Digitálny tlakomer Wellneo - krátka recenzia

30. novembra 2021 0
Digitálny tlakomer Wellneo - recenzia
 • výrobca: Wellneo
 • umiestnenie: na zápästie s obvodom 14-19,5 cm
 • napájanie: batéria 2 x 1,5 V, rozmer AAA
 • pamäť: 2*60 meraní s časom a dátumom
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Tlakomery
16,49 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
wellneo.sk

Digitálny tlakomer Wellneo na zápästie je registrovaná zdravotnícka pomôcka, ktorú si môže zaobstarať každý, komu vyhovuje skôr menej komplikovaný postup pri meraní - tlakomer sa jednoducho nasadí na zápästie, zapne (k dispozícii sú veľké tlačidlá, ideálne aj pre seniorov) a výsledok si následne odčítate na veľkom displeji.

K dispozícii máte pamäť meraní pre dve osoby a funkciu priemerovania nameraných výsledkov. Praktický je aj indikátor slabej batérie (2xAAA), pričom jej výdrž je asi na 200 meraní. Okrem merania diastolického a systolického krvného tlaku máte pod kontrolou aj srdcovú frekvenciu a rytmus. Meranie by malo byť celkom spoľahlivé, no treba rátať s odchýlkami, s ktorými sa pri takomto type tlakomera nevyhnutne stretnete.

Ešte pred jeho zaobstaraním však zvážte, či je pre vás tento tlakomer vhodný. Napríklad podľa výrobcu nie je vhodný pre pacientov s vysokou frekvenciou arytmií. Ďalšie obmedzenia a viac informácií nájdete v návode na použitie.

Výhody

 • nízka obstarávacia cena
 • jednoduché používanie
 • kompaktné rozmery
 • pamäť meraní pre dve osoby
 • funkcia priemerovania nameraných výsledkov

Nevýhody

 • na nenáročné domáce použitie
 • merania nie sú úplne presné

Záver recenzie: Jednoduchý tlakomer na zápästie, ktorý je určený na nenáročné domáce použitie.

Čítať viac...

kde kúpiť
wellneo.sk ⭐️ populárne produkty známe z televízie
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu
16,49 € Do obchodu wellneo.sk

Čo o Digitálny tlakomer Wellneo píše eshop

Získajte relevantné hodnoty krvného tlaku v pohodlí domova

Vysoký krvný tlak zvyčajne nijak necítite ani si nevšimnete a jediný spôsob, ako zistiť úroveň vášho krvného tlaku, je meraním. Krvný tlak vám zmeria aj lekár, ale výsledky často závisia od polohy tela, cvičenia, jedla, emócií a kvality spánku. Preto domáce meranie krvného tlaku môže byť veľmi užitočný spôsob, ako zistiť hodnotu vášho krvného tlaku v bežnom živote, a zároveň poskytnúť cenné informácie aj vášmu lekárovi.

Tichý zabijak nazývaný vysoký krvný tlak

Keďže zvýšený krvný tlak je významným rizikovým faktorom kardiovaskulárnych ochorení a chronických ochorení obličiek, tlakomer Wellneo je nutnou výbavou pre všetkých, ktorí dbajú o svoje zdravie. Je prenosný, takže si ho môžete vziať kamkoľvek so sebou. Má funkciu stiahnutia pamäte a kapacitu pre 2 používateľov. Okrem systolického* a diastolického** tlaku zaznamenáva aj nepravidelný srdcový rytmus a srdcovú frekvenciu. Tlakomer na zápästie Wellneo je registrovanou zdravotníckou pomôckou.

*Systolický tlak je tlak v cievach, keď Vaše srdce vypudzuje krv (vyššie číslo)

**Diastolický tlak je tlak počas pokojovej fážy Vášho srdca medzi dvoma údermi (nižšie číslo)

Ako používať tlakomer Wellneo

Tlakomer Wellneo sa veľmi jednoducho používa. Jednoducho ho upevnite na zápästie. Vďaka veľkým tlačidlám a ľahko čitateľnému displeju máte výsledky hneď k dispozícii. Horné číslo zobrazuje systolický tlak (najvyššiu úroveň) a spodné číslo zobrazuje diastolický tlak (najnižšiu úroveň). Má tiež funkciu priemeru údajov, ktorá spojí viacero meraní a poskytne vám lepší pohľad na zdravie vášho srdca.

Kto by mal uvažovať nad kúpou tlakomeru

Kontrola vysokého krvného tlaku a iných rizikových faktorov je hlavným spôsobom, ako predchádzať srdcovému infarktu a mŕtvici. Včasné odhalenie je veľmi dôležité, a preto by si všetci dospelí mali pravidelne merať krvný tlak. Používanie tlakomeru by mal určite zvážiť každý, kto trpí hypertenziou, a je mimoriadne dôležitý pre tieto skupiny ľudí:

 • Pre každého, kto začal užívať lieky na vysoký krvný tlak, aby pravidelne kontroloval, že užíva správnu dávku.
 • Pre pacientov s inými pridruženými ochoreniami ako cukrovka 2. typu alebo ochorenie obličiek.
 • Pre tehotné ženy, u ktorých sa objavujú príznaky hypertenzie vyvolanej tehotenstvom alebo preeklampsie.
 • Pre ľudí, ktorí majú vysoké alebo hraničné hodnoty meraní u lekára, ale potrebujú si potvrdiť, že skutočne ide o hypertenziu.
 • Pre ľudí, ktorí môžu trpieť tzv. syndrómom bieleho plášťa, čo je stav, pri ktorom je doma ich krvný tlak v poriadku, ale zvýši sa, keď sú nervózni alebo u lekára.

Pred kúpou vás chceme informovať, že: Merania nie je možné vykonať u pacientov s vysokou frekvenciou arytmií. Prístroj nemajú používať pacienti s nízkou periférnou cirkuláciou, znateľne nízkym krvným tlakom alebo nízkou teplotou tela (z dôvodu slabej cirkulácie krvi na miesto merania). Prístroj nemajú používať pacienti s umelým srdcom alebo pľúcami (meranie pulzu bude neúspešné).

Vývoj ceny Wellneo Tlakomer na zápästie


Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.