DeLonghi ESAM 6900 – automatický kávovar prémiovej kvality (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 15. októbra 2021 0
DeLonghi ESAM 6900
 • Typ: Automatický kávovar na jednu šálku
 • Príkon: 1350 W
 • Parný tlak: 15 barov
 • Objem nádoby na vodu: 1,4 litra
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Kávovary
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Automatický kávovar DeLonghi ESAM 6900 je napriek mnohým funkciám stále dosť kompaktný a nájde si svoje miesto aj v obmedzených priestoroch. Patrí do kategórie: “Pre milovníkov Cappuccina a Latte Macchiato” a v rámci nej do absolútnej špičky. Kombinácia veľkého farebného displeja a absencia zbytočných ozdôb dáva modelu štýlový vzhľad. Pôsobí moderne, draho a veľmi kvalitne.

DeLonghi ESAM 6900 – základné informácie

V DeLonghi ESAM 6900 výrobca kombinuje moderný dizajn s kvalitným spracovaním a technickými inováciami. Stroj pracuje energeticky mimoriadne efektívne a automaticky sa vypne, ak sa dlho nepoužíva. Ak ste nielen milovníkmi kvalitnej kávy, ale vám na srdci leží aj ochrana životného prostredia, tento stroj by sa vám mohol páčiť.

Displej TFT spolu s technológiou senzorov umožňuje jednoduché a intuitívne používanie. Môžete pripraviť tie najlepšie talianske kávové špeciality. Prostredníctvom funkcie pamäte si môže až šesť členov vašej rodiny uložiť svoje osobné parametre kávy a kedykoľvek ju stlačením tlačidla vychutnať. Mimochodom, tento kávovar dokáže pripraviť aj čokoládu.

DeLonghi ESAM 6900

Dôležité parametre: 
Príkon:1350 W
Kapacita zásobník na vodu:1,4 l
Kapacita zásobníka na kávu:250 g
Parný tlak:15 bar
Mlynček:áno
Použitie mletej kávy:áno
Automatické čistenie a odvápňovanie:áno
Nastavenie sily kávy:áno
Funkcia Auto Cappuccino:áno
Odnímateľný zásobník vody:áno
Ukazovateľ množstva vody:áno
Parná tryska:áno
Displej:áno
Nahrievač šálok:áno
Hmotnosť:13,5 kg

 

Funkcie a vlastnosti

DeLonghi ESAM 6900 je jednoznačne blízkym bratrancom ECAM28465M. Vyznačujú sa podobnou stopou, vyrábajú sa v Poľsku a majú podobné vlastnosti. Tento model sa však môže pochváliť niektorými pôsobivými vylepšeniami, aj keď miestami boli dizajnéri nútení prijať strategické obete, aby sa to podarilo.

Jednou z najnovších a “najcoolovejších” funkcií PrimaDonna ESAM 6900 je “čokoládový systém” na jeden dotyk. V rámci tejto jedinečnej funkcie je DeLonghi rozšírený o novú samostatnú karafu so zabudovanou rotačnou jednotkou, ktorá vám umožňuje miešať a ohrievať horúcu čokoládu. Otvárajú sa vám tak nové možnosti prípravy nápojov ako sú mokky a čokoláda pre deti. Takáto funkcia u väčšiny automatických kávovarov nie je dostupná.

 

➡️ Zásobník na vodu

Ak ste zvyknutý na konzumáciu kávy z hrnčeka, alebo ak máte veľkú domácnosť s viacerými “kávičkármi”, poznáte hodnotu veľkého zásobníka na vodu. Je to nepohodlné a nepríjemné musieť ju každú chvíľu dopĺňať. DeLonghi ESAM 6900 je so svojou 1,4 l nádržou pomerne dobrý, vo svojej triede je však sotva najlepší, pretože mnoho iných kávovarov má signifikantne väčšiu nádrž. Je síce dosť veľká na to, aby neovplyvnila rozhodnutie o kúpe , ale podľa nášho názoru je väčšia nádrž lepšia, takže sme v tejto kategórii odpočítali zlomok bodu. Považujeme to za mierne podpriemernú implementáciu funkcie.

