Jura Impressa E8 – automatický kávovar pre náročných (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 23. októbra 2021 0
Jura Impressa E8
 • Tlak: 15 bar
 • Príkon: 1 450 W
 • Objem nádoby na vodu: 2 l
 • Objem zásobníka na kávu: 280 g
 • Objem odpadovej nádoby: 16 šálky
 • Použitie mletej kávy: Áno
 • Nastaviteľná sila kávy: Áno
 • Nastaviteľná teplota vody: Áno
 • Počet stupňov hrubosti mletia: 6
 • Príprava dvoch šálok naraz: Áno
 • Nastaviteľná tvrdosť vody: Nie
 • Typ ovládania: Automatické
 • Nádobka na mlieko: Nie
 • Displej: Áno
 • Automatické čistenie: Áno
 • Automatické odvápňovanie: Áno
 • Hmotnosť: 9,8 kg
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Automatické kávovary
839,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Príprava espressa sa za posledných 100+ rokov, od doby, kedy bol vynájdený pôvodný stroj, veľmi nezmenila, ale Jura verí, že tento proces zdokonalila svojim kávovarom Jura Impressa E8. Aj keď môžete nájsť lacnejšie, cenovo dostupnejšie modely, tie sú však ideálne pre začiatočníkov a tých, ktorých v skutočnosti nezaujíma, ako ich káva chutí.

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
839,00 € Do obchodu Heureka.sk

Porovnanie - Dôležité parametre

Dôležité parametre Jura Impressa E8 v porovnaní s víťazmi testu automatických kávovarov

Pre náročných Jura Impressa E8
Jura Impressa E8
Ľudová voľba DeLonghi ESAM 3000 Magnifica
DeLonghi ESAM 3000 Magnifica
Zlatá stredná cesta DELONGHI ECAM 45.760 W
DeLonghi ECAM 45.760 W
Cena839,00 €264,00 €1 272,00 €
Tlak (bar)151515
Príkon (W)1 4501 3501 450
Objem nádoby na vodu (l)222
Objem zásobníka na kávu (g)280200400
Objem odpadovej nádoby (šálky)161414
Použitie mletej kávyÁnoÁnoÁno
Nastaviteľná sila kávyÁnoÁnoÁno
Nastaviteľná teplota vodyÁnoNieÁno
Počet stupňov hrubosti mletia61313
Mechanizmus mletiaNeuvedenéNeuvedenéKónické kamene
Príprava dvoch šálok narazÁnoÁnoÁno
Nastaviteľná tvrdosť vodyNieÁnoÁno
Typ ovládaniaAutomatickéMechanickéAutomatické
Cappuccino a latteÁnoÁnoÁno

Porovnanie - Ďalšie parametre, výbava a príslušenstvo

Ďalšie parametre, výbava a príslušenstvo Jura Impressa E8 v porovnaní s víťazmi testu automatických kávovarov

Pre náročných Jura Impressa E8
Jura Impressa E8
Ľudová voľba DeLonghi ESAM 3000 Magnifica
DeLonghi ESAM 3000 Magnifica
Zlatá stredná cesta DELONGHI ECAM 45.760 W
DeLonghi ECAM 45.760 W
Cena839,00 €264,00 €1 272,00 €
Nádobka na mliekoNieNieÁno
Ohrievač šálokÁnoÁnoÁno
Výdaj horúcej vodyNeuvedenéÁnoÁno
Nastavenie množstva kávyNieÁnoÁno
Nastavenie množstva vodyÁnoNieÁno
Nastaviteľná výška výpusteÁnoNeuvedenéÁno
Automatické šľahanie mliekaÁnoNeuvedenéÁno
Parná dýzaNieÁnoÁno
DisplejÁnoNieÁno
Režim úspory energieNeuvedenéNeuvedenéÁno
Automatické čistenieÁnoÁnoÁno
Automatické odvápňovanieÁnoÁnoÁno
ČasovačNeuvedenéNieÁno
Automatické vypnutieNeuvedenéÁnoÁno
Vodný filter (AQUA filter)NieNieÁno

Porovnanie - Rozmery, hmotnosť

Rozmery, hmotnosť Jura Impressa E8 v porovnaní s víťazmi testu automatických kávovarov

