Robotický vysávač iRobot Roomba s9+ WiFi (recenzia top modelu značky)

Vladimír Rejholec Recenzia 20. októbra 2020 0
Robotický vysávač iRobot Roomba s9+ (9558) WiFi
 • Typ: robotický vysávač
 • Doba prevádzky: 120 minút
 • Hlučnosť: 60 dB
 • Kapacita batérie: 3300 mAh
 • Navigácia: vSLAM
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Vysávače
1 499,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
roboticky-vysavac.sk

Najnovší robotický vysávač iRobot Roomba s9+ WiFi je naozaj priekopnícky! Má nový tvar, nové funkcionality, vynovené „vnútro“… a to je len pár zmien, ktoré treba spomenúť hneď na úvod tejto recenzie. Najpodstatnejšie je naozaj asi to, že najnovšia Roomba je v tvare písmena D, čo okrem iného znamená aj lepšie vysávanie rohov miestností. A môžete ju prepojiť s ďalšou novinkou amerického výrobcu mopom Braava jet m6 a po povysávaní obytného priestoru, ho tak aj pekne vytrieť.

iRobot Roomba s9+ dokáže pohodlne upratať akékoľvek priestory. Sám si podrobne zmapuje priestor, ktorý má upratovať – vďaka unikátnemu systému navigácie vSLAM s inteligentným mapovaním Imprint – a zvolí vždy najlepšiu techniku vysávania. Tiež nesmie chýbať automatické vyprázdňovanie zbernej nádoby a takisto automatické dobíjanie, po ktorom sa vráti k upratovaniu tam kde prestal. Je toho samozrejme viac, čím vás tento robotický vysávač môže prekvapiť (napríklad aj cenou), preto máte teraz k dispozícii kompletnú recenziu zariadenia, vrátane skúseností.

Čítať viac...

IRobot Roomba S9+ - kde kúpiť najvýhodnejšie
roboticky-vysavac.sk ⭐️ doručenia 1-2 pracovné dni
⭐️ doprava 5 € (objednávky nad 40 € doprava zadarmo)
⭐️ platby: dobierka, prevod, online, kartou
1 499,00 € Do obchodu roboticky-vysavac.sk
AndreaShop.sk ⭐️ vynikajúce ceny tovaru
⭐️ množstvo druhov dopravy, platieb (aj na splátky), možnosť vynášky do bytu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
1 499,00 € Do obchodu AndreaShop.sk
Hej.sk ⭐️ jeden z najznámeších internetových obchodov na Slovensku
⭐️ veľa druhov dopravy za férové ceny + možnosť osobného odberu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
1 499,00 € Do obchodu Hej.sk
Datart.sk ⭐️ známy eshop aj sieť predajní (výdajné miesta po celom Slovensku)
⭐️ možnosť nákupu na splátky
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
1 499,00 € Do obchodu Datart.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
1 499,00 € Do obchodu Heureka.sk

Základné informácie

Nová Roomba je naozaj nová… iRobot Roomba s9+ má nový tvar písmena D, ktorý doteraz výrobca odmietal, takisto sa zmenilo jeho „vnútro“. Ponovom je zberná nádoba (kompletne umývateľná, podobne ako je to už pri modeloch i7/i7+ či Roomba e5) pod kruhovým krytom, kamera je bližšie k okraju a trojica dotykových ovládacích tlačidiel je v rohu. Výkonnejší elektromotor (podľa výrobcu až 4x ako pri predošlých modeloch) zostal prakticky na rovnakom mieste. Keď si robot otočíte na chrbát zistíte, že hlavné kefy sa trochu posunuli dopredu, nová je aj bočná kefka (Corner Brush) s piatimi štetinami. Takisto sa posunuli aj nabíjacie konektory pre Clean Base (nabíjacia stanica), aj otvor na odsávanie nečistôt z vnútra vysávača po ukončení vysávania.

➡️ VIDEO: Roomba s9+/predstavenie robotického vysávača

Predstavenie iRobot® Roomba® s9+

Roomba s9+ je vhodná pre upratovanie prakticky všetkých typov tvrdých podláh i kobercov. A s mobilnou aplikáciou iRobot HOME ho môžete ovládať odkiaľkoľvek*. Možnosť nastaviť si časový plán upratovania pre jednotlivé miestnosti podľa vašich potrieb je samozrejmosť -- robot je schopný si uložiť až 10 rôznych máp. Po každom vysávaní sa Roomba vráti do Clean Base a tá z neho všetko vysaje.

