Meva RELAX 4.2 kW – plynový ohrievač na propán-bután

Georgina Babinová Recenzia 19. októbra 2021 0
MEVA plynový ohrievač RELAX 4,2 kW
 • zaradenie: plynový ohrievač, infračervený, prenosný
 • výkon: 4,2 kW
 • hmotnosť: 14 kg
 • plyn: propán-bután
 • spotreba: 289 g/h
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Ohrievače
135,90 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Alza.sk

Medzi všetkými dostupnými typmi ohrievačov je propán-butánový ohrievač jedným z najuniverzálnejších z hľadiska toho, ako a kde ho môžete použiť. Meva RELAX 4.2 kW je bezkáblový model, ktorý využijete aj v priestoroch, ktoré nemajú prívod elektrickej energie. Existuje však mnoho ďalších výhod výberu systému s plynovým srdcom, vrátane skutočnosti, že plyn horí čisto, čo znamená, že už nemusíte čistiť popol, ani znova a znova kupovať, poprípade rúbať drevo.

Čítať viac...

porovnanie cien
Alza.sk ⭐️ veľmi rýchle doručenie, už do niekoľkých hodín od objednania
⭐️ bezkonkurenčná dostupnosť obrovského množstva produktov
⭐️ masívna predajná sieť
⭐️ nákup na splátky
135,90 € Do obchodu Alza.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
103,88 € Do obchodu Heureka.sk

Meva RELAX 4.2 kW – charakteristika

Meva Relax 4.2 kW je infračervený sálavý ohrievač, ktorého, princíp fungovania je založený na vlnách tepla vychádzajúcich zo zdroja tepla a na objekte alebo osobe, ktorá je v priamej ceste týchto vĺn a absorbuje ich teplo. Je to ten istý princíp, na základe ktorého prijímame teplo zo slnka. V porovnaní s inými typmi propánových ohrievačov sú sálavé ohrievače zvyčajne veľmi tiché, pretože nebežia žiadne ventilátory a preto sú veľmi populárne na použitie v kanceláriách a obývacích izbách.

Interiérové propánové ohrievače sa dodávajú v dvoch typoch: prenosné a trvalé. Meva Relax 4.2 kW  sa dá jednoducho premiestniť kamkoľvek je to potrebné. Je ideálny na doplnenie existujúceho vykurovacieho systému, ktorý neefektívne ohrieva priestor v dome. Použitie propánového ohrievača vám zaručene ušetrí peniaze. Keď porovnáte propán s elektrickým vykurovaním, propánové palivo je oveľa lacnejšie ako elektrina. Ak máte doma ústredné kúrenie, môžete ušetriť peniaze aj vypnutím ústredného kúrenia a použitím propánového kúrenia na vykurovanie iba jednej miestnosti v domácnosti.

Na rozdiel od mnohých iných druhov palív je propán čistým palivom. Počas horenia paliva nebudete musieť bojovať so žiadnymi pachmi počas, ani po ukončení používania ohrievača. Je tiež menej horľavý ako iné druhy palív, takže jeho skladovanie je bezpečnejšie.

Meva RELAX 4.2 kW

 

Funkcie a vlastnosti

Tento ohrievač generuje teplo okamžite, takže hneď ako ho zapnete, si môžete začať užívať príjemne sa rozlievajúce teplo. Ohrievač dokáže produkovať teplo pre priestor o kapacite 150 m3 čo umožní jeho využitie aj vo väčších priestoroch ako je napríklad hala, garáž alebo dielňa, ak chcete. Využijete ho však aj v malých priestoroch, pretože ponúka 3 rôzne nastavenia výkonu, takže ak chcete vykúriť menší priestor, jednoducho znížite teplotu na najnižšiu úroveň.

Zdrojom plynu je 10 kg PB fľaša, ktorá nie je súčasťou balenia. Súčasťou balenia však je regulátor tlaku a hadica. Automatické piezo-zapaľovanie zaručí, že ohrievač dokážete spustiť kedykoľvek budete potrebovať bez toho, aby ste sa museli obávať pokusu o manuálne zapálenie plameňa. Môžete ho tiež jednoducho prenášať z jedného miesta na druhé pomocou štyroch koliesok na spodnej časti.

