Kávovar Philips Saeco HD 8650/09 – klasika, ktorá neomrzí (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 23. októbra 2021 0
Philips Saeco HD 8650/09
 • výrobca: Philips
 • typ kávovaru: automatické espresso
 • príkon: 1400 W
 • objem nádoby na vodu: 1 liter
 • parný tlak: 15 barov
 • displej: nie
 • hmotnosť: 5 kg
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Automatické kávovary
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Automatické espresso Philips Saeco HD 8650/09 patrí medzi klasiku, čo sa týka automatických kávovarov. Ak vám počas dňa stačí obyčajná káva a žiadne cappuccino či latte macchiato, tento prístroj je pre vás ako stvorený. Hoci nedisponuje parnou tryskou, pripraví vám dokonalú šálku kávy s lahodnou chuťou a skvelou arómou. Doprajte si aj vy svoju obľúbenú kávu a nabite sa hneď zrána energiou. Tento kávovar si zaručene nájde miesto v každej domácnosti.

Espresso Philips Saeco HD 8650/09 patrí medzi prvé automatické kávovary značky Philips. Hoci je dnes už výber skutočne bohatý a funkcie sú čím ďalej tým lepšie, klasika nikdy neomrzí. Príkladom je aj tento model kávovaru, ktorý vám predstavíme v nasledujúcej recenzii.

Základné informácie

Automatické espresso s označením Philips Saeco HD 8650/09 má príkon 1400 W. Dokáže pripraviť jednu alebo dve šálky súčasne za pomoci profesionálneho tlaku 15 barov. Nádoba na vodu je prakticky riešená z prednej strany, takže k nej máte bezproblémový prístup. Má objem jeden liter. Vďaka svojim kompaktným rozmerom sa zmestí do každej kuchyne.

Kávovar Philips Saeco HD 8650/09

Automatické espresso Philips Saeco HD 8650/09

 

Kávovar má zabudovaný keramický mlynček na kávové zrná, pri ktorom máte možnosť zvoliť si jemnosť mletia až v piatich úrovniach. Zaujímavosťou je aj nastavenie používateľského profilu, kde si môžete nastaviť dĺžku trvania prípravy ľubovoľného druhu kávy podľa svojich predstáv. Potešia vás tiež funkcie automatického preplachovania a kávovar vás upozorní aj na potrebu odvápnenia prístroja.

 

➡️ Ďalšie informácie:

Typ kávovaruautomatické espresso
Príkon1400 W
Profesionálny tlak15 barov
Displejnie
Stupne mletia kávy5 stupňov
Rozmery29,5 x 32,5 x 42 cm
Hmotnosť5 kg
Hlučnosť50 Hz
Kapacita kávových zŕn180 g
Dve šálky súčasneáno
Max. výška šálky9,5 cm
Kapacita nádoby na odpad8 porcií
Používateľské profily1

 

Vlastnosti a funkcie kávovaru Philips Saeco HD 8650/09

Kvalitný keramický mlynček

Mlynček je vyrobený z najmodernejšej, kvalitne tvrdenej keramiky v precíznom prevedení. Kávové zrná sa melú jemne bez rizika prehriatia, a tak sa z nich vyťaží paleta vyberaných chutí a aróma, čím vzniká prvotriedna chuť minimálne ďalších 20 000 šálok kávy. Disponuje možnosťou nastavenia dĺžky trvania prípravy kávy a 5 stupňov nastavenia jemnosti mletia kávových zŕn.

 

Jemnosť mletia v 5 stupňoch

Pokiaľ ide o jemnosť mletia, toto zariadenie vás nikdy nesklame. Rôzne kávové zmesi vyžadujú na rozvinutie plnej chuti rôzne úrovne zrnitosti. Preto má systém mletia tohto zariadenia päť prispôsobiteľných nastavení – od najjemnejšieho mletia pre plnú chuť espressa, až po najhrubšie pre ľahšiu kávu.

Stlačte otočný regulátor nastavenia stupňa mletia a potom ho otočte vždy o jeden výrez. Mletie má na výber 5 rôznych stupňov nastavenia. Čím menšia bodka, tým je káva silnejšia. Rozdiel sa prejaví až po príprave 2 – 3 šálok kávy pri novom nastavení. Otočný regulátor nastavenia stupňa mletia neotáčajte naraz o viac ako jeden výrez, aby ste predišli poškodeniu mlynčeka.

