Krups EA81P070 Essential – káva presne podľa vašej chuti (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 19. októbra 2021 0
KRUPS EA81P070
 • výrobca: Krups
 • typ kávovaru: automatické espresso
 • príkon: 1450 W
 • objem nádoby na vodu: 1,7 litra
 • parný tlak: 15 barov
 • displej: áno
 • hmotnosť: 7 kg
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Kávovary
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Plne automatický kávovar Krups EA81P070 Essential vám umožní dopriať si vynikajúce espresso v pohodlí domova a to len jediným stlačením tlačidla. Nastavte si intenzitu arómy alebo množstvo vody či hrubosť mletia kávových zŕn presne podľa svojich predstáv a chuti. Kávovar KRUPS je navyše vybavený patentovaným vyhrievacím systémom, ktorý zaisťuje zachovanie dokonalej arómy a plnej chuti espressa. Vďaka parnej tryske si môžete vychutnať množstvo mliečnych kávových nápojov.

Kávovar Krups EA81P070 Essential stelesňuje samotnú podstatu espresa. Tento plne automatický kávovar na espresso ponúka kompaktný dizajn bez kompromisov v oblasti kapacity a kombinuje ľahké použitie so skutočne vyváženou chuťou voňavej kávy a espresa. Extra veľký LCD displej zabezpečuje jednoduché intuitívne ovládanie, s ktorým nebude mať problém žiadny milovník dobre kávy. Dokonca si dokáže zapamätať aj váš obľúbený recept na lahodnú kávu. Prečítajte si všetko o tomto šikovnom kávovare.

Značka Krups

Nemecká značka KRUPS spustila výrobu prvýkrát v roku 1846, keď zakladateľ Robert Krups navrhol váhy vysokej kvality. V 50. rokoch 20. storočia spoločnosť KRUPS objavila kúzlo kávy a vytvorila legendárne elektrické kávovary ONKO. Za posledných 50 rokov výroby kávovarov KRUPS značka vyrobila množstvo jedinečných modelov a technických riešení. Je to vidieť na jednom z jeho modelov, ktorý je vybavený samočistiacou parnou tryskou. KRUPS ponúka nielen kávovary, ale napríklad aj kvalitné kávové mlynčeky.

Logo Krups

 

Základné informácie

Plne automatický kávovar od značky Krups má napriek svojim kompaktným rozmerom veľké zásobníky na vodu aj kávové zrná. Zásobník na vodu má objem 1,7 litra a nádoba na kávu 260 gramov. Profesionálny tlak 15 barov a hydraulické utláčanie zaistia najlepšiu extrakciu chuti a arómy zo 7 gramov kávy. Kávovar má príkon 1450 W. Veľký LCD displej s LED kontrolkami vás prevedie nastaveniami tak, aby ste dosiahli tú najlepšiu chuť kávy. A svoj obľúbený recept si dokonca môžete aj uložiť vďaka režimu Memo.

Popis kávovaru Krups EA81P070 Essential

Popis jednotlivých častí kávovaru KRUPS

 

Kávovar Krups EA81P070 Essential má zabudovaný aj kovový kónický mlynček na kávové zrná, v ktorom si môžete nastaviť jemnosť mletia podľa svojich preferencií. Na výber máte tri stupne jemnosti mletia. Veľkou výhodou je, že si môžete pripraviť až dve šálky kávy súčasne. Nastaviteľná výška kávovej výpuste je samozrejmosťou a jej maximálna vzdialenosť od odkvapkávača je 10,5 cm. O ideálnu teplotu všetkých nápojov sa stará výhrevný systém Thremoblock.

Tlačidlá a gombíky na kávovare KRUPS EA 815E Espresseria Auto Pisa S line

 

➡️ Ďalšie informácie:

Príkon1450 W
Profesionálny tlak15 barov
Objem zásobníka na vodu1,7 litra
Objem zásobníka na kávové zrná260 gramov
Mlynčekáno
Objem zbernej nádoby na odpad9 porcií
Displej áno
Parná tryskaáno
Použitie zrnkovej kávyáno
Použitie mletej kávynie
Počet šálok pripravovaných súčasne2
Nahrievanie šáloknie
Hmotnosť7 kg
Rozmery24,5 x 33 x 36,5 cm (Š x H x V)
Nastaviteľná veľkosť nápojaáno
Výškovo nastaviteľná kávová výpusťáno
Systém Thermoblockáno
Programovateľné automatické vypnutieáno

 

Vlastnosti a funkcie kávovaru Krups EA81P070 Essential

Veľké zásobníky na vodu a kávové zrná

Hoci má tento plne automatický kávovar od značky Krups skutočne kompaktné rozmery, jeho zásobníky sú dostatočne veľké. Obsah nádoby na kávové zrná je 260 g a zásobník na vodu má objem až 1,7 litra. Na jedno naplnenie zásobníka na vodu dokáže pripraviť až 9 šálok kávy.

