Niceboy X-fit GPS - krátka recenzia

19. októbra 2021 0
Niceboy X-fit GPS
 • Materiál remienka: Silikón
 • Vymeniteľný remienok: Nie
 • Materiál puzdra: Plast
 • Typ displeja: OLED
 • Farebnosť displeja: Farebný
 • Výdrž batérie: 10 dní
 • Odolnosť pred postriekaním vodou: Áno
 • Vodotesnosť do hĺbky: 3 ATM/30 m (striekajúca voda)
 • Hmotnosť: 30 g
 • Kvalita spánku: Áno
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Fitness náramky
43,60 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Značka Niceboy ponúka viac typov náramkov - od tých najlacnejších (napríklad X-Fit Plus) až po drahšie lepšie vybavené modely. To je prípad aj práve tohto náramku Niceboy X-Fit GPS. Jeho podstatnou vlastnosťou je totiž vstavaný GPS modul. Vďaka nemu môžete sledovať trasu a jej vzdialenosť, prevýšenie a rýchlosť, akou ste ju prešli. Tieto informácie si môžete uložiť do mobilnej aplikácie a vyhodnotiť, či porovnať. Informácie sa uložia aj do samotného náramku po dobu 7 dní. Cez aplikáciu tiež môžete vyhodnocovať srdcový tep, kontrolovať spálené kalórie, monitorovať spánok, či získať prehľad o aktuálnom počasí. Náramok vás dokonca pri dlhšej nečinnosti vyzve k aktivite.

Samozrejmosťou sú upozornenia na telefónne hovory, SMS a správy z ďalších aplikácií (Facebook, Instagram, Whatsapp...), možnosť ovládať hudbu a fotoaparát v telefóne. Náramok má tiež k dispozícii až 22 športových aktivít, medzi ktorými si určite vyberie aj náročný športovec. Nájdete v ňom klasické športy ako beh, cyklistika, lyžovanie, ale aj tie trochu viac netradičné ako joga, spinning, švihadlo, plank a ďalšie. Čo sa týka vodotesnosti, tak tá splňuje normu IP67, čo znamená, že s náramkom sa môžete ponoriť len do 1 metra po dobu 30 minút.

Náramok má 0,96 palcový farebný displej, čo je v tejto kategórii štandard, farebné podanie je vynikajúce, na slnku to ale s čitateľnosťou displeja nie je optimálne (problém väčšiny aj drahších fitness náramkov). Výdrž batérie je celkom uspokojujúca  - max. 10 dní je niekde v strede nášho porovnávacieho testu. Pozor, so zapnutým GPS to však bude maximálne polovica, t.j. 5 dní.

Výhody

 • vstavaný GPS modul
 • 22 športových aktivít
 • jednoduché ovládanie
 • veľký farebný displej (OLED)
 • aj výdrž batérie bez zapnutého GPS
 • cena (v akcii niečo cez 30 €)

Nevýhody

 • prepínanie medzi obrazovkami tlačidlom
 • menej presné merania (napríklad krokov)
 • nižšia vodotesnosť - plávať s ním veru nebudete
 • jas displeja na slnku

Záver recenzie: Zaujímavý fitness náramok charakterizuje najmä zabudované GPS spolu s 22 športovými aktivitami v elegantnom vyhotovení.

Čítať viac...

porovnanie cien
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
43,60 € Do obchodu Heureka.sk
Alza.sk ⭐️ veľmi rýchle doručenie, už do niekoľkých hodín od objednania
⭐️ bezkonkurenčná dostupnosť obrovského množstva produktov
⭐️ masívna predajná sieť
⭐️ nákup na splátky
44,90 € Do obchodu Alza.sk

Porovnanie - Základné parametre

Základné parametre Niceboy X-fit GPS v porovnaní s víťazmi testu fitness náramkov

