Vyberáme orbitrek: 18 eliptických trenažérov v teste 2019, recenzie chvália inSPORTline a Kettler

Bc. Georgina Babinová Test 15. januára 2019 0

Celkoví víťazi testu

inSPORTline Atlanta inSPORTline Air inSPORTline Atlanta Black Tunturi Performance C55 F
Víťaz testu Ľudová voľba Zlatá stredná cesta Pre náročných
Eliptický trenažér inSPORTline Atlanta
Eliptický trenažér inSPORTline Air
Eliptický trenažér inSPORTline Atlanta Black
Eliptický trenažér TUNTURI Performance C55 F
 1. tichý chod
 2. jednoduchá montáž
 3. možnosť ukladania údajov do pamäte
 1. nízka cena
 2. stabilný
 3. nezaberie veľa priestoru
 1. dobre čitateľný displej
 2. tichý a stabilný
 1. Bluetooth
 2. praktické a zábavné aplikácie
 3. bohatá funkčná výbava
 1. nekvalitný návod
 2. pohyblivé madlá sú trocha krátka pre osoby vyššie ako 190 cm
 1. trocha hlučnejší
 1. nášľapy sa trocha kĺžu
 1. vyššia cena
Kvalitný stroj, ktorý ponúka dobrú hodnotu za prijateľnú cenu. Trenažér, ktorý vám poskytne aktivitu rovnakú ako na drahšom modeli. Trenažér, ktorý dokonale plní svoj účel. Ak sa do tohto trenažéra rozhodnete investovať, jeho výkon vás určite uspokojí.
576,00 € 131,00 € 411,00 € 1 065,00 €
Zobraziť ponuku Zobraziť ponuku Zobraziť ponuku Zobraziť ponuku
Orbitrek, alebo eliptický trenažér je jedným z najobľúbenejších strojov v posilovni. Poskytuje kardio tréning, ktorý simuluje beh, ale súčasne šetrí kĺby. Prenesenie zážitku “akoby z posilňovne” do vášho domova uľahčí vytrvať pri rozhodnutí cvičiť a hýbať sa. Mnoho ľudí sa rozhodne pre bežecké pásy, ale otrasy môžu byť zaťažujúce na kĺby. Orbitrek napodobňuje pohyb behu, ale bez nárazu. To je obzvlášť výhodné, ak máte problémy s kolenami alebo rehabilitujete zo zranenia alebo operácie spodného tela. Pohyblivé rukoväte a nastaviteľný odpor vám umožnia vytvoriť intenzívny celotelový tréning. Okrem toho, cvičenie na orbitreku vie byť zábavné, takže niet divu, že je to populárna voľba pre domáce cvičebné zariadenie.

Kúpa domáceho eliptického trenažéra môže byť celkom náročným zadaním, pretože dostupných možností je mnoho. Pohybujú sa od základných jednoduchých modelov pre štandardné aeróbne cvičenie až po modely, ktoré ponúkajú vysoko intenzívne cvičenie. O rôznych pridaných extra funkciách a vlastnostiach ani nehovoriac. My sme pre vás vybrali a porovnali 18 eliptických trenažérov 6x inSPORTline, 4x HouseFit, 4x Kettler, 1x Fitness King, 1x ProForm, 1x Duvlan, 1x Tunturi. Pre rok 2019 sme sa v našom teste rozhodli oceniť výrobky značiek inSPORTline a Kettler.

Podľa čoho a ako vyberať orbitrek?

Či už chcete nakupovať online za najvýhodnejšiu cenu alebo si zakúpiť stroj z obchodu, odporúčame vám ho v každom prípade vyskúšať osobne. Môžete objaviť problém s ergonómiou, ktorú nedokážete zistiť ani zrakom, ani užívateľskými recenziami – možno vaše kolená budú narážať do rámu,  alebo stroj sa jednoducho nebude hýbať podľa vašich predstáv. Tri veľké otázky by ste si mali položiť predtým, ako sa vyberiete do miestnej športovej predajne.

 • Prečo ho kupujem?
 • Koľko priestoru mám k dispozícii?
 • Aký je môj rozpočet?

