Sušička potravín Delimano Joy – recenzia na sušičku potravín so základnými funkciami

Veronika Štrbová Recenzia 23. októbra 2021 0
Sušička potravín Delimano Joy
 • výrobca: Delimano
 • typ sušičky: okrúhla
 • počet sušiacich plátov: 5
 • príkon: 200 – 240 W
 • regulovateľný termostat: áno
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Sušičky ovocia
44,99 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Delimano.sk

Sušička potravín Delimano Joy je skvelým pomocníkom v každej domácnosti. Vďaka nej už nebudete musieť vyhadzovať prebytočné ovocie, zeleninu či dokonca mäso a bylinky. Všetky tieto potraviny aj s ich vitamínmi si môžete zachovať v ich sušenej podobe. Sušenie potravín je zdravou alternatívou k zaváraniu. Tento spôsob uchovania potravín je známy už dlhé roky, je šetrný a zachová v ovocí a zelenine po celý rok potrebné vitamíny a minerály.

Sušička potravín Delimano Joy dodá vaším sušeným potravinám intenzívnu chuť. Počas chladných mesiacov sú totiž vďaka nekvalitným ingredienciám často chuťovo nevýrazné. Takto usušené potraviny môžete zužitkovať pri príprave rôznych sladkých či slaných pokrmov alebo si ich len tak vychutnať samé. Sušené ovocie obsahuje takmer rovnaké množstvo kalórií a cukru ako to čerstvé, preto sa nemusíte báť kíl navyše. Čím všetkým sušička potravín od Delimano disponuje, koľko sa do nej vmestí potravín a čo všetko dokáže, sa dozviete v nasledovnej recenzii.

Čítať viac...

porovnanie cien
Delimano.sk ⭐️ vynikajúca kvalita a známa značka
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu
44,99 € Do obchodu Delimano.sk
TopShop.sk ⭐️ vynikajúca kvalita a známa značka
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu
44,99 € Do obchodu TopShop.sk

Všetko o sušičke potravín Delimano Joy

➡️ Praktický a výkonný pomocník

Sušička potravín Delimano Joy, tak, ako aj mnohé iné modely tohto typu spotrebiča, odstráni z potravín pri sušení viac ako 75 % vlhkosti. Pri tomto procese je vhodnejšie sušiť radšej dlhšie ako kratšie, aby potraviny nezačali neskôr plesnivieť. Napriek tomu však zachováva v potravinách všetky potrebné vitamíny a minerály, preto sa nemusíte obávať, že výživové hodnoty vášho jedla sušením pominú.

Sušička potravín Delimano Joy

 

➡️ Výkon a tvar sušičky

Sušička od známeho výrobcu má okrúhly tvar, kde sa motor, resp. vykurovacia jednotka, nachádza v spodnej časti a teplo stúpa nahor. Jej príkon je 200 – 240 W. Obvykle sa tento údaj pohybuje v rozmedzí 230 – 630 W, pri kvalitnejších modeloch až okolo 1000 W. Z toho vyplýva, že sušička od Delimano patrí do nižšej výkonnostnej aj cenovej kategórie a nie je vhodná na príliš časté sušenie veľkého množstva potravín. Tento výkon je však postačujúci na sušenie akéhokoľvek druhu potravín v bežnej domácnosti.

 

➡️ Nastaviteľné sušiace pláty

Svoju letnú úrodu ovocia a zeleniny alebo zvyšky potravín, ktoré vám je ľúto vyhodiť môžete sušiť naraz na piatich nastaviteľných sušiacich plátoch. Sú vhodné do umývačky riadu, čo vám podstatne uľahčí čistenie po sušení. Výška poschodia je 1,5 cm alebo 2,8 cm.

5 nastaviteľných sušiacich plátov

 

➡️ Nielen ovocie a zelenina

V sušičke Delimano Joy môžete sušiť nielen ovocie a zeleninu, ale aj mäso, bylinky, korenie, ryby alebo chlieb. Je to skvelé, pretože už nebudete musieť vyhadzovať prebytočné jedlo, ale si ho môžete aj s jeho vitamínmi a minerálmi uchovať pomocou sušenia na neskôr. Potraviny si zachovajú svoju výživovú hodnotu, keďže dehydratáciou sa uchováva až 97 % vitamínov a minerálov. Sušička potravín predstavuje rýchlejšiu a účinnejšiu alternatívu úschovy potravín a zdravší spôsob ako zaváranie alebo mrazenie.

