Kärcher K 2 Full Control Car & Home – recenzia

Georgina Babinová Recenzia 26. októbra 2021 0
Kärcher K 2 Full Control Car & Home 1.673-406
 • Typ: Vysokotlakový čistič na kolieskach
 • Príkon: 1600 W
 • Maximálny prietok vody: 360 litrov / hod
 • Maximálny tlak: 110 bar
 • Dĺžka tlakovej hadice: 4 m
 • Dostupnosť: Skladom
139,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Kärcher K 2 Full Control Car & Home 1.673-406 je vysokotlakový čistič spoločnosti Kärcher vstupnej úrovne. Aj keď aj cena zodpovedá tejto úrovni, Kärcher K2 je plne vybavená jednotka s dostatočným výkonom, aby svoju prácu zvládla. Ak práve hľadáte svoj prvý tlakový čistič, toto zariadenie stojí za zváženie. Je to základný model Kärcher a súčasne aj najlacnejší z ponuky maloobchodného predaja.

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
139,00 € Do obchodu Heureka.sk

Kärcher K 2 Full Control Car & Home 1.673-406 – základné informácie

Kärcher K2 Full Control Car & Home 1.673-406 je 1400 W vysokotlakový čistič s prietokom 360 litrov za hodinu a hadicou dlhou 4 m. Rozdiel oproti modelu Kärcher K2 basic spočíva len v tom, že súčasťou balenia tohto modelu je aj plošný čistič T150 Patio Cleaner na terasy a paluby. Keďže ide o model základnej úrovne, špecifikácia to aj odráža. Kľúčové čísla sú – tlak 110 bar poháňaný vzduchom chladeným motorom s výkonom 1400 wattov, ktorý vytvára prietok vody 360 l / h. Ak to porovnáte s niečím na hornom konci radu Kärcher, potom sú tieto parametre nízke, ale záleží to na vašom použití.

Kärcher K2 má dostatok sily na to, aby sa vysporiadal s čistením automobilov, umývaním záhradného nábytku, alebo odstránením popadaného lístia z vašich chodníkov. Prietok vody na tomto modeli je relatívne nízky – 360 l / h, takže množstvo vytlačenej vody nie je také vysoké ako u iných modelov v rovnakom cenovom rozpätí, čo znamená, že umytie vášho vozidla môže trvať trochu dlhšie.

Dôležité parametre: 
Tlak (bar/MPa):20 - 110 / 2 - 11
Prietok (l/h):360
Max. teplota na prítoku (°C):40
Príkon (kW):1,4
Plošný výkon (m²/h):20
Hmotnosť bez príslušenstva (kg):4,3
Rozmery (d x š x v) (mm):246 x 280 x 586

 

Charakteristiky

Vysokotlakový čistič Kärcher K2 Full Control Car & Home 1.673-406 nie je iba kompaktný a ľahký, ale tiež ponúka výkon s tlakom 110 bar s motorom 1400 W. Je dodávaný s radom príslušenstva ideálnym pre rôzne úlohy. Stroj prichádza s mimoriadne výkonným motorom, ktorý má zabudovaný mechanizmus chladenia vzduchom. Pomáha to prísunu čerstvého studeného vzduchu do motora po celú dobu používania zariadenia. Chladný motor znamená dlhšiu životnosť wapky. Tlak vody je dostatočný na umývanie automobilu alebo záhradného nábytku.

Tlakový čistič Kärcher K2 Full Control Car & Home 1.673-406 prichádza s automatickým motorom Start / Stop, čo znamená, že stroj vie, kedy je to vhodné a vypne motor. Disponuje otočným prepínačom odolným voči nárazom, potiahnutým gumou. K dispozícii je aj úložný priestor pre hadicu a elektrický kábel.

Kärcher K2 je určený pre maximálne pracovné zaťaženie 20 metrov štvorcových za hodinu, čo predstavuje dvor alebo terasu o rozlohe 5 x 4 m. Ak potrebujete pokryť väčšiu oblasť alebo ak je čas rozhodujúci, potom môže byť lepšou alternatívou výkonnejšia jednotka, ale Kärcher K2 bude pre väčšinu spotrebiteľov dostačujúci.

Ďalším dôležitým bodom je, že hluk produkovaný K2 je veľmi nízky. Toto je vynikajúce pre mestské domy s malými exteriérmi, pretože susedia sú tu nablízku. Ak bývate v relatívne zastavanej oblasti, tento model by mohol byť pre vás preferovanou voľbou.

➡️ Zabudovaný filter

K2 je štandardne dodávaný so zabudovaným filtrom. Pomáha chrániť dva hlavné komponenty – čerpadlo a motor pred poškodením, čím sa predlžuje životnosť produktu. V priebehu času sa môžu jemné častice nahromadiť, upchať pumpu a zastaviť umývačku. Vďaka jemnému sieťovému filtru K2 sú častice, napríklad nachádzajúce sa v tvrdej vode, filtrované a udržiavané mimo životne dôležitých komponentov zariadenia.