Pre náročných Jura Impressa E8
Jura Impressa E8
Ľudová voľba DeLonghi ESAM 3000 Magnifica
DeLonghi ESAM 3000 Magnifica
Zlatá stredná cesta DELONGHI ECAM 45.760 W
DeLonghi ECAM 45.760 W
Cena839,00 €264,00 €1 272,00 €
Výška (cm)35,136,036,0
Šírka (cm)28,028,526,0
Hĺbka (cm)43,937,546,0
Hmotnosť (kg)9,810,011,0
Maximálna výška priestoru na šálku (cm)15,310,514,2
Dĺžka prívodového kábla (m)1,101,401,75

Jura Impressa E8 – základné informácie

Espresso stroje sú ako automobily. Keď bol vynájdený prvý automobil, mal spaľovací motor. To bola technológia tých čias. A o 100 rokov neskôr ešte stále používame rovnakú metódu. Teraz je oveľa efektívnejšia, ale v podstate rovnaká. Moderný automatický stroj na espreso tlačí horúcu vodu cez jemne mletú kávu. Káva, ktorú takto pripraví je veľmi dobrá. Švajčiari sa však spýtali: „Ako môžeme kávu ešte vylepšiť?“ Aby sa espresso dalo pripraviť doma pomocou jediného tlačidla v rovnakých štandardoch ako u baristu vo vychytenej kaviarni, je potrebné urobiť nejaké zmeny. A predstavili pulzný extrakčný proces (P.E.P.©), zatiaľ jediný svojho druhu, ktorý je zárukou dokonalej arómy pripraveného nápoja. Kávovar Impressa E8 však toho ponúka ešte oveľa viac.

Najlepšie na tomto kávovare je, že dokáže pripraviť rozmanitý výber kávy a iných teplých nápojov. Jura Impressa E8, dokáže urobiť doslova čokoľvek, od cappuccina, po latte a macchiato. Všetko čo musíte spraviť, je dotknúť sa tlačidla. Zariadenie je veľmi ľahko programovateľné. Pre kávové nápoje môžete naprogramovať objem v unciach alebo mililitroch, silu kávy v 8 úrovniach a normálnu alebo vysokú teplotu. Vodná nádrž má kapacitu 1,9 litra.

Jura Impressa E8 automatický kávovar

 

Technické parametre: 
Príkon:1450 W
Objem nádrže na vodu:1,9 l
Objem zásobníka na kávu:280ml
Parný tlak:15 bar
Displej:áno
Odnímateľný zásobník vody:áno
Indikátor množstva vody:áno
Tryska na paru:áno
Auto Cappuccino:áno
Mlynček:áno
Nastavenie sily kávy:áno
Nastavenie teploty:áno
Použitie zrnkovej kávy:áno
Nahrievač šálok:áno
Hmotnosť:9,8 kg

 

Prvý dojem

Keď vytiahnete stroj z krabice, zostavenie vyžaduje necelých 10 minút (filter, kanvica na mlieko atď.) a stroj je pripravený na použitie. Vzhľad je so svojim lesklým čiernym a strieborným exteriérom veľmi atraktívny. Všetko je skutočne solídne a vynikajúcej kvality, ako by ste aj očakávali od špičkových strojov! Je to fyzicky veľký stroj a nájsť preň trvalý “domov” na pracovnej doske môže byť trochu náročné. Na druhej strane, ak ho musíte presunúť, vzhľadom na jeho relatívne nízku hmotnosť nepredstavuje významnú výzvu. Určite oceníte aj to, že relatívne dobre “odpudzuje” odtlačky prstov a je veľmi ľahké ho čistiť.

 

Ako funguje Jura Impressa E8?

Prvá vec, ktorú si všimnete, je to, že všetko na stroji je “inteligentné”. Od automatickej detekcie hladiny kávových zŕn, po výzvu na čistenie (a automatické čistenie!). Funguje to spôsobom, ktorý má zmysel. Môže sa to zdať celkom logické, ale podľa skúseností, často nie sú kuchynské spotrebiče také logické alebo ľahko použiteľné, ako by ste očakávali. Jura E8 však funguje presne tak, ako očakávate.

 

➡️ Nádrž na vodu

Toto je jedna z mnohých vecí, ktoré sa nám na tomto modeli páčia a naše hodnotenie kávovaru Jura E8 by nebolo úplné, ak by sme naň výslovne neupozornili. Má pôsobivú 1,9 l nádrž na vodu, ktorá dokáže udržať krok aj s najzúrivejšími konzumentmi kávy alebo s veľkou domácnosťou. Nádrž sa napĺňa zhora a pri pohľade spredu sa odníma z ľavej strany jednotky. Súčasťou balenia je aj filter.

