Riwall REPW 150 SET vysokotlakový čistič – dôkladne a rýchlo umyje všetko, čo potrebujete (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 19. októbra 2021 1
Riwall REPW 150 SET
 • Typ: Vysokotlakový čistič na kolieskach
 • Príkon: 2000 W
 • Maximálny prietok vody: 468 litrov / hod
 • Maximálny tlak: 150 bar
 • Dĺžka tlakovej hadice: 5 m
 • Dostupnosť: Skladom
153,46 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
zvaracky-obchod.sk

Riwall REPW 150 SET vysokotlakový čistič je perfektný pomocník v boji s nečistotou. Hlavne čo sa vášho štvorkolesového tátoša týka. Vysokotlakový čistiť, alebo inak povedané – wapka, dokonale umyje aj ťažko dostupné miesta na vašom aute dôkladne a rýchlo. A netýka sa to samozrejme len auta, pod silným tlakom dokáže čistič umyť aj terasu, chodníky, fasádu, záhradný nábytok a iné zariadenia na vašej záhrade alebo v garáži či hocikde inde. Základom celého zariadenia je kvalitný elektromotor s príkonom 2 000 W.

Vďaka tlaku 150 barov budete schopní vyčistiť aj usadenú a zaschnutú špinu. Veľkou výhodou je dĺžka tlakovej hadice. Okrem toho, že má 5 metrov na otočnom bubne, dostanete k nej aj prídavnú 8-metrovú hadicu. Preto nebudete mať žiadny problém sa so zariadením pohybovať. Prečítajte si o tomto praktickom čističi ešte viac v našej recenzii.

Čítať viac...

porovnanie cien
zvaracky-obchod.sk ⭐️ výpredaj tovaru → nájdete tu
⭐️ platba: kartou, online prevodom, dobierkou
⭐️ autorizovaný servis vybraných značiek
⭐️ najväčší eshop s predajom vybavenia dielne v ČR a SK
153,46 € Do obchodu zvaracky-obchod.sk
Alza.sk ⭐️ veľmi rýchle doručenie, už do niekoľkých hodín od objednania
⭐️ bezkonkurenčná dostupnosť obrovského množstva produktov
⭐️ masívna predajná sieť
⭐️ nákup na splátky
144,90 € Do obchodu Alza.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
142,79 € Do obchodu Heureka.sk
Datart.sk ⭐️ známy eshop aj sieť predajní (výdajné miesta po celom Slovensku)
⭐️ možnosť nákupu na splátky
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
147,58 € Do obchodu Datart.sk
Mall.sk ⭐️ široké možnosti dopravy
⭐️ vynesenie a zapojenie nového spotrebiča, odvoz starého
⭐️ predaj na splátky
⭐️ možnosť vrátenia nepoužitého a nerozbaleného tovaru
159,20 € Do obchodu Mall.sk
Hej.sk ⭐️ jeden z najznámeších internetových obchodov na Slovensku
⭐️ veľa druhov dopravy za férové ceny + možnosť osobného odberu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
144,60 € Do obchodu Hej.sk

Základné informácie

Riwall REPW 150 SET je žlto-čierny vysokotlakový čistič vybavený kvalitným elektromotorom s príkonom 2 000 W, pričom dosahuje tlak až 150 barov pri prietoku 468 litrov za hodinu. Určite stojí za zmienku celokovové čerpadlo so samonasávacou funkciou, ktoré dovoľuje vysokotlakovému čističu Riwall nasávať vodu z nádrže alebo vedierka. Vďaka tomu nemusí byť Riwall PRO REPW 150 SET pripojený k tlakovému prívodu vody, čo je tiež praktické.

Žlto-čierny vysokotlakový čistič Riwall REPW 150 SET

 

Určite oceníte funkciu Auto Stop, vďaka ktorej pri uvoľnení spínača na rukoväti dôjde k vypnutiu motora.  Chýbať nesmie ani tlaková hadica. Tento model ich má hneď dve a to 8-metrovú prívodnú hadicu a 5-metrovú na bubne. Vďaka nim dosiahnete spolu s prívodným káblom akčný rádius až 18 m. Voda na vstup je filtrovaná cez priehľadný filter a nechýba ani regulácia tlaku, ktorá je podľa zákazníkov vraj až príliš citlivá.

 

👉 Technické informácie o produkte:

VýrobcaRiwall
Výkon2000 W
Maximálny prietok vody468 l / hod
Maximálny tlak150 bar
Dĺžka hadice na bubne5 m
Dĺžka prívodnej hadice8 m
Hladina hluku96 dB
Kolieskaáno
Hmotnosť9,8 kg
Maximálna teplota vody40 °C
Čerpadlokovové
Druh pohonuelektrický
Dĺžka prívodného káblu5 m
Samonasávacia funckiaáno
Hadicový navijakáno
Funkcia Auto Stopáno
Čistič na dlažbuáno

 

Prednosti tlakového čističa Riwall REPW 150 SET

Základom je kvalitný elektromotor

Elektrická tlaková umývačka disponuje vysoko kvalitným elektromotorom s príkonom 2 000 W, pričom dosahuje tlak až 150 barov pri prietoku 468 litrov za hodinu. Vďaka tejto sile budete schopní v priebehu krátkej chvíle vyčistiť usadenú aj zaschnutú špinu na bicykli, na aute, na terase atď. Plochý lúč vody možno v prípade potreby pootočením trysky rozšíriť. Turbo tryska navyše sprostredkuje aj naozaj silný prúd vody, ktorému neunikne žiadna nečistota.

