Kärcher K 3 Full Control 1.602-600 – recenzia

Georgina Babinová Recenzia 2. decembra 2021 0
KARCHER K 3 FULL CONTROL, 1.602-600.0
 • Typ: vysokotlakový čistič na kolieskach
 • Príkon: 1600 W
 • Maximálny prietok vody: 380 litrov / hod
 • Maximálny tlak: 120 bar
 • Dĺžka tlakovej hadice: 6 m
 • Dostupnosť: Skladom
143,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Kärcher K 3 Full Control tiež prichádza na menšom a lacnejšom konci série K, ale oproti modelu K2 má výhodu vo vyššom tlaku vody, ktorý je 120 bar. Na rozdiel od modelu K2 je vybavený vodou chladeným motorom, čo znamená zvýšenú dlhodobú spoľahlivosť a dlhšiu životnosť. Táto domáca edícia, ktorá sa dodáva s tlakovou pištoľou Power Full Control, nádržou na čistiaci prostriedok a dvoma rozprašovacími tryskami, je pripravená zvládnuť celý rad úloh hneď po vybalení z krabice. Rovnako ako u K2, si myslíme, že tento stroj je ideálny pre ľudí, ktorí sa nechcú vzdať úložného priestoru potrebného pre väčšie stroje a nepotrebujú čistenie pod extrémne vysokým tlakom.

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
143,00 € Do obchodu Heureka.sk

Kärcher K 3 Full Control – základné informácie

Kärcher K 3 Full Control je dvojkolesový elektrický rezidenčný vysokotlakový čistič s maximálnym tlakom 120 bar a prietokom 380 l za hodinu. Má vodou chladený motor, ktorý poháňa samonasávacie axiálne čerpadlo s priamym pohonom.

Druh tlakového čističa, ktorý bude pre vás najlepšou voľbou, bude do veľkej miery závisieť od toho, na čo ho chcete používať. Zároveň však neobmedzujte svoje možnosti nákupom zariadenia, ktoré nie je obzvlášť univerzálne. S wapkou, ako je Kärcher K3 môžete získať relatívne dostatočný výkon, veľa komfortných funkcií a množstvo univerzálnosti.

Kärcher K 3 Full Control je navrhnutý s ohľadom na komfort a jednoduchosť použitia. Je vybavený funkciami, ktoré zaručia, že s ním budete môcť vykonávať širokú škálu upratovacích prác. Od jemných, ako je umývanie okien, až po tie náročné, ako sú terasy alebo čistenie olejových škvŕn z príjazdovej cesty. Kärcher K3 je druh stroja, ktorý sa dá použiť na množstvo rôznych úloh. Ušetrí vám veľa času a úsilia.

Dôležité parametre: 
Tlak (bar/MPa):20 - 120 / 2 - 12
Prietok (l/h):380
Max. teplota na prítoku (°C):40
Príkon (kW):1,6
Plošný výkon (m²/h):25
Hmotnosť bez príslušenstva (kg):4,4
Dĺžka hadice (m):6

 

Charakteristika

Pokiaľ ide o tlakové čističe, ktoré majú skvelý dizajn, Kärcher K3 jedným z najlepších príkladov vo svojej triede. Ide o kompaktný a ľahký tlakový čistič, ktorý je charakterizovaný solídnym maximálnym tlakom a čistiacim výkonom. Ale veľa domácich tlakových čističov môže povedať to isté – Kärcher K 3 Full Control je však vybavený množstvom ďalších skvelých funkcií, ktorými boduje nad konkurenciou. Dizajnéri sa rozhodli pre najmodernejšiu technológiu spojenú s ľahkosťou použitia a dokonalým komfortom. Akonáhle začnete používať Kärcher K3, prídete na to, o čom hovoríme.

Kärcher K3 je jedným z mála tlakových umývačiek, ktoré majú úplne jedinečný, patentovaný vodou chladený indukčný motor, ktorý ponúka lepší celkový výkon a dlhšiu životnosť. Čerpadlo s priamym pohonom poskytuje vynikajúci tlak a nikdy nevyžaduje údržbu, aby udržalo plynulý chod. Kärcher K3 je dodávaný s vysokotlakovou hadicou dlhou 6 m, ktorú rýchlo a jednoducho pricvaknete k prístroju a pištoli. Súčasťou príslušenstva je nadstavec Vario Power s nastaviteľnou reguláciou prietoku vody, rotačná tryska na odstránenie odolných nečistôt, integrovaný vodný filter, vysokotlaková pištoľ Full Control, ktorá je vybavená indikátorom pre jednoduchú kontrolu nastavenia, adaptér a hák na uloženie kábla priamo na tele zariadenia.

 

Kärcher K2 vs. Kärcher K3

Na výber sú stovky rôznych elektrických tlakových čističov. Jednu z najpopulárnejších značiek wapiek pre domácnosť vyrába rodinná firma Kärcher. Dva z ich najjednoduchších a finančne najvýhodnejších elektrických tlakových čističov Kärcher K2 a K3 majú viac prekrývajúcich sa špecifikácií ako rozdielov.

