Robotický mop iRobot Braava jet 250 – identická dvojička obľúbenej Braavy jet 240 (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 15. októbra 2021 0
iRobot Braava jet 250
 • Rozmery robota: 17 x 17,8 x 8,4 cm
 • Hmotnosť robota: 1,2 kg
 • Doba nabíjania: 2 hodiny
 • Typ batérie: Lithium ION
 • Hlučnosť: 40 dB (v režime suchého zametania)
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Robotické mopy
199,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
roboticky-vysavac.sk

Robotické mopy iRobot Braava série 200 spôsobujú zmätok. Existuje iRobot Braava Jet 240, ktorý bol uvedený na trh v roku 2016, a iRobot Braava jet 250, ktorý bol uvedený na trh v roku 2019. Na prvý pohľad vyzerajú obe zariadenia do najmenších detailov rovnako, aký je rozdiel? Obe sú dostupné, niekedy s nejakým cenovým rozdielom, ale neexistuje vysvetlenie, v čom sa líšia. Dnešná recenzia vám ho poskytne. Prezradíme vám v čom je rozdiel.

Čítať viac...

porovnanie cien
roboticky-vysavac.sk ⭐️ doručenia 1-2 pracovné dni
⭐️ doprava 5 € (objednávky nad 40 € doprava zadarmo)
⭐️ platby: dobierka, prevod, online, kartou
199,00 € Do obchodu roboticky-vysavac.sk
AndreaShop.sk ⭐️ vynikajúce ceny tovaru
⭐️ množstvo druhov dopravy, platieb (aj na splátky), možnosť vynášky do bytu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
159,00 € Do obchodu AndreaShop.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
zistiť cenu Do obchodu Heureka.sk
Datart.sk ⭐️ známy eshop aj sieť predajní (výdajné miesta po celom Slovensku)
⭐️ možnosť nákupu na splátky
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
199,01 € Do obchodu Datart.sk
Hej.sk ⭐️ jeden z najznámeších internetových obchodov na Slovensku
⭐️ veľa druhov dopravy za férové ceny + možnosť osobného odberu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
zistiť cenu Do obchodu Hej.sk

iRobot Braava jet 250 vs. iRobot Braava jet 240 – je medzi nimi nejaký rozdiel?

iRobot Braava Jet 250 je rovnako ako 240 šikovný malý mopovací robot, ktorý je vďaka svojim úsporným rozmerom schopný mopovať aj na veľmi neprístupných a úzkych miestach. Tryska na rozstrekovanie vody, nepretržite zabezpečuje, aby pripevnená utierka nevyschla. Obidve zariadenia sa až do najdrobnejších detailov zhodujú. Je rozdiel vo výkonnejšom čipe alebo v optimalizovanej navigácii? Nie! Zariadenia sú identické a konštrukčne rovnaké.

iRobot Braava Jet 250 s príslušenstvom

Od Braava Jet 240 sa Braava Jet 250 líši len rozsahom príslušenstva

 

Jediným rozdielom, ktorý odlišuje model 250 od ​​modelu 240, je príslušenstvo. Štandardný rozsah dodávky, ktorý je dodávaný s každým z dvoch modelov, pozostáva z batérie, nabíjačky batérie, dvoch jednorazových vlhkých utierok, dvoch jednorazových mokrých utierok a dvoch jednorazových suchých utierok. Braava Jet 250 však dostáva aj opakovane použiteľnú mokrú utierku a dve vzorky čistiaceho prostriedku. To je všetko. Medzi týmito dvoma zariadeniami nie je rozdiel ani v silnejšom čipe, ani v optimalizovanom navigačnom systéme, ani v ničom inom.

 

💡 Mali by sme teda dnešnú recenziu uzavrieť nasledovne?: Všetko čo potrebujete vedieť o iRobot Braava jet 250 sa dozviete z recenzie robotického mopu iRobot Braava Jet 240?  Rozhodne nie! Pretože, aj keď je to pravda, aj Braava 250 si zaslúži aspoň krátku vlastnú recenziu.