Bonusom však je, že nádrž na vodu sa plní spredu, čo je veľmi pohodlné, pretože nebudete musieť zápasiť so strojom, aby ste sa dostali zozadu k nádrži, keď je čas ju doplniť. V nádrži je zabudovaný filter na zmäkčovanie vody. Na jednej strane je to nepopierateľne výhodné a použitie filtra znamená, že nebudete musieť svoj prístroj odvápňovať tak často, čo je plus.

Na druhej strane to tiež znamená, že musíte z dlhodobého hľadiska započítavať periodický nákup ďalších filtrov do ceny jednotky, čo zvyšuje celkové náklady. V každom prípade je to niečo, čo sa mnohým páči a nemáme pocit, že by to vyžadovalo “odpočítať body”, ale chceli sme na to upozorniť, aby ste to mohli zohľadniť pri svojom rozhodovaní.

 

➡️ Integrovaný mlynček

DeLonghi ESAM 6900 používa rovnaký 13-stupňový keramický kónický mlynček, aký nájdete vo väčšine jeho modelov. Aj keď existujú modely, ktoré ponúkajú väčší rozsah nastavenia mletia, 13 je postačujúce pre drvivú väčšinu kávovarov a dáva vám dostatok priestoru na prispôsobenie vášho nápoja.

 

➡️ Zásobník na zrnkovú kávu

Pojme 250 g zrnkovej kávy a umožní vám pripraviť najmenej 12 dvojitých káv alebo 25 samostatných espresso dávok.

 

➡️ Bojler

Rovnako ako u mnohých strojov, ktoré spoločnosť De’Longhi vyrába, aj DeLonghi ESAM 6900 je vybavený systémom dvojitého kotla, ktorý umožňuje súčasne variť kávu a napeňovať mlieko. Je to nielen veľmi pohodlné, ale aj úspora času, pretože nemusíte čakať, aby sa teplota prestavila medzi varením kávy a naparovaním mlieka.

Oba kotly využívajú technológiu Thermoblock, ktorá je súčasným priemyselným štandardom. Zahrievajú sa rýchlo a teplota sa dá presne regulovať, čo je presne to, čo by ste od takejto špičkovej jednotky očakávali.

 

➡️ Teleskopický adaptér na výdaj kávy

Ide o úplne bežnú funkciu v super-automatike. Preto nie je vôbec prekvapením, že aj ESAM 6900 ponúka teleskopický adaptér na výdaj kávy, čo vám umožňuje zmeniť jeho polohu v závislosti od veľkosti šálky, ktorú práve používate. Maximálna možná výška šálky je 142 mm. Malá vec, ale veľmi šikovná!

 

➡️ Varná jednotka

Naše hodnotenie DeLonghi ESAM 6900 by nebolo úplné, ak by sme sa nespomenuli aj tento systém. Rovnako ako nádrž na vodu, aj varná jednotka stroja je prístupná z predného panela, čo uľahčuje v prípade potreby jej vyňatie.

 

➡️ Užívateľské profily

Skutočnou mágiou a jedným z najsilnejších predajných argumentov tohto modelu je počet možností, ktoré poskytuje z hľadiska programovateľnosti a prispôsobiteľnosti. Jednoduchý LED displej je nahradený TFT displejom, menu a tlačidlami. Už nie ste obmedzení uložením len jedného personalizovaného profilu pre každý druh nápoja.

Máte k dispozícii až šesť plnohodnotných užívateľských profilov, pričom každý profil má možnosť uložiť svoje preferované nastavenia pre každý nápoj:

 • Coffeelatte
 • čokoláda
 • Cappuccino
 • Latte Macchiato
 • mlieko
 • dlhá káva

Je ťažké opísať, aké je to skvelé, ale ak máte veľkú domácnosť, v ktorej je viac konzumentov kávy, pravdepodobne to bude vaša obľúbená vlastnosť, pretože každý môže mať svoju kávu, tak ako ju má rád.