Niceboy X-fit GPS
Niceboy X-fit GPS
Ľudová voľba Xiaomi Mi Band 4
Xiaomi Mi Band 4
Pre náročných Huawei TalkBand B6
Huawei TalkBand B6
Zlatá stredná cesta Samsung Galaxy Fit 2 SM-R220
Samsung Galaxy Fit 2 SM-R220
Cena43,60 €20,80 €165,00 €30,90 €
Materiál remienkaSilikónSilikónGumaSilikón
Min. obvod zápästia (cm)14,515,5-14,5
Max. obvod zápästia (cm)22,021,6-20,0
Vymeniteľný remienokNieÁnoNieNie
Materiál puzdraPlastPlastNehrdzavejúca oceľPlast
Typ displejaOLEDAMOLEDAMOLEDAMOLED
Farebnosť displejaFarebnýFarebnýFarebnýFarebný
Dotykový displejÁnoÁnoÁnoÁno
Výdrž batérie (dní)1015721
Vymeniteľná batériaNieNieNieNie
Kompatibilný OSiOS 9.0 a novší, Android 4.4 a novšíiOS 9.0 a novší, Android 4.4 a novšíiOS 9.0 a novší, Android 4.4 a novšíiOS 9.0 a novší, Android 5.0 a novší
Verzia Bluetooth4.05.05.05.0
Odolnosť pred postriekaním vodouÁnoÁnoÁnoÁno
Vodotesnosť do hĺbky3 ATM/30 m (striekajúca voda)5 ATM/50 m (sprchovanie)Neuvedené5 ATM/50 m (sprchovanie)
Hmotnosť (g)30112921

Porovnanie - Dôležité funkcie

Dôležité funkcie Niceboy X-fit GPS v porovnaní s víťazmi testu fitness náramkov

Niceboy X-fit GPS
Niceboy X-fit GPS
Ľudová voľba Xiaomi Mi Band 4
Xiaomi Mi Band 4
Pre náročných Huawei TalkBand B6
Huawei TalkBand B6
Zlatá stredná cesta Samsung Galaxy Fit 2 SM-R220
Samsung Galaxy Fit 2 SM-R220
Cena43,60 €20,80 €165,00 €30,90 €
KrokomerÁnoÁnoÁnoÁno
Meranie vzdialenostiÁnoÁnoÁnoÁno
Meranie vyjdených poschodíNieNieNieNie
Záznam trasyÁnoCez GPS v telefóneNieCez GPS v telefóne
Intervalový tréningNieNieNieNie
Meranie tepovej frekvencieÁnoÁnoÁnoÁno
Meranie spálených kalóriíÁnoÁnoÁnoÁno
Meranie saturácie kyslíku v krviNieNieÁnoNie
Kvalita spánkuÁnoÁnoÁnoÁno
Nastavenie denných cieľovNieÁnoNeuvedenéÁno
Upozornenie na neaktivituNieÁnoÁnoNie
StopkyNieÁnoÁnoÁno
Meranie tempaÁnoÁnoÁnoNie

Čo o Niceboy X-fit GPS píše eshop

Kľúčové vlastnosti: inteligentný náramok X-fit GPS; vstavaný GPS modul; priame meranie srdcového tepu; 22 športových aktivít (beh, cyklistika, lyžovanie, turistika a ďalšie); plne vodotesný (IP67); analýza aktivít v českej aplikácii (trasa, tempo, prevýšenie, srdcový tep a ďalšie); monitoring dennej aktivity (kalórie, kroky, vzdialenosť, tep a ďalšie); monitoring spánku; prehľad aktuálneho počasia; interná pamäť aktivít až na 7 dní; výdrž až 10 dní; veľký farebný OLED displej 0,96“; výzva na aktivitu pri dlhšej nečinnosti; upozornenia na telefónne hovory, SMS a správy z ďalších aplikácií; vyhľadanie telefónu, ovládanie hudby a fotoaparátu.