 

Robotický mop iRobot Braava jet 250 – charakteristika

Svojim spoľahlivým výkonom presvedčil robotický mop iRobot Braava Jet 250 už mnohých používateľov. Na nasadenie je pripravený obzvlášť rýchlo a vďaka jednoduchej manipulácii je vhodný napríklad aj pre seniorov. Vďaka svojmu hranatému tvaru sa iRobot Braava Jet 250 dostane do rohov oveľa lepšie ako okrúhle modely. Po dizajnovej stránke iRobot upustil u tohto mopovacieho robota od zbytočných ozdôb. Braava je biela a modrá, s jediným okrúhlym gombíkom „Clean“ na vrchu, ktorý ju zapína a vypína. Jedným klepnutím ju prebudíte, ďalším naštartujete upratovanie. K dispozícii je veko, ktoré slúži ako rukoväť. Po otvorení odhalí tlačidlo na uvoľnenie čistiacej podložky a zátku nádrže na vodu. Zátka sa zdvihne a vytočí, takže môžete nádrž naplniť teplou vodou. Nádrž je vybavená odnímateľným filtrom.

Zospodu má Braava Jet dve kolesá. Značnú časť spodku zakrývajú čistiace podložky, ktoré sa zasunú medzi dva plastové držiaky. Na zadnej strane je priehradka na batériu; predná strana obsahuje trysku na striekanie vody. Vďaka svojej malej veľkosti sa Braava Jet 250 dostane do takmer všetkých zákutí.

iRobot Braava jet 250

 

⭐ Utierky

iRobot Braava Jet 250 používa pre každý režim farebne odlíšené jednorazové mopovacie podložky – modrá pre mokré, oranžová pre vlhké, biela pre suché – a prostredníctvom čítačky podložiek detekuje, aký typ úlohy má robiť. Braava Jet 250 ponúka v balení aj viacnásobne použiteľnú utierku na mokré mopovanie, ktorá sa dá prať cca 50 krát.

 

Funkcie a vlastnosti

Robotický mop iRobot Braava jet 250 je malý robot, ktorý stiera a zametá podlahy. Je to tiež jedna z najmenej nákladných možností modelov iRobot. Je určený pre malé priestory, ako sú kúpeľne a kuchyne. Rozprašuje vodu a na efektívne a tiché čistenie používa sortiment rôznych podložiek. Má zabudovaný navigačný systém a tri režimy mopovania – suchý, vlhký a mokrý. Nemá dostatok „svalstva“ na to, aby sa zbavil hlboko usadených škvŕn, takže nejde o úplnú náhradu za váš Swiffer. Ale ak žijete v byte a chcete, aby bolo vždy čisto, iRobot Braava Jet 250 je dobrou voľbou.

 

Technické detaily

 • rozmery: 17 x 17,8 x 8,4 cm
 • hmotnosť: 1,2 kg
 • hlučnosť: 40 dB
 • doba nabíjania: 2 hodiny
 • typ batérie: Lithium ION – na rozdiel od robotických vysávačov, Jet 250 nepoužíva nabíjací dok. Namiesto toho musíte do dodávanej nástennej nabíjačky vložiť odpojiteľnú batériu a zapojiť do zásuvky.
 • výdrž batérie v režime suchého a vlhkého zametania: 25 m2
 • výdrž batérie v režime mokrého zametania: 20 m2
 • nádržka na vodu: podľa výrobcu asi 500 ml
 • ovládanie: manuálne stlačením tlačidla alebo cez aplikáciu iRobot HOME
 • môže byť používaný s čistiacim roztokom na tvrdé podlahy Braava jet

 

⭐ Aplikácia iRobot Home

Hoci mop môžete samozrejme používať samostatne, jeho spárovanie s aplikáciou iRobot – tou istou, ktorá sa používa u robotických vysávačov Roomba – prináša určité výhody. Najsignifikantnejšou je možnosť začať a zastaviť mopovacie práce bez toho, aby ste museli byť v jednej miestnosti s robotom. Aplikácia vám ale umožňuje ovládať aj množstvo vody, ktoré zariadenie rozprašuje v režimoch mokrého stierania a vlhkého zametania. Ponúka aj niekoľko tutoriálov a priamy odkaz na stránku čistiacich podložiek v obchode iRobot.

