Delimano panvica na palacinky Stone Legend CopperLUX, 24cm – recenzia

Veronika Štrbová Recenzia 23. septembra 2021 0
Panvica na palacinky Stone Legend CopperLUX
 • Nepriľnavá vrstva: Áno
 • Materiál vnútorného povrchu: Quantanium
 • Materiál tela panvice: Nerezové
 • Elektrický ohrev: Áno
 • Plynový ohrev: Áno
 • Indukčný ohrev: Nie
 • Vhodná do umývačky: Áno
 • Indikátor teploty: Nie
 • Výška panvice: 2,3 cm
 • Priemer: 24 cm
 • Hmotnosť: - kg
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Panvice na palacinky
PREDAJ SKONČIL

Palacinky sú obľúbeným jedlom nielen malých, ale aj nás veľkých. Každý si občas rád zamaškrtí a dopraje si túto pochúťku, či už s ovocím, nutelou, domácim džemom alebo šľahačkou a čokoládou. Palacinky si môžete pripraviť tiež na slano alebo ich môžete dať dokonca zapiecť. Fantázii a chuti sa medze nekladú. Jedna vec je mať dobrý a overený recept. Tá druhá zase používať kvalitnú panvicu na palacinky, ktorá tvorí základ celého jedla, čo potvrdí určite každá gazdinka. Stáva sa vám, že sa palacinky pripaľujú a trhajú? Náš jednoduchý recept a samozrejme, odporúčanie na super panvicu vám s tým pomôže skoncovať raz a navždy.

Predstavujeme vám šikovnú panvicu na palacinky Delimano Stone Legend CopperLux. Panvica má špeciálny vylepšený povrch, z ktorého sa palacinky doslova samé kĺžu a nepripaľujú sa. Stačí použiť len kvapku oleja a nič sa vám nebude pripaľovať ani trhať. Príprava palaciniek bude odteraz pre vás zábavou. Povrch panvice na palacinky je obohatený o titánové, kamenné a medené čiastočky, ktoré vám uľahčia varenie a umožnia pripravovať zdravšie a chutnejšie palacinky. Neváhajte a zaobstarajte si ju aj vy a potešte svojich najbližších tými najlepšími palacinkami na svete.

Porovnanie - Dôležité parametre

Dôležité parametre Delimano panvica na palacinky 24 cm v porovnaní s víťazmi testu panvíc na palacinky

Ľudová voľba Panvica na palacinky Stone Legend CopperLUX
Delimano panvica na palacinky 24 cm
Ľudová voľba Panvica na palacinky
Panvica na palacinky Delimano Green Planet
Pre náročných Staub Palacinková panvica 28cm, drevená rukoväť
Staub, drevená rukoväť, 28cm
Zlatá stredná cesta De BUYER Oceľová panvica na palacinky Mineral B Element 30cm
De BUYER, oceľová, Mineral B Element, 30cm
Cena10,99 €13,39 €113,00 €45,90 €
Nepriľnavá vrstvaÁnoÁnoÁnoÁno
Materiál vnútorného povrchuQuantaniumHliníkLitinaNerezová ocel
Materiál tela panviceNerezovéHliníkovéLiatinovéNerezové
Elektrický ohrevÁnoÁnoÁnoÁno
Plynový ohrevÁnoÁnoÁnoÁno
Indukčný ohrevNieÁnoÁnoÁno
Vhodná do umývačkyÁnoÁnoNieNie
Indikátor teplotyNieNieNieNie
Výška panvice (cm)2,32,5-1,5
Priemer (cm)24252830
Hmotnosť (kg)-0,662,101,78

Základné informácie

Panvica na palacinky Delimano Stone Legend CopperLux má priemer 24 cm. Je to odolná panvica so zošikmenými stranami pre extra ľahké vyklopenie vašich palaciniek. Tak, ako aj ostatné produkty tejto línie, tak aj panvica na palacinky je vyrobená zo smaltu a ocele s kamennými a medenými časticami s dobrými tepelnými vlastnosťami. Celkové rozmery panvice sú 41,5 x 24 x 2,3 cm a je vhodné pre všetky typy varných dosiek. A čo je najlepšie aj na indukčné. Vďaka jej nepriľnavému povrchu sa jednoducho čistí ručne alebo ju môžete vložiť aj do umývačky riadu, ktorá si s tým hravo poradí za vás.

