Krups Dolce Gusto KP1006CE Piccolo – vstupný model do sveta kapsulových kávovarov (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 23. októbra 2021 0
Krups KP1006CE NESCAFÉ DOLCE GUSTO Piccolo manuálny kapsulový červený
 • Typ kávových kapsúl: Nescafé Dolce Gusto
 • Príkon: 1460 W
 • Parný tlak: 15 barov
 • Objem nádoby na vodu: 0,6 l
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Kapsulové kávovary
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Kompaktný kapsulový kávovar Krups Dolce Gusto KP1006CE Piccolo vzhľadom pripomína roztomilého tučniaka. Ale čo sa deje v jeho vnútri? Je to malý, ale funkčný zástupca značky, ktorý vyčaruje teplé aj studené nápoje pod tlakom 15 bar. Nie viac ako 30 sekúnd a nápoj je pripravený.

Krups Dolce Gusto Piccolo KP1006CE – základné informácie

Piccolo znamená po taliansky malé a všetko na tomto stroji je zo všetkých hľadísk v súlade názvom “piccolo” a dokonca aj jeho cena je pomerne nízka. Ide o kávovar na báze kapsúl. Jeho použitie je mimoriadne jednoduché. Vložíte kapsulu, potlačíte páku a máte pripravenú kávu. Nie je to žiadna raketová veda … Kapacita nádrže na vodu so svojim 0,6 l nie je tak veľká, takže sa musí dopĺňať častejšie – na oplátku ale získate veľmi kompaktné a praktické zariadenie, ktoré ponúka skvelý pomer cena / hodnota. Tento kapsulový kávovar sa môže podľa individuálnych preferencií používať s 30 rôznymi druhmi kapsúl a ponúka dokonalé potešenie z teplých aj studených nápojov.

Krups Dolce Gusto KP1006CE Piccolo

Dôležité parametre: 
Príkon:1460 W
Typ:kapsulový
Typ kapsúl:Nescafé Dolce Gusto
Displej:nie
Kapacita zásobníka vody:0,6 l
Odnímateľný zásobník:áno
Parný tlak:15 bar
Automatické čistenie a odvápnenie:nie
Tryska na paru:nie
Zásobník na mlieko:nie
Hmotnosť:2,4 kg

 

Vlastnosti a funkcie

Zatiaľ čo iné stroje Dolce Gusto prichádzajú ako automatická verzia, ktorá dávkuje správne množstvo vody v závislosti od typu kapsúl, Piccolo je ovládané manuálne pomocou ovládacej páky. Znamená to, že cez kapsulu môžete pustiť viac alebo menej vody, ale tiež to, že si pri príprave kávy nemôžete odbehnúť. Na každej krabici kapsúl sú pokyny, koľko vody sa má pre daný typ nápoja použiť. Vaše nápoje si však môžete upraviť tak, ako vyhovujú vám, môžete ich “skrátiť”, alebo “predĺžiť”. Platforma pre šálky môže byť nastavená v troch rôznych výškach pre rôzne veľkosti pohárov. Neexistujú žiadne obmedzenia šírky, takže sa na nej môžu umiestniť aj tie najväčšie hrnčeky.

 

💡 TIP Zaujímajú vás aj iné modely? Pozrite si náš test kapsulových kávovarov 2021.

 

Uvedenie do prevádzky

Po tom, čo Piccolo “prebehol” cez niekoľko nádrží s vodou aby sa prečistil, je pripravený na použitie iba pár minút po jeho vybalení z krabice. Termoblok sa zahrieva rýchlo a indikátor sa zmení z červenej na zelenú, keď je aktivovaný. Nádrž na vodu je pomerne malá a je tiež nešikovné plniť ju priamo z kohútika. Radšej ju naplňte z džbánu s vodou, aby ste predišli rozlievaniu.

 

➡️ Príprava nápojov

Vo všeobecnosti všetky Dolce Gusto stroje bodujú ľahkou manipuláciou. Príprava nápojov je absolútne jednoduchá – kapsule sa úhľadne zasunú do vysúvacieho držiaka, ktorý sa potom zasunie späť do stroja. Klip sa stiahne, aby prepichol kapsulu a udržal ju na mieste. Namiesto viacerých tlačidiel alebo číselníkov sa ovládacia páka jednoducho manuálne potlačí doľava pre studenú vodu na chladené nápoje, alebo doprava pre horúcu vodu z termobloku a po vydaní dostatočného množstva vody sa vracia do stredu.

