Airbike inSPORTline AirBeast – dajte zabrať svojmu telu na profesionálnom stroji (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 23. októbra 2021 0
inSPORTline AirBeast
 • Regulácia záťaže: Automaticky stúpa so záťažou
 • Počet stupňov dodatočnej záťaže: -
 • Brzdný systém: Vzduchový
 • Počet tréningových programov: 7
 • Maximálna nosnosť: 180 kg
 • Hmotnosť záťažového kolesa: 4,8 kg
 • Displej: Áno
 • Hmotnosť: 72,0 kg
 • Zabudovaný prijímač pre hrudný pás: Áno
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Air Bikes
1 599,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
inSPORTline.sk

Airbike inSPORTline AirBeast je vzduchový rotoped, na ktorom pri cvičení vydáte zo seba úplne všetko. Precvičujete nielen nohy, ale aj ruky, čiže dávate zabrať celému telu. Záťaž si určujete len vy sami a to podľa toho, ako tvrdo cvičíte na stroji. Pohyb je totiž neoddeliteľnou súčasťou zdravého životného štýlu a v tomto prípade máte výhodu, že môžete cvičiť po celý rok a za každých podmienok, keďže toto zariadenie budete mať priamo vo vašej domácnosti.

Air bike si obľúbili už mnohí vrcholoví športovci, pre ktorých je to skvelé zahriatie pred súťažou alebo jeden z kvalitných vytrvalostných tréningov. Airbike inSPORTline AirBeast je robustný a veľmi stabilný model, ktorý spĺňa požiadavky aj tých najnáročnejších zákazníkov. Preto sme sa rozhodli vám o ňom povedať viac. Prečítajte si našu recenziu a dozviete sa, čo všetko a akým spôsobom sa dá na Air biku cvičiť a taktiež všetky potrebné parametre o tomto stroji na cvičenie.

Čítať viac...

kde kúpiť
inSPORTline.sk ⭐️ jasne stanovený dátum doručenia tovaru k zákazníkovi
⭐️ pri objednávke nad 80 € poštovné zdarma
⭐️ garancia vrátenia peňazí, nákup na spĺatky, kvalitný, spoľahlivý a známy eshop
⭐️ výpredaje, zľavy a aktuálne akcie → nájdete tu
1 599,00 € Do obchodu inSPORTline.sk

Porovnanie - Základné parametre

Základné parametre inSPORTline AirBeast v porovnaní s víťazmi testu airbikov

Pre náročných inSPORTline AirBeast
inSPORTline AirBeast
Ľudová voľba inSPORTline Airbike Basic
inSPORTline Airbike Basic
Zlatá stredná cesta Strike Bike, domáci trenažér, kardio, ventilačný odpor, BT, čierny
Capital Sports Strike Bike
Cena1 599,00 €299,00 €616,91 €
Regulácia záťažeAutomaticky stúpa so záťažouAutomaticky stúpa so záťažou, Dodatočné regulačné kolieskoAutomaticky stúpa so záťažou
Počet stupňov dodatočnej záťaže---
Brzdný systémVzduchovýVzduchový + remeňovýVzduchový
Počet tréningových programov73-
Maximálna výška jazdca (cm)-190-
Maximálna nosnosť (kg)180110150
Hmotnosť záťažového kolesa (kg)4,8--
DisplejÁnoÁnoÁno
Bluetooth pripojenieNieNieÁno
NapájanieTužkové batérieTužkové batérieTužkové batérie
Hmotnosť (kg)72,021,845,0
Šírka (cm)687045
Dĺžka (cm)123115120
Výška (cm)142121128

Porovnanie - Ďalšie funkcie a vlastnosti

Ďalšie funkcie a vlastnosti inSPORTline AirBeast v porovnaní s víťazmi testu airbikov

