Xiaomi Mi Band 3 – tretia generácia fitness náramku čínskej značky (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 22. septembra 2021 2
Xiaomi Mi Band 3
 • monitoring spánku - áno
 • vodotesnosť - áno
 • kapacita batérie - 110 mAh
 • hmotnosť - 20 gramov
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Fitness náramky
16,29 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Xiaomi Mi Band 3 má jednu skutočne jedinečnú výhodu a tou je cena. Za necelých 30 eur získate fitness náramok schopný ponúknuť všetko, čo by bežný užívateľ mohol potrebovať. Jeho funkcie odstavili konkurentov z Fitbit, ktoré stoja podstatne viac, do tej miery, že riskujú, že sa stanú takmer zastaralými. A na rozdiel od iných, k peňaženke priateľských fitness náramkov, Xiaomi Mi Band 3 nepôsobí ani lacno, ani nekvalitne. 

Pokiaľ ide o inteligentné náramky, rad Mi Bands od Xiaomi sa stal jedným z najpredávanejších na svete. Odkedy spoločnosť uviedla na trh (síce celkom základné) originálne Mi Band náramky, vďaka agresívnej cenovej stratégii značky, upútali pozornosť širokého publika. Stále však existujú určité kompromisy. V tejto recenzii sa pozrieme, nakoľko drží Xiaomi Mi Band 3 krok so svojimi drahšími súpermi.

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
16,29 € Do obchodu Heureka.sk

Základné informácie

Mi Band patrí medzi obľúbené inteligentné náramky už od svojej prvej generácie, ktorá sa objavila v lete roku 2014. Bol to relatívne jednoduchý tracker spánku a fitness, ale s mimoriadnou výdržou batérie a super nízkou cenou. Odvtedy pribudla OLED obrazovka, skener srdcovej frekvencie, notifikácie a ďalšie funkcie. Kým v júni 2019 neprišiel Mi Band 4, model tretej generácie bol zďaleka najlepší v rade, pridal väčší displej, vylepšenú vodotesnosť a batériu s väčšou kapacitou, ako aj možnosť čítať správy na obrazovke a sledovať konkrétne činnosti. Predáva sa aj vo verzii NFC, ktorú však na Slovensku veľmi nevyužijete.

 

Dôležité parametre: 
Displej:OLED 0,78 palcový
Rozlíšenie:128x80 pixelov (193 ppi)
Vodotesnosť:5 ATM (50 metrov)
Bluetooth:4.2 BLE
Senzory:trojosový senzor, snímač srdcovej frekvencie PPG
Hmotnosť:20g (s náramkom)
Batéria:110mAh Li-ion

 

Displej a dizajn

OLED displej vyrástol z 0,42 palcov na 0,78. Predná časť je zaoblená, čiste z estetického hľadiska, pretože nie celá vec je citlivá na dotyk, iba malý obdĺžnik v strede. Pod displejom je umiestnený kruhový kapacitný dotykový panel, ktorý sa používa na navigáciu v menu. Tento malý dotykový panel umožňuje interakciu dotykom, aj podržaním a produkuje aj haptické vibrácie. Na zadnej strane tela Mi Band 3 nájdete monitor srdcovej frekvencie.

Displej je vo všeobecnosti dostatočne jasný na čítanie, ale počas zvlášť slnečných dní to môže byť vonku zložitejšie. Existuje niekoľko rôznych ciferníkov, medzi ktorými môžete prepínať priamo zo zariadenia. Displej s rozlíšením 128 x 80 sa dá použiť aj na zobrazenie upozornení smartfónov, WhatsApp alebo SMS, ale ich zvislá orientácia a nízke rozlíšenie ich čítanie neuľahčuje. Je to ale prinajmenšom funkčné – dá vám vedieť, čo bolo to posledné bzučanie z vášho telefónu.

Dizajn

Mi Band 3 má jednoduchý dizajn, bez akýchkoľvek ozdôb. Samotný tracker je v tvare pilulky. Vzhľadom na cenu, Xiaomi Mi Band 3 má prekvapivo dobrú kvalitu vyhotovenia. Plast, z ktorého je vyrobený sa nepoškodí len tak ľahko a čo je najlepšie, je odolný voči vode do 50 metrov. To znamená, že s ním môžete aj plávať a čo je ešte dôležitejšie, nemusíte sa báť ísť s ním do sprchy. Silikónový remienok Mi Band 3 je veľmi jednoduchý, ale materiál nepriťahuje nečistoty a neumaže sa. Remienok prechádza slučkou na druhú stranu a je potom fixovaný gombičkou, ktorú môže byť ťažké pripevniť. Slučka nie je najatraktívnejšia.

