Tchibo Cafissimo MINI – kapsulový kávovar, ktorý sa stane akcentom vašej kuchyne (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 23. októbra 2021 0
Tchibo Cafissimo MINI
 • Typ kapsúl: Tchibo
 • Objem nádržky na vodu: 0,65 l
 • Parný tlak: 15,0 bar
 • Príkon: 1 500 W
 • Nádobka na mlieko: Nie
 • Rýchlosť nahriatia: 40 s
 • Typ ovládania: Mechanické - tlačítko
 • Cappuccino a latte: Áno
 • Maximálna výška priestoru na šálku: 13 cm
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Kapsulové kávovary
59,90 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Mall.sk

Kapsulový kávovar Tchibo Cafissimo MINI je najmenší v rade neprehliadnuteľnej ponuky strojov Cafissimo. Získate ním absolútne minimalistický stroj, ktorý má tri funkcie: pripraviť espresso, Café Crema a filtrovanú kávu, alebo čaj.

Čítať viac...

porovnanie cien
Mall.sk ⭐️ široké možnosti dopravy
⭐️ vynesenie a zapojenie nového spotrebiča, odvoz starého
⭐️ predaj na splátky
⭐️ možnosť vrátenia nepoužitého a nerozbaleného tovaru
59,90 € Do obchodu Mall.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
52,83 € Do obchodu Heureka.sk

Porovnanie - Základné parametre a funkcie

Základné parametre a funkcie Tchibo Cafissimo MINI v porovnaní s víťazmi testu kapsulových kávovarov

Ľudová voľba Tchibo Cafissimo MINI
Tchibo Cafissimo MINI
Pre náročných Kávovar FrancisFrancis! X7.1 biely
illycaffè FrancisFrancis! X7.1
Zlatá stredná cesta Francis Y 3.2
illycaffè Francis Y 3.2
Cena59,90 €159,00 €94,50 €
Typ kapsúlTchiboiperEspressoiperEspresso
Objem nádržky na vodu (l)0,651,200,75
Parný tlak (bar)15,015,019,0
Príkon (W)1 5001 050850
Nádobka na mliekoNieNieNie
Rýchlosť nahriatia (s)4060-
Typ ovládaniaMechanické - tlačítkoElektrické - dotykovéElektrické - membránové
Cappuccino a latteÁnoÁnoNeuvedené
Maximálna výška priestoru na šálku (cm)13--

Porovnanie - Výbava a rozmery

Výbava a rozmery Tchibo Cafissimo MINI v porovnaní s víťazmi testu kapsulových kávovarov

Ľudová voľba Tchibo Cafissimo MINI
Tchibo Cafissimo MINI
Pre náročných Kávovar FrancisFrancis! X7.1 biely
illycaffè FrancisFrancis! X7.1
Zlatá stredná cesta Francis Y 3.2
illycaffè Francis Y 3.2
Cena59,90 €159,00 €94,50 €
DisplejNieÁnoNie
Automatické odvápňovanieÁnoÁnoÁno
Zásobník na použité kapsuleÁnoÁnoÁno
Odnímateľná nádobka na voduÁnoÁnoÁno
Funkcia čítania čiarových kódovNeuvedenéNieÁno
Výškovo nastaviteľný podstavecÁnoNieÁno
Automatické čistenieNieNeuvedenéNie
Automatické vypnutieÁnoÁnoÁno
Výška (cm)22,332,025,4
Šírka (cm)18,025,910,0
Hĺbka (cm)29,829,029,8
Hmotnosť (kg)3,706,003,40

Tchibo Cafissimo MINI – základné informácie

Tchibo Cafissimo Mini je malý, rýchly a atraktívny. Predovšetkým pre milovníkov kávy s malou kuchyňou a nedostatkom miesta je priam požehnaním. Nové, veľmi intenzívne farebné varianty sú skutočným akcentom každého interiéru. Od polovice februára roku 2018 je kávovar dostupný v štyroch nových farbách: Charming Coral, Frosted Green, Misty Blue a Poetry Purple. Všetky spolu tvoria novú „Pastelovú edíciu“. S Cafissimo mini sa dajú jednoducho a rýchlo použiť všetky kapsuly radu Cafissimo, vrátane Cafissimo Teatime (čajové kapsuly).