Muž umýva auto vysokotlakovým čističom

 

Kovové čerpadlo s funkciou samonasávania

Pri čistení vás nesklame celokovové čerpadlo čističa so samonasávacou funkciou. To znamená, že je možné wapku pripojiť nielen na zdroj tlakovej vody (kohútik), ale možno nasávať vodu i z nádrží, vedra, suda alebo vodných tokov.

 

Praktický priehľadný filter

Aby ste si boli úplne istí, že používaná voda je čistá, stačí jeden pohľad na filter z priehľadného materiálu a jednoducho vodu skontrolujete len pohľadom, bez nutnosti demontáže. Na jednoduchú manipuláciu s vysokotlakovým čističom je k dispozícii vysoké držadlo a veľké kolesá.

Priehľadný filter a hadice čističa Riwall REPW 150 SET

 

Perfektná dlhá hadica

Súčasťou vysokotlakového čističa Riwall REPW 150 SET je aj predlžovacia tlaková hadica s dĺžkou 8 metrov + 5 metrovou dlhou hadicou s navíjacím bubnom a 5-metrový elektrický kábel. Zariadenie sa tak pohodlne dostane všade tam, kde to budete potrebovať. Spolu vám teda tieto hadice poskytujú akčný rádius až 18 m. Na bubon ich obe naraz nenaviniete, môžete však prídavnú hadicu zavesiť na bočné ucho spolu s prívodným káblom. Ovládanie tejto umývačky je teda rýchle a jednoduché, čo spoznáte už behom okamihu. Nízka hmotnosť, praktické pojazdné kolieska a päť metrov dlhá hadica na otočnom bubne sú zárukou bezproblémového upratovania.

 

Bohaté príslušenstvo

Univerzálna umývacia kefa, čistič plôch, zabudovaná nádrž na saponát, nízka hmotnosť, madlo, navíjací bubon, hák na uskladnenie hadice, pojazdné kolieska. To je iba niekoľko predností z dlhého zoznamu, ktoré táto wapka ponúka. Určite nesmieme zabudnúť na priehľadný vodný filter zabraňujúci preniknutiu nečistôt do čerpadla zariadenia. Jeho transparentné vyhotovenie vám poskytne neustály prehľad. V balení nájdete ďalej aj samotnú pištoľ, bežnú trysku, turbo trysku s vysokým tlakom, malú kefu napr. na umývanie auta a veľkú kefu na podlahy.

Príslušenstvo vysokotlakového čističa

 

Auto Stop systém

Práca s prístrojom je skutočne jednoduchá, a to predovšetkým vďaka systému Auto Stop, kedy pri uvoľnení spínača na rukoväti dôjde k vypnutiu motora a vy tak nebudete zbytočne míňať elektrickú energiu. Dokonca tým eliminujete aj celkovú hlučnosť zariadenia počas práce.

 

Regulácia prúdu vody

V závislosti od toho, čo sa chystáte umývať pomocou tohoto čističa, môžete využiť reguláciu prúdu vody. Intenzitu prúdu vody možno regulovať jednoduchým pootočením trysky. Podľa potreby ho môžete rozšíriť alebo prostredníctvom turbo trysky vytvoriť i veľmi silný prúd, ktorý spoľahlivo rozpustí a odstráni aj naozaj odolné a dlhodobé nečistoty či nánosy špiny.

 

👉 Celková výbava zariadenia:

 • Tlaková pištoľ s rýchlospojkou
 • Nadstavec s otočnou nastaviteľnou dýzou
 • Nadstavec s rotačnou turbo dýzou
 • Tlaková hadica – 5 m na otočnom bubne
 • Predlžovacia tlaková hadica – 8 m
 • Univerzálna umývacia kefa
 • Malá a veľká kefa na umývanie
 • Čistič plôch
 • Elektrický kábel – 5 m
 • Integrovaná nádrž na saponát
 • Pojazdné kolieska

 

Vysokotlakové čističe značky Riwall:

 

Údržba čističa

Údržba a čistenie vysokotlakového čističa nie je žiadna veda. Všetko, čo musíte urobiť je zobrať vlhkú handričku a umyť z tela čističa všetky nečistoty. Okrem toho však treba dávať pozor na:

 • ak si chcete zabezpečiť dobrý výkon, kontrolujte a vyčistite sací filter a filter čistiaceho prostriedku po 50 hodinách prevádzky (alebo podľa potreby)
 • vyčistite trysku pomocou dodaného nástroja
 • demontujte nadstavec z pištole, odstráňte všetky nečistoty z otvoru dýzy a prepláchnite ju