Horúca voda má mimochodom teplotu takmer 70 ° C. To je skutočne pozoruhodné, pretože čas zahrievania je mimoriadne krátky – iba 30 sekúnd. Iné kapsulové kávovary nikdy nedosahujú pri kávových nápojoch takú vysokú teplotu. Zahrievanie sa začne ihneď po zapnutí stroja. Studené nápoje je možné pripraviť bezprostredne po zapnutí (bez zahrievania). Keď je zariadenie pripravené na prípravu horúceho nápoja, pogumovaný spínač na stroji zmení farbu na zelenú. Termoblok zariadenia Piccolo sa medzi jednotlivými nápojmi rýchlo “zotavuje” , takže ak varíte niekoľko šálok za sebou, nemusíte čakať. Doplňovanie nádrže na vodu vás však môže spomaliť.

Stroj kvapká, kým sa klip neuvoľní, ale iba trochu. Našťastie je to jediný neporiadok, ktorý kávovar po sebe zanechá – všetky kávové usadeniny, mliečne zmesi alebo čajové lístky sú obsiahnuté v kapsuli.

To, čo sme si doteraz povedali zhrnieme v názornej video ukážke:

NESCAFÉ DOLCE GUSTO Piccolo • Unboxing and First Coffee

 

Dizajn

Dizajn stroja Dolce Gusto Piccolo je v typickom „pingvin” vzhľade, podľa ktorého boli stroje Dolce Gusto po dlhú dobu veľmi dobre rozpoznateľné. Vďaka kompaktnej konštrukcii Piccolo sa však upustilo od rozsiahlej hĺbky a s tým spojeného dopredu ohnutého “zobáka”. Dizajn je úplne súčasný. Zariadenie nemá rohy a hrany a je celé oblé. Vďaka tomu zapadne do akejkoľvek kuchyne a nepôsobí “ťarbavo”. Aj keď je vyrobený hlavne z plastu, celkovo je dobre spracovaný. Odkvapkávacia platforma je vyrobená tiež kompletne z plastu. Robí však, rovnako ako zvyšok stroja, dobrý dojem. Kávovar Dolce Gusto Piccolo je premyslený a absolútne vhodný na každodenné použitie. Plast nádrže na vodu je stabilný a dostatočne hrubý. To isté platí pre držiak kapsúl a páku. Stroj, žiaľ, nemá nádobu na prázdne kávové kapsuly.

 

Nepreberné množstvo chutí

V súčasnosti je k dispozícii ľadový čaj, Chai Tea Latte, Chococino, Mocha a mnoho rôznych druhov espressa, ako je Decaf, Barista, Ristretto, Intenso. Môžete dokonca pripraviť Skinny Latte alebo Cappuccino, Macchiato, jednoduché Americano, Grande alebo Lungo, nesladenú verziu pre tých, ktorí sa starajú o svoje zdravie. Najmä rodiny s deťmi určite uvítajú aj možnosť prípravy kakaa. Variácie sú nekonečné, či už je to studený alebo horúci nápoj. Nové chute sa objavujú neustále, určite si vyberiete.

 

Ako chutí káva pripravená v Krups Dolce Gusto KP1006CE Piccolo?

Maximálny tlak v pumpe 15 barov zaisťuje konzistentne bohatú penu a samotná káva má plnú chuť a je príjemne horúca. Mliečne kapsule Dolce Gusto vytvárajú krémovú penu pre cappuccino a latte a pokiaľ ide o pohodlie, sú neporaziteľné. Áno, je to sušené mlieko, ale káva s ním pripravená vôbec nie je zlá. Zrejme ju nemôžeme porovnávať s kávou pripravenou baristom, ale je to vždy lepšia káva, ako sa pripraví v priemerných domácnostiach. Záleží to síce od vášho “kávového vkusu”, ale pre väčšinu konzumentov bude chuť adekvátna! Ak predsa len dávate prednosť čerstvému mlieku, zvážte samostatné napenenie.