Sušenie rôzneho druhu potravín

Zelenina, ovocie, korenie či bylinky, usušíte v nej fakt čokoľvek

 

➡️ Regulovateľný termostat

Súčasťou spotrebiča je taktiež veľmi potrebný a nevyhnutný regulovateľný termostat, ktorý ponúka nastavenie teploty v rozmedzí 35 – 70 °C. Môžete si vďaka nemu pri sušení nastaviť ideálnu teplotu potrebnú pre konkrétnu potravinu, pretože každá si vyžaduje inú teplotu. Tá najvyššia je napríklad pre mäso, naopak najnižšia od tých 30 °C je vhodná pre sušenie byliniek.

Regulovateľný termostat sušičky Delimano Joy

Teplotu si nastavíte podľa potreby pre danú potravinu

 

➡️ Čistenie sušičky

Na čistenie tohto spotrebiča sa používa len navlhčená handrička. V žiadnom prípade neponárajte sušičku do vody. Pri niektorých modeloch sú určité časti vhodné aj do umývačky riadu, presne ako v tomto prípade, kedy do nej môžete pokojne vložiť sušiace pláty a máte prácu uľahčenú.

Sušička Delimano Joy v umývačke riadu

Sušiace pláty ľahko umyjete v umývačke riadu

 

Prečo je dobré používať sušičku potravín Delimano Joy?

⭐ Šetrí miesto – tým, že sušením sa potraviny takpovediac zmenšujú, zaberajú menej miesta, čo je fajn pri ich uskladnení. Nielen, že sa vám vojde toho viac do pohárov a misiek, ale v konečnom dôsledku aj do komory. Keď si predstavíte vysušené plody a čerstvé, ktoré dávate do zaváraninových pohárov v ich surovom stave, určite je tam veľká úspora miesta.

⭐ Uchováva vitamíny a minerály – ako sme si už vyššie spomenuli, aj napriek tomu, že potraviny sa sušia niekoľko hodín, vždy si uchovávajú všetky svoje vitamíny a minerály. Vy tak neprídete o nič hodnotné pre vaše zdravie.

⭐ Výrazná a dlhotrvajúca chuť – sušené ovocie si v porovnaní so zaváraným alebo inak konzervovaným uchováva nielen vysoký obsah živín a enzýmov, ale aj skvelú dlhotrvajúcu chuť a arómu.

⭐ Ekonomicky nenáročná – zásoby na zimu najefektívnejšie spracujete, keď počas sezóny nakúpite potraviny v tej najvýhodnejšej cene. Následne ich stačí už len nakrájať, vysušiť a uskladniť. Prekvapí vás možno aj fakt, že v zime pracujú sušičky takmer zadarmo, resp. spotrebovávajú skutočne len minimum energie na chod ventilátorov, pretože to, čo spotrebujú na teplo, opäť „vyfúknu“ do miestnosti a zohrejú okolie.

⭐ Zvlhčuje vzduch – okrem sušenia má sušička potravín aj inú doplnkovú funkciu, ktorou je zvlhčovanie vzduchu. A to predovšetkým v suchých miestnostiach, pretože voda z potravín sa odparuje priamo do miestnosti.

⭐ Skvelý snack na cesty – sušené ovocie a zelenia sú skvelou a hlavne zdravou pochúťkou, ktorú si môžete vychutnať kdekoľvek a kedykoľvek. Napríklad na cestách, na výletoch a určite bude aj skvelou alternatívou sladkostí na desiatu vašich detí.

⭐ Šetrí energiu – mohlo by sa vám zdať, že sušenie v sušičke zaberá veľa času a tým pádom míňa aj veľa elektriny, však? V porovnaní s mrazením, kedy ovocie či zeleninu skladujete až po dobu niekoľkých týždňov či mesiacov, spotrebuje však sušenie potravín iba zlomok elektrickej energie.

