Rohový písací stôl – čo by ste mali pred kúpou vedieť a ako si vybrať?

Georgina Babinová Téma 12. júna 2021 0

Pretože toľkí z nás teraz pracujú z domu a kultúra home office je „vďaka“ COVID-19 čoraz populárnejšia, dopyt po pracovných stoloch je väčší ako kedykoľvek predtým. Či už máte malú domácu kanceláriu, alebo iba vyhradený kúsok priestoru v spálni, skvelou voľbou môže byť rohový písací stôl. Praktický a atraktívny svojim dizajnom je vynikajúcim doplnkom každej miestnosti. Niektoré jeho konštrukčné prvky  ponúkajú významné benefity, na ktoré sa zameriame aj v našom dnešnom článku.

💡 Ponuka trhu je naozaj rozmanitá. Nechajte sa inšpirovať:

Pozrieť ďalšie

 

Rohový písací stôl – odlišný dizajn, ktorý vyzerá dobre

O tomto sa skutočne nedá polemizovať. Rohový písací stôl je osviežujúcou zmenou oproti normálnym stolom, ktoré bežne vidíme. Namiesto tradičného podlhovastého dizajnu tieto stoly optimalizujú priestor a využívajú rohy miestností jedinečným a kreatívnym spôsobom, ktorý nielen dobre vyzerá, ale aj otvára viac podlahovej plochy.

Rohové stoly v podstate zaberajú celý roh miestnosti, ponúkajú veľkorysý pracovný priestor a umožňujú využiť zvyšok miestnosti naplno. Môžete sa pohrať s dizajnom a usporiadaním, najmä vzhľadom na škálu štýlov a materiálov, ktoré sú k dispozícii. Ide o praktický a vizuálne príťažlivý kus nábytku.

 

Potenciál, ktorého je naozaj dostatok

Nielen, že rohové stoly vyzerajú dobre a ponúkajú praktické riešenie pre domácu kanceláriu, ale disponujú aj potenciálom pre kreatívne umiestnenie. Svoj stôl môžete umiestniť tak, aby lícoval so stenami rohu, alebo môžete mať stôl otočený do miestnosti chrbtom k stene, čím získate spoločenskejšie usporiadanie miestnosti a môžete poprípade interagovať s členmi rodiny a pracovať bez toho, aby ste sa obrátili chrbtom k svetu.

Dodatočný priestor, ktorý je k dispozícii, keď je stôl tesne v rohu, znamená, že máte väčšiu flexibilitu napríklad pri pohovkách, kreslách resp. ďalšom zariadení priestoru. To môže zmeniť dynamiku vašej domácej kancelárie k lepšiemu. Rohové stoly navyše prichádzajú v mnohých prevedeniach, takže si môžete zvoliť nadmerne veľké, kompaktné, reverzibilné a rôzne iné. Máte tiež dostatok dizajnového potenciálu, pokiaľ ide o dostupné materiály a štýly. Moderné sklo, tmavé alebo svetlé finiše; nech je štýl vášho interiéru akýkoľvek, rohový písací stôl si budete vedieť zaručene vybrať.

Štýlový rohový písací stôl

Rohové písacie stoly doplnia interiér akéhokoľvek štýlu

 

Priestor, priestor a ešte raz priestor…

Rohové stoly sú väčšinou väčšie ako tradičné stoly. Aj keď to môže byť výzva v menších miestnostiach s užšími rohmi, má to svoje výhody. S väčším priestorom prichádza viac možností pre ukladanie, archiváciu a dokonca aj dekoráciu.

Väčšina rohových stolov v tvare písmena L ľahko pojme počítač s plnou vežou spolu s 21-palcovým monitorom s plochou obrazovkou. Majú tiež vstavané modulárne skrinky, poličky na knihy a ďalšie možnosti úložného priestoru, takže všetko, čo potrebujete, je na dosah ruky. Vďaka tomu sú rohové stoly oveľa životaschopnejšie a príťažlivejšie pre mnohých, ktorí pracujú z domu.

 

💡 TIP:

Domáca pracovňa

Ak vás dizajn a výhody rohového písacieho stola nenadchli, alebo si vaše priestory vyžadujú iné riešenie, nevynechajte nášho sprievodcu výberom písacieho stola, ktorý vás detailne oboznámi nielen so súčasnými možnosťami, ale vás prevedie aj zákutiami ergonomickej pracovne.

 

Vlastnosti, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere rohového písacieho stola

Ak máte obmedzený priestor alebo sa snažíte optimalizovať dostupný priestor, rohové stoly sú skvelou voľbou, pretože sú oveľa menej rušivé ako stoly tradičného tvaru. Rohový písací stôl je ideálny na umiestnenie v zle navrhnutých priestoroch a je dokonalý pre prostredie domácej kancelárie.