A potom je tu ešte jedno dôležité rozhodnutie, ktoré budete musieť urobiť po tom, čo ste odpovedali na otázky “prečo, kde a koľko”: aký typ eliptického trenažéru kúpiť.

4 NAJLACNEJŠIE KVALITNÉ Orbitreky DO 245 €

Recenzie 18 najlepších eliptických trenažérov pre rok 2019

1. inSPORTline Atlanta

hmotnosť záťažového kolesa: 9 kg ● ovládanie záťaže: elektronické ● počet stupňov záťaže: 16 ● brzdný systém: magnetický

Eliptický trenažér inSPORTline Atlanta

Model, ktorý sa stal víťazom Produktu roka 2017. Ponúka stabilnú konštrukciu a 3-dielne kľuky so strojovými ložiskami SKF v 6 miestach. Pracuje pomocou systému BeltDrive, ktorý je zárukou tichého a plynulého chodu. Poloha pedálov je nastaviteľná v 3 úrovniach. Integrovaný počítač poskytne na farebnom dotykovom displeji informácie o spotrebe energie, času, vzdialenosti, spálených kalóriách a tepovej frekvencii. Je vybavený aj programom HRC, pomocou ktorého trénujete na základe tepovej frekvencie. Hmotnosť záťažového kolesa je až 9 kg a záťaž si môžete elektronicky prispôsobiť v 16 úrovniach.

Výhody

 • tichý chod
 • jednoduchá montáž
 • možnosť ukladania údajov do pamäte

Nevýhody

 • nekvalitný návod
 • pohyblivé madlá sú trocha krátka pre osoby vyššie ako 190 cm

Verdikt: Kvalitný stroj, ktorý ponúka dobrú hodnotu za prijateľnú cenu.

Naše hodnotenie:

Cena: 576,00 €

Zobraziť ponuku


2. Kettler Rivo P

hmotnosť záťažového kolesa: 14 kg ● ovládanie záťaže: elektronické ● počet stupňov záťaže: 16 ● brzdný systém: magnetický

Kettler Rivo P

Robustná konštrukcia tohto magnetického crosstrenažéra poskytuje možnosť tréningu aj vyšším osobám. Je vybavený 8 prednastavenými tréningovými programami, vrátane FatFit programu, ktorý je riadený pulzom. Magnetický brzdný systém pracuje pomocou servomotoru a záťaž môžete nastaviť v 16 rôznych úrovniach. Aktuálne nastavenie sa vám zobrazuje na displeji. Hmotnosť zotrvačníka je 14 kilogramov. Trenažér ponúka aj možnosť merania pulzu a to hneď troma spôsobmi:  prostredníctvom ušného pulzmetra, dlaňových senzorov (oboje súčasťou) alebo bezšnúrovým Cardio Pulz Setom, ktorý však nie je súčasťou balenia.

Výhody

 • kvalitné prevedenie
 • tichý chod
 • jednoduchá montáž

Nevýhody

 • adaptér je dosť ťažký a vypadáva zo zástrčky

Verdikt: Trenažér v overenej nemeckej kvalite, s výkonom ktorého budete spokojní.

Naše hodnotenie:

Cena: 515,00 €

Zobraziť ponuku


3. inSPORTline Atlanta Black

hmotnosť záťažového kolesa: 7 kg ● ovládanie záťaže: manuálne ● počet stupňov záťaže: 8 ● brzdný systém: magnetický

Eliptický trenažér inSPORTline Atlanta Black

Ide o manuálne ovládaný model, ktorého trojdielne kľuky so strojovými ložiskami sú prísľubom dlhej životnosti. Sú umiestnené na 6 najviac exponovaných miestach. Je vybavený systémom BeltDrive, ktorý je zárukou nehlučného a plynulého chodu. Pedále je možné nastaviť v 3 úrovniach. Zabudovaný počítač zobrazí všetky bežné údaje, vrátane tepovej frekvencie. Hmotnosť záťažového kolesa je 7 kg a nastaviť môžete 8 stupňov záťaže.Konštrukcia stroja síce nie je skladacia, ale je vybavený transportnými kolieskami, ktoré zjednodušia jeho premiestnenie.