➡️ Tlak a výkon

K3 je o niečo silnejší ako K2. Produkuje tlak 120 bar s prietokom vody 380l /h. V porovnaní s K2 vidíme mierny nárast spotreby vody, je to však normálne, pretože zo zariadenia dostávate výkon s vyšším tlakom. Povedali by sme, že silnejší výkon je lepší, pokiaľ ide o tlakový čistič. V takom prípade by bola lepšou možnosťou K3. Avšak, v skutočnosti rozdiel vo výkone nie je taký veľký – 10 bar. Výsledok tohto porovnania je preto nerozhodný.

➡️ Nastaviteľný tlak

Pri používaní vysokotlakových čističov existuje riziko, že dôjde k náhodnému rozbitiu okien alebo odstráneniu farby zo stien vášho domu alebo automobilu. Aby ste toto riziko eliminovali, musíte upraviť množstvo sily a plochu striekania. K2 aj K3 sú dodávané s rozprašovacími tryskami Vario, ktoré umožňujú používateľom upraviť silu striekania a plochu postreku otáčaním dýzy. Môžete získať presnosť 0 ° podobnú ceruzke alebo široký 40 ° záber pre rýchle čistenie.

➡️ Hmotnosť

Hmotnosť tlakového čističa je dôležitá, pretože môže indikovať, ako je manévrovateľný. Spravidla uprednostňujeme ľahké stroje, ale ak sú príliš ľahké, môžu spôsobiť určité problémy s vyvážením. Hmotnosť K2 a K3 sa pohybuje niečo málo nad 4 kg, takže je korektné ich klasifikovať ako „ľahké“. Pri preprave týchto jednotiek nie je takmer žiadne riziko únavy, najmä preto, že prichádzajú s kolesami.

➡️ Dávkovanie čistiaceho prostriedku

K3 má vlastnú odnímateľnú nádrž na čistiaci prostriedok. Rovnako ako u K2, aj tu pred natiahnutím mydla musíte Vario trysku upraviť na nízky tlak. Avšak, rovnako ako K2, aj táto jednotka má problém s nasávaním dostatočného množstva mydla na to, aby zanechala viditeľnú vrstvu na akomkoľvek povrchu, ktorý práve čistíte.

 

Čo sa nám na Kärcher K 3 Full Control páči?

 • ľahký a jednoducho ovládateľný
 • dodáva sa s niekoľkými praktickými doplnkami
 • malý a kompaktný
 • má kolieska a rukoväť pre ľahkú prepravu

 

Čo sa nám na Kärcher K 3 Full Control nepáči?

 • výkon nie je signifikantne vyšší ako u modelu K2
 • plastové hroty trysiek sa časom a používaním dezintegrujú

 

Recenzie zákazníkov

Model Kärcher K 3 Full Control nemá na českých a slovenských stránkach ani zďaleka toľko recenzií ako veľmi podobný model K2. Znamená to, že je menej predávaný? Je to možné, pretože jeho cena je o málo vyššia ako cena K2, ale výkon a parametre sú takmer identické. A v takomto prípade často rozhoduje cena. Poďme sa teda pozrieť na to, čo hovoria o K3 zákazníci, ktorí si ho kúpili:

Recenzie Kärcher K 3 Full Control 1602 - 600

 

Zhrnutie na záver

Tento model disponuje niekoľkými funkciami, ktoré nie sú bežné u zariadení iných značiek. Je to napríklad Vario nadstavec, pomocou ktorého regulujete uhol postreku, alebo systém chladenia vodou, ktorý zabráni prehriatiu motora. Model Kärcher K 3 Full Control je navrhnutý zvládnuť jednoduché úlohy – to znamená, že ak sa obmedzíte na čistenie automobilov, motoriek, krátkych príjazdových ciest, nábytku a podobných vecí, budete s jeho výkonom spokojní. Tohoto pomocníka si viete zakúpiť už za 143,00 €.

Ak vás nevyhovuje tento konkrétny model pozrite sa na náš test vysoko tlakových čističov.

Krátke video vám predvedie toto zariadenie aj v praxi:

Výhody

 • praktický a mobilný značkový vysokotlakový čistič
 • na bežné čistenie okolo domu veľmi dobrý výkon
 • kvalitne spracované telo vrátane ergonomickej pištole
 • jednoduché nastavenie tlaku vody otáčaním ovládača

Nevýhody

 • príslušenstvo by mohlo byť trocha širšie
 • pre väčšie plochy je prietok a tlak vody slabší

Záver recenzie: Ak hľadáte výkon a kvalitu na jednom mieste, toto je wapka pre vás

Hodnotenie autora
 • výkon
 • jednoduchosť používania
 • flexibilita
 • hlučnosť
 • zákaznícka podpora

Súhrn

Kärcher K3 má cenovku, ktorá je iba mierne nadpriemerná pre danú triedu, čo je skvelé, ak vezmeme do úvahy skutočnosť, že má dizajn a konštrukciu, ktorá nadpriemerná vo svojej triede určite je. Je navrhnutý a vyrobený v Nemecku, čo znamená, že získavate aj kvalitu inžinierstva, ktorá s ním prichádza.

4.8

KARCHER K 3 FULL CONTROL, 1.602-600.0

✅ Cena: 143,00 €

Chcem Kärcher K 3 Full Control Heureka.sk
Vývoj ceny Kärcher K 3 Full Control


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.