 

Plne odnímateľná varná jednotka

Účinnosť a jednoduchosť použitia boli kľúčovými faktormi inšpirácie pri zostrojení prvej varnej jednotky Saeco pred 30 rokmi. A do dnešného dňa stále dokazuje, že sa jedná o majstrovský kúsok techniky. Varná jednotka je jadro každého plnoautomatického kávovaru a vyžaduje si pravidelné čistenie. Tak ako vždy poskytuje jednoduché čistenie – stačí ju vybrať a umyť pod tečúcou vodou po dobu niekoľkých sekúnd a potom ju rovnako ľahko vložíte naspäť.

Varná jednotka kávovaru philips Saeco HD 8650/09

Odnímateľná varná jednotka kávovaru

 

Kompaktné rozmery

Pri tomto spotrebiči vôbec nezáleží, aká veľká je vaša kuchyňa. Má totiž skvelé kompaktné rozmery, ktoré zabezpečujú, že si nájde miesto naozaj všade. Dbajte však na to, aby z každej strany okolo kávovaru bolo minimálne 15 cm voľného miesta pre bezpečné používanie. A čo je veľmi pohodlné, k nádobe na vodu a odpad môžete pristupovať z prednej strany.

 

Automatické preplachovanie a odvápňovanie

Vychutnajte si výbornú kávu vďaka funkcii automatického prepláchnutia a odstránenia vodného kameňa. Tento kávovar automaticky vyčistí okruh kávy vodou vždy pri spustení alebo vypnutí kávovaru. Vďaka tomu dosiahnete skvelú a čerstvú chuť kávy v každej šálke. Pravidelné odstraňovanie vodného kameňa predlžuje životnosť vášho espresso kávovaru. Tento kávovar vás upozorní na potrebu odstránenia vodného kameňa. Celý proces trvá približne 30 minút a podrobný postup nájdete v manuáli od výrobcu, ktorý je priložený k výrobku.

 

Dokonalá teplota s termoblokom

Termoblok zaistí rýchlu prípravu horúcej kávy vždy pri dokonalej teplote pre celú vašu rodinu. Tajomstvo spočíva v jeho ľahkom tele vyrobenom z hliníka a nehrdzavejúcej ocele, ktoré dokáže rýchlo dosiahnuť vysoké teploty.

 

2 šálky kávy súčasne

Nie každý kávovar ponúka možnosť prípravy dvoch šálok kávy súčasne. Tento model však áno, a preto si môžete vychutnať svoj obľúbený nápoj aj s vaším partnerom už za okamih. Myslite ale aj na to, že maximálna výška šálky na kávu by mala byť 9,5 cm.

Automatické espresso Philips Saeco HD 8650/09

Kávovar Philips Saeco dokáže pripraviť dve šálky kávy súčasne

 

Používateľský profil

Kedykoľvek si môžete vychutnať šálku espressa presne podľa vašich predstáv vďaka pamäťovej funkcii, ktorá vám umožní nastaviť si veľkosť kávy podľa vašej chuti. Vychutnajte si skvelú kávu len jednoduchým stlačením tlačidla.

 

Funkcia Gusto Perfetto

Je to samoučiaca technológia, ktorá neustále monitoruje kávové zrná, ktoré používate na prípravu svojich nápojov. Ak zistí, že došlo k zmene typu použitých kávových zŕn, automaticky upraví dávkovanie vo varnej komore, vďaka čomu bude výsledná šálka kávy chutiť vždy rovnako.

 

Údržba a čistenie kávovaru Philips Saeco HD 8650/09

Pravidelné čistenie a odstraňovanie vodného kameňa predlžuje životnosť zariadenia a zabezpečuje optimálnu kvalitu a chuť kávy. Zariadenie neponárajte do vody ani inej kvapaliny. Na čistenie zariadenia nikdy nepoužívajte drôtenky, drsné čistiace prostriedky ani agresívne tekutiny. Pred čistením zariadenie vždy odpojte zo siete a nechajte ho vychladnúť.