Pre náročných inSPORTline AirBeast
inSPORTline AirBeast
Ľudová voľba inSPORTline Airbike Basic
inSPORTline Airbike Basic
Zlatá stredná cesta Strike Bike, domáci trenažér, kardio, ventilačný odpor, BT, čierny
Capital Sports Strike Bike
Cena1 599,00 €299,00 €616,91 €
Zabudovaný prijímač pre hrudný pásÁnoNieÁno
Transportné kolieskaÁnoÁnoÁno
Vyrovnanie nerovností podlahyÁnoÁnoNeuvedené
Nastavenie sedadlaHorizontálne a vertikálneVertikálneHorizontálne a vertikálne
Remienky na pedálochÁnoÁnoNie
Meranie prejdenej vzdialenostiÁnoÁnoÁno
Zobrazenie rýchlostiÁnoÁnoÁno
Počítanie spálených kalóriíÁnoÁnoNeuvedené
Meranie tepovej frekvencieNieNieÁno
Držiak na smartphone / tabletNieNieÁno
Držiak na pohárÁnoNieÁno

Čo je Airbike inSPORTline AirBeast a ako funguje

Airbike inSPORTline AirBeast je vzduchový trenažér, ktorý sa od klasického rotopedu líši tým, že namiesto predného záťažového kolesa má veľký ventilátor. Ten nie je poháňaný ničím iným, ako vašou silou. To znamená že si na tomto stroji nenastavujete žiadny stupeň záťaže, ale určujete si ju sami podľa toho, koľko energie vynaložíte do vášho cvičenia. V konečnom dôsledku zistíte, že tento stroj nepozná hranice a každým cvičením môžete prekračovať svoje možnosti a ciele.

Ďalšou výhodou oproti rotopedu je tá, že Air bike disponuje riadidlami (rukoväťami), ktoré sú vo väčšine prípadoch prepojené s pedálmi a preto naraz precvičujete nohy aj ruky. Na tomto stroji teda môžete dať telu skutočne zabrať. Jeden Air bike vám nahradí hneď niekoľko strojov na cvičenie a ušetríte tým aj miesto vo vašej domácej posilňovni.

 

Vlastnosti a funkcie Airbike inSPORTline AirBeast

➡️ Stabilný a robustný stroj

Stabilita je pri tomto stroji na cvičenie veľmi dôležitá. Ak sa vám totiž počas cvičenia kolíše, nielen, že sa môžete cítiť nepohodlne, ale by mohlo prísť aj k nejakému nepríjemnému zraneniu. Airbike inSPORTline AirBeast vám ponúka pocit bezpečia, je robustný a maximálne stabilný, pripravený na hocijakú záťaž, akú si nastavíte svojou silou. Prispieva k tomu aj systém pre vyrovnanie nerovnosti podlahy.

Žlto sivý Air bike

AirBike inSPORTline Beast

 

➡️ Vzduchový odpor

Na akomkoľvek Air biku nie je potrebné, a koniec koncov ani umožnené, nastavovať si počas cvičenia stupeň záťaže. Môže za to unikátny vzduchový systém, pri ktorom sa ventilátor s hmotnosťou 4,8 kg otáča podľa toho, ako rýchlo šliapete. S kadenciou šliapania stúpa aj záťaž, a to úplne plynulo a bez zbytočných prerušení. To teda znamená, nízka rýchlosť = nízka záťaž, vysoká rýchlosť = vysoká záťaž. Vďaka tejto technológii sa počas tréningu môžete pohybovať v rozmedzí záťaže okolo 3 – 1260 W, čo je dôkazom všestrannosti tohto trenažéra.

Žltý ventilátor v Air biku

 

➡️ Ideálny pre HIIT cvičenie

Air bike je vhodný najmä na vysoko intenzívny intervalový tréning HIIT, ktorému sú prispôsobené aj prednastavené programy na počítači. Stlačením jedného tlačidla si teda môžete nastaviť program, aký vám vyhovuje najlepšie. Ak tam taký nie je, kľudne si môžete nastaviť svoj vlastný. HIIT je efektívnou cestou k zníženiu hmotnosti a podporeniu kardiovaskulárneho systému. Intervalový tréning rýchlo strieda vysoké vypätie s odpočinkom a pomáha vám tak spaľovať tuky.