Výhody

 • dobre čitateľný displej
 • tichý a stabilný

Nevýhody

 • nášľapy sa trocha kĺžu

Verdikt: Trenažér, ktorý dokonale plní svoj účel.

Naše hodnotenie:

Cena: 411,00 €

Zobraziť ponuku

Zlatá stredná cesta


4. HouseFit MOTIO 70

hmotnosť záťažového kolesa: neudáva ● ovládanie záťaže: elektromagnetické ● počet stupňov záťaže: 16 ● brzdný systém: magnetický

Eliptický trenažér Housefit MOTIO 70

Crosstrenažér s pevnou konštrukciou z kvalitnej ocele ponúka efektívny tréning osobám až do hmotnosti 150 kilogramov a do výšky 200 cm. Magnetický záťažový systém umožní 16 nastavení úrovne obtiažnosti. Samozrejmosťou je integrovaný počítač s podsvieteným LCD diplejom. Počítač je vybavený 12 prednastavenými tréningovými programami a je daná možnosť vytvoriť si aj vlastné a uložiť ich do pamäte pre 4 užívateľov. Okrem toho máte k dispozícii aj program RECOVERY, ktorý vyhodnotí vašu fyzickú kondíciu a HRC programy, ktoré pracujú na základe tepovej frekvencie.

 

Výhody

 • robustný a pevný
 • množstvo funkcií
 • prehľadný návod

Nevýhody

 • po čase začne vŕzgať, treba podoťahovať a namazať

Verdikt: Trenažér s bohatou funkčnou výbavou za priaznivú cenu.

Naše hodnotenie:

Cena: 409,00 €

Zobraziť ponuku


5. HouseFit MOTIO 30

hmotnosť záťažového kolesa: 12 kg ● ovládanie záťaže: manuálne ● počet stupňov záťaže: 8 ● brzdný systém: magnetický

Eliptický trenažér Housefit MOTIO 30

Tento manuálne ovládaný trenažér je vybavený zotrvačníkovým kolesom s hmotnosťou 12 kg a ponúka nosnosť 13 kg do výšky 185 cm. Môžete nastaviť 8 úrovní obtiažnosti a vďaka posúvaniu nášľapov, ktorých povrch má protišmykovú úpravu, si nájdu ideálnu polohu na trénovanie aj osoby drobnejšej postavy. Integrovaný počítač s LCD displejom poskytne bežné informácie, vrátane tepovej frekvencie, ktorej snímače sú umiestnené v rukovätiach a BodyFat. Je vybavený aj programom RECOVERY, ktorý zhodnotí vašu kondíciu. Transportné kolieska vám zjednodušia manipuláciu.

Výhody

 • jednoduchá montáž
 • tichý
 • dobrá cena

Nevýhody

 • neprehľadný návod
 • kratšia dĺžka kroku

Verdikt: Trenažér, ktorý ponúka parametre primerané cenovej kategórii.

Naše hodnotenie:

Cena: 245,00 €

Zobraziť ponuku


6. HouseFit Motio 50

hmotnosť záťažového kolesa: 19 kg ● ovládanie záťaže: manuálne ● počet stupňov záťaže: 8 ● brzdný systém: magnetický

Housefit Motio 50

Ide o najobľúbenejší model na českom trhu. Konštrukcia trenažéra je navrhnutá tak, aby poskytovala správnu cvičebnú pozíciu pre každého – od drobných postáv až po výšku 200 cm a je súčasne aj zárukou dlhej životnosti stroja. Hmotnosť záťažového kolesa je až 19 kg a obtiažnosť môžete nastaviť manuálne v 8 stupňoch. Stroj je vybavený programom RECOVERY na vyhodnotenie fyzickej kondície. Počítač vybavený LCD displejom poskytne všetky zvyčajné údaje. Snímače na meranie tepovej frekvencie sú umiestnené v rukovätiach.