Pri príprave kávy sa často zanedbáva kvalita vody. V závislosti od toho, kde sa nachádzate, bude mať vaša voda rôznu tvrdosť, chlór a prípadne kontaminanty. Jura vyvinula inteligentný filter, ktorý automaticky detekuje ťažké kovy a chlór a odstraňuje ich. Môžete tiež nastaviť úroveň tvrdosti vody, aby vás prístroj informoval, kedy je najlepší čas na výmenu filtra. Je len na vás, či chcete filter použiť alebo nie. Ak tak urobíte, obmedzíte bežnú údržbu, pretože to prakticky eliminuje potrebu odstraňovania vápenatých usadenín.

 

➡️ Integrovaný mlynček

To, čo robí superautomatický kávovar „super“, je systém integrovaného mlynčeka na kávu.Všetko, čo potrebujete na prípravu širokého sortimentu kávových nápojov, je obsiahnuté v jednej jednotke a Jura E8 robí na tomto poli lepšiu než len priemernú prácu.

Pozitívne je, že samotný mlynček je kónický a keramický a je oveľa lepší ako jeho bratranci z nehrdzavejúcej ocele. Dôvod je ten, že nehrdzavejúca oceľ sa pri použití zohreje, čo môže mať za následok spálenie kávy a to zas môže zničiť chuť nápoja, ktorý pripravujete.

Čo je však skôr na “priemernej strane” je to, že mlynček má iba šesť nastavení úrovne mletia. To je v tomto odvetví priemer, takže na tom v podstate nie je nič pozoruhodného. Šesť teda nie je zlé, ale nájdenie správneho nastavenia mletia je základným prvkom pri príprave skvelej šálky kávy a zmeny v nastavení dramaticky ovplyvnia chuť vašej kávy. Viac nastavení vám umožní precízne dosiahnutie požadovanej arómy. Šesťka je síce slušná, ale často nestačí na to, aby ste mohli vyladiť chuť svojej kávy tak, ako by ste chceli.

Zásobník na kávu pripevnený k mlynčeku je kapacitou rovnako pôsobivý ako zásobník vody. Pojme 280 g kávy. Pokiaľ ide o veľkosť, tieto dve časti sú dobre skombinované čo považujeme za pozitívne. Jedným z problémov, ktorým veľa modelov trpí, je to, že ponúkajú veľkú nádrž na vodu spárovanú s malým zásobníkom na kávu, alebo naopak. Ak je nesúlad vo veľkosti, budete musieť neustále prestať robiť, to čo robíte, aby ste doplnili jeden alebo druhý. Našťastie to nie je problém Jura Impressa E8!

 

➡️ Termoblokový systém

Automatický kávovar Jura E8 využíva jediný hliníkový kotol potiahnutý nehrdzavejúcou oceľou a vybavený technológiou Thermoblock pre rýchle zahrievanie. Preferujeme systémy s dvoma kotlami, ktoré vám umožňujú súčasne variť kávu a napeniť mlieko, pretože systémy s jedným kotlom zvyšujú celkový čas na prípravu nápojov na báze mlieka, pretože jeden kotol potrebuje čas na prechod z jednej úlohy na druhú.

Predĺžený čas varenia nie je horibilný. Meria sa skôr v sekundách, ako v minútach, ale ak pijete veľa kávy, tento extra čas na jeden nápoj sa môže rýchlo spočítať, takže je to niečo, čo môže ovplyvniť vaše rozhodnutie o kúpe.

 

➡️ Teleskopický adaptér na výdaj kávy

Zatiaľ čo takmer každá super-automatika má teleskopické adaptéry, rozsah pohybu sa môže značne líšiť a v prípade E8 je to trochu obmedzené. Pod adaptéry môžete umiestniť šálky s výškou maximálne cca 11 cm. To je v poriadku, ale ak je vaša obľúbená šálka kávy o veľkosti Jumbo, vedzte, že sa pravdepodobne nezmestí pod adaptér. Samozrejme môžete vždy variť dvojitý do dvoch menších šálok, potom ich naliať do veľkej, ale takto špiníte tri šálky na jeden nápoj. Výška 15 cm by bola ideálna.

