Xiaomi Mi Band 2 – inteligentný náramok (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 19. októbra 2021 0
Xiaomi Mi Band 2
 • monitoring spánku - áno
 • vodotesnosť - áno
 • kapacita batérie - 70 mAh
 • hmotnosť - 7 gramov
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Fitness náramky
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Xiaomi Mi Band 2 je fitness náramok čínskej hardvérovej spoločnosti Xiaomi. Je nasledovníkom lacných, ale na funkcie bohatých Mi Band a Mi Band 1S a prvýkrát predstavuje displej a vylepšenú technológiu krokomeru, o ktorej značka tvrdí, že je k batérii “láskavejšia”. Napriek svojej nízkej cene, prináša Mi Band 2 takmer všetko, čo vo fitness náramku potrebujete mať, bez toho, aby ste museli blúdiť na území inteligentných hodiniek. Všetky základné informácie sú pokryté, plus je tu sledovanie spánku, pripomienky k pohybu a základné notifikácie telefónu. Ale stačí to na to, aby vás presvedčil?

Základné informácie

Čínsky elektronický gigant Xiaomi je známy predovšetkým vďaka smartfónom, akým je napríklad inovatívny Mi Mix, ale vyrába aj širokú škálu ďalších produktov od televízorov až po drony. Väčšina sa, žiaľ, nepredáva mimo Ázie a mnohé nie sú kompatibilné so sieťami alebo systémami v Európe. Jedným z produktov Xiaomi, ktorý si však bez problémov môžete zakúpiť je Xiaomi Mi Band 2. Je to inteligentný náramok so snímačom srdcovej frekvencie a super jasnou OLED obrazovkou. Je nástupcom jednoduchého, ale lacného,originálneho Mi Bandu. Extra funkcie zvyčajne znamenajú zvýšenie ceny – to však vôbec nie je štýl spoločnosti Xiaomi. Mi Band 2 je cenovo veľmi dostupný, hoci došlo k strate úžasnej jednoduchosti originálu.

 

Dôležité parametre: 
podporovaný OS:Android a iOS
veľkosť:univerzálna
hmotnosť:7 g
monitorovanie spánku:áno
vodeodolnosť:áno
snímač tepu:áno
krokomer:áno
zobrazenie času:áno
Bluetooth:áno
typ batérie:Li-Pol

 

Dizajn a komfort

Napriek nízkej cene, Xiaomi Mi Band 2 vyzerá dostatočne solídne a oveľa pôsobivejšie ako nudné, skoršie modely. Rovnako ako u pôvodných Mi Bandov, aj Mi Band 2 má dve separátne časti – modul samotný a remienok, do ktorého sa zasunie. Zostavenie týchto dvoch prvkov je prvá vec, ktorú musíte urobiť keď otvoríte balenie. Tento trik však budete musieť opakovať zakaždým, keď ho potrebujete nabiť. Patentovaný USB kábel, ktorý slúži ako nabíjačka, sa totiž nedá pripojiť, keď je hlavný modul fixovaný k remienku. Nabíjačka je dostupná aj ako príslušenstvo, ktoré je možné dokúpiť.

Akonáhle je modul na svojom mieste, už sa nepohne a je oveľa bezpečnejšie pripevnený ako pôvodný Mi Band. Jeho modul sa niekedy nečakane vysunul. Remienok je tiež super bezpečný, s takmer nulovou pravdepodobnosťou, že sa uvoľní alebo spadne. Mi Band 2 sa dá ľahko nasadiť jednou rukou a je podstatne kompaktnejší ako väčšina moderných trackerov. Je vhodný pre všetky veľkosti zápästia a nevyzerá robustne ani na tenkom zápästí.

Keď si Mi Band 2 nasadíte na zápästie, okamžite naň zabudnete. Je navrhnutý tak, aby sa mohol nosiť 24 hodín denne na sledovanie aktivity a spánku a aby sa nestal rušivým, nepríjemným, spoteným alebo diskomfortným. Zmestí sa aj pod rukáv košele. Silikónový remienok aj po ročnom, pravidelnom nosení vyzerá ako nový. A nemusí byť len čierny. Náhradný náramok (silikónový, nie kovový) je k dispozícii v rôznych farbách. Môžete si ho prispôsobovať k aktuálnemu outfitu. Predáva ho Nay aj Alza, kompletný zoznam predajcov poskytne ako vždy Heureka.