*Na ovládanie slúži osvedčená aplikácia iRobot HOME. Tá sa k vysávaču pripája cez WiFi, pričom nastavenie trvá pár minút (rovnako ako prípadná aktualizácia systému Roomby). Cez aplikáciu dokáže komunikovať aj s novým mopovačom iRobot Braava jet m6. Nechýba ani podpora hlasových asistentov Amazon Alexa či Google Assistant, ale aj systému IFTTT.

➡️ VIDEO: Roomba s9+ a Braava Jet m6 -- dokonalý systém robotického domáceho upratovania!

Roomba s9+ and Braava Jet m6 – ultimate robot home cleaning system!

 

Roomba s9+ pri činnosti využíva technológie vSLAM a Imprint pre orientáciu a mapovanie priestoru. Po určitom čase tak dokáže vytvoriť aj mapu priestoru, ktorú vám v aplikácii ponúkne na označenie (mapovanie v nej však treba povoliť). Potom môžete Roombu poslať vysávať iba konkrétnu miestnosť. Veľkým plusom je aj funkcia Power Boost, vďaka ktorej pri koberci zvýši výkon a povysáva ho tak podstatne lepšie.

Sledované parametre

automatické dobíjanie: ÁNOdiaľkové ovládanie: klasické NIE/- smart aplikáciaHEPA filter: ÁNO
doba nabíjania: 120 minútWi-Fi: ÁNOupratovací režim SPOT: ÁNO
typ batérie/kapacita: Li-Ion/3300 mAhobjem zásobníka: 0,55 lhlučnosť: 60 dB
výdrž na jedno nabitie: cca 120 minútindikátor stavu zásobníka: Áno, aj na Clean Base/+ smart aplikáciadetekcia nečistôt: ÁNO
upratovací cyklus: nemá, upratuje bez prestávkyplánované upratovanie: ÁNOvýška robota: 9,3 cm
typ navigácie: vSLAMvirtuálna stena: ÁNOhmotnosť: 8,1 kg (hmotnosť stanice: 7,3 kg)
rozpoznanie schodov: ÁNOpočet hlavných kief: 2maximálna výška prekážok: 1,5 cm
snímače prekážok: ÁNOpočet bočných kief: 1pohyb: systematický

 

Vlastnosti a funkcie robotického vysávača

 

Robotický vysávač iRobot Roomba s9+ WiFi a navigácia vSLAM

Najnovšia Roomba používa pokročilú navigačnú technológiu vSLAM s inteligentným mapovaním Imprint. Robot tak zhromažďuje viac ako 230 400 dátových bodov za sekundu, čo následne štvorjadrový procesor s výkonom 1,3 GHz používa na vytvorenie presnej mapy vášho domova. Vysávač sa takto rýchlo naučí rozoznať jednotlivé miestnosti a vy si následne môžete zvoliť konkrétne priestory, kedy a kde má upratovať. Takisto automaticky prispôsobí zdvih čistiacej hlavy pre zabezpečenie optimálneho výkonu -- robot plynulo prechádza medzi pevnými podlahami, menšími rohožami, dlažbou, kobercami…

Robotický vysávač iRobot Roomba s9+ WiFi - navigácia vSLAM

 

Akustická detekcia nečistôt Dirt Direct

Robotický vysávač iRobot Roomba s9+ WiFi je vybavený praktickým systémom Dirt Detect, ktorý kombinuje akustické i optické nástroje. Takto sa spoľahlivo detegujú nadmerne znečistené miesta, ktorým sa potom vysávač venuje intenzívnejšie a povysáva ho hneď niekoľkokrát až kým oblasť nie je úplne čistá.

iRobot Roomba s9+ WiFi - Dirt Detect

 

Výkon vysávania

Roomba s9+ disponuje podľa výrobcu až 40-krát vyšším výkonom vysávania (než jej predchodcovia zo série 600 -- Roomba 605, Roomba 606…) a až 4x silnejšie vysávanie než predchádzajúci model iRobot Roomba i7/i7+. V kombinácii s technológiou PerfectEdge (D tvar vysávača + kútová kefka + pokročilé senzory) vyčistí usadenú špinu, nečistoty a zvieracie chlpy z každého typu podlahy.

 

Mobilná aplikácia iRobot HOME

Upratovanie pohodlne zabezpečíte (aj keď nie ste doma) pomocou smart technológie s mobilnou aplikáciou iRobot HOME (Android a iOS) vo vašom smartfóne alebo tablete. Aplikácia samozrejme ponúka celý rad užitočných funkcií a dôležitých informácií.