Ďalšie informácie:

Obsah PFOA100 % bez obsahu PFOA
Vonkajší materiálsmaltovaný povrch
Vnútorný materiálQuanTanium
Základný materiáloceľ
Odolnosťvoči poškriabaniu aj pripáleniu
Typ sporákavšetky typy, vrátane indukcie
Vhodné do umývačky riaduáno
Priemer24 cm
Rozmery41,5 x 24 x 2,3 cm
Objem0,8 l

 

Okrem panvice na palacinky ponúka výrobca aj ďalšie výrobky, napríklad:

Kompletná ponuka na pečenie Delimano

 

Materiál panvice na palacinky

Línia Stone Legend CopperLux má vylepšený povrch, ktorý posilňujú titánové častice a zaručujú panvici odolnosť voči poškriabaniu pre bezpečnejšie varenie, kamenné častice zadržiavajú teplo a postupne ho uvoľňujú do pripravovaného jedla, zachovávajú živiny a prirodzenú chuť jedla a pomôžu vám pripraviť najúžasnejšie palacinky, aké ste kedy robili. A vďaka medeným časticiam sa panvica rýchlejšie zohreje, takže palacinky pripravíte rýchlejšie a navyše aj ušetríte cennú energiu.

Panvica na palacinky Delimano Stone Legend CopperLux

Kvalitný povrch panvice na palacinky Delimano Stone Legend CopperLux

 

Pri tejto panvici máte pocit, ako by ste varili na skutočnom kameni. Je to z toho dôvodu, že pri varení na panviciach s kamennými časticami sa teplo uvoľňuje do jedla postupne a to si navyše zachováva svoju tradičnú plnú chuť. Panvica obsahuje vonkajší smaltový povrch, ktorý dodáva vareniu ten správny hrejivý pocit a pohodu, a vnútorný povrch Quantanium, ktorý je obohatený o čiastočky medi. Práve preto má nová línia riadu aj jedinečnú medenú farbu. Okrem toho, vďaka čiastočkám medi si panvica zachováva oveľa lepšie hygienické vlastnosti, to znamená, že je odolná voči baktériám a vstrebávaniu pachov z potravín.

Výhody vylepšeného povrchu QuanTanium:

 • Je vhodný na všetky typy varných dosiek, vrátane indukcie.
 • Vďaka svojim magnetickým vlastnostiam sa na indukčnej doske zohrieva veľmi rýchlo aj pri nižších teplotách. Šetrí až 20 % energie.
 • Dosahuje maximálny výkon aj pri varení pri stredných teplotách.
 • Zdravé varenie len s použitím kvapky oleja.
 • Extrémne nepriľnavý povrch, ktorý sa nepripáli a nepoškriabe.
 • Je vhodný aj do umývačky riadu.
 • Zachováva si trvácne farby po celé roky, pretože smalt sa vypaľuje pri teplote 840 °C.

Povrch QuanTanium sa vďaka svojim magnetickým vlastnostiam na indukčnom sporáku zohrieva veľmi rýchlo už pri nižších teplotách. Môžete preto variť pri stredných teplotách a dosiahnuť pri tom maximálny výkon. Keďže je smalt vypálený pri 840 °C, panvica si udržiava farby veľmi dlho. Panvica je z kvalitného materiálu, takže je vhodná na všetky typy sporáku, vrátane indukčnej varnej dosky. Taktiež jej nevadí ani umývačka riadu, práve naopak, pokojne si prácu uľahčite a dajte panvicu po použití do umývačky riadu.

 

Využitie + recept na skvelé palacinky

Keďže hovoríme o panvici na palacinky, určite v nej nebudete piecť mäso. Ako môžete vidieť, je určená len na palacinky, prípadne malé lievance. Pripraviť by ste v nej však vedeli aj také zemiakové alebo cuketové placky, rovnako na kvapke oleja. Teraz vám prinášame sľúbený recept na palacinky, ktoré sa vám nikdy nebudú trhať počas prípravy. Sú skutočne jednoduché a z jednej dávky vám vyjde cca 10 palaciniek, preto neváhajte a pripravte si rovno dvojitú dávku.

 

💡 Recept na palacinky – 10 ks

Panvica na palacinky Delimano Stone Legend CopperLux

Pripravte si aj vy skvelé palacinky na panvici Delimano

Ingrediencie: 

 • 300 ml mlieka
 • 200 ml vody
 • 100 ml oleja
 • 2 vajíčka
 • 200 g hladkej múky
 • štipka soli
 • podľa chuti: ovocie,džem, nutela, šľahačka, tvaroh…

Postup:

V mlieku si rozmiešajte vajíčka, pridajte vodu a olej a dobre premiešajte. Následne pridajte hladkú múku, štipku soli a vymiešajte hladké, trochu redšie cesto. Nechajte ho chvíľu odstáť. Medzitým si rozohrejte panvicu na palacinky Delimano Stone Legend CopperLux a pridajte kvapku oleja. Pomocou naberačky začnite cesto nalievať na panvicu a už len čakajte, kým bude palacinka hotová. Nezabudnite ju jeden krát prevrátiť, aby bola dobrá z oboch strán. Nemajte však sporák zapnutý na maximum, stačiť vám bude stredná teplota. Keď máte palacinky hotové, ozdobte si ich podľa chuti ovocím, čokoládou a šľahačkou alebo džemom, prípadne nutelou, čo má kto rád. Prajeme vám dobrú chuť!

 

Predĺžte životnosť vašej panvice

Pýtate sa, ako na to? Máme pre vás niekoľko rád a odporúčaní, ktoré vám s tým pomôžu. Stačí ich dodržiavať a uvidíte, ako dlho vám bude panvica na palacinky slúžiť.