 

💡 TIP Ak ste vášnivý “kávičkár” nemusí to byť stroj pre vás, ale možno vás bude zaujímať skôr niektorý z plne automatických modelov, napr. DeLonghi ESAM 6900 alebo Jura Impressa E8.

 

Čo sa nám na Krups Dolce Gusto KP1006CE Piccolo páči?

 • nápadný dizajn
 • profesionálny tlak 15 bar
 • možnosť prípravy teplých aj studených nápojov
 • energeticky efektívne automatické vypnutie
 • nastaviteľná platforma na šálky v troch úrovniach
 • kompaktné rozmery
 • jednoduchá manipulácia
 • široký výber kapsúl
 • vynikajúca chuť kávy
 • rýchly čas zahrievania (30 sekúnd)
 • umožní vám okamžite striedať medzi teplými a studenými nápojmi
 • jednoduchá údržba
 • kvalitné spracovanie (napriek plastu)

 

Čo sa nám na Krups Dolce Gusto KP1006CE Piccolo nepáči?

 • použité kapsule kvapkajú
 • stroj je počas prípravy kávy dosť hlučný a vibruje
 • absencia automatického dávkovania množstva vody
 • žiadna výstražná funkcia, ak v nádrži nie je dostatok vody
 • žiadna zberná nádoba na použité kávové kapsuly
 • vyššia cena kapsúl s mliečnou penou
 • mliečne nápoje zo sušeného mlieka nemusia vyhovovať každému

 

Recenzie zákazníkov

Ide o kávovar, ktorý je medzi zákazníkmi obľúbený. Nie je to prekvapujúce, pretože ide o stroj, ktorého obsluhu zvládne aj dieťa, vyzerá atraktívne, kvalita pripravenej kávy je pre bežného konzumenta absolútne perfektná a jeho cena je mimoriadne dostupná. Hodnotenia zákazníkov sú v podstate zhodné s dojmom, ktorý sme z tohto kávovaru získali aj my. Niektoré z recenzií si pozrime aj spolu:

Krups Dolce Gusto KP1006CE Piccolo - recenzie

 

Ďalšie recenzie → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Keď zhrnieme celú recenziu, musíme mať na pamäti pár vecí. Po prvé to je kapsula, ktorá zadržiava vodu, po druhé, mlieko je práškové a po tretie, vodu dávkujete vy. Ak máte pocit, že tieto tri dôvody stačia na to, aby ste upustili od kúpy zariadenia, ktorým získate jeden z najmenších kávovarov na trhu, s rôznymi príchuťami nápojov, ktoré nikde inde nenájdete a so schopnosťou vyrobiť každý nápoj len stlačením tlačidla – nie je pre vás ten pravý. Ak máte pocit, že instantná káva chutí lepšie, alebo že za to stojí radšej ten väčší automatický systém – nie je pre vás ten pravý. Ak však zaváži chuť kávy a jednoduchosť jej prípravy, niet nad čím rozmýšľať. Aj keď nejde o luxusný stroj, ponúka všetky nápoje Dolce Gusto, ktoré sa dajú pripraviť s drahšími modelmi. Ako vstupný model do sveta kávových kapsúl je Krups Dolce Gusto KP1006CE Piccolo absolútne postačujúci. Rozhodnutie je na vás.

Výhody

 • kompaktné rozmery
 • zaujímavý dizajn
 • možnosť prípravy teplých aj studených nápojov
 • veľmi jednoduchá obsluha a ľahká údržba

Nevýhody

 • menší objem nádobky na vodu
 • pri príprave nápoja môže byť nestabilný a triasť sa
 • nemá dávkovač vody

Záver recenzie: Výkonný kávovar Krups Dolce Gusto ideálny pre menšie kuchyne.

Hodnotenie autora
 • dizajn
 • jednoduchosť obsluhy
 • chuť kávy
 • pomer cena/hodnota

Súhrn

Široká škála nápojov, kompaktná veľkosť a nekomplikované ovládacie prvky prevažujú nad detailami, ktoré sa tomuto kávovaru dajú vyčítať.

4.9

Krups KP1006CE NESCAFÉ DOLCE GUSTO Piccolo manuálny kapsulový červený

✅ Cena: 36,89 €

Chcem Krups Dolce Gusto KP1006CE Piccolo Heureka.sk
Vývoj ceny Krups Dolce Gusto KP1006CE Piccolo


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.