Ešte lepšie je, že každý profil môže byť nakonfigurovaný tak, aby mal svoj vlastný automatický štart a čas vypínania. Takže si predstavte: každé ráno musíte vstávať o 5:00, ale nikto iný vo vašej domácnosti nemusí. Môžete nastaviť stroj, aby pripravil vaše cappuccino (podľa vašich presných špecifikácií) o 5:00 h. Potom sa automaticky vypne a znova zapne o tri hodiny neskôr, keď váš manžel vstane a pripraví mu perfektné latte:

 

Delonghi ESAM 6900m Exclusive

 

➡️ Dve karafy

Ak by to nestačilo, model 6900 funguje s dvomi samostatnými karafami, jednou na mlieko a druhou na horúcu čokoládu (čokoládovú si ale musíte dokúpiť). Jednotka na napenenie mlieka má zabudovanú trysku, s ovládačom, ktorý vám umožňuje nastaviť pomer smotany k pene. Je navrhnutý tak, aby sa dal ľahko odňať a uložiť v chladničke bez zbytočného plytvania mliekom. Karafa na čokoládu je na spodnej strane jednotky vybavená čepeľami. Keď pridáte mlieko a kakaový prášok, stlačíte tlačidlo horúcej čokolády na jednotke, čepele rotujú a zmiešajú ingrediencie.

Ak dávate prednosť klasickejšiemu štýlu, môžete pripraviť mliečnu penu ako taliansky barista aj s parnou tryskou.

 

➡️ Ovládací panel

Hlavný ovládací panel je prostriedok, ktorým komunikujete so strojom o vašich preferenciách, takže je dôležité, aby bol dobre navrhnutý a intuitívny. V tejto oblasti DeLonghi opäť exceluje. Napriek pôsobivému zoznamu funkcií je ľahko použiteľný a zvládnuteľný!

Takmer všetky aspekty prípravy kávy ovládate z hlavného panela, od tvrdosti vody, po množstvo kávy vo vašej šálke (čo samozrejme ovplyvňuje celkovú silu) až po úroveň vody. Nastavenie úrovne mletia sa neriadi z hlavného panela, ale pomocou samostatného gombíka vedľa zásobníka na kávu a množstvo peny sa reguluje pomocou otočného gombíka na samotnej napeňovacej jednotke.

Rovnako ako u väčšiny modelov, ktoré ponúkajú toľko automatických funkcií, aj tento ponúka funkciu zberu štatistických údajov, ktorá sleduje, koľko vody vydala jednotka a koľko nápojov každého typu (a podľa každého profilu) bolo vytvorených. Nie je to niečo, o čo sa bude každý zaujímať, ale je to detail do plusu. Tento stroj v podstate robí všetko!

 

DeLonghi ESAM 6900 - ovládací panel

 

➡️ Nahrievač šálok

Jednou z najväčších a najskvelejších zmien, ktorým človek čelí, keď sa presúva zo sveta prekvapkávanej kávy do sveta špeciálnych kávových nápojov, je teplota. Špeciálne nápoje sa jednoducho konzumujú pri inej teplote ako káva z konvenčného kávovaru. Ak nie ste spokojní s teplotou pripravenej kávy, môžete na jej prispôsobenie vykonať tri veci:

 • upraviť teplotu primárneho (kávového) kotla
 • upraviť teplotu sekundárneho (mliečneho) kotla
 • použiť podnos na ohrievanie šálok

Tento posledný bod je príliš často prehliadaný, ale znamená oveľa väčší rozdiel, než si myslíte. Ak vydáte kávový nápoj do studenej šálky, stratí sa obrovské množstvo tepla. Zahriatím pred naliatím dramaticky znižujete teplotné straty. V spojení s nastavením teploty primárneho kotla na maximum a vyladením teploty sekundárneho kotla by ste mali pripraviť dostatočne horúcu kávu.

 

Čistenie a údržba

Nielen že sa ESAM 6900 jednoducho používa, ale aj čistí. V súčasnosti na trhu nie je stroj na espresso, ktorý by ponúkal spôsob, ako úplne automatizovať proces čistenia. Tento model vás upozorní na manuálne kroky, ktoré budete musieť z času na čas urobiť, aby sa zachoval v dobrom stave. Len jednoducho nasledujte tieto pokyny a je dobré pamätať aj na to, aby ste aktivovali funkcie automatického čistenia po každom nápoji. Urobte to a vaše zariadenie vám poskytne dlhoročné verné služby a tisíce vynikajúcich kávových nápojov!