Kávové zrná v mlynčeku v kávovare Krups EA 815E Espresseria Auto Pisa S line

Máte možnosť zvoliť si hrubosť mletia podľa potreby

 

Pamäťový režim Memo

Na displeji si môžete pohodlne nastaviť všetky možnosti na prípravu tej najdokonalejšej kávy. A čo je ešte lepšie, kávovar dokáže vďaka režimu Memo vaše nastavenia uložiť a bude si váš obľúbený recept pamätať. O to ľahšie a rýchlejšie si pripravíte kávu na ďalší deň.

Nastavenie pamäte na KRUPS EA 815E Espresseria Auto Pisa S line

Super funkcia nastavenia pamäte pre obľúbené nápoje

 

Parná tryska

Jednoduché čistenie pre zvýšenie komfortu a hygieny a parná tryska pre prípravu mliečnych špecialít vám umožnia užiť si dokonale našľahané cappuccino v pohodlí domova. Para slúži na spenenie mlieka a produkuje bezchybne napenené mlieko pre cappuccino ako z kaviarne, pripravené v pohodlí vášho domova. Zároveň slúži i na ohrev tekutín. Tiež sa veľmi rýchlo a ľahko čistí, preto je parná tryska hneď pripravená na ďalší mliečny nápoj.

Parná tryska na mliečne nápoje KRUPS EA 815E Espresseria Auto Pisa S line

Parná tryska pre prípravu mliečnych špecialít

 

Systém Thermoblock

Výhrevný systém Thermoblock v kávovare sa vždy postará o ideálnu teplotu všetkých kávových nápojov.

 

Dve šálky súčasne

Plne automatický kávovar Krups Essential EA81P070 pripraví kávu v dvoch šálkach súčasne. Odnímateľná odkvapkávacia miska zaisťuje nielen stabilnú podporu šálky, ale sa aj ľahko čistí, pretože je z nehrdzavejúcej ocele.

 

Veľký LCD displej

Ovládanie plnoautomatického kávovaru už nemôže byť ľahšie, vďaka intuitívnemu a užívateľsky prívetivému LCD displeju, ktorý vám dá plnú kontrolou nad prípravou kávových receptov. Nastaviť si na ňom môžete napríklad intenzitu arómy kávy alebo počet šálok kávy.

 

Nastavenie teploty a hrubosti mletia

Vďaka voliteľnej hrubosti mletia máte možnosť pripraviť si vytúžený nápoj s perfektnou konzistenciou, od plného espressa po veľkú kávu, pri nastaviteľnej optimálnej teplote, a to všetko pre vynikajúce výsledky vo vašej šálke.

 

Príprava nápojov na kávovare Krups EA81P070 Essential

Aby ste predišli znečisteniu pracovnej dosky odtokom použitej vody, ako aj popáleniu, nezabúdajte nainštalovať zbernú nádobu na odkvapkávanie. Nádržku na vodu vytiahnite a naplňte a taktiež naplňte zásobník na kávu kávovými zrnami.

 1. Zariadenie uveďte pod napätie tak, že ho zapojíte do siete a následne stlačíte tlačidlo “chod stop”.
 2. Stroj sa začne predhrievať. Na konci cyklu budú blikať dva piktogramy.
 3. Nádobu s objemom 0,6 litra dajte pod 2 kávové a parné trysky.
 4. Stlačte tlačidlo štart alebo stop. Stroj začne pracovať a oplachovať hydraulické okruhy (káva a para) po dobu približne 2 min. Na konci inicializačného cyklu sa zobrazí menu receptúry.
 5. Ak zariadenie nepoužívate niekoľko dní, odporúča sa spraviť oplach okruhu (pozrite v návode kapitolu “Údržba zariadenia”).

 

Príprava mlynčeka:

Silu kávy môžete nastaviť pomocou nastavenia jemnosti mletia kávových zŕn. Vo všeobecnosti platí, že čím je nastavenie kávy jemnejšie, tým je káva silnejšia a krémovejšia, to však závisí aj od typu použitej kávy. Nastavte stupeň jemnosti mletia otáčaním tlačidla “Nastavenie jemnosti mletia”, ktoré sa nachádza na zásobníku. Tento úkon sa odporúča realizovať počas mletia a drážku po drážke. Po 3 prípravách si zaiste všimnete rozdiel v chuti. Smerom vľavo je namletá káva jemnejšia. Smerom doprava je mletá káva hrubšia.

