Recenzia a test DeLonghi ETAM 29.510.B – keď sa štýl snúbi s funkčnosťou

Georgina Babinová Recenzia 22. septembra 2021 0
DeLonghi ETAM 29.510.B
 • Výkon: 1450 W
 • Objem nádrže na vodu: 1,4 l
 • Prevádzkový tlak: 15 bar
 • Nastavenie sily kávy: áno
 • Použitie mletej kávy: áno
 • Použitie zrnkovej kávy: áno
 • Nahrievač šálok: áno
 • Nastaviteľná teplota kávy: áno
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Automatické kávovary
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Kávovar DeLonghi ETAM 29.510.B v sebe kombinuje taliansky dizajn s najmodernejšou technológiou. Zariadenie s rozmermi iba 19,5 x 47,7 x 34 cm patrí medzi super kompaktné stroje tohto typu a technológie a špeciálne funkcie, ktorými je vybavené vám priblíži náš test.

DeLonghi ETAM 29.510.B – základné informácie

Áno, je to ďalší produkt spoločnosti DeLonghi, ktorý má na trhu automatických kávovarov dominantné postavenie. Začíname ním vstupovať do radu produktov na vyššom konci. ETAM 29.510.B má skutočne pekný, jemne osvetlený ovládací panel, ktorý bol navrhnutý tak, aby bolo jeho používanie čo najjednoduchšie. Kávovar disponuje napeňovačom mlieka a môžete si zvoliť požadovanú silu aj množstvo kávy. Pracuje so zrnkovou aj mletou kávou. Má odnímateľnú nádrž s objemom 1,4 litra, funkciu automatického čistenia aj odvápnenia a pre zábudlivých  funkciu automatického vypnutia.

DeLonghi ETAM 29.510.B

Dôležité parametre: 
Výkon:1450 W
Prevádzkový tlak:15 bar
Objem nádrže na vodu:1,4 l
Kapacita zásobníka na kávu:150 g
Mlynček:áno
Nastavenie sily kávy:áno
Použitie zrnkovej aj mletej kávy:áno
Nahrievač šálok:áno
Nsatviteľná teplota kávy:áno
Odnímateľný zásobník vody:áno
Tryska na paru:áno
Zásobník na mlieko:nie
Hmotnosť:9.1 kg

 

Dizajn

Pravdepodobne najmarkantnejším dizajnovým prvkom DeLonghi ETAM 29.510.B Autentica je jej tvar. S rozmermi 34 cm na výšku, 48 cm na hĺbku a pri šírke len 19,5 cm je to najužší automatický kávovar na trhu, takže ak priestor vo vašej kuchyni znamená nadštandard a nechcete, aby kávovar ovládol celý pracovný priestor, potom je to skvelá voľba, pretože s takýmto malým pôdorysom nenájdete nič podobné v tejto kvalite. Aj keď sme trochu sklamaní, že DeLonghi Autentica používa systém zadného zásobníka. Na tomto dizajne síce nie je nič explicitne zlého, len je to škoda, pretože ide o stroj, ktorý je inak priam stvorený na prácu v stiesnených podmienkach.

ETAM 29.510.B je veľmi elegantne vyzerajúci stroj skonštruovaný v kombinácii čiernej a nehrdzavejúcej ocele. Čierne prvky sú to, čo nazývame „piano čierna“ lesklá povrchová úprava, pričom časti z nehrdzavejúcej ocele pekne zapadnú a pričinia sa o naozaj súčasný vzhľad. Ovládací dotykový panel je na prednej strane zariadenia. Má biele ikony na čiernom pozadí, vďaka čomu je všetko jasné a ľahko čitateľné. Kávovar bude vyzerať dobre v každej kuchyni bez ohľadu na štýl.

 

Vlastnosti a funkcie

Špecifikácia tohto stroja je porovnateľná s mnohými inými strojmi za dvojnásobnú cenu. Je to fenomenálna hodnota za cenu, ktorú zaň zaplatíte.

 

➡️ Mlynček

Kávovar ETAM 29.510.B má extra tichý kužeľový mlynček, ktorý môžete nastaviť v 13 úrovniach podľa individuálnych preferencií.

 

➡️ Intuitívny ovládací panel

Displej by ste hľadali na ETAM 29.510.B márne, ale dá sa ľahko ovládať, pretože obsluha sa deje pomocou Soft Touch ovládacieho panelu s podsvietenými tlačidlami priameho výberu, ktoré zaistia ľahkú a rýchlu voľbu požadovanej funkcie.