 

Tchibo Cafissimo MINI

Dôležité parametre: 
Typ:kapsulový
Druh kapsúl:caffitaly, tchibo cafissimo
Kapacita nádrže na vodu:0,6 l
Parný tlak:15 bar
Automatické odvápňovanie:áno
Hmotnosť:3,7 kg
Príkon:1500 W

 

Funkcie a vlastnosti

Tchibo Cafissimo MINI je jedným z malých zariadení kapsulového systému Cafissimo. Espresso, caffè crema a filtrovanú kávu z kapsuly pripravia všetky modely. Rozdiel nie je v sparovacej technike, ale v ďalšej výbave, vlastnostiach a vzhľade. Kvalita v šálke sa tým však nemení.

Rovnako ako všetky súčasné stroje Cafissimo, aj Cafissimo MINI je vybavené tromi tlačidlami na spustenie prípravy kávy: žlté tlačidlo pre Caffè Crema, modré pre filtrovanú kávu a biele pre espresso. Farebná schéma uľahčuje operáciu, pretože jednotlivé typy kapsúl sú tiež označené farbou. Takže na prvý pohľad viete, na aký typ prípravy Tchibo odporúča danú kapsulu.

Použitie rôznych štartovacích tlačidiel umožňuje prípravu s rôzne vysokým tlakom. Môžete tiež nastaviť množstvo vody pre každý typ nápoja na hodnotu medzi 30 a 250 ml podľa vašej chuti. Predvolená hodnota je 40 mililitrov pre espresso a 125 mililitrov pre filtrovanú kávu a caffè crema. Popísať Cafissimo MINI len ako kávovar nezodpovedá úplne skutočnosti. Koniec koncov, v ponuke sú teraz štyri čaje: čierny čaj, ovocný čaj, zmes čaju Rooibos a aromatický „Rooibos Vanilla“, ochutený Rooibos s vanilkovou príchuťou.

 

➡️ Zásobník na vodu

Vodná nádrž Cafissimo mini je vzadu a vysúva sa nahor. Má objem 0,6 litra. Kapacita je dostatočná na naplnenie dvoch veľkých hrnčekov na kávu. Má sklopný mechanizmus a dá sa tak ľahko naplniť. Avšak otvor, najmä pokiaľ ide o čistenie, je trochu malý. Nádrž na vodu má jemný odtlačok MIN a MAX. Cafissimo MINI vás upozorní na nedostačujúcu hladinu vody. Nutnosť doplnenia vody je signalizovaná kontrolkou (červené blikanie).

 

➡️ Zaisťovacia páka a šachta na kapsuly

Na vrchu kávovaru sa nachádza robustná uzáverová páka. Je vyrobená z kovu a produkuje minimálnu, ale nie rušivú vôľu doprava aj doľava. Celkovo ale pôsobí stabilne a účinne. Pod pákou je “šachta”, do ktorej sú vložené kávové kapsuly. Tiež si tu našli miesto dve malé gumové zátky, ak by sa uzatváracia páka náhodou zatvorila príliš veľkou silou. Pred ňou sú umiestnené štyri ovládacie tlačidlá. Sú vynikajúco rozpoznateľné a prístupné. Mimochodom použité kapsuly sú recyklovateľné, bez obsahu hliníka.

 

➡️ Pohotovostný režim pre úsporu energie

Po deviatich minútach sa zariadenie automaticky prepne do pohotovostného režimu. Ovládacie tlačidlá sú vypnuté, Cafissimo mini spotrebúva iba veľmi málo energie. Ak chcete stroj znovu aktivovať, jednoducho znovu zapnite vypínač. Aby stroj nespotrebovával žiadnu elektrickú energiu, je potrebné vytiahnuť napájanie zo siete.

 

➡️ Veľké poháre? Žiadny problém!

Hoci Cafissimo MINI má kompaktný dizajn, aj veľké poháre (približne 13,5 cm) sa bez problémov zmestia pod adaptér výdaja kávy. Je to možné, pretože odkvapkávacia miska sa dá vytiahnuť tak, že poháre alebo šálky stoja mierne hlbšie. V tomto prípade sa však nezachytáva ani kvapkajúca voda z adaptéra, ani voda z použitých kapsúl. Pre veľmi malé šálky (espresso) je možné sklopiť “stolík”. Normálne hrnčeky na kávu zapadnú ideálne (vrátane odkvapkávacej misky).