 

Takto prebieha upratovanie s iRobot Braava jet 250…

Ovládanie prístroja Braava jet je extrémne jednoduché, v zásade stačí stlačiť spínač a prístroj začne pracovať. Podľa zvolenej čistiacej podložky si iRobot Braava jet sám zvolí čistiaci program. Zariadenie rozozná podľa utierky, či má utierať za sucha alebo za mokra. Ak bol zvolený režim mokrého mopovania, použije funkciu rozprašovania, typickú pre modely iRobot. Robot za týmto účelom vystrekuje jemný vodný poprašok malým otvorom na prednej strane zariadenia, aby zvlhčil podlahu skôr, ako po nej prebehne utierkou pripevnenou k spodnej strane.

iRobot Braav Jet 250 upratuje pod radiátorom

 

Podlahu môžete nechať vyčistiť iba vodou alebo pridať špeciálny čistiaci prostriedok, ktorý sa postará o príjemnú vôňu. Zariadenie pracuje v tzv. inteligentnom vzore upratovania, čo znamená, že váš byt je systematicky skenovaný a robot sa dostane aj na ťažko dostupné miesta, vrátane pod a okolo toaliet, do rohov a pod skrinky, vďaka efektívnemu, systematickému upratovaciemu vzoru. Naviguje pod a okolo objektov aj nábytku. Určité oblasti však môžete z mopovania vylúčiť aj nastavením neviditeľných hraníc – virtuálnych stien. Počas prevádzky je veľmi tichý, takže môžete viesť konverzáciu alebo sledovať televíziu aj keď je zapnutý. Jediný hluk, ktorý počujete, je mierne vrčanie, keď vystrekne voda. Je zaujímavé, že Braava Jet si poradí aj s vašimi zvedavými domácimi miláčikmi. Vie, že nemá striekať na žiadne objekty, ktoré sa objavia pred ním; vodu strieka iba na časť podlahy, o ktorej vie, že je voľná.

Keď je utierka špinavá, robot jednoducho podržíte nad odpadkovým košom a utierku uvoľníte stlačením tlačidla. Na svoje si prídu najmä alergici, ktorí vďaka tlačidlu Easy Pad Eject neprídu do styku s prachom, chlpmi zvierat alebo peľom. Alternatívne je možné aj použitie opakovane použiteľnej utierky.

Aby robotický mop nemohol spôsobiť žiadne škody, je vybavený režimom detekcie kobercov, ktorý zabráni „haváriám“. Má tiež snímače pádu, ktoré zas zabránia samo-poškodeniu robota. Akonáhle je hotovo, zariadenie sa vráti do východiskového bodu, kde si ho môžete vyzdvihnúť. iRobot odporúča pred uskladnením vypustiť nádržku na vodu.

Braava Jet 250 sa odkladá do skrine

Pred uskladnením sa odporúča vyprázdniť nádržku s vodou

 

Aké sú nevýhody iRobot Braava jet 250?

Jednorazové utierky sú síce komfortné a prispôsobené Braave – vždy však stoja peniaze. Pretože poruke budete pravdepodobne potrebovať mať 3 rôzne typy, ide o hmatateľný nákladový faktor – okrem skutočnosti, že podložky tiež potrebujú priestor na skladovanie. Ak sa tomu chcete vyhnúť, môžete používať opakovane použiteľný mop iRobot, ktorý je však v balení len jeden. Zariadenie Braava jet automaticky rozpozná tento mop a prepne na mokré čistenie s príslušnou pohybovou sekvenciou nastavenou vo výrobe.

iRobot Braava jet sa tiež nevracia automaticky do nabíjacej stanice – na nabitie batérie je potrebné ju odpojiť a pripojiť k nabíjačke.

 

💡 TIP na produkt - iRobot Braava 390 T
iRobot Braava 390 T

Alternatíva k iRobot Braava Jet 250: iRobot Braava 390t
O niečo drahší sesterský model v modernom a atraktívnom dizajne, je vhodný nielen do kuchýň, kúpeľní a malých bytov, ale aj pre veľké plochy. Batéria sa nabíja obzvlášť rýchlo.

💡 TIP č.1: porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch💡 TIP č.2: možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"

 

Cena

Braava Jet 250 je s cenou 199,00 € lacný a efektívny spôsob, ako poskytnúť svojim tvrdým podlahám viac pozornosti, ako sa im v súčasnosti dostáva. Solídna kúpa pre každého, kto žije v malom priestore a chce ho udržiavať čistý pri vynaložení minimálneho úsilia.

 

Čo sa nám na iRobot Braava Jet 250 páči?

 • vibračná čistiaca hlava pre jemné mopovanie
 • ľahká manipulácia
 • integrovaný režim virtuálnej steny pre neviditeľné hranice
 • čistí aj ťažko dostupné miesta
 • inteligentná navigácia
 • kompaktné rozmery, ideálne pre malé byty
 • vynikajúci pomer ceny a hodnoty

 

Čo sa nám na iRobot Braava jet 250 nepáči?