 

➡️ Programy na cvičenie

Na prehľadnom ovládacom paneli sa tréning začína jednoducho. Okrem klasického rýchleho štartu máte na výber tiež z viacerých programov zameraných na intervalové tréningy a nastavenia cieľa cvičenia. Intervalové programy sú dva, možno si ale tiež nastaviť program vlastný, presne podľa vašich požiadaviek. Za zmienku stojí tiež program pre nastavenie cieľovej tepovej frekvencie. Nastavte si tepovú frekvenciu, ktorú chcete počas tréningu dosiahnuť a rotoped vám na displeji ukáže, ako máte šliapať, aby ste ju dosiahli. Ak neviete, akú tepovú frekvenciu si určiť, stroj vám podľa vášho veku vypočíta maximálnu tepovú frekvenciu a odporučí cieľové hodnoty pre efektívny tréning. Na LCD displeji môžete sledovať všetky namerané hodnoty vrátane otáčok za minútu a výkonu vo wattoch.

Monitor s informáciami na Air biku

 

7 programov: 2 prednastavené intervalové programy, manuálny intervalový program, nastavenie cieľovej hodnoty (čas, vzdialenosť, kalórie, tepová frekvencia)

Displej zobrazuje: čas, otáčky za minútu, rýchlosť, vzdialenosť, kalórie, výkon vo wattoch a aktuálnu tepovú frekvenciu

Cieľová tepová frekvencia – Pre tento program musíte mať kompatibilný hrudný pás pre meranie tepovej frekvencie. Zadajte svoj vek a konzola automaticky vypočíta vhodnú tepovú frekvenciu od 65 % do 80 % vašej maximálnej tepovej frekvencie. Konzola vám tiež oznámi, či máte zrýchliť alebo spomaliť pre dosiahnutie zadanej hodnoty.

 

➡️ Pohyblivé riadidlá

Air bike je skvelý v tom, že na rozdiel napríklad od rotopedu, dokážete na ňom precvičovať nielen nohy, ale aj ruky. A to vďaka pohyblivým riadidlám, ktoré ponúkajú niekoľko rôznych úchopov pre čo najpohodlnejšie cvičenie. Pri pohybe hornými aj dolnými končatinami tak efektívne precvičíte celé telo, zatiaľ čo ďalšia možnosť je vynechať nohy úplne a oprieť ich o stúpačky. Vďaka tejto vychytávke tak môžete trénovať iba paže. Po cvičení je možné ramená zaistiť kolíkom, aby náhodou neprišlo k úrazu. Pre čo najpríjemnejší pocit počas tréningu sú úchyty pokryté hrubou vrstvou mäkkej a odolnej peny.

Pohyblivé riadidlá a monitor

 

➡️ Pohodlné polohovateľné sedadlo

Nielen stabilita je dôležitá, ale aj pohodlné sedadlo alebo sedlo. AirBike Beast disponuje nastaviteľným sedlom s pohodlným a anatomicky tvarovaným čalúnením. Pomocou ľahko prístupných páčok je možné meniť výšku sedla i jeho horizontálnu polohu. Používateľ má teda jedinečnú možnosť upraviť si posed presne podľa svojich predstáv.

Čierne sedadlo Air biku

 

➡️ Príslušenstvo k Airbike inSPORTline AirBeast

Každý dobrý model Air biku by mal obsahovať aj nejaké príslušenstvo. Čo sa týka inSPORTline AirBeast, nájdete tu praktický držiak na fľašu, vďaka ktorému sa môžete osviežiť počas tréningu bez toho, aby ste vyšli z tempa. Taktiež vás potešia šikovné transportné kolieska, ktoré uľahčujú premiestňovanie Air biku. Stretnúť sa môžete aj s držiakom na mobil a tablet, tým však tento model nedisponuje.

Plastový držiak na fľašu

 

➡️ Maximálna nosnosť

Každý stroj na cvičenie disponuje maximálnou možnou nosnosťou, ktorú dokáže pri cvičení bez problémov zvládnuť. Priemerná maximálna nosnosť pri Air bikoch je 150 kg. Airbike inSPORTline AirBeast však ponúka až 180 kilogramov, čo umožňuje používať stroj aj ľuďom s nadváhou. Výška v tomto prípade nehrá žiadnu rolu.

 

Aké sú výhody Airbike inSPORTline AirBeast?