Len preto, že rohové stoly majú zvyčajne o niečo menší povrchovú plochu ako tradičné možnosti, ešte to neznamená, že budete musieť urobiť kompromis v oblasti úložného priestoru. Drvivá väčšina rohových stolov má veľa integrovaných úložných riešení pre dôležité dokumenty a akékoľvek ďalšie kancelárske potreby, ktoré potrebujete počas pracovného dňa. Pred výberom dokonalého rohového písacieho stola je však potrebné vziať do úvahy niekoľko faktorov.

 

➡️ Nastaviteľnosť

Niektoré z najlepších rohových stolov umožňujú nastaviteľnosť, ktorá umožňuje prispôsobiť ich vysokým aj nízkym používateľom. Toto je ideálna vlastnosť, ktorú je potrebné vziať do úvahy napríklad aj pri kúpe kancelárskeho stola pre dieťa, s ktorým potom stôl môže „rásť“. Ďalším aspektom, ktorý sa týka nastaviteľnosti, je to, či je časť vášho rohového stola v tvare L reverzibilná. Všetci máme svoje preferencie, pokiaľ ide o to, ako pracujeme a schopnosť nastaviť si stôl tak, aby vyhovoval týmto preferenciám, je kľúčové.

 

➡️ Dizajn

Hľadanie toho najlepšieho rohového stola pre váš domov znamená, že musíte vziať do úvahy aj dizajn tak, aby zodpovedal prostrediu, v ktorom bude umiestnený. Hľadáte niečo minimalistickejšie a priestorovo úspornejšie, alebo niečo veľkolepé a luxusné? Zvážte, aké povrchové úpravy sa vám páčia a ktoré z nich vhodne doplnia vašu domácu kanceláriu.

 

💡 TIP na produkt - NajlacnejsiNabytok B 182 dub + čierna
NajlacnejsiNabytok B 182 dub + čierna

Industriálny aj minimalistický štýl sú momentálne „in“. Rohový písací stôl  B182  je dokonalým reprezentantom oboch.

💡 TIP č.1: porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch💡 TIP č.2: možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"

 

➡️ Pracovný priestor

Ak uvažujete o rohovom stole, je pravdepodobné, že hľadáte taký, ktorý ponúka veľký pracovný priestor. Ak plánujete svoj stôl používať pre viac monitorov, herné vybavenie a ďalšie výpočtové vybavenie, mali by ste sa poohliadnuť po rohovom stole, ktorý má na oboch stranách dostatok priestoru. Najlepšie rohové stoly budú ponúkať zásuvky, otvorené police alebo dosku na klávesnicu, aby ste maximalizovali svoj pracovný priestor. Skvelou funkciou, ktorú je potrebné vziať do úvahy, sú aj priechodky alebo oblasti určené na správu vašich káblov, ktoré pomôžu udržiavať všetko úhľadne usporiadané a zaistia vám voľný priestor na pracovnom stole.

 

➡️ Materiál

Dôležitou vlastnosťou, ktorú je potrebné vziať do úvahy, je materiál stola. Mnoho povrchov ponúka finiš obsahujúci živice alebo laky, ktoré zabraňujú poškriabaniu a absorpcii vlhkosti. Kancelársky stôl s dyhovou úpravou pravdepodobne absorbuje vlhkosť, ktorá môže časom spôsobiť napučanie. To samozrejme neznamená, že by ste nemali uvažovať nad stolom vyrobeným z tohto materiálu, znamená to, že pri jeho používaní musíte byť o niečo opatrnejší a používať napríklad podložky pod poháre a šálky.

Dub, javor, akácia, orech sú najobľúbenejšími drevinami na výrobu stolov. Drevo môžu byť ponechané úplne prirodzené bez zmeny farby a drsnosti materiálu, aby sa dosiahol vidiecky rustikálny štýl. Sklenené alebo kovové stoly dodajú štýlu celej miestnosti veľmi moderný nádych. Sú vhodné pre byty v jedinečnom, priemyselnom a menej klasickom štýle. Najlepšie rohové stoly majú robustný oceľový rám, alebo sú vyrobené z masívneho dreva; vaše preferencie sa samozrejme môžu líšiť, ale oba tieto materiály pomáhajú zabezpečiť stabilitu a trvanlivosť stola.

