Prenosný elektrický ohrievač do zásuvky Rovus Handy Heater (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 17. októbra 2021 0
Rovus Handy Heater Prenosný ohrievač
 • zaradenie: kompaktný osobný ohrievač
 • Nastaviteľná teplota: 15ºC - 32ºC
 • Napätie: 220-240 V
 • Spotreba: 0,37 kw za hodinu výhrevu
 • Frekvencia: 50/60Hz
 • Materiál: Keramické vykurovacie teleso, plastový kryt
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Ohrievače
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Prenosný elektrický ohrievač do zásuvky Rovus Handy Heater stojí za pozornosť, ak hľadáte lacné teplo do malých priestorov. Tento ohrievač je svojim spôsobom revolučný, pretože má trochu iný dizajn, ako podobné zariadenia. Handy Heater je navrhnutý v špeciálnom termokeramickom prevedení, bez kábla, vďaka čomu ponúka naozaj kompaktný dizajn. V dnešnej recenzii vám tento prenosný ohrievač predstavíme do detailov.

Základné informácie

Elektrický ohrievač Rovus Handy Heater sa používa veľmi jednoducho. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zapojiť ho do akejkoľvek zásuvky. Potom pomocou digitálneho ovládania nastavíte požadovanú teplotu. Dvojrýchlostný ventilátor systému bude cirkulovať vzduch a miestnosť sa ohreje. Zariadenie sa automaticky vypne pomocou časovača. Jednotka bude rýchlo a efektívne vykurovať takmer akýkoľvek priestor vo vašej domácnosti (do cca 16 m2), vrátane suterénov, kancelárií, alebo kúpeľní. Vďaka kompaktnej konštrukcii ho môžete vziať so sebou kamkoľvek.

Dôležité parametre: 
Nastaviteľná teplota:15ºC - 32ºC
Napätie:220-240 V
Spotreba:0,37 kw za hodinu výhrevu
Frekvencia:50/60Hz
Materiál:keramické vykurovacie teleso, plastový kryt
Výkon:370 W

 

Kedy sa rozhodnúť pre Handy Heater?

Handy Heater boduje najmä v malých miestnostiach, ako sú toalety alebo kúpeľňa, ale dá sa použiť všade, kde potrebujete pridané teplo. Pomocou tohto zariadenia môžete vykurovať okruh 3 metrov bez toho, aby ste museli vykurovať celý dom alebo byt. Môžete tak ušetriť veľa energie, pretože prístroj s výkonom 370 wattov je z hľadiska spotreby energie pomerne úsporný. Pri priemernej cene 0,12 €/kWh predstavuje spotreba sumu 0,04 € za 1 hodinu vykurovania. Bežné vnímanie toho, že kúrenie elektrinou musí byť nevyhnutne drahé, sa týmto výrobkom dostáva do iného svetla. Handy Heater sa odporúča, ak chcete selektívne zahriať malú plochu. Vo väčších miestnostiach by sa mal ohrievač používať spolu s hlavným zdrojom tepla. Ale ak cestujete v obytnom prívese, alebo počas pobytu v hoteli, ste od príjemného, flexibilného tepla vzdialení len na jednoduché pripojenie do elektrickej zásuvky.

 

Dizajn

Ohrievač do zásuvky Rovus Handy Heater meria 19 x 16 x 11 cm a váži približne 540 gramov. Je určený na vykurovanie menších miestností. Najlepšie výsledky sú citeľné v okruhu 3 metrov. Kryt zariadenia je v čiernej farbe. Na vrchu skrinky je kruhový ovládací prvok so spínačmi + a – na nastavenie teploty. Medzi týmito spínačmi je LED indikátor, na ktorom je zobrazená teplota. Pod LED displejom sú dva ďalšie spínače. Prepínač rýchlosti pre rýchle zahrievanie a časovač, na ktorom je možné nastaviť požadovaný čas chodu zariadenia až do 12 hodín. Prístroj má automatický klimatický termostat, ktorý je nastaviteľný od 15 do 32 stupňov Celzia. Vypínač je umiestnený na pravej strane zariadenia. Funkcia automatického vypnutia zaisťuje bezpečnosť automatickým vypnutím zariadenia pri jeho prehriatí. Celkový dizajn zariadenia nie je zvlášť rušivý, výhodou je, že ide o bezkáblový model a telo z plastu zostáva aj počas prevádzky studené. Jednoducho ho zapojíte do zásuvky a je okamžite pripravený na použitie.