Podobne ako u Mi Band 2, aj pre Mi Band 3 je možné dokúpiť náhradný náramok aj v iných farbách, nemusíte nosiť len obligátny čierny. Náhradný náramok na Mi Band 3 ponúka priamo výrobca – môžete si vybrať energický červený, alebo štýlový modrý. Predáva ich (rovnako ako aj zariadenie samotné) Alza, Nay, Okay, Planeo, Datart, Mall aj Aliexpress. Kompletný zoznam dôveryhodných slovenských predajcov poskytne už tradične Heureka. Bazos v tomto prípade, aj vzhľadom na mimoriadne priateľskú cenu, nie je až tak zaujímavý.

 

Funkcie

Skutočnou otázkou je, či Mi Band 3 dokáže poskytnúť všetko, čo potrebujete. Odpoveď veľmi závisí od toho, kto ste a čo potrebujete. Ako základný fitness tracker dokáže Mi Band 3 urobiť veľa. Sleduje kalórie, počíta kroky, sleduje váš srdcový rytmus a registruje spánok. Nie je prekvapením, že vzhľadom na cenu, Mi Band 3 nemá vstavaný systém GPS, ani altimeter.

 

Monitor srdcovej frekvencie

Monitorovanie srdcovej frekvencie sa zdá byť dosť presné a konzistentné ak stojíte nehybne, alebo sedíte. Potvrdzuje to, čo udali aj zariadenia Garmin Vivoactive 3 a Motiv Ring pri simultánnom meraní. Na monitorovanie srdcovej frekvencie si môžete vybrať medzi 1, 10 a 30 minútovými intervalmi. Toto je veľmi vítaná funkcia, ktorú by mohlo ponúkať viacero trackerov – kontrola srdcovej frekvencie každú minútu poskytuje oveľa podrobnejší pohľad na váš deň. Umožní vám to robiť zábavné veci, napríklad pozorovať, ako váš srdcový rytmus reaguje po silnej káve. Je to niečo, čo veľa inteligentných náramkov neponúka, a to ani na drahšom konci spektra.

Monitor však nie je zvlášť užitočný, ak budete chcieť zaznamenávať srdcový rytmus pri cvičení. Počas 40 minútového behu, cca v jeho polovici zaznamenáva srdcový rytmus medzi 64 až 72 úderov za minútu, čo nie je reálne.

 

Krokomer

Xiaomi Mi Band 3 ponúka základné počítanie krokov a dostanete aj varovné hlásenia prostredníctvom vibrácií, keď sedíte príliš dlho. Cieľový počet krokov môžete nastaviť v aplikácii Mi Fit pre iOS alebo Android a po dosiahnutí cieľa dostanete správu na obrazovke. Vo všeobecnosti sa počítanie krokov zdá byť presné. Každý fitness tracker počíta vaše kroky trochu inak, takže nie je neobvyklé vidieť rôzne hodnoty. Najdôležitejšie je, aby zostal konzistentný, čo je prípad MI Band 3.

Algoritmus krokomeru je presnejší, keď športujete. Na malej obrazovke sa zobrazuje vzdialenosť, trvanie a ďalšie súvisiace metriky v reálnom čase. Vďaka hodnotám 5ATM a IP67 môžete plávať a bicyklovať bez obáv z vody alebo potu.

 

Monitorovanie spánku

Sledovanie spánku je veľmi základné a nie tak podrobné alebo presné ako napríklad u Fitbit alebo Huawei. Váš spánok je rozdelený na Hlboký, Ľahký a Čas bdelosti počas noci, ale aj v noci, keď sa niekoľkokrát prebudíte, registruje tento čas ako 0 minút. V podstate dostanete len čas strávený spánkom, rozdelený medzi ľahký a hlboký spánok. Uvedomenie si, že nemáte dostatok hlbokého spánku, je užitočným upozornením na potrebu zmeny niektorých návykov. Je stimulujúce sledovať, aké benefity vám v tomto ohľade môžu priniesť malé “smart” zmeny hygieny spánku. Detekcia spánku je automatická, takže nebudete musieť pripomenúť náramku, že idete spať.