Výhody

 • masívny a stabilný
 • všetky kĺby osadené guličkovými ložiskami
 • pomer cena – parametre

Nevýhody

 • neprehľadný návod

Verdikt: Trenažér, ktorý je na domáce použite absolútne postačujúci.

Naše hodnotenie:

Cena: 369,00 €

Zobraziť ponuku


7. Kettler Rivo M

hmotnosť záťažového kolesa: 12 kg ● ovládanie záťaže: elektronické ● počet stupňov záťaže: 8 ● brzdný systém: magnetický

Kettler Rivo M

Inovovaný model už osvedčenej rady Advantage. Svojou konštrukciou je vhodný skôr pre dámy, resp. drobnejšie postavy, hoci nosnosť kvalitnej oceľovej konštrukcie je až 110 kilogramov. Zabudovaný počítač monitoruje a permanentne zobrazuje:  čas, rýchlosť, tréningovú vzdialenosť, pulz, frekvenciu šliapania a spotrebu energie. Na prekročenie hranice pulzovej frekvencie vás upozorní optická aj zvuková signalizácia. Nastavený stupeň záťaže 1 – 8 máte tiež aktuálne zobrazený na displeji. Trenažér je vybavený programom na vyhodnotenie vašej kondície a  programom Count-up/Count-down.

Výhody

 • tichý a stabilný
 • predĺžená záruka 3 roky
 • servis u zákazníka

Nevýhody

 • nepresné meranie pulzu
 • nepodsvietený displej

Verdikt: Kvalita Kettler nižšej cenovej kategórie.

Naše hodnotenie:

Cena: 365,00 €

Zobraziť ponuku


8. Tunturi Performance C55 F

hmotnosť záťažového kolesa: 32 kg ● ovládanie záťaže: elektronické ● počet stupňov záťaže: 32 ● brzdný systém: elektromagnetický

Eliptický trenažér TUNTURI Performance C55 F

O niečo drahší model je síce určený na domáce použitie, ale obstojí aj v nie príliš exponovanom komerčnom prostredí. Je vhodný pre postavy s výškou až 210 cm a má nosnosť 135 kilogramov. Prostredníctvom Bluetooth ho prepojíte s internetom a máte možnosť využiť aplikácie  Console, Fit – Hi Way a Kinomap. Stroj ponúka množstvo prednastavených programov, vrátane programu na báze tepovej frekvencie a programu na chudnutie. Značka ponúka predĺženú záruku na rám, motor aj ostatné súčasti. 

Výhody

 • Bluetooth
 • praktické a zábavné aplikácie
 • bohatá funkčná výbava

Nevýhody

 • vyššia cena

Verdikt: Ak sa do tohto trenažéra rozhodnete investovať, jeho výkon vás určite uspokojí.

Naše hodnotenie:

Cena: 1 065,00 €

Zobraziť ponuku

Pre náročných


9. inSPORTline Air

hmotnosť záťažového kolesa: 2,5 kg ● ovládanie záťaže: manuálne ● počet stupňov záťaže: – ● brzdný systém: páskový

Eliptický trenažér inSPORTline Air

Jednoduchý, manuálny trenažér, ktorý je však na využitie v domácich podmienkach úplne dostačujúci. Hmotnosť záťažového kolesa je 2,5 kilogramov a záťaž sa nastavuje plynule. Integrovaný počítač monitoruje čas, rýchlosť, spotrebu kalórií a prejdenú vzdialenosť. Všetky údaje nájdete zobrazené na displeji. Ide o jednoduchý model, bez akýchkoľvek prednastavených programov. Jeho maximálna nosnosť je 100 kilogramov a maximálna výška používateľa je 190 cm. Jeho presúvanie vám uľahčia transportné kolieska.

Výhody

 • nízka cena
 • stabilný
 • nezaberie veľa priestoru

Nevýhody

 • trocha hlučnejší

Verdikt: Trenažér, ktorý vám poskytne aktivitu rovnakú ako na drahšom modeli.