 

Recenzie na vysokotlakový čistič Riwall REPW 150 SET

Pred kúpou akéhokoľvek produktu sa väčšina ľudí zameriava aj na reálne recenzie zákazníkov na internete. Preto sme sa pozreli, ako hodnotia tento vysokotlakový čistiť od značky Riwall ľudia na portáli Heureka. Väčšina z nich je spokojná s touto wapkou, avšak nájdu sa aj nejaké muchy. Pozitívom je napríklad dlhá hadica s prídavnou hadicou a prívodný kábel, ale tiež bohaté príslušenstvo. Čo sa ľuďom nepáči, je návod na použitie, ktorý je podľa niektorých na nič, to znamená, že je neprehľadný. Na čo ešte treba dať pozor, je vraj príliš citlivá regulácia tlaku. Prečítajte si, o čom sa ešte zákazníci zmienili pri tomto produkte:

Recenzie zákazníkov na Riwall REPW 150 SET Skúsenosti užívateľov s Riwall REPW 150 SET

Viac recenzií → nájdete tu

 

Problémy a ich riešenia

Môže sa občas stať, že zariadenie nepôjde tak, ako by malo. V tom prípade sa snažte nájsť problém a vyriešiť ho. S čím sa môžete stretnúť: 

Zariadenie nejde spustiť – čistič nie je zapojený do zásuvky – zapojte ho, zásuvka je pokazená alebo spálená – vyskúšajte inú, pokazený predlžovací kábel – vyskúšajte to bez neho

Kolísanie tlaku – čerpanie nasávaného vzduchu – skontrolujte, že hadice a spojenia sú vzduchotesné, ventily sú znečistené, opotrebované alebo viaznuce – vyčistite ich a vymeňte alebo sa obráťte na miestneho predajcu, opotrebené tesnenie čerpadla – vyčistite ho a vymeňte alebo sa obráťte na miestneho predajcu

Zariadenie sa zastavuje – môže byť spálená poistka – vymeňte ju, nesprávne napätie siete – skontrolujte, že napätie siete zodpovedá údajom na štítku, tepelný snímač aktivovaný – nechajte čistič vychladnúť po
dobu 5 minút, tryska môže byť čiastočne upchatá – vyčistite ju

Čistič sa často spúšťa a zastavuje sám – čerpadlo / striekacie pištole netesnia – obráťte sa na vaše najbližšie servisné stredisko

Zariadenie sa spustí, ale nevyteká žiadna voda – čerpadlo / hadice alebo príslušenstvo sú zamrznuté – počkajte, až sa roztopia, nie je prívod vody – pripojte ho, vodný filter je upchatý – vyčistite ho, tryska je upchatá – vyčistite ju

Zariadenie pulzuje – môže byť vzduch v prívodnej hadici – nechajte zariadenie bežať s otvorenou spúšťou, kým sa neobnoví normálny pracovný tlak, nevhodné zásobovanie hlavného prívodu vodou – overte, že napájanie vodou zodpovedá požadovaným údajom, tryska alebo vodný filter môžu byť čiastočne upchaté – vyčistite ich, hadica môže byť zalomená – vyrovnajte ju

 

Zhodnotenie na záver

Vysokotlakový čistič Riwall REPW 150 SET vás určite milo prekvapí. Pomer ceny a kvality je v prípade tohto zariadenia výborný. Vzhľadom na to, koľko ponúka príslušenstva a aký má kvalitný výkon a tlak, je cena 153,46 € naozaj výhodná. Kameňom úrazu pre mnohých zákazníkov je však nešikovný manuál, ktorý kazí celkový dojem zo šikovného prístroja. Táto wapka vám doma určite dobre poslúži a bez problémov si tak umyjete aj zaschnutú špinu na bicykli, na aute, terase atď.

 

💡 TIP: Porovnajte si aj ďalšie modely a značky vysokotlakových čističov v našom teste vysokotlakových čističov.

Výhody

 • dostatočný príkon aj pre odolnejšiu špinu v okolí domu
 • možnosť plynulej a jednoduchej regulácie tlaku
 • predlžovacia hadica už v základnom balení
 • bohaté príslušenstvo kief, čističov a nástavcov

Nevýhody

 • neobsahuje príliš detailný návod na obsluhu
 • vyššia hladina hluku pri prevádzke

Záver recenzie: Výkonný vysokotlakový čistič s dobrou mobilitou a bohatým príslušenstvom za výbornú cenu.

Hodnotenie autora
 • Výkon
 • Čistiaca sila
 • Príslušenstvo
 • Hladina hluku
 • Tlak
 • Cena

Súhrn

Výkonný vysokotlakový čistič s dobrou mobilitou a bohatým príslušenstvom za výbornú cenu.

4.8

Riwall REPW 150 SET

✅ Cena: 153,46 €

Chcem Riwall REPW 150 SET zvaracky-obchod.sk
Vývoj ceny Riwall REPW 150 SET


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.