Xiaomi navrhol Mi Band 2 s odolnosťou proti vode IP67, takže prežije plávanie, sprchu, prach a odolá korózii. Rozmermi a hmotnosťou je jedným z najpohodlnejších fitness náramkov vôbec. Inteligentné náramky by sa mali nosiť dôsledne, aby splnili účel, takže komfort nosenia je nesmierne dôležitý.

 

Displej a monitor srdcovej frekvencie

Najsignifikantnejšou novinkou Xiaomi Mi Band 2 je displej. Aj keď je malý, ide o obrazovku OLED, ktorá je neuveriteľne jasná, takže je ľahko viditeľná tak v noci, ako aj pri priamom slnečnom svetle. Ukazuje množstvo informácií, ktoré je možné prispôsobiť pomocou aplikácie Mi app. Môže sa nastaviť tak, aby ukazovala čas, prejdené kroky a meranie srdcovej frekvencie a je jednoduché pridať spálené kalórie, prejdenú vzdialenosť a stav batérie. Obrazovku pokrýva lesklý panel. Vyzerá ako plast a Xiaomi sľubuje, že je odolný voči poškriabaniu a odtlačkom prstov. Aj po roku používania je OLED obrazovka rovnako jasná a niekoľko, ako vlas tenkých škrabancov, je vidieť iba v priamom umelom svetle.

Pod obrazovkou sa nachádza kruhový touchpad. Nie je to gombík, je potrebný iba dotyk. Nastavte na obrazovke srdcový rytmus a automaticky začne  vykonávať meranie. Je to optický monitor, podobný, ako sa používa aj na iných smart zariadeniach, namontovaný na spodnej strane modulu. Výrobca odporúča, aby ste pri meraní nosili Mi Band 2 pevne na pokožke.

 

Aplikácia Mi app

Oficiálna aplikácia Xiaomi Mi je kompatibilná s Androidom a iOS, takže bez ohľadu na to, aký telefón používate, Mi Band 2 by mal fungovať dobre. Fungoval bez problémov na zariadeniach iPhone 6S Plus a Samsung Galaxy S7 Edge aj iPhone 7 Plus. Problém s párovaním prakticky neexistuje. Mi app je pravidelne aktualizovaná, väčšinou s opravami chýb a zlepšením výkonu.

Aplikácia je celkom jednoduchá. Zhromažďuje údaje a triedi ich do série grafov, pre kroky, aktivitu a pre spánok. Tieto sa potom vložia do historických grafov pokrývajúcich deň, týždeň a mesiac. Každý deň sa zvýraznia dôležité cvičebné obdobia, pričom sa zobrazuje čas, vzdialenosť a spálené kalórie. Spánok sa rieši podobným spôsobom, s množstvom času stráveného v posteli, rozdelením fázy hlbokého a ľahkého spánku a časom, keď ste šli spať a kedy sa zobudili.

Použitie aplikácie

Môžete nastaviť cieľ denného počtu krokov a ideálnu váhu, ktorú by ste chceli dosiahnuť. Po nedávnej aktualizácii vám aplikácia umožňuje vybrať jeden z dvoch bežných profilov – vnútorný na bežeckom páse alebo exteriér. Umožní to nepretržité monitorovanie srdcovej frekvencie počas tréningu, čo je funkcia, ktorá v predchádzajúcej verzii aplikácie chýbala. Na zhromaždenie ďalších údajov je možné používať snímač srdcového rytmu aj v noci. Tieto funkcie budú mať samozrejme vplyv na výdrž batérie. Je tu budík, ale nie je dosť “smart”, aby vás zobudil počas fázy ľahkého spánku. Náramok vás upozorní na prichádzajúce hovory, upozornenia systému alebo ak sedíte príliš dlho.

Klepnutím na tlačidlo „Play“ v dolnej časti obrazovky a potom na ponuku Behavior Tagging menu, sa vám zobrazí rozsiahly zoznam cvičebných a pohybových aktivít, od ping-pongu až po čistenie zubov a šoférovanie. Ide o trackery, ktoré nepretržite monitorujú pohyb a srdcový rytmus, aby pomohli vytvoriť obraz dňa. Spochybňujeme ich užitočnosť, pretože nič, čo sa nezobrazuje v historických grafoch a čo nie je chôdza alebo beh, sa do vašich denných cieľov nezapočítava.