Air Bike je najlepšie použiť na to, aby sa srdcová frekvencia zrýchlila a aby sa kardiovaskulárny systém dostal do aeróbneho a anaeróbneho stavu, tj. keď lapáte po dychu a v podstate trénujete svoje srdce a pľúca, aby ste pri ďalšom cvičení mohli tlačiť viac a viac. Je preto ideálny pre extrémne intenzívne, ale krátke tréningy. Air Bike je tiež fantastický ako zahrievací stroj, ktorý zahŕňa väčšinu hlavných svalových skupín a pumpuje krv do oblastí, ktoré to vyžadujú. Air Bike je tiež skvelým nástrojom na rehabilitáciu, pretože nemá rovnaký vplyv na náchylné kĺby (kolená a členky) ako beh alebo iné výbušné formy športového cvičenia.

Cvičenie na vzduchovom rotopede priaznivo ovplyvňuje kardiovaskulárny systémzvyšuje kapacitu pľúc a celkovú vytrvalosť. Tento typ tréningu umožňuje predovšetkým komplexné posilňovanie všetkých svalových partií dolných končatín, a je tak vhodný nielen pre udržovanie kondície, spaľovanie tukov a prevenciu zdravotných komplikácií, ale vďaka svojej nenáročnej obsluhe a manipulácii je ideálny taktiež pri rekonvalescencii po úraze, srdcových príhodách alebo problémoch s kĺbmi.

 

Tréningy vhodné pre cvičenie na Airbike inSPORTline AirBeast

Ako sme už spomenuli, ideálny je vysoko intenzívny intervalový tréning HIIT. Skúsiť môžete však aj tieto cvičenia:

Tabata – Intervaly Tabata sú ideálne pre vzduchový bicykel. Čo je interval Tabata? Je to 20 sekúnd najväčšieho úsilia, po ktorých nasleduje 10 sekúnd odpočinku a opakujete sériu celkovo 8-krát.

60 sekundová výzva – Zistite, koľko kalórií spálite za jednu minútu pri vynaložení čo najväčšieho úsilia, aké dokážete zniesť. Verte, že je to tvrdšie, ako to znie.

50 kalórií za určitý čas – Ako rýchlo dokážete spáliť 50 kalórií?

Death by Assault Bike – Začnite s 2 kalóriami za minútu. Každú ďalšiu minútu zdvihnite úsilie o 2 kalórie, kým nebudete môcť dokončiť celú minútu.

 

Aj takto môže vyzerať váš tréning:

 1. Ak ste začiatočník, skúste začať intervalovým tréningom so zameraním na nastavenie otáčok (otáčok za minútu) palubného počítača alebo manuálnym spočítaním vašej kadencie tak, že zaznamenáte počet otáčok pedálov za 10 sekúnd a vynásobíte ich šiestimi.
 2. Zahrejte sa päť minút jemným bicyklovaním pri 40 otáčkach za minútu po dobu dvoch minút a potom každú minútu zvyšujte tento údaj o 10 otáčok za minútu, až kým nedosiahnete päťminútovú hranicu.
 3. Po zahriatí sa snažte 30 sekúnd silno pedálovať, tlačiť / ťahať a zaistiť, aby kadencia bola počas celého šprintu na 80-90 ot./min. Potom na dve minúty znížte rýchlosť na 30-40 ot./min. Tento interval opakujte päť až osem krát.

Stredne pokročilí používatelia môžu na týchto intervaloch stavať s dlhším a intenzívnejším obdobím šprintu a súčasne s tým skrátiť dobu odpočinku. Prípadne vyskúšajte spôsob CrossFit a využite počítadlo kalórií na počítači vášho Air Bike, aby ste za minútu spálili stanovené množstvo kalórií. Začnite s tromi kalóriami v prvej minúte, šiestimi v druhej, deviatimi v tretej a tak ďalej. Trvá len desať minút, kým sa dokážete naozaj doslova zodrať.

 

Airbike inSPORTline AirBeast v celej svojej kráse:

AirBike inSPORTline Beast

 

 

Správne držanie tela

Pri tréningu dodržujte vzpriamenú polohu tela, alebo si môžete oprieť predlaktia o držadlá. Počas šliapania by ste nemali mať nohy plne natiahnuté. Pri úplnom zošliapnutí pedálov by mali byť kolená mierne pokrčené. Hlavu udržujte rovno s chrbticou, minimalizujete tak bolesť krčného svalstva a vrchných chrbtových svalov. Vždy šliapte plynulo a rytmicky.