 • potreba neustáleho nákupu jednorazových utierok
 • absencia nabíjacieho doku
 • výdrž batérie nestačí na upratanie celého bytu, treba dobiť alebo dokúpiť druhú batériu na striedanie

 

💡 TIP: Doplňte svoj robotický mop robotickým vysávačom a na značnú časť neobľúbených domácich prác môžete úplne zabudnúť.

 

Recenzie zákazníkov

Heureka na svojich stránkach prináša zatiaľ len dve hodnotenia Braava jet 250, ale keď si pozriete recenzie Braava jet 240, ktorých je o niečo viac, získate obraz o zákazníckej spokojnosti s týmto modelom, keďže ide o úplne identické zariadenia. A zákazníci sú s týmto malým robotom naozaj spokojní. Pozrime si však spoločne spomenuté dve recenzie, z ktorých jedna nie je úplne opodstatnená. Veď nakoniec presvedčte sa sami.

iRobot Braava jet 250 - recenzie

 

Zhrnutie na záver

iRobot Braava jet 250 podáva veľmi slušný výkon, najmä vzhľadom na jeho malú stopu. Dokonale vyčistí aj rohy a kúty a po upratovaní zanecháva sviežu vôňu. Tento robotický mop síce nenahradí mop, vedro a vaše ruky, ale je vynikajúci na ľahké čistenie podláh a pri pravidelnom používaní budete musieť vyťahovať vedro čoraz zriedkavejšie.

 

Najčastejšie otázky k iRobot Braava jet 250

❓ 1. Rozpoznáva a utiera robot aj priľahlé miestnosti? Samozrejme s otvorenými dverami a bez prahu.

Robot nerozpozná žiadne miestnosti, iba oblasti bez hraníc. Takže ak začnete s otvorenými dverami, bude pracovať bez toho, aby venoval pozornosť tomu, či ide o veľkú miestnosť alebo niekoľko miestností. Z pohľadu robota je to súvislá oblasť.

❓ 2. Čo robí s nečistotami, ktoré poutiera? Držia na mokrej utierke?

Môžete voliť medzi suchým, vlhkým a mokrým utieraním. Nečistoty sa zhromažďujú v handričke - či už pri suchom alebo vlhkom. U variantov vlhkého, resp. mokrého mopovania sa odporúča vopred buď povysávať alebo spustiť proces suchého vytierania.

❓3. Je Braava vhodná na korkové podlahy (vlhké mopovanie)?

Samozrejme, áno.

❓4. Naše dlaždice nie sú hladké, ale o niečo hrubšie s malými nerovnosťami. Zvládne to robot alebo nemá zmysel ho kupovať?

Spravidla iRobot Braava jet 250 nemá problémy so štruktúrovanými dlaždicami, takže jeho kúpa má zmysel.

❓ 5. Utiera dlaždice s vysokým leskom bez toho, aby zanechával šmuhy?

V režime vlhkého stierania môžete občas vidieť stopy po pneumatikách. Po utretí vlhkou handričkou jednoducho znova nasaďte suchú utierku a opäť nechajte robota prejsť cez povrch, potom je výsledok dokonalý.

Výhody

 • vhodný aj pre ťažko dostupné oblasti
 • veľmi jednoduché ovládanie
 • efektívny vo všetkých troch režimoch
 • priateľská cena

Nevýhody

 • dodatočné náklady za jednorazové utierky

Záver recenzie: Ak by si Braava jet 250 nevyžadovala pravidelné dokupovanie jednorazových utierok, bola by pre malé priestory dokonalá. Na druhej strane pohodlie, keď len kliknete a pustíte jednorazovú utierku priamo do odpadu, je ťažko tromfnúť.

Hodnotenie autora
 • čistiaci výkon
 • funkcie
 • jednoduchosť ovládania
 • pomer cena/hodnota

Súhrn

Kompaktný robotický mop, ktorý sa pre majiteľov (nielen) malých bytov stane neoceniteľným každodenným pomocníkom.

4.8

iRobot Braava jet 250

✅ Cena: 199,00 €

Chcem iRobot Braava jet 250 roboticky-vysavac.sk
Vývoj ceny iRobot Braava jet 250


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.