 

Obsluha a užívateľská prívetivosť

Obsluha zariadenia sa v podstate vysvetľuje sama, napriek tomu však Tchibo pribalil k tomuto kávovaru veľmi podrobný manual. Je to príkladné, pretože to už veľakrát nie je samozrejmosťou – a ako tlačený návod a ešte aj v dobrej kvalite už vôbec nie. V pdf formáte si návod môžete stiahnuť aj tu.

Ovládanie Tchibo Cafissimo MINI je veľmi jednoduché. Štyri ovládacie tlačidlá a kontrolné svetlo na vrchu poskytujú používateľovi všetko, čo potrebuje. Po zapnutí stroja (ľavé tlačidlo) sa spustí ohrievanie. Čas zahrievania je iba krátkych 27 sekúnd. Počas fázy zohrievania budú tlačidlá blikať. Po dokončení zariadenie vydá jemné pípnutie, ktoré signalizuje, že je pripravené na použitie. Tlačidlá svietia bez blikania.

Pomocou troch gombíkov je možné pripraviť espresso, Cafe Crema a filtrovanú kávu stlačením jediného tlačidla. Tu sa používa patentovaný systém vyrovnávania tlaku Tchibo, ktorý automaticky a perfektne prispôsobuje tlak pre každý typ nápoja. Počas prípravy pracuje Cafissimo MINI s tlakom čerpadla až 15 bar. Aby bola obsluha čo najjednoduchšia, tlačidlá sú rozlíšené farebne. Užívateľ teda vie okamžite, ktoré tlačidlo musí stlačiť pre daný nápoj:

 • biele tlačidlo – čierna kapsula (espresso)
 • žlté tlačidlo – žltá kapsula (caffé crema, čajové kapsuly)
 • modré tlačidlo – modrá kapsula (filtrovaná káva)

Základnou farbou kapsúl Cafissimo je vždy farba gombíka, s ktorým sa majú pripraviť – manipulácia nemôže byť jednoduchšia. Ak sa stroj nepoužíval dlhšie ako dva dni, musí sa prepláchnuť. Oplachovanie funguje rovnako ako príprava iba bez vloženia kapsuly (tlačidlo filtrovaná káva a Caffe Crema).

Odkvapkávacia miska a odpadová nádoba na použité kapsuly sú veľmi malé a preto sa musia vyprázdňovať častejšie ako vo veľkých modeloch Cafissimo. Z hygienických dôvodov to však odporúčame u všetkých kapsulových strojov.

 

➡️ Príprava nápojov s Tchibo Cafissimo MINI

Po dokončení doby zahrievania (pozri vyššie) sa kapsula Cafissimo môže vložiť do otvoru pre kapsuly a zaisťovacia páka sa zavrie. Teraz len položte šálku pod adaptér na výdaj kávy a stlačte tlačidlo prípravy. Dávkovanie sa automaticky zastaví, keď nastavené množstvo vody prešlo cez kapsulu. Príprava espressa vrátane času zahrievania trvá iba 60 sekúnd.

Intenzitu kávy môžete prispôsobiť nastavením množstva vydávanej vody. Predvolené nastavenie pre espresso je približne 40 ml a pre Crema a filtrovanú kávu približne 125 ml. Varný proces môžete predčasne prerušiť stlačením tlačidla prípravy. Pre viac kávy v šálke stlačte tlačidlo aj druhýkrát. Avšak pohodlnejšou možnosťou je naprogramovať nové výstupné množstvo, takže VŽDY budete mať kávu podľa vašej chuti. Počas prípravy jednoducho držte stlačený gombík, kým sa požadované množstvo nedostane do šálky. Po uvoľnení sa výstup zastaví a množstvo sa uloží. Nastaviť môžete množstvá od 30 do 250 ml. Po príprave kávovar dvakrát diskrétne pípne. Teraz sa musí použitá kapsula vysunúť. Na tento účel stačí znova otvoriť zaisťovaciu páku na vrchu. Použitá kávová kapsula potom spadne do nádoby na použité kapsuly. Hlučnosť počas procesu prípravy nie je „mini“, ale skôr „maxi“, a teda celkom porovnateľná s vyspelým automatickým kávovarom.