Nastaviť si tak jednoducho môžete optimálny časový plán upratovania pre jednotlivé miestnosti, vlastnosti vysávania, alebo sa dá napríklad cez report Clean Map sledovať, kde všade sa už váš robot realizoval. Nechýbajú ani rôzne štatistiky, história a push správa po ukončení vysávania.

Nápoveda v aplikácii

Sekcia pomocníka v mobilnej aplikácii vám poskytne napríklad odpovede na najčastejšie otázky, inštruktážne videá alebo kontakty na technickú podporu. Pre úvodné zoznámenie s robotom alebo neskoršie pripomenutie funkciou je tu tiež príručka pre rýchle použitie vrátane obrazového manuálu.

Virtuálna stena priamo v aplikácii

Priamo v aplikácii sa dá vytvoriť neviditeľná bariéra, ktorú Roomba neprekročí, prípadne tiež ochrannú zónu, do ktorej robot nevstúpi.

iRobot Roomba s9+ WiFi - mobilná aplikácia iRobot HOME

 

Trojstupňový systém čistenia

iRobot Roomba s9+ uprace viac než uspokojivo vo všetkých kútoch vašej domácnosti. Patentovaný trojstupňový čistiaci systém AeroForce sústredí prúd vzduchu do úzkej štrbiny medzi rotujúce kefy (tie sú mimochodom o 30% širšie). Takto dochádza k mimoriadnej akcelerácii vzduchu a v kombinácii s vysokoúčinným motorom sa sací výkon zvyšuje až na spomínaný štyridsaťnásobok! Dve proti sebe rotujúce kefy ženú nečistoty priamo do zberného koša. Vysávanie jemného prachu zabezpečuje výkonný sací motor. Plusom je špeciálne navrhnutá kútová kefka, ktorá má extra sklon štetín a dosiahne tak do všetkých zákutí každej miestnosti.

robotický vysávač iRobot Roomba s9+ WiFi - kútová kefka

 

Automatické vysypávanie zberného koša

Robotický vysávač iRobot Roomba s9+ WiFi v kombinácii s nabíjacou stanicou Clean Base vám podobne ako s7-čka poskytne aj maximálny komfort pri vysávaní -- funkcia automatického vysypávania zberného koša v nabíjacej stanici totiž umožňuje fungovať až niekoľko týždňov (mesiac-dva v závislosti od nečistôt ktoré vysávač pozbiera) bez nutnosti meniť sáčok. Jednorazové vrecúško vo vnútri stanice totiž pojme až 30 zberných košov robota. K dispozícii máte na úvod v balení rovno dva. Ďalšie si samozrejme dokupujete (set 3 vrecúšok do stanice Clean Base stojí zase ale celkom dosť, okolo 20-25€ podľa obchodu).

Zberný kôš robota vďaka HEPA filtru zachytí aj tie najjemnejšie prachové častice (podľa výrobcu je nutné ho meniť každé dva mesiace za nový). Kôš možno pohodlne vypláchnuť vodou pre jednoduchšiu údržbu. Vďaka praktickému spracovaniu zberného koša nedochádza k úniku prachu a nečistôt späť do okolia. O tom, že potrebujete vymeniť vrecko, vás bude informovať indikátor.

iRobot Roomba s9+ WiFi - automatické vyprázdnenie odpadovej nádoby

 

Výdrž batérie a čas nabíjania

Robotický vysávač iRobot Roomba s9+ WiFi vydrží vysávať pri plnej batérii s kapacitou 3300 mAh cca 2 hodiny, potom sa automaticky vráti na nabíjaciu stanicu, kde sa vyprázdni a dobije, aby mohla pokračovať a povysávať všetky miestnosti. Čas nabíjania batérie? Takisto približne 2 hodiny (120 minút).

 

Obsah balenia

 • 1x iRobot Roomba s9+ (súčasťou je aj batéria Li-Ion)
 • 1x Nabíjacia stanica Clean Base
 • 1x Náhradný HEPA filter
 • 1x Náhradná bočná kefka
 • 2x Jednorázový sáčok na nečistoty do Clean Base
 • 1x Používateľský SK manuál

 

Údržba robota

Ako je to s údržbou robotického vysávača? Je to celkom jednoduché. Aplikácia iRobot HOME vás upozorní, kedy je potrebné vyčistiť kefy alebo ďalšie časti robota. Nájdete tu tiež detailnú inštruktáž, ako takúto údržbu vykonať. Telo robota potom jednoducho utrite navlhčenou handričkou a jednotlivé časti čistite podľa návodu.

