vodným kameňom na uzde. Nechýba ani obligatórny čistiaci program. A ak nie ste príliš ignorantský, čistiaca tableta a niekoľko tipov zvyčajne urobia prácu raz dva.

 

➡️ Čistenie sparovacej jednotky

Na rozdiel od priameho konkurenta Krups EA8918 Evidence môžete sparovaciu jednotku z DeLonghi 22.110 W jednoducho vybrať a po každom dni používania opláchnuť pod tečúcou vodou. Musíte len otvoriť klapku za nádržkou na vodu a súčiastku vybrať v parkovacej polohe. Stojí za to vysušiť varnú jednotku mimo stroj a kávovar nechať nejaký čas otvorený a vyvetrať ho. Odporúčame to hlavne pred dovolenkou, inak vlhké „podnebie“ vytvorí v prístroji jedinečný „živý“ biotop.

 

➡️ Odvápnenie

To, že je tam vodný filter, ešte neznamená, že si môžete ušetriť potrebu odvápňovania kávovaru. Tvrdá voda a vodný kameň je až na pár výnimiek na Slovensku pomerne častou realitou. Preto je dôležité naprogramovať tvrdosť vody v DeLonghi ECAM 22.110 W hneď na začiatku. Toto nastavenie určuje, ako často má byť stroj odvápnený. Pre presný postup pri odvápňovaní vám odporúčame prečítať si návod na obsluhu, pretože pre každý krok blikajú rôzne svetlá a je treba urobiť niekoľko vecí. V priemere musíte mesačne kalkulovať s jedným procesom odstraňovania vodného kameňa – to je vcelku zrealizovateľné!

 

➡️Denné čistiace úkony – minimálne úsilie, maximálny efekt

Nádržku na vodu, nádobu na kávovú usadeninu a zbernú misku na vodu by ste mali čistiť každý deň – či už ručne, alebo v umývačke riadu (na začiatku to nevadi). Plast a umývačka však z dlhodobého hľadiska nejdú k sebe – aj keď výrobcu v tomto bode aj tak nebudete počúvať.

Aj keď pri odkvapkávacej misku a nádobe na usadeninu môžete v pohode pracovať so špongiou s čistiacim prostriedkom, s nádržkou na vodu by sme boli opatrní. Postačuje je dôkladné opláchnutie čistou vodou a následné vysušenie. Nechcete predsa kávu, ktorá chutí po čistiacom prostriedku. Odstránenie nádoby na usadeninu a odkvapkávacej misky je veľmi jednoduché a je možné ho vykonať spredu. Obidve časti sú veľmi malé, čo znamená, že aj tak ich musíte častejšie vyprázdňovať a preplachovať. A to je skvelá vec! Nechcime vedieť, ako zriedka by sme vyprázdňovali kôš, keby nebol nikdy plný.

Krátke video vám tento proces názorne predvedie:

How to Clean the Coffee Grounds Container of Your De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110 Coffee Machine

 

Možné problémy kávovaru DeLonghi ECAM 22.110 W

Fakt, že venujeme samostatnú podsekciu problémom s DeLonghi Magnifica S hovorí o tom, že nejaké skutočne sú. Príjemné však je, že väčšinu z nich je možné vyriešiť ľahko a neznamená to odpočet plus bodov pre kávovar. Pretože väčšinou ide o „začiatočnícke chyby“.

 • Napríklad, ak nájdete v nádobe na usadeninu vodu, nemusí to nutne znamenať opotrebované tesnenie, ale môže to v prvom rade znamenať, že kávový puk bol stlačený príliš pevne. Mali by ste nastaviť mletie o niečo hrubšie. Ale ak sa vytvorí zreteľná mláka – alebo ak sa v prístroji objaví voda niekde kam nepatrí – vymenili by sme všetky tesnenia. To je pomerne jednoduché a nie také nákladné ako kúpa nového stroja. Apropo kúpa nového stroja: Dôrazne neodporúčame kupovať použitý DeLonghi Magnifica S. Pretože tento model základnej úrovne má príliš vysoký potenciál opotrebenia, takže na Bazos v tomto prípade zabudnite, Nay, Okay, Planeo či Heureka to istí.
 • Veľké množstvo plastu vytvára vysoký statický náboj, ktorý pri absentujúcom pravidelnom čistení môže spôsobiť uviaznutie množstva kávy vo vnútri. Takto si zaobstaráte plesne – a nakoniec si priplatíte za nový kávovar.
 • Ak sa varná jednotka zasekne, prípad je jasný: zabudli ste vypnúť stroj hlavným vypínačom (vpredu). Až potom sa varná jednotka presunie do parkovacej polohy a dá sa vybrať. Zabudnite teda na trasenie a trhanie, zaručene ju zlomíte!
 • Ak sa stretnete s ďalšími chybovými správami, väčšinou sa týkajú skutočnosti, že niektoré nádobky sú plné a mali by byť prázdne.