Ako však chutí káva? Je pena taká, aká má byť? Harmonizujú arómy? Tu je naše hodnotenie:

Test chuti 
Kvalita kávy:uspokojivá
Chuť kávy:priemerná, príliš horúca, ľahká kyslosť, trochu plochá
Aróma:dobrá
Vzhľad:nestabilná pena
Mletie kávy jemnosť/rovnomernosťešte v poriadku/nerovnomerné
Teplota vody/regulovateľnosť90,1 stupňa/ nie

 

Video Tchibo Cafissimo MINI

Takto vyzerá Tchibo Cafissimo MINI “naživo”:

Tchibo Cafissimo Mini Kaffeekapselmaschine, Eine Maschine für alle die sonst wenig Kaffee trinken

 

Dizajn Tchibo Cafissimo MINI

Tchibo Cafissimo MINI je dizajnom mimoriadne vydarený. Samozrejme je to aj kvôli žiarivým farbám. Kávovar má rozmery 29,8 x 18 x 22,3 cm. Z pohľadu spredu stroj vyzerá relatívne malý a kompaktný. Avšak s hĺbkou takmer 30 centimetrov vyzerá v bočnom pohľade zreteľne robustnejšie. Je to vďaka hladkému plastovému krytu bez okrajov. S otvorenou uzatváracou pákou je stroj v najvyššom bode vysoký asi 37 cm. Potrebujete trochu viac miesta smerom hore. Napájací kábel má dĺžku približne 80 cm.

Výdaj kávy je mierne odsadený do interiéru. Celá konštrukcia spolu so zásobníkom na použité kapsule a s odkvapkávacou miskou dostala v čelnom pohľade diskrétny čierny lem. Sivočierny plast je spracovaný dostatočne stabilne. Ak potiahnete čierny okraj dopredu, môžete vytiahnuť konštrukciu a zásobník na kapsuly. Tento je, žiaľ, trochu malý (maximálne 4 kapsuly) a pôsobí trocha vynútene. Celá technológia Cafissimo MINI zaberá veľa miesta, takže nebol priestor pre väčší zásobník na kapsuly. Cez malý otvor v nádobe a odkvapom prechádza kvapkajúca voda z kapsúl do prednej odkvapkávacej misky. Odkvapkávacia miska a “stolík” na šálky sú vyrobené z kovu a tvoria skvelý kontrast k plastovej konštrukcii.

Tchibo Cafissimo Mini je dostupný v žiarivých farbách

(zdroj: pinterest.com)

 

Čistenie a údržba

Čistenie Tchibo Cafissimo MINI je celkovo veľmi jednoduché. Odnímateľné časti, odkvapkávacia tácka, zásobník na kapsuly, a mriežka sa dajú jednoducho umyť v umývačke riadu. Kryt stroja je možné utrieť navlhčenou textíliou. Nádrž na vodu by sa mala čistiť raz týždenne podľa návodu na použitie (nie je vhodná do umývačky riadu!). Nádoba na použité kávové kapsuly je už úplne naplnená už po štyroch kávových kapsulách, takže by sa mala vyprázdniť najneskôr po štvrtom nápoji. Z vonkajšej strany, žiaľ nie je vidieť, keď je nádoba plná. Odporúča sa to skontrolovať pred každou prípravou. Inak budete mať ťažkosti s vložením kávových kapsúl a zatvorením zaisťovacej páky.

 

➡️ Odvápnenie

Kontrolné svetielko Cafissimo MINI má na jednej strane funkciu upozornenia na nízku hladinu vody, na druhej strane funkciu, ktorá oznamuje potrebu odvápnenia. Ak svetlo svieti žlto, kávovar sa musí odvápniť. Odvápnenie by malo trvať asi 30 minút podľa návodu na obsluhu. Prvý proces odstraňovania usadenín by mal byť potrebný po približne 50 litroch vody (v závislosti od tvrdosti vody).

 

Prevádzkové náklady a ekológia

Je zrejmé, že kávovar, ktorý pracuje s kapsulami, vždy prináša do domu určitý stupeň pohodlia, ale má to aj svoju cenu. To sa prejavuje spravidla nie v kúpnej cene stroja, ale v kávových kapsulách. Desať kapsúl Caffé Crema Mild stojí u Tchibo online okolo 2,89 EUR, takže asi 29 centov za kávu / 7 g kávy. Cena za kilogram je teda 41,28 €. V porovnaní s Tchibo Caffé Crema zrkovou kávou je to asi štvornásobok ceny. V súčasnosti neexistujú lacnejšie alternatívne kapsuly. Stojí za zváženie, či systém kapsúl skutočne dáva zmysel.