 

Sledovanie aktivity

Sledovanie aktivít nie je až tak pôsobivé. Mi Band 3 má iba štyri profily aktivity: beh, bežecký pás, chôdza a jazda na bicykli. Ak plánujete počas cvičenia zdvihnúť nejaké závažia a sledovať svoj srdcový rytmus – budete sklamaní. To isté platí pre plávanie, rôzne hry a akékoľvek iné aktivity.  Zo skúseností vieme, že je viac ľudí, ktorí chodia do posilňovne ako tých, ktorí behajú a napriek tomu sa zdá, že beh je najvyššou prioritou 99 percent zariadení takéhoto typu (nie len Mi Band 3). Nedáva to zmysel.

Jediným spôsob, ako spustiť beh je cez aplikáciu. Takže na to, aby ste mohli sledovať uvedenú aktivitu, nie len že potrebujete aplikáciu, ale potrebujete vybrať z vrecka aj telefón, aby ste ju spustili, respektíve pozastavili. Je to trocha otrava. Po behu však získate pomerne slušné množstvo detailov, vrátane priemernej rýchlosti, tempa, kroku, celkových krokov, krokov do kopca a ďalších. V prehľadných tabuľkách môžete vidieť svoju srdcovú frekvenciu, tempo a ďalšie informácie v priebehu času. Aplikácia tiež použije GPS vášho telefónu na mapovanie miesta, kde ste boli a aj keď bežíte úplne náhodným smerom, nedá sa oklamať. Aj keď je to lepšie, ako by ste očakávali (a podrobnejšie ako u niektorých porovnateľných zariadení od spoločnosti Fitbit), nebude to výzvou pre seriózne bežecké hodinky ani špičkové fitness trackery.

 

Aplikácia Mi Fit App

Keď už hovoríme o vlastnostiach Mi Band 3, musíme spomenúť aplikáciu Mi Fit, ktorú budete používať. Každý, kto už mal Mi Band predtým, ju pozná. Jej nastavenie je celkom jednoduché a navigácia je pomerne priamočiara, keď sa už naučíte kde všetko je (nie vždy tam, kde to očakávate). Informácie na domovskej stránke sú uvedené vo vertikálnom zozname, ktorý umožní vidieť spárované zariadenia, váš spánok, srdcový rytmus, hmotnosť a ciele.

V hornej časti stránky je grafika znázorňujúca celkový počet krokov a kalórií. Jasné na prvý pohľad. Klepnutím na tento symbol získate podrobnejšie členenie svojho dňa s autodetekovanými prvkami, ako sú prechádzky a „ľahká aktivita“. Tieto aktivity sa nikde v aplikácii nezobrazujú a nemôžete ich podrobnejšie rozbaliť. Tu by ste mohli vidieť niečo ako cvičenie alebo krátku prechádzku do obchodov. Je dobré mať nejaké záznamy o vašej aktivite okrem behov, ale mohlo by sa to rozšíriť a spraviť oveľa podrobnejším. Sociálne funkcie sú obmedzené na pridávanie priateľov pomocou QR kódov a nedostanete žiadne nahliadnutia, feedback, ani návrhy, ktoré podobné aplikácie ponúkajú. Aplikácia prezentuje údaje, ale musíte z nich vyvodiť vlastné závery.

Softvér spraví, čo má, ale nie je dokonalý a neprináša nič nové. Xiaomi je v tomto ohľade vo všeobecnosti celkom dobré, preto veríme, že sa softvér bude neustále vylepšovať. Ak nie, dúfajme, že sa sprístupní SDK, aby vývojári mohli zaplniť medzery, ako sa to stalo už aj v minulosti.

Návod na použitie, stiahnutie a nastavenie aplikácie Mi app vám ponúkne aj manual pdf tu.

 

Firmware Xiaomi Mi Band 3

Bolo by veľkorysé nazvať Mi Band 3 inteligentnými hodinkami, ale jeho smart funkcie sú vzhľadom na cenu aj tak pôsobivé. Môžete dostávať upozornenia z piatich rôznych aplikácií, upozornenia na hovory a počasie. K dispozícii je funkcia „nájsť môj telefón“. Má dokonca stopky s niekoľkými rôznymi ciferníkmi. Nie je to veľa, ale je to všetko veľmi vítané. Obrazovka však občas zamrzne.

