HD kamera do auta Top Shop – recenzia

Georgina Babinová Recenzia 17. októbra 2021 0
HD kamera do auta Top Shop
 • rozlíšenie: 720p
 • kapacita pamäťovej karty: do 32 GB
 • displej: LCD 2,5"
 • GPS: nie
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Kamery do auta
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

HD kamera do auta – technológia, ktorá už mnoho rokov chráni reputáciu – a poistné zmluvy – dobrých vodičov v Rusku sa čoraz viac udomácňuje aj na našich cestách. HD kameru z ponuky Top Shopu nainštalujete jednoducho na spätné zrkadlo a o pokoj v prípade sporov týkajúcich sa zodpovednosti v prípade nehody máte postarané.

HD kamera do auta Top Shop – základné informácie

Kamera je kompatibilná s každým spätným zrkadlom a je vybavená 2,5″ LCD displejom. Je poháňaná vstavanou nabíjateľnou batériou, ktorú dobijete pomocou autonabíjačky. Dobíjací kábel je súčasťou balenia. S kamerou získate nielen audio a video záznam (s rozlíšením HD 720p ), ale jediným stlačením gombíka aj fotografie. 350 stupňová rotácia kamery vám umožní snímať mimo auta, aj v jeho interiéri.

Dôležité parametre: 
Rozlíšenie:HD 720p (1280×720)
Displej:LCD 2,5" (6,35 cm)
Kapacita pamäte:32 GB
Podpora:microSD

 

Funkcie a vlastnosti

Nehody sa niekedy stanú v zlomku sekundy a pre páchateľa je ľahké obviňovať obete. V takýchto prípadoch môže byť nahrávka z  autokamery celkom dôležitá. Dajú sa použiť na vyvrátenie podvodných tvrdení o škodách, ktoré vznikli počas nehody, alebo na zistenie zavinenia, čím sa obeť chráni pred zbytočným obťažovaním. Ktoré funkcie a vlastnosti rozhodnú o kvalite kamery a ponúka ich HD kamera do auta Top Shop?

 

➡️ Rozlíšenie videa

Kvalita videa je najdôležitejším faktorom pri výbere kamery na prístrojovej doske. Kvalitná kamera má dobré rozlíšenie a jasný video výstup. Zrnité video a nepočuteľný zvuk vám neprinášajú žiadne výhody a takéto zábery budú v poistných a úrazových nárokoch zbytočné. Niektoré kamery zaznamenávajú s rozlíšením VGA (640 × 480), čo je oveľa menej ako štandard videa s rozlíšením HD 720p (1280 x 720), ktorý ponúka táto kamera. (pre Full HD rozlíšenie je potrebných 1080p).

 

➡️ Kapacita pamäte

Pretože kamera neustále zaznamenáva, je dôležité kúpiť zariadenie s dostatkom úložného priestoru. Súčasťou balenia tejto HD kamery je 8 GB microSD karta, len si treba uvedomiť, že HD = väčšia spotreba miesta v pamäti! Kamera podporuje microSD karty do kapacity 32 GB a je veľmi dôležité vybrať si správnu veľkosť karty. Keďže kamera nahráva v HD rozlíšení, generuje obrovské množstvo údajov, ktoré spotrebujú veľa miesta. Pamäťové karty používané v autokamerách sa triedia podľa rýchlosti zápisu do tried 1,2,4,6 až 10. Väčšina výrobcov odporúča triedu 6 alebo vyššiu, ale najlepšou alternatívou by bola pamäťová karta triedy 10. Používanie pamäťových kariet nižšej triedy sa neodporúča, pretože nie sú spoľahlivé a majú zlý video výstup.

Veľkosť pamäťovej karty je tiež dôležité vziať do úvahy. V priemere môže HD autokamera zaznamenávať 2-3 hodiny na 8 GB kartu a potom znova začať znova v slučke. 16 GB karta vydrží 4 až 6 hodín, 32 GB 6 až 12 hodín a 128 GB 20 až 40 hodín. Kapacita 32 GB sa môže považovať za ideálnu.

 

➡️ Jednoduchosť inštalácie

Autokamery sú dostupné v niekoľkých veľkostiach a s rôznymi možnosťami montáže. Niektoré sú namontované na prednom skle a iné za spätným zrkadlom. V malom aute s obmedzeným priestorom je najlepšie hľadať alternatívu, ktorá nebráni vodičovi vo výhľade a nezaberá veľa priestoru na prístrojovej doske. HD kamera do auta Top Shop je ideálnym riešením, je zabudovaná priamo v zrkadle, ktoré sa pripevní na existujúce spätné zrkadlo, úplne jednoducho, dvomi nastaviteľnými páskami. V nasledujúcom videu si aj môžete pozrieť, nakoľko je jej montáž jednoduchá. Sledujte video pri 0:29, alebo si prečítajte návod na použitie tu.