Takto si napríklad môžete nastaviť možnosti prípravy kávy:

Príprava nápojov kávovarom Krups EA81P070 Essential

 

Pozrite sa, aké jednoduché je pripraviť si lahodnú šálku kávy na tomto kávovare:

 

A takýto je postup pri lahodnom cappuccine:

Automatický kávovar KRUPS EA815 & EA816– jak připravit cappuccino

Čistenie a údržba kávovaru

Ak piktogram bliká, vyprázdnite alebo vyčistite nádržku (v odkvapkávacej miske sa môžu nachádzať pomleté zvyšky) na odkvapkávanie a zbernú nádobu na použitú kávu. Nádržka na odkvapkávanie je vybavená plaváčikmi, ktoré informujú o tom, kedy je potrebné vyprázdniť ju. Hneď, ako odstránite zbernú nádobu na použitú kávu, musíte ju úplne vyprázdniť, aby nedochádzalo k následnému pretekaniu. Hlásenie s upozornením ostane zobrazené, ak ste zbernú nádobu na použitú kávu nezatlačili alebo nenainštalovali správne. Pokiaľ je zobrazené výstražné hlásenie, príprava espressa alebo kávy nie je možná. Môžete zvoliť oplach okruhov alebo ho naprogramovať automaticky pri každom zapnutí stroja. Na to stlačte tlačidlo pre údržbu a nastavenie parametrov (podľa pokynov v návode).

Pozor: pri oplachovaní tečie z výstupu pre kávu horúca voda. Dbajte na to, aby bola nádržka na odkvapkávanie stále na svojom mieste, aj keď sa prístroj nepoužíva. Cyklus trvá len niekoľko sekúnd a automaticky sa zastaví.

Program čistenia nemusíte spustiť okamžite, keď si to prístroj vyžiada. Aj napriek tomu ho spustite v čo najkratšom čase. Ak sa čistenie bude odkladať, výstražné hlásenie ostane zobrazené pokiaľ sa operácia nezrealizuje. Celý proces trvá približne 13 minút. Je potrebné postupovať podľa návodu.

Poznámka: ak prístroj vypnete alebo ho odpojíte z napájania počas čistenia, alebo ak nastane elektrická porucha, čistiaci program začne znova od začiatku hneď ako prístroj pripojíte znova pod napätie. Táto operácia sa nedá odložiť. Tento postup je nevyhnutný pre oplach vodného okruhu. V takomto prípade bude potrebná ďalšia čistiaca pastilka. Čistiaci program nechajte prejsť celý, aby sa predišlo akémukoľvek riziku intoxikácie Čistiaci cyklus je nesúvislým cyklom, preto v priebehu cyklu nedávajte ruky pod výstupy kávy.

 

Recenzie kávovaru Krups EA81P070 ESSENTIAL

Kávovar od značky Krups hodnotili aj zákazníci, ktorí si ho už zakúpili. O svoje skúsenosti sa podelili s verejnosťou na internete, kde napísali prevažne pozitívne recenzie na výrobok. Jeho prednosti sú teda najmä jednoduché ovládanie či kompaktné rozmery, vďaka ktorým si nájde miesto v každej domácnosti. Espresso má veľmi lahodnú chuť a pripraviť si môžete aj ďalšie mliečne kávové nápoje, pretože kávovar disponuje aj parnou tryskou na napeňovanie mlieka. Má niekoľko praktických nastavení, ktoré zabezpečia, že vaša výsledná chuť kávy bude vždy jedinečná a podľa vašich predstáv. Za nevýhodu označili ľudia fakt, že do kávovaru nesmieme dávať mletú kávu. Iba zrnkovú. Prečítajte si vy nasledovné recenzie, ďalšie nájdete kliknutím na odkaz pod nimi.

Recenzie zákazníkov na kávovar Krups EA81P070 Essential Skúsenosti zákazníkov s kávovarom Krups EA81P070 Essential

Viac recenzií → nájdete tu

 

Problémy a riešenia

Ak sa stretnete s problémom s nefunkčnosťou, začnite pátrať po jeho riešení. Prečítajte si, čo môže byť príčinou možných problémov pri používaní kávovaru.

Stroj je nefunkčný a svieti piktogram – Stroj vypnite a vytiahnite ho z napájania, odstráňte filtračný zásobník, počkajte minútu a stroj znova spustite.

Prístroj sa nezapne po stlačení tlačidla – Skontrolujte poistky a zástrčku prívodného kábla. Skontrolujte, či sú 2 časti vidlice správne zasunuté zo strany prístroja a zo strany zástrčky.

Mlynček vydáva abnormálny zvuk – V mlynčeku sa nachádzajú cudzie telesá. Prístroj pred akýmkoľvek zásahom odpojte. Presvedčte sa, či je možné cudzie teleso vybrať von pomocou vysávača.