Naše hodnotenie:

Cena: 131,00 €

Zobraziť ponuku

Ľudová voľba


10. inSPORTline Caracas

hmotnosť záťažového kolesa: 8 kg ● ovládanie záťaže: elektronické ● počet stupňov záťaže: 16 ● brzdný systém: magnetický

Eliptical inSPORTline Caracas

Tento model je ja napriek užšej konštrukcii stabilný a ponúka ešte väčší komfort pri cvičení. Používa systém BeltDrive, čo je zárukou tichého a plynulého chodu. Vstavaný počítač s prehľadným LCD displejom monitoruje a zobrazuje spotrebu energie, aktuálnu hodnotu srdcového tepu, telesný tuk, čas, vzdialenosť, spálené kalórie, obtiažnosť cvičenia aj priebeh jednotlivých programov. Celkový počet 24 programov zahŕňa okrem 12 tréningových programov aj program HRC, Recovery , Watt a BodyFat. Trenažér so svojimi parametrami nájde uplatnenie aj v komerčnom prostredí.

Výhody

 • tichý chod
 • jednoduchá orientácia v menu

Nevýhody

 • funkčnosť hrudného pásu niekedy nie je 100%-ná

Verdikt: Trenažér s bohatou funkčnou výbavou a takmer nehlučným chodom.

Naše hodnotenie:

Cena: 699,00 €

Zobraziť ponuku


11. inSPORTline inCondi ET600i

hmotnosť záťažového kolesa: 8 kg ● ovládanie záťaže: elektronické ● počet stupňov záťaže: 16 ● brzdný systém: magnetický

Eliptický trenažér inSPORTline inCondi ET600i

V poradí štvrtý InSportLine v našom výbere. Ponúka stabilnú konštrukciu, 8 kilogramové záťažové koleso a systém BeltDrive, vďaka ktorému je chod prístroja nehlučný a plynulý. Trenažér je možné prepojiť s tabletom alebo iPodom prostredníctvom Bluetooth a využiť tak aplikáciu  inSPORTline inCondi. S jej pomocou si môžete zabehať kdekoľvek na svete – priebeh trasy sledujete pomocou Google Maps. Z celkového počtu 18 programov je 12 prednastavených tréningov, nájdete tu HRC, Watt, Revovery a Body Fat program. Súčasťou balenia je aj hrudný pás na meranie tepovej frekvencie.

Výhody

 • prehľadný návod
 • jednoduchá montáž
 • tichý chod

Nevýhody

 • držiak na fľaše je umiestnený tak, že ak ste vyšší, narážate doň kolenami

Verdikt: Až na detail, ktorý funkčnosť nijako neovplyvní, vynikajúci stroj.

Naše hodnotenie:

Cena: 823,00 €

Zobraziť ponuku


12. Kettler UNIX P

hmotnosť záťažového kolesa: 20kg ● ovládanie záťaže: elektronické ● počet stupňov záťaže: 8 ● brzdný systém: magnetický

KETTLER UNIX P

Tento model sa ráta medzi novinky značky. O tom, že ide o vydarenú novinku svedčí aj ocenenie PLUS X AWARD v kategórii “High Quality”. Konštrukcia je navrhnutá tak, aby zvládla aj excesívne zaťaženie – až 150 kilogramov a je vhodná pre osoby s výškou až do 210 cm. Integrovaný počítač s LCD displejom sleduje a zobrazuje čas, rýchlosť, tréningovú vzdialenosť (vrátane celkového počtu najazdených km), pulz, frekvenciu šliapania a spotrebu energie v závislosti na brzdnom stupni. Ako je to už u značky Kettler zvykom, prekročenie tepovej hranice je signalizované opticky aj akusticky. Záťaž môžete nastaviť v 8 stupňoch, hmotnosť zotrvačníka je až 20 kilogramov.

Výhody

 • nemecká kvalita
 • jednoduchá montáž
 • stabilný

Nevýhody

 • nemá

Verdikt: Trenažér, ktorý ponúka osvedčenú kvalitu nemeckej značky.