 

Ako funguje ohrievač do zásuvky Rovus Handy Heater?

Handy Heater emituje teplo, ktoré je na pocit aj “vôňu” ako zo sušiča vlasov. Keď ho zapojíte a zapnete, predvolene sa nastaví na 30 stupňov pri vysokej rýchlosti. Teplotu môžete nastaviť v rozmedzí od 15 do 32 stupňov a rýchlosť na vysokú alebo nízku (high – law). K dispozícii je časovač, ktorý umožňuje nastaviť prevádzku od 1 do 12 hodín. Čo vyzerá znepokojujúco je, že keď sa ventilátor vypne, zdá sa, že vyhrievacie teleso žiari na červeno. Po ďalšom skúmaní zistíte, že ide o červené LED svetlo v jednotke, čo však nie je uvedené v príručke. Zdá sa, že funkcia regulácie rýchlosti nie vždy funguje. Aj keď dávate prednosť tichšiemu “law” režimu, ohrievač sa sám prepne späť do “high” režimu.

Handy Heater je úplne bezpečný na používanie a preukazuje dlhodobú spoľahlivosť. Cena, v porovnaní s inými vykurovacími systémami dostupnými na trhu, nie je vysoká. Pamätajte, že v miestnosti by nemali byť žiadne bloky prúdenia vzduchu. Je lepšie neumiestňovať nábytok pred ventilátor mobilného ohrievača. Zariadenie musíte vedieť kedykoľvek bezpečne odpojiť zo zásuvky.

Takto prezentuje tento produkt predajca:

 

Recenzie zákazníkov

Recenzie, ktoré prináša Heureka pre Handy Heater vyzerajú dosť katastroficky. Je však zariadenie naozaj zlé?

Pred nákupom si dôkladne premyslite, aké sú vaše potreby vykurovania. Potrebujete flexibilný zdroj tepla každý deň alebo iba sporadicky počas pracovných ciest alebo dovolenky? Treba si uvedomiť, na čo je Handy Heater primárne určený. Odporúča sa na zohriatie priestorov malých rozmerov, alebo ako doplnkový zdroj tepla k hlavnému vykurovaniu. Ohriať studenú kúpeľňu zvládne bez problémov. Efektivita vykurovania však priamo úmerne klesá s väčším priestorom. Ak budete mať vo svojich potrebách jasno, budete presne vedieť, či je prenosný ohrievač Rovus Handy Heater pre vás vhodný. Poďme sa teraz teda pozrieť na recenzie zákazníkov.

Recenzie Rovus Handy Heater

Ale, nájdu sa aj takéto:

Recenzie Rovus Handy Heater

 

Zhrnutie na záver

Handy Heater je efektívny, kompaktný mini-ohrievač pre malé priestory a tu sa kladie dôraz na “malé priestory”. Ak pracujete, alebo trávite čas v blízkosti elektrickej zásuvky, získate týmto zariadením rýchly zdroj tepla. Je menej vhodný do spálne, pretože hlučnosť približne 70 dB môže byť rušivá.

Výhody

 • vhodný do akejkoľvek zásuvky
 • úsporná prevádzka
 • funkcia automatického vypnutia

Nevýhody

 • teplo si užívate len v bezprostrednej blízkosti

Záver recenzie: Handy Heater je ideálny, ak chcete selektívne zahriať malú plochu.

Hodnotenie autora
 • dizajn
 • účinnosť
 • spotreba energie
 • cena

Súhrn

Bezkáblový, prenosný ohrievač v kompaktnom dizajne, pred kúpou ktorého si treba zvážiť, či stačí na naplnenie vašich potrieb vykurovania.

4.4
Vývoj ceny Rovus Handy Heater prenosný ohrievač


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.