Podnos na odkvapkávanie zachytáva vodu, ktorá vyteká z výpustu kávy počas každého cyklu preplachovania, a kávu, ktorá sa môže vyliať pri príprave kávy. Podnos na odkvapkávanie čistite a vyprázdňujte pravidelne a vždy, keď svieti indikátor naplnenia podnosu na odkvapkávanie.

💡 Upozornenie: Žiadna z odnímateľných častí kávovaru nie je vhodná na umývanie v umývačke riadu. Oplachujte ich pod tečúcou vodou.

 

Mazanie varnej jednotky

Pre optimálny výkon kávovaru je potrebné namazať varnú jednotku po uvarení každých 500 šálok kávy alebo každé tri mesiace. Pri kúpe maziva sa poraďte s výrobcom zariadenia. Proces mazania vykonávajte podľa návodu v manuáli.

 

Recenzie na automatické espresso Philips Saeco HD 8650/09

Tento model kávovaru od značky Philips poteší každého nenáročného zákazníka, ktorý si rád každý deň vychutná lahodnú šálku kávy. Hoci nedisponuje parnou tryskou, chuť kávy je naozaj lahodná. Poteší vás kompaktnosť, jednoduchosť a niekoľko praktických funkcií. Keďže má kávovar zabudovaný mlynček na kávové zrná, hlučnosť je o niečo vyššia, ale s tým treba pri mlynčeku vždy rátať. Zákazníkom sa nepáči však fakt, že do podnosu na odkvapkávanie vody sa hromadí zbytočne veľké množstvo vody, čo výrobca ale považuje za normálny jav pri používaní tohto prístroja. Preto sa nemusíte báť, nejde o žiadnu vadu či chybu kávovaru. Prebytočnú vodu jednoducho vylejete a ďalej si pripravujete svoju obľúbenú kávu. Prečítajte si reálne recenzie zákazníkov:

Recenzie používateľov na kávovar Philips Saeco HD 8650/09 Skúsenosti zákazníkov s kávovarom Philips Saeco HD 8650/09

Viac recenzií Heureka.sk→ nájdete tu[/link]

 

Problémy pri príprave kávy a ich riešenia

Občas sa môže stať, že vám kávovar nefunguje správne alebo, že nejde vôbec. Prípadne svieti nejaká kontrolka a vy neviete, čo s tým. Prečítajte si, s čím sa môžete stretnúť a ako riešiť nasledovné problémy.

Zariadenie nefunguje – Skontrolujte, či je malý konektor správne vložený do zásuvky. Pripojte a zapnite zariadenie. Uistite sa, že sa napätie uvedené na zariadení zhoduje s napätím v miestnej sieti.

Zariadenie sa zaseklo pri odstraňovaní vodného kameňa – Stlačte vypínač. Môžete znovu spustiť proces odstraňovania vodného kameňa alebo postupovať podľa pokynov v kapitole „Odstraňovanie vodného kameňa zo zariadenia“.

Káva nie je dostatočne teplá – Predhrejte si šálky. Používajte tenkostenné poháriky.

Espresso nemá dostatočnú krémovú vrstvu – Použite rôzne typy kávových zŕn alebo nastavte keramický mlynček na kávu.

Varnú jednotku nie je možné vybrať – Vyberte zásobník na pomletú kávu pred otvorením servisných dvierok. Ak stále nie je možné vybrať varnú jednotku postupujte podľa nasledujúcich krokov. Znovu vložte zásobník na pomletú kávu, zatvorte servisné dvierka, zapnite zariadenie. Zariadenie sa pripraví na použitie. Vypnite zariadenie a znovu vyskúšajte vybrať varnú jednotku.

Varnú jednotku nie možné vložiť späť – Uistite sa, že páčka je v kontakte so základňou varnej jednotky. Tiež sa uistite, že háčik varnej jednotky je v správnej polohe. Ak stále nie je možné umiestniť varnú jednotku späť. Vložte späť zásobní na pomletú kávu a varnú jednotku ponechajte vybratú. Zatvorte servisné dvierka, zapnite zariadenie. Zariadenie sa pripraví na použitie. Vypnite zariadenie a skúste znova vložiť varnú jednotku späť.