➡️ Kompatibilita so zdrojom zhromaždenej vody

Kärcher K2 môže byť  gravitačne napájaný z vodnej nádrže, suda alebo niečoho podobného, ak je k dispozícii – môžete tým ušetriť množstvo vzácnej pitnej vody. Ak použijete svoju rezervu dažďovej vody, je to možnosť nielen pomôcť životnému prostrediu, ale aj znížiť účty. Toto je veľmi užitočná vlastnosť tejto jednotky a zvyšuje jej hodnotu. Pre tých, ktorí si neužívajú luxus kaptívneho zdroja vody, je súčasťou balenia štandardný adaptér pre záhradnú hadicu s priemerom 1,9 cm ( ¾ palca).

Kärcher K2 je porovnaní s mnohými jeho náprotivkami cenovo výhodný a nezasiahne tvrdo vašu peňaženku. Je to dobré riešenie, pretože sa dodáva s množstvom príslušenstva, ktoré nemusíte kupovať osobitne.

 

Príslušenstvo

Kärcher K2 Full Control Car & Home 1.673-406 obsahuje okrem základnej súpravy K2 compact aj nasledujúce položky:

👉 Súprava pre domov (Home kit)

 • plošný čistič T150
 • 0,5 l čistiaceho prostriedku na terasu a paluby

👉 Súprava pre auto (Car kit)

 • napeňovaciu trysku
 • umývaciu kefa
 • 0,5 l autošampónu

 

➡️ Plošný čistič T150

Plošný čistič T150 je doplnok, ktorý uľahčuje prácu pri čistení vonkajších priestorov. Kým na umývanie terasy je možné použiť akúkoľvek tlakovú umývačku, vždy budete mať nepríjemnú skúsenosť s množstvom prebytočného rozstrekovania. Ak ste niekedy umývali chodník vedľa zaparkovaného automobilu, budete vedieť, čo tým myslíme.

Čistič T150 využíva silu tlakovej umývačky, ale v obmedzenom priestore. Tým sa zabráni rozstrekovaniu všade anokolo. Jednotka je dodávaná s predlžovacím kusom pre spúšťaciu pištoľ a dá sa ľahko používať aj na zvislých plochách, ako sú garážové dvere a steny.

 

➡️ Umývacia kefa a napeňovacia tryska

Kefa Kärcher Wash Brush sa používa jednoducho. Pozostáva z mäkkých jemných štetín, ktoré môžu účinne odstrániť usadené nečistoty a špinu z kolies automobilu alebo iných nenatieraných povrchov. Neodporúčame používať priamo na lak, pretože je tam možnosť poškriabania, ale ostatné tvrdé povrchy budú v poriadku.

Kärcher Foam Jet alebo napeňovacia tryska je skvelý malý nástavec, ktorý rozprašuje penu na širokú plochu, takže na umývanie automobilov je ideálna. Jednoducho naplňte zásobník čistiacim prostriedkom a pripojte k tlakovej umývačke, aby ste si uľahčili čistenie veľkých plôch.

 

➡️ Sacia trubica čistiaceho prostriedku

Model K2 je vybavený sacou trubicou na čistiaci prostriedok, ktorá umožňuje tlakovej umývačke čerpať čistiaci prostriedok priamo z pripojenej nádoby. To môže byť užitočné pri čistení terasy a vonkajšieho nábytku, pretože v kombinácii s vysokým tlakom môže pomôcť dosiahnuť lepšie výsledky.

Sacia trubica na umývanie umývacieho prostriedku umožňuje jednotke nasávať čistiaci prostriedok súčasne s vodou. To vám umožní oveľa efektívnejšie vyčistiť exteriér, ako by ste museli najprv nastriekať nejaký čistiaci prostriedok a potom striekať s wapkou. Zmes v kombinácii s vysokým tlakom vyčistí vašu terasu oveľa efektívnejšie. Môže to byť užitočné aj na použitie v oblastiach, kde je dôležitá hygiena, ako napríklad na exteriérovom jedálenskom stole alebo detskom záhradnom nábytku, aby sa odstránili všetky zvyšky potenciálne nebezpečných plesní alebo baktérií. Počas použitia je veľmi ľahké “stratiť” fľašu s čistiacim prostriedkom, pretože nie je pripevnená ani zaistená, ako je vidieť u iných modelov. Preto musíte byť opatrní, aby ste predišli rozliatiu a plytvaniu saponátom.