 

Cena

Za úroveň personalizácie, ktorú získavate s týmto kávovarom, aby ste si mohli pripraviť kávu presne podľa vašich predstáv, je to skutočne fenomenálny pomer ceny a kvality – aktuálna cena je 299,00 €. Očakávajte, že za rovnaké funkcie zaplatíte u iných značiek dvojnásobok.

 

Čo sa nám na DeLonghi ECAM 22.110 W páči?

 • veľmi kompaktný
 • dobre premyslené detaily
 • ľahko sa čistí
 • programy na jeden dotyk
 • možnosť použitia zrnkovej aj mletej kávy
 • kvalitné ručné napenenie mlieka
 • dobrá funkcia čistenia
 • vynikajúca chuť
 • veľmi dobrý pomer ceny a hodnoty
 • veľká nádrž na vodu
 • ľahko a rýchlo sa čistí

 

Čo sa nám na DeLonghi ECAM 22.110 W nepáči?

 • nemá displej
 • príliš veľa plastu
 • mlynček nie je keramický

 

💡 TIP: Ak o kávovaroch talianskej značky DeLonghi chcete získať podrobnejší prehľad, nevynechajte článok venovaný jej najlepším modelom.

 

Recenzie zákazníkov

O tom, že ide o naozaj obľúbený model svedčí aj množstvo recenzií, ktoré prináša Heureka. Ich skóre je 94%, čo zas vypovedá o tom, že nie bez dôvodu je tak obľúbený. Zákazníci hodnotia kladne cenovú dostupnosť, jednoduchosť obsluhy, vynikajúcu chuť kávy. Negatíva sú ojedinelé, opakuje sa výhrada, že napriek výrobcom deklarovanému „tichému“ mlynčeku, je mletie kávy stále dosť hlučné. Pozrime sa na niektoré z hodnotení aj spolu:

DeLonghi ECAM 22.110 W - recenzie

Ďalšie recenzie → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110 W nie je práve luxusný plne automatický kávovar. Dokáže však presvedčiť vo veľmi dôležitej kategórii: chuť. Tu tento veľmi dostupný stroj pracuje na rovnakej úrovni ako oveľa drahšie modely. Pod plastovou kapotou sa skrýva kávovar, ktorý sa ani funkčne nemusí skrývať za väčšie modely. Za svoju cenu ponúka dokonalú hodnotu. DeLonghi vie, že v určitom okamihu budete chcieť upgrade – a otvorene to pripúšťa. Sme si však istí, že požiadavka na aktualizáciu tohto kávovaru sa vynorí až niekedy v ďalekej budúcnosti.

 

Najčastejšie otázky k DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110 W

❓ 1. Je tento kávovar vhodný pre kanceláriu kde pracuje 6 ľudí?

Áno, pre 6 osôb je toto zariadenie úplne postačujúce

❓ 2. Môže sa kávovar používať aj bez vodného filtra?

Áno, ale striktne dodržujte intervaly odvápňovania.

❓ 3. Má tento stroj aj procesy preplachovania po príprave kávy, pri zapnutí, pri vypnutí .....?

Áno, tento stroj preplachuje pri zapnutí a pred vypnutím. Rovnako ako väčšina strojov z dôvodov hygieny a chute.

❓ 4. Dá sa na tomto prístroji nastaviť výška výpustu na kávu? (malá šálka / veľká šálka) ?

Ide to veľmi dobre. Aj pre extrémne vysoké poháre.

❓ 5. Môžem s týmto kávovarom pripraviť aj čaj?

Áno, samozrejme. Stlačte prepínač vpravo hore, keď prestane blikať, otočte páčkou doľava (napeňovač mlieka) a položte pod neho šálku. Potom znova otočte doprava.

Výhody

 • kompaktná veľkosť, vhodný aj do obmedzených priestorov
 • vynikajúca chuť kávy
 • jednoduchá manipulácia
 • jednoduché čistenie
 • priateľská cena

Nevýhody

 • takmer celoplastové prevedenie
 • mlynček je oceľový, nie keramický

Záver recenzie: Kávovar, ktorý v danom cenovom segmente pripravuje espresso bezkonkurenčnej chuti.

Hodnotenie autora
 • funkčnosť
 • jednoduchosť obsluhy
 • možnosti prispôsobenia
 • chuť kávy
 • pomer cena/hodnota

Súhrn

Ideálny pre hobby baristov a bežných používateľov, ktorí si ho obľúbia pre ľahké použitie. Puristi si ho zas zamilujú pre množstvo kontroly nad hotovým produktom. Kávovar, ktorý je jednoducho skvelý pre každého.

4.8

DeLonghi ECAM 22.110 W

✅ Cena: 299,00 €

Chcem DeLonghi ECAM 22.110 W Heureka.sk
Vývoj ceny DeLonghi ECAM 22.110 W


Autor článku
Georgina Babinová

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.