 

➡️ Varná jednotka

Srdce a duša každého superautomatu a Jura Impressum E8 nie je výnimkou. Varná jednotka sa však nedá vybrať. Z praktického hľadiska to pre vás znamená, že približne raz týždenne budete musieť do nádrže vložiť čistiacu tabletku, aby ste jednotku vyčistili. Žiadny veľký problém, ale našou preferenciou sú odnímateľné jednotky, ktoré môžete opláchnuť ručne a sú dôkladne vyčistené.

Veľkou vecou, na ktorú treba poukázať, je, že E8 využíva novú technológiu s názvom PEP, čo znamená Pulse Extraction Process. Na rozdiel od konvenčného spôsobu varenia espressa, ktorý uvoľňuje vodu v stálom prúde, PEP uvoľňuje vodu v sérii krátkych kontrolovaných “výbuchov”. Príprava kávy trvá o niekoľko sekúnd dlhšie, výsledkom je však robustnejšia, plná chuť. V skutočnosti je PEP za posledné roky  najvýraznejšou technológiou v tejto oblasti a je súčasťou E8!

 

➡️ Displej a ovládanie

Pokiaľ ide o ovládanie, Jura E8 používa jasne osvetlenú LED obrazovku a má prehľadný systém ponúk, ktorý vás úplne jednoducho naviguje k akejkoľvek funkcii, ktorú potrebujete. Môžete zmeniť čas automatického vypnutia, získať prístup k rôznym automatizovaným čistiacim možnostiam, obnoviť predvolené výrobné nastavenia, zmeniť jazyk, ktorý zariadenie používa, a samozrejme personalizovať kávové nápoje jedným dotykom. LED obrazovka je elegantná, s moderným zmyslom pre štýl.

Displej Jura Impressum S8

Je tu osem jednodotykových tlačidiel:

 • Káva
 • Espresso
 • Lungo
 • Flat White
 • Cappuccino
 • Latte Macchiato
 • Horúca voda
 • Mlieko

Pre každý kávový nápoj môžete nastaviť množstvo vody, teplotu, čas prípravy a pri mliečnych nápojoch môžete tiež nastaviť množstvo peny a objem mlieka.

Ďalej je tu možnosť nastaviť silu kávy, ktorá je mierou toho, koľko kávy je zakomponovaných na prípravu nápoja. Väčšina super-automatík ponúka päť možností, meraných od jednej do piatich „zŕn“ na displeji. Jura Impressa E8 ponúka osem a pri maximálnej sile dostanete šestnásť gramov kávy na jednu dávku, čo vytvára vynikajúcu, silnú chuť! Ak ste fanúšikom robustnej, plnohodnotnej kávy, bude to pravdepodobne jeden z vašich obľúbených aspektov tohto modelu.

Najťažšou časťou bude zmena preferovaného nastavenia nápojov a oboznámenie sa s tým, ako menu funguje. Pokiaľ ide o tieto nastavenia nápojov, odporúčame najskôr vyskúšať predvolené výrobné nastavenia a ak to nie je úplne podľa vašich predstáv, podľa potreby vykonajte dodatočné zmeny. Môže to chvíľu trvať, kým to precízne nastavíte, ale je to zábava! Akonáhle máte nápoje naprogramované tak, ako chcete, zvyšok je pohoda a potešenie na jeden dotyk.

 

➡️ Napeňovanie mlieka

E8 používa automatický systém napeňovania, nie napeňovaciu trysku. Kávoví “fanatici”, ktorí majú radi stupeň kontroly, ktorý im poskytuje napeňovacia tryska, pravdepodobne zaujmú negatívny postoj k tomuto stroju. Je to škoda, pretože toto je jeden z veľmi dobrých automatických napeňovačov. Jedinou vecou, ktorá sa nám až tak nepáči, je skutočnosť, že musíte viesť plastové hadičky zo zdroja mlieka (mimochodom, nie sú súčasťou balenia) k napeňovaciemu ramenu, vďaka čomu bude váš drahý kávovar vyzerať ako vedecký projekt na strednej škole. Aj keď toto nenadchne, zvyšok mechanizmu áno.

Manuál k použitiu tohto kávovaru na stiahnutie nie je dostupný, ale český návod si môžete objednať tu.