 

➡️ Úložný priestor

Rohový písací stôl je ideálny pre tých, ktorí chcú maximalizovať svoj priestor, takže stôl, ktorý ponúka aj úložné možnosti, je najlepší! Premýšľajte o tom, aký typ úložiska potrebujete a či na ukladanie citlivých súborov a dokumentov uprednostníte otvorené police alebo súkromnejšie zásuvky. Zvážte tiež, aké možnosti zabudovania ponúka rohový stôl pre počítačovú vežu – je tu stojan alebo skrytá oblasť, kde je možné ju umiestniť, alebo musí byť umiestnená na vrchu stola? Rohový stôl, ktorý je skvelým šetričom priestoru, vám poskytuje ďalší priestor na umiestnenie odkladacích skriniek alebo tlačiarní, čo vám zabezpečí väčší poriadok vo vašom pracovnom prostredí.

 

💡 TIP na produkt - Písací stôl Marek biela
Písací stôl Marek biela

Rohový písací stôl Marek ponúka množstvo úložných možností, vrátane výsuvnej dosky na klávesnicu a úložiska pre počítačovú vežu.

102,90 €

💡 TIP č.1: aktuálne zľavy → nájdete tu💡 TIP č.2: aktuálny výpredaj → prebieha tu💡 TIP č.3: moznosti a ceny dopravy → nájdete tu💡 TIP č.4: platby: prevodom, online, platobnou kartou, na splátky

 

➡️ Rozmery

Rohové stoly sú zvyčajne dosť veľké, ale môžete nájsť aj také, ktoré sú kompaktnejšie, takže je kľúčové skontrolovať rozmery pred zakúpením akéhokoľvek stola. Zváženie zamýšľanej funkčnosti stola vám pomôže určiť, koľko miesta potrebujete; pre rohové stoly, ktoré sa používajú v domácej kancelárii alebo v podobnom prostredí, môžete zvážiť veľký, ktorý má miesto na všetko vaše vybavenie, zatiaľ čo ak ho potrebujete pre umelecké remeslá,  alebo vyslovene len ako „písací“ stôl, možno nebudete potrebovať taký veľký.

 

➡️ Cena

Rovnako, ako u bytového zariadenia všeobecne, cena rohového stola sa môže líšiť v závislosti od mnohých faktorov vrátane veľkosti, materiálu, výrobcu a príslušenstva. Dá sa povedať, že pracovné stoly, ktoré sa predávajú spolu so zásuvkami a policami, evidentne dosahujú vyššiu cenu. Materiál zohráva veľmi dôležitú úlohu. Najčastejšie používaným materiálom je kov, panely na báze dreva, masívne drevo a sklo. Pokiaľ ide o drevo, je potrebné poznamenať, že existujú značné cenové rozdiely v závislosti od druhu dreva.

Čerešňové a orechové dreviny sú obzvlášť vzácne a preto drahé. Zatiaľ čo borovica, smrek a breza patria k najobľúbenejším nábytkovým drevinám a nie sú príliš drahé. Nižšie uvádzame veľmi približné ceny rohových stolov z masívu, skla a kovu. Tabuľka vám poskytne hrubý prehľad.

MateriálCenové rozpätie
Masívne drevocca 100 až 250+ euro
Sklocca 300 až 1000 euro
Kovcca 90 až 150 euro

 

Úvahy o priestore a umiestnení

Keď kupujete písací stôl, je vždy dôležité vziať do úvahy, kde sú umiestnené dvere a okná. V menšej miestnosti je to ešte dôležitejšie. Rohové stoly sú skvelou voľbou pre takéto obmedzené priestory, ale je potrebné myslieť na umiestnenie úložných možností, ako sú priečinky na spisy, skrinky alebo boxy. Väčšina rohových stolov, ktoré ponúkajú tieto možnosti, je navrhnutá tak, aby ich bolo možné ľahko konfigurovať, aby sa všetko zmestilo a malo zmysel pre akékoľvek dostupné miesto, ale pred uskutočnením nákupu nezabudnite všetko starostlivo premerať.

Pamätajte tiež na osvetlenie miestnosti vrátane prirodzeného osvetlenia z okien. Zvážte, či sa stôl zmestí pod okná alebo bude do nich zasahovať. Dbajte tiež na to, aby dvere mali priestor na úplné otvorenie bez toho, aby narazili do stola (alebo kohokoľvek, kto za ním sedí!).

 

💡 TIP! Vybrali ste si už písací stôl, no chýba vám k nemu kvalitná kancelárska stolička? Užitočné informácie o tom, ako si vybrať kancelársku stoličku a mnohé inšpirácie nájdete v našom článku.

 

💡 Ale ak ešte stále nie ste rozhodnutí, možno vás zaujme niektorý z týchto modelov:

Pozrieť ďalšie

 

Zdroje informácií:


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.