 

Teploty sušenia niektorých druhov ovocia

Jablká30 – 50 °C
Marhule40 – 50 °C
Šípky30 °C
Hruškycca 50 °C
Čerešne30 – 50 °C
Hrozno30 – 50 °C
Jahody30 – 50 °C
Slivky40 – 50 °C
Egreše30 – 50 °C
Ananás40 – 50 °C
Banány40 – 50 °C

 

💡 Vedeli ste, že? Ríbezle, maliny či ostružiny nie sú na sušenie vhodné, pretože zvýšený počet jadierok vo vysušenom ovocí nie je veľmi chutný.

 

Rady pri sušení potravín v sušičke

Pri sušení potravín v sušičke sa vám určite hodia aj niektoré rady, aby vaša práca v konečnom dôsledku nevyšla navnivoč. Tu je niekoľko z nich:

 • do sušičky vkladajte len zrelé (nie prezreté), čisté a nehnilé ovocie a zeleninu
 • ovocie, ktoré obsahuje kôstku, pred sušením vykôstkujte, urýchlite tým sušenie
 • ovocie a zeleninu nakrájajte približne na rovnaké kúsky o veľkosti cca 0,5 – 1 cm
 • jednotlivé kúsky potravín by sa nemali na sušiacich plátoch prekrývať
 • usušené ovocie by malo byť kožnaté a pružné, huby a zelenina zas tvrdé a krehké
 • z jabĺk ani hrušiek neodstraňujte pred sušením šupku, pretože práve tá obsahuje veľmi veľa živín
 • silne aromatické potraviny, napríklad rôzne bylinky, sušte samostatne, aby ich intenzívne aromatické látky neprešli na ovocie
 • usušené ovocie, zeleninu alebo huby nechajte aspoň 1 hodinu vychladnúť, môžete ich nechať aj vo vypnutej sušičke
 • sušené plody majú trvanlivosť minimálne 1-2 roky
 • až po vychladnutí uskladňujte sušené potraviny do vzduchotesných nádob či vreciek a uložte ich ideálne na tmavé miesto izbovej či nižšej teploty
 • sušené ovocie počas sušenia často kontrolujte a v prípade potreby ho otočte

 

💡 TIP: Nezaujal vás tento model sušičky potravín? Prečítajte si recenziu na G21 Paradiso Big, tento model je výkonnejší a disponuje aj väčšími rozmermi.

 

Zhodnotenie

Sušička potravín Delimano Joy je šikovný spotrebič, ktorý vám uchová nespotrebovanú zeleninu, ovocie či rôzne iné druhy potravín spolu s ich vitamínmi a minerálmi. Disponuje základnými funkciami, medzi ktoré patrí nastavenie teploty pomocou regulovateľného termostatu a piatimi nastaviteľnými sušiacimi plátmi. Aj samotný výkon sušičky je priemerný a viac menej je teda ideálna na bežné domáce využitie. Sušička neposkytuje funkciu časovača či možnosťou pridania špeciálnych sušiacich plátov.

Sušičku potravín Delimano Joy si môžete zakúpiť už za 44,99 €. Táto cena je primeraná a zodpovedá kvalite a funkciám spotrebiča. Boli sme zvedaví aj na recenzie od zákazníkov, avšak na tento model sme ich hľadali márne. Pravdepodobne ešte nie je na trhu dostatočne dlho.

💡 TIP: V našom samostatnom článku Test najlepších sušičiek ovocia a potravín sa dozviete aj o ďalších modeloch a značkách sušičiek potravín.

Výhody

 • sušiace pláty sú vhodné do umývačky riadu
 • usušeným potravinám uchová všetky vitamíny a minerály
 • má regulovateľný termostat na nastavenie teploty od 35 – 70 °C

Nevýhody

 • nižší výkon
 • nemá časovač

Záver recenzie: Praktická okrúhla sušička potravín pre využitie v bežnej domácnosti so základnými funkciami za primeranú cenu.

Hodnotenie autora
 • Sušenie
 • Obsluha
 • Hlučnosť
 • Spotreba elektrickej energie
 • Bezpecnosť

Súhrn

Praktická okrúhla sušička potravín pre využitie v bežnej domácnosti so základnými funkciami za primeranú cenu.

4.5

Sušička potravín Delimano Joy

✅ Cena: 44,99 €

Chcem Delimano Joy sušička potravín Delimano.sk
Vývoj ceny Delimano Joy sušička potravín


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.