A takto vyzerá Jura Impressa E8 v plnom nasadení:

 

Ako chutí káva pripravená s Jura Impressa E8?

Technológia PEP znamená naozaj rozdiel. Pena je hustá a krémová. Textúra espressa je luxusná. Čo predtým dokázal iba profesionálny barista, teraz môžete mať doma. Samozrejme, chuť ovplyvní aj kvalita použitej kávy. V stroji môžete použiť aj zomletú kávu a aj konzumenti bezkofeínovej kávy budú prekvapení chuťou, ktorú ich nápoj získa vďaka PEP.

 

Pomer cena – hodnota

Z hľadiska nákladov je to skvelá hodnota, ak hľadáte možnosť prípravy rozmanitých nápojov vysokej kvality a minimálnu dobu čistenia. Model využíva doteraz najpokrokovejšiu technológiu spoločnosti Jura a zároveň stojí menej ako niekoľko porovnateľných modelov spoločnosti.

 

Čo sa nám na Jura Impressa E8 páči?

 • systém filtrácie vody – je jedným z najlepších, ktoré sú na trhu dostupné. Stroj môžete používať s vodou z vodovodu a získate kávu, ktorá chutí, akoby ste použili balenú vodu. Filter odstraňuje väčšinu nečistôt zistených v štandardných dodávkach vody.
 • prehľadný displej s praktickými výzvami
 • keramický mlynček
 • horúca voda sa môže dávkovať v troch rôznych teplotách
 • automatické čistenie a odkalovanie
 • technológia PEP – optimálna extrakcia kávy
 • smart filter
 • vhodná pre akékoľvek použitie –  Jura vytvorila tento model z najkvalitnejšej dostupnej nehrdzavejúcej ocele. Vďaka tomu je vhodný pre domácnosti, ale aj na komerčné použitie

 

Čo sa nám na Jura Impressa E8 nepáči?

 • mlynček je relatívne hlučný
 • častá údržba – rovnako ako iné stroje značky Jura, aj E8 začne čistiaci alebo preplachovací cyklus častejšie, ako by ste chceli. Kým nedokončí celý cyklus, nemôžete pripravovať kávu
 • len jeden kotol – predlžuje sa čakacia doba na nápoj na báze mlieka
 • olejové kávové zrná majú tendenciu upchávať mlynček
 • veľké rozmery nie sú ideálna pre malé kuchyne

 

💡 TIP Ak máte pocit, že plne automatický kávovar nie je “vaša šálka kávy” a chcete mať väčšiu kontrolu nad prípravou vášho obľúbeného cappuccina, pozrite si recenziu semi-automatického kávovaru DeLonghi ETAM 29.510.B.

 

Recenzie zákazníkov

Máloktorý výrobok má na 100 % kladné recenzie. Jura Impressa E8 je jedným z nich. K tomu niet čo dodať. Pozrime sa spolu na niektoré z nich.

Jura Impressa E8 - recenzia

 

Ďalšie recenzie → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Ak ste niekým, kto si kávu skutočne užíva – čistú, prémiovú kávu vo vynikajúcej kvalite u vás doma a len stlačením jediného tlačidla, bude to pre vás dobrá investícia a kvalitný doplnok vášho života.

Výhody

 • vynikajúca chuť kávy
 • jednoduchá obsluha viaceré kávové špeciality stlačením jedného gombíka
 • automatické čistenie a odvápňovanie
 • smart filter
 • dizajn
 • vhodný do aj väčšej domácnosti či kancelárie

Nevýhody

 • vyššia cena
 • absencia parnej trysky na manuálne napenenie mlieka
 • menej úrovní hrúbky mletia

Záver recenzie: Oceňovaný kávovar, ktorý až na malé chybičky krásy (absencia parnej trysky), určite ocenia všetci fanúšikovia komfortnej prípravy kvalitnej kávy.

Hodnotenie autora
 • dizajn
 • chuť kávy
 • jednoduchosť obsluhy
 • možnosti personalizácie
 • pomer cena/hodnota

Súhrn

Vynikajúci, dobre navrhnutý model s funkciami, ktoré zvyčajne nenájdete u iných značiek. Ideálny pre milovníkov silnej kávy.

4.9

Jura Impressa E8

✅ Cena: 839,00 €

Chcem Juru Impressa E8 Heureka.sk
Vývoj ceny Jura Impressa E8


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.