 

Zahrievacie triky pred tréningom

Pred každým tréningom, nech už je akýkoľvek, nezabudnite na zahrievacie cviky. Predídete tak nepríjemným zraneniam, natiahnutiam svalov a pod. Tu je niekoľko príkladov, aké cvičenia môžete vykonávať pred vaším tréningom.

 

⭐ Pretiahnutie vnútornej strany stehna – Sadnite si na podlahu a pokrčte nohy v kolenách tak, že sa vaše chodidlá dotýkajú. Snažte sa tlačiť chodidlá čo najbližšie k panve a lakťami tlačte kolená jemne smerom dole k podlahe. V krajnej polohe zotrvajte po dobu 15 sekúnd.

⭐ Pretiahnutie kolenných šliach – Sadnite si a napnite pravú nohu. Chodidlo ľavej nohy pritiahnite k vnútornej strane stehna pravej nohy. Snažte sa pritiahnuť hornú polovicu tela čo najbližšie k palcu. V krajnej polohe zotrvajte po dobu 15 sekúnd. Opakujte cvik na obe nohy.

⭐ Krúženie hlavou – Nakloňte hlavu smerom k pravému ramenu, mali by ste cítiť pretiahnutie ľavej strany krku. Potom hlavu zakloňte, ústa nechajte otvorené. Nakloňte hlavu smerom k ľavému ramenu, a nakoniec hlavu predkloňte a snažte sa ju pritiahnuť k hrudníku.

⭐ Striedavé zdvíhanie ramien – Zdvíhajte striedavo ramená smerom nahor a zotrvajte vždy v krajnej polohe aspoň 1 sekundu.

⭐ Pretiahnutie lýtka a Achillovej šľachy – Oprite sa o stenu, ľavú nohu prisuňte bližšie k stene a pravú posuňte smerom dozadu, ramená smerujú smerom dopredu. Vystrite pravú nohu a chodidlo ľavej nohy držte na zemi. Pokrčte ľavú nohu a snažte sa pritiahnuť panvu smerom k stene. Zotrvajte v krajnej polohe počas aspoň 15 sekúnd. Potom pretiahnite rovnakým spôsobom ľavú nohu.

⭐ Pritiahnutie k palcom – Pomaly sa predkloňte, pozvoľna spúšťajte chrbát a ramená smerom dole po palce. V krajnej polohe zotrvajte po dobu aspoň 15 sekúnd.

⭐ Pretiahnutie bočnej strany trupu – Voľne zdvihnite ruky nad hlavu. Snažte sa jednu ruku zdvihnúť čo najvyššie a ťahať ju smerom nahor. V krajnej polohe zotrvajte aspoň 1 sekundu a potom pretiahnite rovnakým spôsobom druhú stranu tela.

 

Údržba a čistenie Air biku

 • Umiestnite výrobok do čistej, suchej a vetranej miestnosti.
 • Použite mäkkú vlhkú handričku.
 • Nečistite vodou elektronické súčasti, pred čistením vytiahnite prístroj zo zásuvky.
 • Bezpečnosť zariadenia môže byť udržiavaná len v prípade, že je zariadenie pravidelne kontrolované. Pravidelne kontrolujte remenice, matice, skrutky, pohyblivé časti, puzdra, reťaz atď.
 • Kontrolujte zariadenie aspoň raz za týždeň.
 • Vždy nahraďte poškodené alebo opotrebené časti.
 • Používajte mäkkú, bavlnenú handričku a neabrazívny čistič.
 • Nepoužívajte chemické čistiace prostriedky.

 

Denná starostlivosť: 

 • Pred tréningom sa uistite že pohyb rotopeda nie je obmedzovaný prekážkami.
 • Skontrolujte pedále, popruhy a skrutky pedálov.
 • Po každom použití utrite povrch rotopedu, pre odstránenie potu a vlhkosti.
 • Utrite displej vlhkou, mäkkou bavlnenou handričkou. Držte konzolu mimo dosahu vody.

 

Týždenná starostlivosť:

 • Očistite remene pedálov, sedlo, stĺpik sedla a displej konzoly.
 • Skontrolujte, či sú pedále zaistené a nie sú opotrebované.
 • Skontrolujte všetky skrutky a matice, či nie sú opotrebované, a utiahnite ich.