 

Kompaktný a ľahký

Jednou z najatraktívnejších charakteristík modelu Kärcher K 2 Full Control Car & Home 1.673-406 je jeho hmotnosť, ktorá je 4,3 kg. Aby sme to uviedli do perspektívy, model K4 váži okolo 11 – 12 kg. Kärcher K2 má zabudovanú rukoväť na prenášanie, takže prenosnosť by nemala byť veľkým problémom. Rovnako ako v prípade iných modelov, dĺžka vodnej hadice je 4 metre, takže pri používaní v skutočnosti nemusíte veľmi pohybovať strojom. Hmotnosť je dobre vyvážená, takže sa pohodlne drží aj po dlhú dobu.

Príjemným bonusom je, že všetko, čo je súčasťou vybavenia, je možné uložiť na samotnom zariadení, všetko má svoj domov. Toto je v ostrom kontraste k niektorým lacnejším značkovým zariadeniam, kde budete musieť mať tašku alebo krabicu na doplnky. To znamená, že preprava a skladovanie tejto tlakovej umývačky je jednoduchá a medzi jednotlivými použitiami bude oveľa ťažšie stratiť ktorýkoľvek z dôležitých kúskov.

Tu si Kärcher K 2 môžete pozrieť v plnom nasadení:

Vysokotlakový čistič Kärcher K 2 Premium Full Control

 

Perfektný pre…

Ako základný model tlakového čističa je určite dosť dobrý na to, aby vaše auto žiarilo. Je ľahký, kompaktný a ľahko nastaviteľný. Je dostatočne výkonný na odstránenie nečistôt z auta a škvŕn na zliatinách bez toho, aby bol príliš intenzívny a spôsobil poškodenie akéhokoľvek laku.

Ak uvažujete o jeho používaní na čistenie terás alebo príjazdovej cesty, odporúčame vám pozrieť aj ďalšie modely, napríklad K4 alebo K5. Vyšší tlak bude robiť obrovský rozdiel. K2 vyčistí vašu terasu, avšak nižší tlak znamená, že možno bude zápasiť s odolnými nečistotami a  nižší prietok vody znamená, že zaberie viac času, kým sa práca dokončí.

 

Čo sa nám na Kärcher K2 Full Control Car & Home 1.673-406 páči

 • kompaktný a ľahko sa prepravuje
 • skvelý na čistenie záhradného nábytku
 • rozprašovanie sa ľahko používa
 • plošný čistič T-Racer je veľmi efektívny na kamenných terasách
 • k dispozícii je miesto na uloženie šnúry aj hadice

 

Čo sa nám na Kärcher K2 Full Control Car & Home 1.673-406 nepáči?

 • cez auto musíte prejsť niekoľkokrát, aby bolo dokonale čisté
 • plošný čistič T-Racer nie je rovnako efektívny pri každom type povrchu

 

Recenzie zákazníkov

Ku Kärcher K2 je k dispozícií dostatok používateľských recenzií, čo svedčí o tom, že tento model je hojne predávaný. Prispieva k tomu určite aj cena, ktorá je veľmi priaznivá.  Výkon je pre bežné domáce použitie dostatočný (pred kúpou si naozaj treba zvážiť, na čo ho zamýšľate používať) a náhradné diely sú dostupné u predajcov Kärcher. Pozrime sa teda, aké sú skúsenosti zákazníkov s týmto zariadením:

 

Recenzie Kärcher K2 Full Control Car & Home 1.673-406

 

Zhrnutie na záver

Kompaktná, ale výkonná konštrukcia z neho robí dobrú voľbu pre všetkých, ktorí hľadajú tlakový čistič, ktorý môžu ľahko uložiť bez toho, aby zaplnili dom. Praktické detaily, ako napríklad trubica na sanie čistiaceho prostriedku, rozširujú možnosti dané produktom jednoduchým spôsobom. Ak potrebujete udržiavať, terasu, auto alebo záhradný nábytok – kompaktný tlakový čistič Kärcher K 2 Full Control Car & Home 1.673-406 môže byť presne to, čo potrebujete.

Výhody

 • jednoduché použitie a ovládanie vďaka ergonomickej pištoli
 • špeciálne príslušenstvo pre dokonalé umytie auta
 • veľmi dobrá mobilita kvôli nižšej hmotnosti a rozmerom
 • možnosť uloženia príslušenstva priamo na wapke

Nevýhody

 • menej praktické používanie čistiaceho prostriedku
 • vysokotlaková hadica je trocha kratšia, má len 4 metre

Záver recenzie: Wapka prioritne určená svojimi parametrami na čistenie auta

Hodnotenie autora
 • výkon
 • ergonómia
 • flexibilita
 • pomer cena/výkon

Súhrn

Vynikajúci základný model tlakového čističa je ideálny na umývanie automobilov, záhradného nábytku a odstraňovanie nečistôt z terasy, a to všetko za primeranú cenu.

4.8
Vývoj ceny Kärcher K 2 Full Control Car & Home 1.673-406


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.