„Naštartovanie“ ohrievača je takto jednoduché:

 

⭐ Funkcie v kocke

 • stráženie nebezpečných spalín – je známe, že snímač vyčerpania kyslíka v plynových ohrievačoch zachránil nespočetné množstvo životov a v mnohých prípadoch je povinný pri inštalácii väčších plynových vykurovacích systémov. Dôležitým dôvodom je, že keď sú plynové ohrievače zapnuté, produkujú malé množstvá oxidu uhličitého alebo CO2. Ak hladiny CO2 stúpajú, má to za následok zníženie množstva prítomného kyslíka. V malých a stiesnených priestoroch to môže byť nebezpečné a potenciálne smrteľné z dôvodu rizika udusenia. Aby sa zabránilo takémuto riziku, sú propánové ohrievače vybavené snímačom, ktorý detekuje keď hladina kyslíka dosiahne určitú nízku hladinu.
 • termopoistka – odpojovacie zariadenie, ktoré sa aktivuje, keď teplota, ktorú sníma, dosiahne vyššiu úroveň. Zabráni sa prehriatiu a zníži sa riziko poškodenia ohrievača alebo materiálov v blízkosti v dôsledku vysokých teplôt.
 • automatické vypnutie pri prevrátení kachlí – Meva Relax, podobne ako mnoho iných propánových ohrievačov, je prenosný, preto relatívne malý a sedí na podlahe, nie je pripevnený k stene. Vďaka tomu sa stáva hlavným cieľom všetkých nepozorných a roztržitých, ktorí doňho môžu náhodne kopnúť alebo naraziť. Ak by došlo k nehode, vo vnútri ohrievača je snímač, ktorý ju detekuje a okamžite preruší prívod propánového plynu. Takto máte istotu že ohrievač, sa neopiera alebo neleží na niečom horľavom. Zastaví tiež prúdenie plynu, ak plameň zhasne v dôsledku pádu ohrievača.
 • automatické piezo zapaľovanie – väčšina lepších ohrievačov na propán má elektronické zapaľovanie, čo znamená, že jednoducho stlačíte tlačidlo a ohrievač sa zapne.
Ovládacie prvky

…jednoducho stlačíte tlačidlo a ohrievač sa zapne…

 

Pripojenie propán-butánovej nádrže k ohrievaču

Propánový ohrievač musí byť samozrejme poháňaný propánovým plynom, ktorý sa dodáva v nádržiach alebo fľašiach. U menších ohrievačov, ktoré používajú menšie fľaše, je to iba prípad odstránenia tesnenia a následného naskrutkovania priamo na tvarovku ohrievača. Nie sú potrebné žiadne hadice a regulátory.

Aby bolo možné nádrž na propánový plyn pripojiť k ohrievaču Meva Relax, budete potrebovať ďalšiu výbavu, ktorou je plynová hadica a regulátor – obe sú súčasťou balenia. Nie je tomu tak u každého modelu.

Bezpečné pripevnenie nádrže k propánovému ohrievaču krok za krokom:

 • Umiestnite nádrž do priestoru pre propán-butánovú fľašu a odstráňte tesnenie, ktoré je zvyčajne vyrobené z plastu.
 • Regulátor a volič nastavenia ohrevu ohrievača musia byť v polohe „Vypnuté“
 • Vložte vstupný konektor ohrievača do výstupného pripojenia nádrže na propán.
 • Otočte vstupný konektor proti smeru hodinových ručičiek, aby ste ho začali uťahovať. Upozorňujeme, že toto je opačný spôsob, ktorý by za normálnych okolností utiahol závit skrutky.
 • Keď máte konektor úplne utiahnutý, otočte ventil nádrže doľava, aby sa spustil tok plynu do ohrievača.
 • Počúvajte akékoľvek „syčanie“, ktoré by mohlo naznačovať únik plynu.
 • Vôňa, ktorá naznačuje únik propánového plynu, je rovnaká ako v prípade zhnitých vajec.
 • Či už pripájate plynovú fľašu na propán alebo nádrž na propánový plyn, mali by ste vždy vykonať „bublinovú skúšku“ nasledovne: Zmiešajte trochu tekutého mydla s trochou studenej vody a nalejte malé množstvo okolo prípojky propánového plynu. Vyhľadajte malé bubliny, a ak sa nejaké objavia, znamená to, že uniká plyn.

 

Cena

Propánové ohrievače sú drahšie aj lacnejšie, ale ak sa pokúsite ušetriť peniaze nákupom lacnejšieho, je pravdepodobné, že mu budú chýbať niektoré dôležité bezpečnostné prvky. Cena 135,90 € je pre Meva Relax 4.2 kW veľmi priaznivá. Nie je vysoká a napriek tomu za ňu dostanete viac ako adekvátnu hodnotu, pretože ide o naozaj bezpečný a výkonný model.

 

💡 TIP: Komplexnejší prehľad o ponuke trhu a praktické rady, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní vám sprostredkuje článok, ktorý je venovaný tomuto typu vykurovania.

 

Čo sa nám na Meva Relax 4.2 kW páči?

 • kapacita vykúreného priestoru
 • kompaktný, ľahko prenosný
 • viaceré bezpečnostné prvky
 • tri úrovne ohrievania
 • veľmi jednoduchá obsluha
 • okamžité teplo
 • dobrý pomer cena/hodnota

 

Čo sa nám na Meva Relax 4.2 kW nepáči?