HD Kamera - Ideálna ochrana proti bezohľadným vodičom - Topshop Slovensko

 

➡️ Detekcia pohybu

Kamera prichádza s funkciou detekcie pohybu, ktorá je veľmi užitočná pri parkovaní vozidla. V parkovacom režime sa kamera aktivuje, ak detekuje náraz.

 

➡️ Nahrávanie v slučke

Nahrávanie v slučke je u autokamier normou. Nahrávanie je kontinuálne, pričom nedôležité zábery sa automaticky prepíšu novým záznamom. Ale súčasne táto kamera umožní aj uzamknutie dôležitých udalostí, ktoré sa uložia na pamäťovú kartu a nebudú prepísané.

 

➡️ Nočné videnie

Ďalšou praktickou funkciou, ktorú kamera ponúka, je prispôsobenie sa intenzite osvetlenia. Kamera sníma dokonalý obraz aj v zhoršených svetelných podmienkach. Veľa nehôd a dopravných kolízií sa stane v noci a ak veľa jazdíte po zotmení, je táto funkcia pre vás nevyhnutnosťou.

 

➡️ LCD displej

Vstavaná, 2,5 ” LCD obrazovka je zabudovaná priamo do tela kamery. Umožní vám nielen prezerať video, ale aj meniť nastavenia. Displej ponúka možnosť vypnutia po 1, 5 alebo 10 minútach, bez toho aby sa vyplo aj nahrávanie. A je tu aj možnosť vloženia dátumu a času do videa. Ak chcete skontrolovať svoje zábery a cestovné informácie, vyberte kartu a vložte ju do počítača.

 

➡️ Uhol záberu

Dôležité zábery na ceste môžu pochádzať z ľubovoľného smeru a je dôležité, aby autokamera mala dostatočne veľké zorné pole, aby tieto veci zachytila. Chúlostivou časťou je to, že čím väčšie je zorné pole, tým viac sa záber skresľuje, resp. stáva “rybím okom. HD kamera do auta Top Shop má uhol záberu 120 stupňov, čo je však dosť málo (v porovnaní s tým má ľudské oko zorné pole cca 140 stupňov).

 

Čo sa nám na tejto kamere páči?

 • jednoduchosť inštalácie aj použitia
 • praktický dizajn
 • podpora až 32 GB mikroSD kariet
 • LCD obrazovka zabudovaná priamo v kamere
 • možnosť otáčania o 350 stupňov

 

Čo sa nám na tejto kamere nepáči?

 • oficiálne zaznamenáva s rozlíšením 720p, ale kvalita je dosť zlá, neočakávajte, že budete môcť za každých okolností jasne prečítať EČV
 • uhol záberu nedosahuje odporúčaných aspoň 125 stupňov
 • chýba slovenské menu
 • absencia GPS, Bluetooth aj Wifi

 

Recenzie zákazníkov

Názory zákazníkov na túto kameru sa rôznia. Niektorí to vidia pragmaticky “čo by sme za tú cenu chceli”, niektorí sú z kamery sklamaní, ale nájdu sa aj takí, ktorí sú s ňou absolútne spokojní. Pozrime si niektoré z nich:

HD kamera do auta Top Shop - recenzie

 

Zhrnutie na záver

Kamera do auta Top Shop je relatívne lacné zariadenie, čo sa odráža v skutočnosti, že chýba vstavaný GPS systém a kvalita záznamu nie je úplne dokonalá. Ale v každom prípade, nie sú to úplne vyhodené peniaze a môže vás zachrániť v nepredvídaných situáciách.

Výhody

 • praktický dizajn
 • jednoduchá obsluha
 • jednoduchá inštalácia
 • je vybavená takmer všetkými základnými funkciami

Nevýhody

 • kvalita obrazu nie je dokonalá
 • relatívne úzky uhol záberu
 • absencia GPS, Bluetooth aj Wifi

Záver recenzie: Extrémne jednoduchá kamera na inštaláciu aj použitie. Kvalita obrazu obrazu by mohla byť lepšia, rovnako ako aj "životaschopnosť" niektorých funkcií.

Hodnotenie autora
 • kvalita obrazu
 • jednoduchosť použitia
 • jednoduchosť inštalácie
 • funkčnosť
 • pomer výkon/cena

Súhrn

Cenovo dostupná kamera s 8 GB pamäťovou kartou v balení. Ak nepotrebujete GPS a iné špičkové funkcie, môže sa stať vašim užitočným "spolujazdcom".

4.0

HD kamera do auta Top Shop

✅ Cena: 49,90 €

Chcem HD kameru do auta TopShop.sk
Vývoj ceny HD kamera do auta


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.