Parná tryska je hlučná – Overte, či je parná tryska správne zasunutá na svoj nadstavec.

Parná tryska stroja je čiastočne alebo úplne upchatá – Uistite sa, či nie je otvor nadstavca upchatý zvyškami mlieka alebo vodného kameňa. Otvory uvoľnite pomocou dodanej ihly.

Parná tryska robí málo peny, resp. nerobí žiadnu – Pre prípravu nápojov na mliečnej báze: vám odporúčame použitie čerstvého, pasterizovaného alebo UHT nedávno otvoreného mlieka. Zároveň odporúčame použitie studenej nádoby.

Z parnej trysky nevychádza žiadna para – Vyprázdnite nádrž a filtračný zásobník vyberte dočasne von. Nádrž na vodu naplňte minerálnou vodou s vysokým obsahom vápnika (> 100 mg/l) a spustite dva parné cykly za sebou.

Pod prístrojom je voda – Ešte predtým než odstránite nádrž, počkajte 15 sekúnd na odtečenie kávy, aby stroj riadne ukončil svoj cyklus. Overte si, či je nádržka na odkvapkávanie správne založená do prístroja. Musí byť stále na svojom mieste, aj keď sa prístroj nepoužíva. Overte, či nádržka na odkvapkávanie nie je plná. Nádržku na odkvapkávanie nesmiete počas cyklu odstraňovať.

Káva tečie veľmi pomaly – Otočte tlačidlom na nastavenie jemnosti mletia kávy smerom doprava, čím dosiahnete hrubšie mletie (môže závisieť od typu používanej kávy). Vykonajte viacero oplachovacích cyklov.

Prístroj nevydáva kávu – Počas prípravy došlo k poruche. Prístroj sa automaticky reštartoval a je pripravený na nový cyklus.

Prístroj funguje, no nevychádza žiadna tekutina – Skontrolujte, či je nádrž na vodu na správnom mieste a či kábel nie je pricviknutý medzi teleso spotrebiča a nádrž na vodu.

Na ďalšie otázky môžete dostať odpoveď na stránke krups.sk.

‼️ Upozornenie: Ak v priebehu cyklu došlo k prerušeniu dodávky elektrického prúdu, nič nestláčajte. Zariadenie sa reštartuje hneď po jeho opätovnom uvedení pod napätie.

 

Zhodnotenie na záver

Ak snívate o tom, ako ľahko pripraviť vynikajúce espresso v pohodlí domova jediným stlačením tlačidla, plne automatický kávovar Krups Essential EA81P070 je na to ako stvorený. Je vybavený kovovým kónickým mlynčekom a intuitívnym ovládacím panelom pre ľahké nastavenie intenzity kávy a teploty vody. Môžete si pripraviť svoju obľúbenú kávu a bude chutiť presne podľa vášho želania. Kávovar KRUPS je navyše vybavený patentovaným vyhrievacím systémom, ktorý zaisťuje zachovanie dokonalej arómy a plnej chuti espressa. Cena tohto kávovaru sa pohybuje okolo 400,10 €. Pomer cena/kvalita je perfektný a pochvaľujú si ho aj zákazníci v recenziách. Takže, ak hľadáte automat, ktorý vám spríjemní každé ráno šálkou kávy presne podľa vašich predstáv, tento kávovar je správna voľba.

 

💡 TIP: Ak ste zvedaví aj na iné značky automatických kávovarov a ich parametre, prečítajte si náš článok Test 10 automatických kávovarov.

Výhody

 • súčasne je možné pripravovať dve šálky kávy
 • extra veľký LCD displej s intuitívnym ovládaním
 • regulácia teploty nápoja a hrubosti mletia
 • režim Memo na uloženie receptov
 • kovový kónický mlynček
 • tlak 15 barov a hydraulické utláčanie pre najlepšiu extrakciu chuti
 • parná tryska pre prípravu mliečnych špecialít

Nevýhody

 • nie je možné použiť mletú kávu
 • trochu hlučnejší

Záver recenzie: Šikovný automatický kávovar od známej značky, ktorý vám pripraví šálku lahodnej kávy presne podľa vašej chuti. Pomer cena / kvalita je podľa recenzií perfektný.

Hodnotenie autora
 • Dizajn
 • Kvalita
 • Cena
 • Funkcie
 • Hlučnosť

Súhrn

Šikovný automatický kávovar od známej značky, ktorý vám pripraví šálku lahodnej kávy presne podľa vašej chuti. Pomer cena / kvalita je podľa recenzií perfektný.

4.2

KRUPS EA81P070

✅ Cena: 400,10 €

Chcem Krups EA81P070 Essential Mall.sk
Vývoj ceny Krups EA81P070 Essential


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.