Zariadenie pomelie kávové zrná, ale žiadna káva nevyteká – Vyčistite výpust na kávu a nastavte mlynček na hrubšie mletie. Vyčistite
varnú jednotku.  Do zásobníka na vodu nalejte vodu. Vyčistite výpust kávy.

Káva je príliš slabá – Nastavte keramický mlynček na kávu na jemnejšie nastavenie. Pripravte niekoľko šálok kávy, čím umožníte zariadeniu nastaviť sa na nové nastavenie mletia. Použite rôzne typy kávových zŕn.

Zdá sa, že zo zariadenia vyteká voda – Podnos na odkvapkávanie plný počas prípravy kávy alebo pri proces odstraňovania vodného kameňa. Skontrolujte, či voda nevyteká zo zásobníka na vodu. Varná jednotka alebo odkvapkávače za alebo pod varnou jednotkou môžu byť blokované. Varnú jednotku opláchnite vlažnou vodou a dôkladne vyčistite vrchný filter. Tiež vyčistite vnútornú časť zariadenia pomocou jemnej tkaniny.

Káva sa varí pomaly – Káva je pomletá príliš najemno. Použite inú zmes kávy alebo upravte nastavenie mlynčeka. Varná jednotka je znečistená. Vyčistite varnú jednotku. Vodný okruh zariadenia je zablokovaný vodným kameňom. Odstráňte vodný kameň zo zariadenia.

Odporúčame tiež pozrieť oficiálnu stránku Philips.cz, kde je sprievodca riešením problémov s espresovačom Saeco.

💡 Poznámka: Ak sa voda dostane do podnosu na odkvapkávanie, je to bežný jav. Pre dokonalú šálku kávy zariadenie používa vodu na opláchnutie vnútorného okruhu a varnej jednotky. Určité množstvo vody pretečie cez vnútorný systém priamo do podnosu na odkvapkávanie. Podnos na odkvapkávanie preto pravidelne vyprázdňujte.

 

Zhodnotenie espresovača Philips Saeco HD 8650/09

Automatické espresso Philips Saeco HD 8650/09 je klasika, ktorá nikdy neomrzí. Každý deň vám pripraví vašu obľúbenú kávu. Aj bez parnej trysky si vychutnáte lahodný nápoj, ktorý vás nakopne do ďalšieho dňa. Tento kávovar si môžete zaobstarať už od 269,00 €, môžeme teda skonštatovať, že cena je naozaj prijateľná. Vďaka malej veľkosti a čelnému prístupu sa hodí do každej kuchyne. Ak teda hľadáte jednoduchý presso stroj s mlynčekom na kávu za super cenu, tento model od značky Philips je pre vás ako stvorený.

 

💡 TIP: Ak preferujete viac funkcií alebo iné značky kávovarov, prečítajte si recenzie aj na ďalšie modely v našom článku Test 10 automatických kávovarov.

Výhody

 • príprava dvoch šálok kávy súčasne
 • automatické prepláchnutie a odstránenie vodného kameňa
 • funkcia uloženia svojho osobného používateľského profilu
 • vďaka malej veľkosti a čelnému prístupu sa hodí do každej kuchyne
 • samoučiaca technológia Gusto Perfetto
 • nastavenie dĺžky trvania prípravy a 5 stupňov nastavenia mlynčeka
 • mlynček vyrobený zo 100 % kvalitne tvrdenej keramiky

Nevýhody

 • nedisponuje parnou tryskou
 • zbytočne veľa vody v podnose na odkvapkávanie

Záver recenzie: Automatické espresso strednej triedy pre prípravu klasickej kávy, pre nenáročných zákazníkov.

Hodnotenie autora
 • Dizajn
 • Kvalita
 • Funkcie
 • Cena
 • Hlučnosť

Súhrn

Automatické espresso strednej triedy pre prípravu klasickej kávy, pre nenáročných zákazníkov.

4.0

Philips Saeco HD 8650/09

✅ Cena: 269,00 €

Chcem Philips Saeco HD 8650/09 Heureka.sk
Vývoj ceny Philips Saeco HD 8650/09


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.