Naše hodnotenie:

Cena: 812,00 €

Zobraziť ponuku


13. Duvlan Yasmin

hmotnosť záťažového kolesa: 7 kg ● ovládanie záťaže: manuálne ● počet stupňov záťaže: 8 ● brzdný systém: magnetický

DUVLAN Yasmin

Ide o manuálny trenažér avšak s veľmi dobrými parametrami. Robustná konštrukcia poskytne pohodlný a bezpečný tréning až do hmotnosti 120 kilogramov. Počítač, okrem bežne monitorovaných údajov, poskytne informáciu aj o vašom BMI, BMR, Body Fat a vyhodnotí vašu fyzickú kondíciu pomocou programu Recovery. Snímače sú umiestnené v rukovätiach.  Váha zotrvačníka je 7 kilogramov, obtiažnosť si môžete nastaviť v 8 stupňoch. Manipuláciu so zariadením zjednodušia transportné kolieska a vyrovnávače nerovností podlahy.

Výhody

 • priaznivá cena
 • bohatá funkčná výbava
 • jednoduchá montáž

Nevýhody

 • meranie tepovej frekvencie nie je úplne presné
 • pre postavy s výškou 160 cm a menej nie je úplne komfortný

Verdikt: Eliptický trenažér za sympatickú cenu s vynikajúcimi parametrami.

Naše hodnotenie:

Cena: 229,00 €

Zobraziť ponuku


14. inSPORTline Madesto

hmotnosť záťažového kolesa: 7 kg ● ovládanie záťaže: manuálne ● počet stupňov záťaže: 8 ● brzdný systém: magnetický

Eliptical inSPORTline Madesto

Ďalší inSPORTline a ďalší mechanický trenažér. Hmotnosť záťažového kolesa je 7 kilogramov, obtiažnosť môžete nastaviť v 8 úrovniach. Okrem bežných funkcií ponúka aj menej obvyklé údaje, ako je teplomer, hodiny, budík, nastavenie veku. Okrem toho máte možnosť otestovať vašu kondíciu a orientačne zmerať množstvo telesného tuku. Je vybavený aj takým praktickým detailom ako je držiak na tablet. Nosnosť stroja je 120 kilogramov a maximálna výška používateľa 190 cm. Manipuláciu s ním zjednodušia transportné kolieska a vyrovnávače nerovností podložky.

Výhody

 • plynulý, tichý chod
 • podrobný návod na montáž

Nevýhody

 • z času na čas treba premazať

Verdikt: Mechanický trenažér, ktorému v podstate v danej kategórii niet čo vytknúť.

Naše hodnotenie:

Cena: 337,00 €

Zobraziť ponuku


15. HouseFit MOTIO 80

hmotnosť záťažového kolesa: 19 kg ● ovládanie záťaže: elektronické ● počet stupňov záťaže: 15 ● brzdný systém: magnetický

Eliptický trenažér Housefit MOTIO 80

Veľmi robustný, až 70 kilogramov vážiaci trenažér poskytne bezpečný a komfortný tréning až do hmotnosti 150 kilogramov s výškou až do 200 cm a jeho robustnosť je súčasne spolu s kvalitnými komponentmi zárukou dlhej životnosti. Na nastavenie záťaže máte k dispozícii manuálny režim aj prednastavené automatické programy + záťaž vyjadrenú vo Wattoch, ako aj program HRC, ktorý pracuje na základe tepovej frekvencie. Zabudovaný počítač poskytuje všetky štandardné údaje na prehľadnom, podsvietenom LCD displeji. Záťaž môžete nastaviť elektronicky v 15 stupňoch.

Výhody

 • robustný a stabilný
 • dobrá funkčná výbava

Nevýhody

 • návod veľmi stručný

Verdikt: Veľmi stabilný trenažér s bohatou programovou a funkčnou výbavou.