Najväčší celkový problém je nekonzistentný Bluetooth. S Galaxy S8 Plus nie je problém spárovať a synchronizovať zariadenie a spoľahlivo sa aktualizuje pri každom otvorení aplikácie. Ale napríklad s Honor 10 ho nie je možné synchronizovať. Tento telefón bol trochu náchylný k týmto problémom. Ak uvažujete o zakúpení Mi Band 3, mali by ste urobiť prieskum, aby ste sa uistili, že spolupracuje s vaším zariadením.

K dispozícii je už aj upravený firmware, ktorého jazykom je slovenčina (čeština bola dostupná ešte skôr). Firmware si môžete stiahnuť tu. Zmena jazyka je jednoduchá – podrobný návod na nainštalovanie slovenčiny do Xiaomi Mi Band 3 nájdete tu.

 

Výdrž batérie

Xiaomi Mi Band 3 je napájaný batériou 110 mAh. Po dvojtýždňovom používaní náramku zostáva batéria ešte stále na 72% nabitá a to pri pomerne rozsiahlom využití, takže by mala poľahky vydržať najmenej mesiac a pravdepodobne až šesť týždňov z jediného nabíjania. Je to veľké plus, že vydrží tak dlho, pretože nabíjanie Xiaomi Mi Band 3 nie je najjednoduchšie. Musíte vylupnúť modul z remienka a pripojiť ho k proprietárnej nabíjačke, s bežným káblom micro USB alebo USB-C to nebude fungovať. Potom je však nabíjanie rýchle – približne za pol hodiny sa pohybuje od 50% do 100%. Mi Band 3 nebudete musieť nabíjať často – ale uistite sa, že nestratíte nabíjačku, pretože nabíjačka z iných zariadení je nepoužiteľná.

 

Recenzie a skúsenosti zákazníkov

Náš názor na Xiaomi Mi Band 3 už poznáte. Čo o ňom hovoria zákazníci, ktorí si ho kúpili?

Recenzie Xiaomi Mi Band 3

Viac hodnotení → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Xiaomi Mi Band 3 je určený pre každého, kto chce sledovať základné kondičné štatistiky a nechce míňať veľa peňazí na zariadenie tohto typu. Je tenký, ľahký a komfortný na nosenie. Niektoré fitness náramky sú dosť robustné, aby sa do nich zmestili extra funkcie a krásne žiarivé displeje. Xiaomi nepôsobí mohutne a dokonale sa hodí aj na útle zápästia.

Mi Band 3 má však aj slabé stránky. Monitor srdcovej frekvencie a sledovanie vzdialenosti ho nerobia životaschopnou alternatívou k dobrým bežeckým hodinkám s GPS. Kúpte si ho vtedy, ak potrebujete iba základné štatistiky, ako je napríklad počet krokov a sledovanie spánku; nemali by ste kupovať Xiaomi Mi Band 3, ak potrebujete dokonale presné výsledky, ktoré vám pomôžu jemne doladiť cvičebný režim. Za tak nízku cenu je však Xiaomi Mi Band 3 celkom pozoruhodné malé zariadenie. Prečítajte si aj našu recenziu venovanú staršiemu bratovi tohto náramku – Mi Band 2 a rozhodnite, ktorý zo súboja Xiaomi Mi Band 2 vs 3 pre vás vychádza ako víťaz. Sú si totiž veľmi podobné a je ľahko možné, že vaše potreby dokonale naplní aj verzia 2 za ešte priaznivejšiu cenu.

Výhody

 • výdrž batérie
 • vodotesnosť
 • jednoduché ovládanie
 • relatívne presné merania
 • cena

Nevýhody

 • horšia viditeľnosť na slnku
 • veľmi citlivý displej na dotyk

Záver recenzie: Jednoduchý dizajn, ktorý sprevádza funkčnosť, presnosť a elegancia.

Hodnotenie autora
 • výdrž batérie
 • displej
 • funkčnosť
 • aplikácia
 • dizajn

Súhrn

Mi Band 3 je ideálnym východiskovým modelom. Dizajn vás neohúri, ale vďaka širokej ponuke funkcií získate skvelú hodnotu za veľmi priaznivú cenu.

4.6

Xiaomi Mi Band 3

✅ Cena: 16,29 €

Chcem Xiaomi Mi Band 3 Heureka.sk
Vývoj ceny Xiaomi Mi Band 3


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.