 

➡️ Funkcia Long Coffee a Doppio+

Veľmi inovatívna je funkcia dlhej kávy, prostredníctvom ktorej si fanúšikovia filtrovanej kávy prídu na svoje. Táto funkcia umožní naplnenie veľkej šálky kávy pomalým, nízkotlakovým spôsobom. Ďalšiu dávku energie získate funkciou Doppio +, pomocou ktorej pripravíte dvojité espresso, ktoré je aj dvakrát tak silné.

 

➡️ Tryska na napenenie mlieka

Kávovar DeLonghi ETAM 29.510.B disponuje aj napeňovačom mlieka, takže tradičnému ručnému napeneniu nič nestojí v ceste. Vďaka praktickej funkcii Twin-shot môžete pripraviť aj 2 šálky súčasne v jednom procese varenia a mletia.

DeLonghi ETAM 29.510.B - napeňovač

 

➡️ Odnímateľná nádrž na vodu

Niekto by mohol namietať, že nádrž na vodu s objemom 1,4 l je trochu malá, ale nám sa to nezdá, pretože vždy by ste mali používať čerstvú vodu, aby bola zaručená najlepšia chuť kávy. Takže podľa nášho názoru je nádrž perfektná. Z jednej nádrže získate 5/6 káv (podľa typu nápoja).

 

➡️ Nastaviteľná teplota kávy

Jednou z najlepších funkcií tohto zariadenia, ktorá je zriedkavá v danej cenovej hladine, je schopnosť meniť teplotu vody. Problémom niektorých kávovarov, je to, že káva nie dostatočne horúca. Tu to neznamená problém, pretože si môžete vybrať zo štyroch rôznych nastavení teploty, čo je zárukou toho, že nebudete sklamaní, akokoľvek to máte radi.

 

➡️ Spotreba energie

Energetická spotreba kávovaru DeLonghi ETAM 29.510.B sa dá udržať na nízkej úrovni vďaka programovateľnému automatickému času zapínania a vypínania, ako aj úspornému režimu <0,35 W / pohotovostnému režimu <0,7 W.

 

Ovládanie

V prvom rade tento model ponúka skvelé predvolené nastavenia, ktoré by mohli vyhovovať väčšine spotrebiteľov. 4 tlačidlá v hornej časti ovládacieho panela vám pripravia jeden alebo dva nápoje – buď krátke alebo dlhé espresso. Krátke espresso znamená 40 ml vody a dlhé 120 ml. Potom máte 2 ďalšie tlačidlá. Jedno pre „Doppio +“, ktoré vám v podstate poskytne super silné dvojité espresso, ktoré je naše obľúbené a druhé „Long“ tlačidlo, ktoré vám pripraví Americano.

Skvelá vec na tomto stroji je úroveň personalizácie, ktorú môžete naprogramovať. Stlačte niekoľko tlačidiel a môžete ľahko zmeniť množstvo dodávanej vody presne podľa vašich predstáv. Otočný gombík na pravej strane zariadenia (keď sa naň pozeráte spredu) vám umožňuje meniť množstvo kávy, ktorá sa zomelie, takže ju môžete mať podľa svojich preferencií slabšiu alebo silnejšiu. Ak máte kávovar v tejto cenovej hladine a umožní vám zmeniť teplotu vody, zvoliť množstvo vody aj kávy, vedzte, že ste si vybrali dobre. Za tieto funkcie môžete u iných kávovarov zaplatiť oveľa viac.

Pre Cappuccino alebo Latte jednoducho nastavte otočné tlačidlo a do približne 30 sekúnd vám prístroj povie, že je pripravený na použitie. Umiestnite mlieko pod napeňovaciu trysku a otočením gombíka zahrievajte na dokonalý mliečny kávový nápoj podľa vášho výberu. Trysku môžete ju použiť aj na horúcu vodu, ak máte chuť na šálku čaju, pretože to bude rýchlejšie ako s varnou kanvicou. A nakoniec, môžete si tiež zvoliť, ako rýchlo sa kávovar automaticky vypne po poslednom použití – od 15 minút do 3 hodín.

Kompletný manual k tomuto kávovaru nájdete tu.