Aplikácia je atraktívna, minimalistická a veľmi logicky usporiadaná. Ľahko sa používa a príslušné informácie, ako napríklad počet krokov, sú pri spustení okamžite zrejmé. Aplikácia Mi však na základe údajov, ktoré zhromažďuje, neposkytuje žiadne rady, povzbudenie ani spätnú väzbu. Je to mínus, pretože aj takto sa meria hodnota zariadenia v dnešnom preplnenom svete inteligentných náramkov. Koniec koncov, náramok nosíte pravdepodobne preto, že chcete byť viac fit, schudnúť alebo lepšie spať. Niektoré náramky vám pomáhajú dosiahnuť vaše ciele a ponúkajú vedenie a motiváciu. So Xiaomi Mi Band 2 ste sami.

Podrobný návod na použitie, stiahnutie a nastavenie aplikácie Mi app nájdete tu.

 

Presnosť a batéria

Počiatočný problém s firmvérom vyústil v nepresné počítanie krokov. Dnes je však už Mi Band 2 perfektný v spoľahlivosti aj presnosti. Jeho krokomer je takmer identický s konkurenciou, pričom rozdiel medzi nimi je maximálne 100 krokov. Podobne je to aj so snímačom srdcovej frekvencie.

Jednou z najlepších vecí na pôvodnom Mi Band bola dlhá výdrž batérie. A hoci v Mi Band 2 je ešte viac technológie, batéria vydrží až 20 dní bez nabíjania. Samozrejme, čím viac oznámení ste povolili, tým rýchlejšie sa batéria vybije.

 

Životnosť

Mi Band 2 je odolný proti vode, modul je dobre chránený vo vnútri silikónového remienka. Aj po niekoľkých mesiacoch nosenia vykazuje výrobok málo známok opotrebenia. Batéria aj po uplynutí tohto času stále potrebuje nabíjanie len približne za mesiac. Ak sa silikónový remienok roztrhne alebo máte radi zmenu, existuje veľa lacných alternatív online. Náhradné náramky nájdete vo všetkých farbách dúhy.

 

Recenzie a skúsenosti zákazníkov

Aj keď Xiaomi Mi Band 2 poskytuje mnoho údajov, aplikácia by mohla prezentovať tieto informácie akčnejším spôsobom, než len historickými grafmi. Napriek tomu, vzhľadom na cenu, vynikajúcu výdrž batérie, užitočné notifikácie a pútavý dizajn – spolu s vymeniteľnými remienkami – je tento model veľmi atraktívny. Čo na to hovoria zákazníci, ktorí si ho kúpili?

Recenzia Xiaomi Mi Band 2

Viac hodnotení → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Nehovoríme, že je to dokonalý alebo najlepší tracker, ale za tak nízku cenu je to skutočne lákavý model pre každého, kto chce začať brať svoju kondíciu vážne, aj keď by mal len každú hodinu vstať od svojho pracovného stola. Všetko, čo modelu Xiaomi Mi Band 2 skutočne chýba, je integrovaná GPS a pokročilejšia analýza štatistík. Aj tí z vás, ktorí seriózne sledujú rôzne typy aktivít a uskutočňujú nepretržité odčítavanie srdcovej frekvencie, budú musieť zvoliť niečo drahšie.

Ak by ste chceli porovnať Xiaomi Mi Band 2 versus 3, prečítajte si našu recenziu venovanú tomuto novšiemu modelu. V skutočnosti, ak už vlastníte a máte radi Mi Band 2, nie je reálny dôvod na úvahu o trojke, pretože tieto modely sú si veľmi podobné. Ak však o kúpe inteligentného náramku ešte len uvažujete, v súboji Mi Band 2 vs 3 môže u vás zvíťaziť ktorýkoľvek.

Výhody

 • cenová dostupnosť
 • výdrž batérie
 • vymeniteľnosť náramku
 • presnosť merania

Nevýhody

 • nedisponuje stopovaním času
 • horšia čitateľnosť na slnku

Záver recenzie: Kvalitný a cenovo dostupný náramok s výbornou výdržou.

Hodnotenie autora
 • dizajn
 • funkčnosť
 • aplikácia
 • komfort nosenia
 • pomer cena/výkon
 • výdrž batérie

Súhrn

Ľahký, odolný, nenápadný, ľahko použiteľný a lacný. Chýba však motivačné vedenie a spätná väzba.

4.8

Xiaomi Mi Band 2

✅ Cena: 18,00 €

Chcem Xiaomi Mi Band 2 Heureka.sk
Vývoj ceny Xiaomi Mi Band 2


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.