Detailný návod k používaniu aj údržbe tohto kávovaru nájdete tu.

 

Čo sa nám na DeLonghi ESAM 6900 páči?

 • rôzne varianty kávy, ktorých prípravu tento exkluzívny stroj umožňuje
 • funkcia horúcej čokolády, ktorá je k dispozícii iba v niekoľkých plne automatických strojoch
 • veľmi jednoduchá manipulácia, napriek množstvu funkcií
 • moderný TFT displej
 • automatický čistiaci a odvápňovací program
 • kvalita pripravených kávových nápojov
 • vynikajúci pomer cena/hodnota
 • veľmi tichý vďaka keramickému mlynčeku
 • šesť používateľov môže ukladať profily a individuálne nastaviť požadované množstvo kávy, teplotu aj silu
 • nádoba na mlieko vhodná do umývačky riadu a dá sa uskladniť aj v chladničke
 • automaticky čistí trysku mliečnej peny parou a horúcou vodou
 • nastaviteľná konzistencia mliečnej peny
 • ľahko odnímateľná varná jednotka
 • funkcia dlhej kávy pre milovníkov filtrovanej kávy
 • integrovaný vodný filter
 • zásobník na kávovú usadeninu má kapacitu až 14 šálok a stroj indikuje, keď je plný

 

Čo sa nám na DeLonghi ESAM 6900 nepáči?

 • vysoká cena kávovaru samozrejme kladie na niektorých zákazníkov veľmi vysoké nároky
 • pre niektorých môže byť teplota mliečnych nápojov neadekvátna
 • relatívne malá nádrž na vodu
 • karafa na čokoládu nie je súčasťou balenia, treba ju dokúpiť extra

 

💡 Tip! Ak pred talianskou “dolce vita” dávate prednosť radšej švajčiarskej precíznosti, prečítajte si test automatického kávovaru Jura Impressa E8.

 

Recenzie zákazníkov

Ide o automatický kávovar, ktorý patrí k tým drahším, ale ponúka vynikajúci pomer cena/hodnota. Dôkazom toho sú aj hodnotenia zákazníkov, ktorí do tohto zariadenia investovali a v žiadnom prípade to neoľutovali:

DeLonghi ESAM 6900 - recenzie

Ďalšie recenzie → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Plne automatický kávovar DeLonghi ESAM 6900 už na prvý pohľad pôsobí atraktívne a ušľachtilo. Ovládanie je veľmi jednoduché vďaka veľkému displeju a zvládnu ho aj začiatočníci. Hoci sú počiatočné náklady relatívne vysoké, máte k dispozícii širokú škálu rôznych variácií kávy. Obzvlášť oceňujeme inovatívnu funkciu horúcej čokolády.

Za cenu 1 199,00 € eur získate vizuálne príťažlivý a profesionálny kávovar. Z hľadiska rozmanitosti a prevádzky sa kávovaru DeLonghi ESAM 6900 nevyrovná veľa modelov a tento presvedčivý model je vhodný pre malé a stredné domácnosti, ako aj pre menšie kancelárie.

Výhody

 • intuitívne ovládanie výberu nápoja aj nastavení
 • zabudovaný 13 stupňový tichý mlynček na kávu
 • možnosť použitia zrnkovej aj mletej kávy
 • automatické odvápňovanie aj čistenie

Nevýhody

 • pri malých nápojoch môže mlieko fŕkať naokolo
 • vyššia cena oproti iným podobným značkám

Záver recenzie: Automatický kávovar pre prípravu nekompromisne dobrej kávy

Hodnotenie autora
 • dizajn
 • funkčnosť
 • jednoduchosť obsluhy
 • pomer cena/hodnota

Súhrn

Je to nesmierne dobrý model so všetkými funkciami, ktoré by ste očakávali od špičkového plnoautomatu a navyše ponúka množstvo komfortných funkcií a dotykových prvkov, vďaka ktorým je radosť ho vlastniť a používať.

4.8

DeLonghi ESAM 6900

✅ Cena: 1 199,00 €

Chcem DeLonghi ESAM 6900 Mall.sk
Vývoj ceny DeLonghi ESAM 6900


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.