Ako na čistenie filtra? Vyberte zberný kôš, a následne filter tak, že uchopíte oba konce a vytiahnete ho. Nečistoty ľahko odstránite poklepaním filtra o odpadkový kôš. Filter znovu vložíte rebrovanými držadlami smerom von a zberný kôš naspäť do robota.

 

iRobot Roomba s9+ recenzie a skúsenosti s robotickým vysávačom

Robotický vysávač, tak ako každý produkt na svete, má svoje výhody aj nevýhody. Keďže sa jedná o najnovší model americkej značky, tak ten má vďaka inováciám množstvo plusov. Tak napríklad aj nový tvar, ktorý zabezpečí dôkladné upratanie v rohoch miestností a tesne pri stenách, inteligentné vysávanie celého obytného priestoru vďaka dôkladnému zmapovaniu a navigácii…

Mínusom je jeho cena, ktorá sa niektorým zdá premrštená. O tom sa dá polemizovať -- robot ako protihodnotu ponúka viacero vymožeností, ktoré nikde inde nenájdete, i keď pravdou je, že ten, kto má čas upratovať sám ručne (rozumej klasickým vysávačom -- môžeš pozrieť tie najlepšie v našom teste), tak ten po ňom asi nesiahne. Na tomto mieste teda uvádzame aj niekoľko reálnych skúseností z používaním tohto vysávača (z Heureky):

iRobot Roomba s9+ - skúsenosti, Heureka

Viac recenzií → nájdete tu

 

💡 TIP: Chcete si vybrať iný robotický vysávač? Odporúčame pozrieť náš aktuálny test.

 

Robotický vysávač iRobot Roomba s9+ WiFi -- zhodnotenie na záver

iRobot Roomba s9+ WiFi je momentálne najmodernejší robotický vysávač naprieč celým spektrom značiek. Jedná sa o novú prelomovú sériu značky iRobot, o čom svedčí nielen „zbrusu“ nový tvar vysávača, ale aj nové funkcie a schopnosti. Na druhú stranu, je to ozaj veľmi drahý spoločník, cena sa pohybuje okolo 1 499,00 €. Investícia sa vám ale podľa všetkého naozaj oplatí (dizajn, čistiaci výkon, mapovanie -- jednoducho uprace vám domov úplne sám, neriešite nabíjanie, vyprázdňovanie koša, intenzitu sania…).

Výhody

 • inovovaný tvar D - robot uprace v každom rohu aj pri stene
 • navigácia vSLAM s inteligentným mapovaním Imprint
 • trojstupňový čistiaci systém
 • zvýšený sací výkon
 • automatické vysypávanie zberného koša
 • umývateľná zberná nádoba
 • Power Boost (funkcia, ktorá v prípade potreby automaticky zvýši výkon vysávača, napríklad pri prechode na koberec)
 • nabíjanie počas upratovania
 • dlhá výdrž batérie
 • virtuálna stena sa dá vytvoriť priamo v aplikácii
 • aplikácia iRobot HOME

Nevýhody

 • naozaj vysoká cena

Záver recenzie: Exkluzívna novinka z dielne iRobot s najnovšími vychytávkami - táto Roomba je jednoducho to najlepšie čo momentálne na trhu s robotickými vysávačmi nájdete.

Hodnotenie autora
 • Kvalita
 • Prevedenie
 • Funkcie
 • Cena
 • Hlučnosť

Súhrn

iRobot Roomba S9+ je špička robotického vysávania a spokojný bude určite každý, kto po ňom siahne.

4.7

Robotický vysávač iRobot Roomba s9+ (9558) WiFi

✅ Cena: 1 499,00 €

Chcem iRobot Roomba s9+
roboticky-vysavac.sk
Vývoj ceny iRobot Roomba s9+


Autor článku
Avatar

Keďže mám rád technické veci, kvalitnú a funkčnú spotrebnú elektroniku, vychytávky a zlepšováky v domácnosti, založil som web DoDomácnosti.sk. Tu môžem aplikovať svoje, už vyše 10-ročné skúsenosti v oblasti tvorby obsahu na internete a pritom môžem vychádzať z vlastných skúseností s domácnosťou.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.