 • absencia termostatu
 • konštrukcia nepôsobí príliš stabilne

 

Recenzie zákazníkov

Je ich pomerne veľa a sú pozitívne. Zákazníci, ktorí si ho kúpili chvália jednoduchú obsluhu, okamžitú produkciu tepla, dostatočný výkon a dobrý pomer ceny a hodnoty. Osvedčil sa nielen v domácnostiach, ale aj v záhradných chatkách a dokonca aj v komerčných priestoroch. Pozrime si niektoré z recenzií aj spoločne:

Meva Relax recenzie

Meva Relax recenzie

 

Zhrnutie na záver

Veľkou výhodou propánových ohrievačov je, že sa dajú použiť na oveľa väčšom počte miest, ako to dokáže väčšina ostatných ohrievačov. To platí aj pre prenosný ohrievač Meva RELAX 4.2 kW, ktorý považujeme za naozaj skvelého reprezentanta svojej cenovej hladiny. Jeho dizajn síce nie je výrazne atraktívny, ale napriek tomu ho možno rovnako dobre použiť v obývacej izbe, ako v garáži.
Kolieska umožňujú ľahký pohyb a vďaka funkcii kontroly spalín a ochrany proti prehriatiu a preklopeniu máte istotu bezpečného použitia pri skvelom výkone.

 

Najčastejšie otázky k plynovým ohrievačom

❓ 1. Sú interiérové plynové ohrievače bezpečné?

Áno. Ak bude váš plynový ohrievač udržiavaný minimálne každé dva roky kvalifikovaným plynárom, vaša rodina bude v bezpečí.

❓ 2. Produkujú plynové ohrievače oxid uhoľnatý?

Akýkoľvek plynový ohrievač môže produkovať oxid uhoľnatý - vrátane starých aj nových ohrievačov, jednotiek ústredného kúrenia, nástenných pecí a dekoratívnych zariadení, ako sú krby. Aby sa zabránilo tomuto riziku, je potrebné, aby každé plynové zariadenie servisované najmenej každé dva roky kvalifikovaným plynárom.

❓ 3. Sú plynové ohrievače lepšie ako elektrické?

Aj keď plynové ohrievače horia oveľa efektívnejšie ako jednotky na spaľovanie dreva alebo peliet, výsledný oxid uhoľnatý si vyžaduje inštaláciu vonkajšieho odvzdušňovača, aby bola jednotka bezpečná.

❓ 4. Môžem spať pri zapnutom plynovom ohrievači?

Odborníci zdôrazňujú, že by ste nemali nechať plynový ohrievač zapnutý cez noc. Riešením je možnosť použitia funkcie časovača, ktorý zariadenie vypne.

❓ 5. Vysušujú plynové ohrievače vzduch?

Ak máte plynový ohrievač bez ventilácie, teplo by mohlo v skutočnosti zvlhčovať vzduch a nie vysušovať. Ak okolo ohrievača spozorujete nadmernú vlhkosť a kondenzáciu, obráťte sa na odborníka.

❓ 6. Potrebujem pri použití propánového ohrievača vetranie?

Ohrievače na propán môžu pri použití bez primeraného vetrania predstavovať riziko oxidu uhoľnatého. Propánové ohrievače potrebujú „na dýchanie“ kyslík.

❓ 7. Je cítiť plynové kúrenie?

Zemný plyn je bez zápachu, ale dodávatelia ho ošetrujú silným zápachom po zhnitom vajci, aby bolo možné úniky plynu lepšie zistiť. Ak je zápach slabý, ale nerozptyľuje sa, vypnite ohrievač a vyvetrajte s. Ak je zápach silný, obráťe sa na kvalifikovaného odborníka a postupujte podľa jeho pokynov.

 

Výhody

 • možnosť regulácie výkonu
 • nízka spotreba
 • rýchly ohrev
 • jednoduchá manipulácia - kolieska

Nevýhody

 • vyššia hmotnosť
 • bez termostatu
 • potreba pravidelne vetrať vykurovanú miestnosť

Záver recenzie: Jednoduchý a praktický plynový ohrievač ideálny na miesta, kde nie je priamy prístup k elektrickej sieti.

Hodnotenie autora
 • výkon
 • bezpečnosť prevádzky
 • komfort používania
 • pomer cena/výkon

Súhrn

Mobilný, efektívny a úsporný. Okrem toho ponúka množstvo bezpečnostných prvkov, vďaka ktorým budete počas prevádzky v bezpečí.

4.8

MEVA plynový ohrievač RELAX 4,2 kW

✅ Cena: 135,90 €

Chcem Meva RELAX 4.2 kW Alza.sk
Vývoj ceny Meva RELAX 4.2 kW


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.