Nasledujúce krátke video vám prevedie prípravu espressa na tomto zariadení:

 

Delonghi ETAM 29.510 B Autentica

 

Chuť kávy

Aj keď je kávovar DeLonghi ETAM 29.510.B malý a kompaktný, nemusíte sa zriecť vášho obľúbeného nápoja, pretože s ním pripravíte množstvo variácií nápojov perfektnej chuti:

 • klasickú kávu
 • Long-Coffee
 • cappuccino
 • espresso
 • Latte Macchiato
 • Café Latte

Ak sa rozhodnete pre automatický kávovar, na kvalite použitej kávy nemôžete šetriť. Stroj môže byť najlepší na svete, ale bez dobrej kávy to bude plytvanie peniazmi. Ak v tomto modeli používate kvalitnú kávu, získate zážitok ako z kaviarne.

 

💡 Tip na zachovanie kvality kávy! Nebuďte v pokušení naplniť zásobník na kávu maximálnym množstvom, ale vložte iba množstvo potrebné na 1 – 2 dni. Zrnkovú kávu uchovávajte v obale a po otvorení v chladničke, aby sa zachovala jej maximálna čerstvosť.

 

Čistenie a odvápnenie

Bez pravidelného odstraňovania vápenatých usadenín a čistenia sa nezaobíde ani DeLonghi ETAM 29.510.B. Ale v tomto prípade to nie je žiadny problém, pretože program oplachovania a odkalovania je integrovaný a pracuje úplne automaticky. Varná jednotka sa dá vybrať, rovnako ako aj odkvapkávacia miska s indikátorom hladiny vody. Vďaka tomu je údržba kávovaru jednoduchá a hygienická.

 

Čo sa nám na DeLonghi ETAM 29.510.B páči?

 • relatívne nízka hlučnosť
 • vynikajúca chuť kávy
 • kvalitná pena
 • režim Two-cup – príprava dvoch šálok súčasne
 • funkcie, ktoré ponúka, vo všeobecnosti nájdete iba na strojoch, ktoré stoja omnoho viac
 • kompaktné rozmery ho robia vhodným do akejkoľvej malej kuchyne

 

Čo sa nám na DeLonghi ETAM 29.510.B nepáči?

 • absencia displeja (až tak veľmi zas nechýba)
 • nádrž na vodu nie je čelne odnímateľná

 

💡 Tip! Ak automatický kávovar nie je pre vás tou pravou voľbou, pozrite si našu recenziu venovanú štýlovému kávovaru s klasickým portafiltrom DeLonghi EC 820 B.

 

Recenzie zákazníkov

Zákazníckych recenzií zatiaľ nie je veľa, sú však na 100 % pozitívne. Kávovar si svojich majiteľov získal elegantným dizajnom, jednoduchosťou obsluhy a samozrejme vynikajúcou chuťou kávy. Niektoré recenzie vám aj prinášame:

DeLonghi ETAM 29.510.B - recenzie

Ďalšie recenzie → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Plne automatický kávovar DeLonghi ETAM 29.510.B si vďaka svojim malým rozmerom nájde svoje miesto v každej kuchyni, aj v tej s obmedzeným priestorom. Zariadenie pracuje relatívne ticho a boduje vynikajúcim Espresso Crema. Bolo však schopné presvedčiť takmer v každom ohľade, preto ho môžeme jednoznačne odporúčať.

Výhody

 • vynikajúci pomer cena/hodnota
 • perfektná chuť nápojov
 • množstvo praktických funkcií
 • možnosť individuálneho nastavenia
 • kompaktný dizajn

Nevýhody

 • nemá displej
 • nádrž na vodu sa vyberá neprakticky zozadu

Záver recenzie: Tento kávovar je radosť používať. Predvolené nastavenia sú ideálne a navyše si ešte môžete prispôsobiť všetko podľa svojich predstáv.

Hodnotenie autora
 • dizajn
 • funkčnosť
 • chuť kávy
 • pomer cena/výkon

Súhrn

DeLonghi ETAM 29.510.B vám umožní pripraviť kávu presne podľa vašej chuti a to za zlomok ceny špičkových kávovarov.

4.5

DeLonghi ETAM 29.510.B

✅ Cena: 410,00 €

Chcem DeLonghi ETAM 29.510.B Heureka.sk
Vývoj ceny DeLonghi ETAM 29.510.B


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.