Nadupaný sporttester

Niceboy X-fit GPS je neuveriteľne nadupaný sporttester/inteligentný náramok. Vstavaný GPS tracker s vlastnou pamäťou až na 7 dní. 22 športových aktivít, z ktorých môžete vyberať. S nimi spojené presné meranie trasy, rýchlosti, spálených kalórií, priame meranie srdcového tepu a ďalšie športové údaje. Prehľadná aplikácia v češtine s detailným rozborom aktivít (napr. tempo po kilometroch, graf srdcového tepu a ďalšie). Denný monitoring krokov, vzdialenosti, spálených kalórií či monitoring spánku. To všetko na veľkom a farebnom, takmer palcovom OLED displeji. Náramok je navyše plne vodotesný a prachuvzdorný (IP67) a vydrží bez nabíjania až 10 dní!

Zabudovaný GPS modul

Fitnes náramok Niceboy X-fit GPS vám pomôže s presnosťou monitorovať vaše výkony bez nutnosti so sebou počas aktivity nosiť mobilný telefón a využívať jeho GPS. Vďaka zabudovanému GPS modulu získate dáta o trase, vzdialenosti, rýchlosti/tempe či prevýšení, ktoré môžete následne analyzovať v aplikácii (v českom jazyku). Športové režimy vypočítavajú údaje (napr. spálené kalórie) priamo na mieru zvolenej aktivite. Náramok vám navyše umožní informácie o vašich aktivitách ukladať do svojej internej pamäte až počas 7 dní. Veľmi praktické je tiež zobrazenie trasy na Google Maps priamo v aplikácii.

Neuveriteľné množstvo funkcií

Náramok umožňuje výber až z 22 športov. Od bežných, ako sú beh, cyklistika, futbal, tenis či lyžovanie, až po napríklad jogu, spinning, švihadlo, plank či celý rad ďalších. Náramok teda zaznamená nielen aktivitu ako takú, ale tiež jej konkrétny typ, aby sa napríklad spálené kalórie vypočítali presne podľa konkrétneho športu. Vonkajšie športy navyše zaznamenávajú množstvo ďalších informácií získaných vďaka GPS modulu (údaje o trase, tempe/rýchlosti, prevýšení atď.). Náramok tiež vykonáva priame meranie srdcového tepu. Samozrejmosťou sú upozornenia z telefónu, monitoring denných aktivít, monitoring spánku, budík (s vibráciami) a potešia aj informácie o aktuálnom počasí.

Až 10 dní bez nabíjania

Vďaka výkonnej batérii vydrží náramok až 10 dní bežnej prevádzky na jedno nabitie. V prípade zapnutého GPS vydrží približne 5 hodín. Náramok sa plne dobije už za 2,5 hodiny pomocou USB priamo na náramku.

Aplikácia v češtine

Zásadnou dominantou náramku X-fit GPS je prehľadná aplikácia, lokalizovaná do českého jazyka. V aplikácii si môžete prezrieť svoju dennú aktivitu (kalórie, kroky, vzdialenosť, srdcovú aktivitu či dáta z monitoringu spánku), ale tiež sa v nej ukladajú všetky vaše uskutočnené športové aktivity. Ku každej športovej aktivite potom aplikácia ponúka jej detailnú analýzu. K dispozícii sú presné dáta trasy, ktorú pomocou Google Maps zobrazujete priamo v aplikácii, rozbor vášho tempa po jednotlivých kilometroch, graf srdcovej aktivity (vrátane tepových zón), prevýšenie a celý rad ďalších ukazovateľov.

Parametre produktu

Súhrn
VýrobcaNiceboy
Podporovaný OSAndoid a iOS
S displejománo
Bez displejanie
Hmotnosť30 g
Veľkosťuniverzálna
Ďalšie funkcie a vlastnosti
Monitorovanie spánkuáno
Vodoodolnosťáno
Snímač tepuáno
Krokomeráno
Typ batérieLi-ion
Zobrazenie časuáno
Bluetootháno

Vývoj ceny Niceboy X-fit GPS


Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.