Na druhej strane je však Cafissimo Mini skromný, pokiaľ ide o spotrebu energie (0,5 W v pohotovostnom režime). Pokiaľ ide o ekológiu ohľadom odpadu z kapsúl, Tchibo sľubuje recykláciu kapsúl. To samozrejme nič nemení na skutočnosti, že v porovnaní s plne automatickými strojmi produkuje podstatne viac plastového odpadu (jeden kilogram kávy zodpovedá 142 kapsuliam alebo takmer 450 g plastového odpadu), ktorý sa musí vyrábať a recyklovať energeticky náročným spôsobom.

 

Čo sa nám na Tchibo Cafissimo MINI páči?

 • dizajn v žiarivých farbách
 • jednoduchá obsluha
 • jednoduchá údržba, odnímateľné komponenty vhodné do umývačky riadu
 • veľmi rýchly proces prípravy (vrátane zahrievania)
 • kompaktné rozmery
 • vhodný aj pre väčšie poháre
 • funkcia automatického vypnutia
 • dobrý pomer cena/hodnota
 • recyklovateľné kapsule

 

Čo sa nám na Tchibo Cafissimo MINI nepáči?

 • je relatívne hlučný
 • nádrž na vodu je postačujúca pre dve šálky nápoja
 • zásobník na použité kapsule je malý
 • napĺňanie nádrže na vodu je trocha nešikovné

 

💡 Tip! Ešte predtým ako sa rozhodnete, prečítajte si pre porovnanie recenziu kapsulového kávovaru konkurenčnej značky Krups Dolce Gusto KP1006CE Piccolo.

 

Recenzie zákazníkov

Vyzerá to tak, že slovenskí zákazníci ešte Tchibo Cafissimo MINI neobjavili, alebo ich z nejakého dôvodu nepresvedčil. Hodnotenia tohto kávovaru však prináša česká Heuréka a vôbec nie sú zlé. Pozrime si niektoré z nich spoločne.

Tchibo Cafissimo MINI - recenzie

Zhrnutie na záver

S Cafissimo MINI Tchibo dokazuje, že aj základný model môže vyzerať naozaj “chic”. A v nových pastelových odtieňoch vyzerá toto kompaktné zariadenie ešte o niečo menšie. V cenovom segmente pod 100 EUR patrí Tchibo Cafissimo MINI medzi najlepšie a najkompaktnejšie kapsulové stroje. Presvedčivá je najmä krátka doba zahrievania a jednoduchá manipulácia a okrem toho kávovar ponúka slušné základné vybavenie.

Výhody

 • možnosť pripraviť rôzne druhy nápojov od kávy až po čaj
 • viete použiť akúkoľvek veľkosť alebo výšku šálky
 • nastavenie dávkovania vody a teda aj intenzity a arómy kávy
 • zásobník na použité kapsuly
 • automatická signalizácia potreby odvápnenia spotrebiča
 • nízka obstarávacia cena
 • jednoduché ovládanie
 • kompaktné rozmery

Nevýhody

 • nahriatie trvá o niečo dlhšie ako u konkurencie
 • vyberanie väčšej šálky je trocha nepraktické
 • malá nádržka na vodu (ale je to samozrejme „mini“ verzia)

Záver recenzie: Mini kapsulový kávovar s jednoduchým ovládaním, ktorý aj v menšej kuchyni veľmi ľahko dokážete umiestniť.

Hodnotenie autora
 • dizajn
 • jednoduchosť obsluhy
 • chuť kávy
 • jednoduchosť údržby
 • pomer cena/hodnota

Súhrn

Cafissimo Mini je veľmi kompaktný kapsulový kávovar s predvídateľnými obmedzeniami. Ale je vynikajúco spracovaný a varí veľmi chutné espresso a cafe crema, ale z dôvodu relatívne vysokých následných nákladov ho neodporúčame pre náruživých, silných "kávičkárov".

4.8

Tchibo Cafissimo MINI

✅ Cena: 59,90 €

Chcem Tchibo Cafissimo MINI Mall.sk
Vývoj ceny Tchibo Cafissimo MINI


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.