Naše hodnotenie:

Cena: 489,00 €

Zobraziť ponuku


16. ProForm Endurance 420E

hmotnosť záťažového kolesa: 18 kg ● ovládanie záťaže: elektronické ● počet stupňov záťaže: 20 ● brzdný systém: magnetický

Eliptický trenažér ProForm Endurance 420E

Elektronicky ovládaný trenažér umožní nastaviť záťaž až v 20 stupňoch. Je pohodlný pretože konštrukcia je navrhnutá tak, že ponúka ideálnu cvičebnú polohu nízkym aj vysokým používateľom. 5-palcový podsvietený displej zobrazuje údaje monitorované počítačom: čas, rýchlosť, vzdialenosť, spálené kalórie a tepovú frekvenciu. Stroj ponúka 20 prednastavených tréningových programov, Bluetooth pripojenie, možnosť  využitia tréningovej aplikácie iFit a detaily, ktoré spríjemnia váš workout – pripojenie MP3, držiak na fľašu a nášľapy s protišmykovým povrchom. Dodávateľ poskytuje predĺženú záruku 3 roky na kompletný stroj  a 5 rokov na rám.

Výhody

 • tichý chod
 • zrozumiteľný návod
 • Bluetooth a MP3 pripojenie
 • skvelý komfort nášľapov

Nevýhody

 • nemá

Verdikt: Trenažér, do ktorého sa oplatí investovať.

Naše hodnotenie:

Cena: 935,00 €

Zobraziť ponuku


17. Kettler SKYLON 2

hmotnosť záťažového kolesa: 18 kg ● ovládanie záťaže: elektronické ● počet stupňov záťaže: 15 ● brzdný systém: magnetický

Kettler SKYLON 2

Ďalší model renomovanej značky ponúka overenú kvalitu a unikátny, inovatívny kĺzavý pohyb nášľapov. Vstavaný počítač vám umožní nastaviť cieľové hodnoty alebo si jednoducho zvolíte jeden z 10 prednastavených tréningových programov. Trenažér môžete prepojiť aj s vašim smartfónom alebo tabletom a využiť tak aplikáciu KETTMaps . Určite oceníte aj pamäť pre dáta 4+1 používateľov. Zotrvačníkové koleso má hmotnosť 18 kilogramov a môžete nastaviť až 15 stupňov záťaže. Stroj disponuje aj dodatočným držadlom pre intenzívny tréning svalstva dolných končatín.

Výhody

 • komfortná dĺžka kroku
 • prehľadný displej

Nevýhody

 • veľmi silno podsvietený displej

Verdikt: Trenažér overenej značky, ktorého výkon vás presvedčí.

Naše hodnotenie:

Cena: 789,00 €

Zobraziť ponuku


18. Fitness King Orbitrek Platinum

hmotnosť záťažového kolesa: – ● ovládanie záťaže: plynulé mechanické ● počet stupňov záťaže: – ● brzdný systém: neudáva

FITNESS KING ORBITREK PLATINIUM S MERACOM PULZU

Klasický model ponúka plynulú reguláciu obtiažnosti a spätný chod. Integrovaný počítač monitoruje a zobrazuje čas, rýchlosť, vzdialenosť a spálené kalórie. Madlá majú dve polohy a aj počas cvičenia môžete striedať pohyblivé a fixné. V madlách sú umiestnené aj senzory na meranie pulzu. Nosnosť zariadenia je 120 kilogramov. Aktivita na Orbitreku je šetrná ku kĺbom, pretože prirodzený pohyb nôh nespôsobuje otrasy. Jeho hmotnosť je relatívne nízka. Váži len 24 kilogramov.

Výhody

 • mimoriadne priaznivá cena

Nevýhody

 • trocha hlučný
 • nestabilný

Verdikt: Trenažér, ktorý sľubuje len to, čo dokáže splniť.

Naše hodnotenie:

Cena: 129,00 €

Zobraziť ponuku


Sprievodca nákupom orbitreku

Orbitrek, alebo eliptický trenažér je pomerne nedávnym prírastkom radu kardio zariadení. Princíp stroja vznikol koncom osemdesiatych rokov a v polovici deväťdesiatych rokov bol už komerčne dostupný. Vzhľadom na pomerne krátke časové obdobie sa v porovnaní s bežiacimi pásmi a rotopédmi veľmi rýchlo stal obľúbeným strojom v posilňovniach aj domácnostiach.

Orbitrek

Prečo kupujem orbitrek?