 

Mesačná starostlivosť:

 • Namažte otvorené kovové konce ako ochranu proti korózii.
 • Skontrolujte/vymeňte batérie AA konzoly.
 • Vyčistite ventilátor od prachu.
 • Skontrolujte, či je rotoped opotrebovaný alebo poškodený. Nepoužívajte poškodený výrobok.

 

Recenzie na Airbike inSPORTline AirBeast

A čo na tento Air bike hovoria zákazníci? Našli sme pár recenzií, ktoré hovoria samé za seba. Ľudia sú s týmto produktom spokojní. Najviac so spracovaním stroja, maximálnou nosnosťou, takže nie sú ničím obmedzovaní. Aj prednastavené programy viacerým vyhovujú. Negatíva nikto nespomínal, avšak cena tohto Air biku je dosť vysoká. Tá sa v konečnom dôsledku však odráža na spomenutých pozitívach, robustnej konštrukcii a programoch. Preto teda jeho cena určite zodpovedá kvalite výrobku. Prečítajte si, ako sa vyjadrili zákazníci vo svojich recenziách:

„Jednoducho profi stroj – doslova – perfektný.“

„Perfektné spracovanie. Všetko je veľmi masívne a robustné, takže na ňom môžem cvičiť aj so svojimi 110 kilami. Ale je to fakt makačka. Na žiadnom inom stroji nezapojíte toľko svalových partií naraz, ako na tejto mašinke.“

„Som nadšený, robustná konštrukcia, jednoducho riešené. Keď si chcem dať do tela, tak stačí zabrať a za pár minút som k.o. Cena zodpovedá kvalite výrobku, som spokojný.“

„Zatiaľ v štádiu zoznamovania …Pevná konštrukcia na kolieskach s možnosťou premiestnenia po byte podľa potreby …veľmi pekný vzhľad, dobrá cena.“

„Výborná kvalita prevedenia, rýchle precvičenie aj dlhší program, zatiaľ všetko vyhovuje 🙂 Odporúčam!“

 

Zhodnotenie na záver

Airbike inSPORTline AirBeast je vhodný pre všetkých športuchtivých ľudí, ktorí túžia pri cvičení zo seba dostať maximum. Tento stroj to umožňuje každému bez rozdielu na vek. Najväčšími výhodami Air biku sú, že záťaž si určujete sami podľa toho, ako tvrdo cvičíte a koľko energie vynaložíte do cvičenia. Ďalším pozitívom je, že vďaka pohyblivým riadidlám posilňujete celé telo, aj hornú aj dolnú časť. Vybrať si však môžete, či budete namáhať len nohy, len ruky alebo oboje naraz. Všetky potrebné informácie sme si už povedali, treba preto spomenúť ešte, v akej cenovej relácii sa pohybe tento Air bike. Zohnať ho môžete buď v špecializovaných športových predajniach alebo na internete. Zaobstarať si ho môžete sa cenu približne 1 599,00 €. Niekomu sa to môže dať priveľa, niekomu nie, avšak môžeme povedať, že cena zodpovedá kvalite tohto modelu Air biku.

 

💡 Tip: Prečítajte si náš článok Vyberáme najlepší Air bike, ktorý vás oboznámi s ďalšími modelmi a značkami tohto výkonného stroja na cvičenie a posilňovanie vášho tela.

Výhody

 • prehľadný LCD displej s vašimi údajmi
 • ergonomické sedlo a pohyblivé rukoväte
 • spolu ponúka sedem prednastavených programov
 • systém pre vyrovnanie nerovnosti podlahy

Nevýhody

 • vysoká cena

Záver recenzie: Vysoko kvalitný profesionálny air bike vhodný aj pre tých najnáročnejších zákazníkov.

Hodnotenie autora
 • Stabilita
 • Funkcie
 • Prevedenie
 • Bezpečnosť
 • Cena

Súhrn

Vysoko kvalitný profesionálny air bike vhodný aj pre tých najnáročnejších zákazníkov.

4.8

inSPORTline AirBeast

✅ Cena: 1 599,00 €

Chcem inSPORTline AirBeast inSPORTline.sk
Vývoj ceny inSPORTline AirBeast


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.