 • pred prvým použitím panvicu umyte saponátovou vodou, opláchnite čistou vodou a utrite utierkou do sucha, následne vymastite kvapkou oleja
 • ak je panvica prázdna, neprehrievajte ju, pretože by ste tým mohli poškodiť jej nepriľnavosť
 • pri príprave palaciniek na indukčnej doske používajte strednú teplotu, optimalizujete tým čas prípravy a predĺžite životnosť produktu
 • nakoľko ide o energeticky úsporný produkt, vysoká teplota sa neodporúča a mohla by riad poškodiť
 • nikdy na sporáku nepoužívajte funkciu BOOST
 • paradoxne, výrobca neodporúča používať ani kovové nože a naberačky, nakoľko by ste mohli poškodiť vzhľad panvice

 

💡 TIP: Delimano má v ponuke aj ďalšie skvelé produkty. Ak máte o ne záujem, prečítajte si našu recenziu, napríklad na klasickú panvicu alebo univerzálnu rajnicu. Možno vás to presvedčí kúpiť aj celú zvýhodnenú sadu tohto kuchynského riadu. 

 

Zhrnutie na záver

Niet nad skvelú kvalitnú panvicu na palacinky, na ktorej sa nič nepripáli. A presne toto spĺňa panvica na palacinky od značky Delimano. Jej vylepšený povrch je perfektný, palacinky sa vám po ňom budú kĺzať. Už žiadne prihorené ani dotrhané kúsky, ale krásne a chutné palacinky, ktoré si viete pripraviť na mnoho spôsobov. Umývanie panvice tiež nie je žiadna veda, jednoducho ju vložte do umývačky riadu a máte postarané. Recenzie zákazníkov, ktorí už túto panvicu vyskúšali, len potvrdzujú tieto informácie a panvicu si pochvaľujú. Tejto panvici skutočne niet čo vytknúť, možno až na jej priemer, niektorí zákazníci by uvítali aj väčší, napríklad 26 cm.

Cena panvice na palacinky je skvelá, dokážete ju kúpiť len za cca 20 EUR. Keby ste predsa len neboli s objednaným výrobkom spokojní, môžete využiť záruku vrátenia peňazí do 14 dní od jeho doručenia. Kúpou tejto panvice nemáte naozaj čo stratiť. Stačí ju len vyskúšať a príprava palaciniek bude pre vás odteraz zábavou.

Výhody

 • skvelé výsledky pri nižších teplotách
 • dokonale nepriľnavý povrch
 • vhodná do umývačky riadu
 • možno použiť na všetky typy sporákov, vrátane indukcie
 • zošikmené strany panvice pre ľahké vyklopenie palaciniek
 • palacinky pripravíte rýchlejšie a navyše aj ušetríte cennú energiu

Nevýhody

 • priemer len 24 cm

Záver recenzie: Panvica, s ktorou viete ušetriť až 20 % energie. Palacinky vám na nej neprihoria ani sa nepotrhajú. Radosť variť na tejto panvici.

Hodnotenie autora
 • Nepriľnavosť
 • Kvalita prevedenia
 • Čistenie
 • Cena
 • Zdravé varenie

Súhrn

Panvica, s ktorou viete ušetriť až 20 % energie. Palacinky vám na nej neprihoria ani sa nepotrhajú. Radosť variť na tejto panvici.

4.2

Panvica na palacinky Stone Legend CopperLUX

✅ Cena: 10,99 €

Chcem Delimano panvicu na palacinky 24 cm Delimano.sk
Vývoj ceny Delimano panvica na palacinky 24 cm

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
Panvica Delimano FiveStar Legend, 28 cm
Panvica Delimano FiveStar Legend, 28 cm
✅ nepriľnavý a odolný povrch
✅ vysoká odolnosť voči poškriabaniu
✅ rukoväť je vhodná aj do rúry
✅ viac než prijateľná cena
✅ variť sa dá aj s minimálnym množstvom tuku
Delimano.sk - eshop

⭐️ vynikajúca kvalita a známa značka
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu

39,99 €
Chcem vedieť viac
Hlboká Delimano panvica FiveStar Legend, 18 cm
Hlboká Delimano panvica FiveStar Legend, 18 cm
Delimano.sk - eshop

⭐️ vynikajúca kvalita a známa značka
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu

24,99 €
Chcem vedieť viac
Delimano FiveStar Legend, 24 cm
Panvica na palacinky Delimano FiveStar Legend, 24 cm
✅ povrch z častíc diamantov, titánu, pravého kameňa a striebra
✅ šetrný k prírode, jeho výroba vyžaduje až o 80 % menej vody
✅ extrémna odolnosť voči poškriabaniu
✅ vhodná na všetky typy sporákov vrátane indukcie
✅ vhodná do umývačky riadu
Heureka.sk - eshop

⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"

23,74 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.