Nemyslíme tým, že by ste mali pochybovať o vašom rozhodnutí zakúpiť eliptický trenažér. Náš názor je, že musíte presne vedieť, ako budete stroj používať, aby ste si vybrali model so správnymi funkciami. Napríklad, ak nemáte záujem používať stroj na cross tréning a chcete ho použiť len na to, aby ste pracovali na spodnej časti tela, môžete si vybrať model bez pohyblivých ramien a ušetriť peniaze. Ak je váš dôvod na kúpu, “stúpanie po schodoch” , vyberte si stroj s predným pohonom bez toho, aby ste museli platiť viac za model so zadným pohonom. Pochopenie toho, čo sa pokúšate dosiahnuť, vám môže pomôcť značne zúžiť pole. Posledným kúskom tejto skladačky je, ako často plánujete používať eliptický stroj, pretože lacnejšie trenažéry zvyčajne nezvládnu časté, intenzívne používanie.

Koľko priestoru mám k dispozícii?

Eliptické trenažéry nie sú malé. Zaberajú dosť priestoru, takže sa uistite, že vaša domácnosť zvládne stroj, ktorý kúpite. Môžete očakávať, že eliptický stroj bude mať dĺžku 120 – 210 cm. Takisto budete musieť ponechať priestor na pedále počas pohybu. Pri niektorých strojoch sa tieto môžu rozšíriť o takmer 30 cm za hlavným rámom. Musíte kalkulovať aj s asi 20 centimetrami voľného miesta na oboch stranách.  Posledná vec, ktorú je potrebné zvážiť, je výška stropu, najmä ak chcete stroj umiestniť do suterénu. Niektoré orbitreky môžu mať maximálnu výšku pedálu vo výške najmenej 30 cm v najvyššom bode. Ak ste vysoký alebo nemáte dostatok priestoru nad hlavou, mohli by ste si udierať hlavu. Ak je priestor problém, môžete si kúpiť aj eliptický trenažér bez rukovätí. Tieto však neposkytujú celotelové tréningy, pretože vaše ruky zostávajú počas aktivity viac menej imobilné. Avšak, sú lacnejšie a ušetria dosť priestoru.

Orbitrek si vyžaduje priestor

Orbitrek si vyžaduje priestor

V závislosti od značky a dizajnu sú niektoré orbitreky kompaktnejšie, majú kolieska alebo skladaciu konštrukciu, zatiaľ čo iné nemajú. Závisí to vo veľkej miere od toho, kde sa nachádza pohonný systém, alebo zotrvačník. Eliptické trenažéry so zotrvačníkom v zadnej časti sú zriedka kompaktné alebo ľahko prepravovateľné. Trenažéry so zotrvačníkom vpredu sú zvyčajne kompaktnejšie, ľahko sa skladujú a prepravujú a niektoré značky ponúkajú skladací dizajn. Najnovšie modely s centrálnym pohonom majú zotrvačník na každej strane stroja, sú tiež veľmi kompaktné a niektoré značky ponúkajú aj skladací dizajn.

Znalosť priestorových požiadaviek vám pomôže vybrať konštrukciu a dizajn eliptického trenažéra. Tie elitnejšie trenažéry, s vyššími užívateľskými kapacitami sú vo všeobecnosti oveľa ťažšie stroje a veľmi ťažko sa s nimi manévruje a to najmä preto, že málo z týchto modelov má transportné kolieska. Ak potrebujete premiestňovať svoj orbitrek denne (napríklad uožiť do skrine alebo presunúť do rohu), hľadajte model s kolieskami, nižšou hmotnosťou alebo skladací.

Zváženie rozpočtu rozhoduje

Rozpočet je pre väčšinu z nás rozhodujúcim faktorom

Aký je môj rozpočet?

Žiaľ, tak ako u väčšiny vybavenia domácej telocvične, super-lacné modely, ktoré často nájdete online alebo v miestnych obchodoch, nie sú stavané tak, aby vydržali. Môžete nájsť slušné stroje pod 500 eur, ak chcete vyskúšať základnú jednotku a zistiť, či by ste mali investovať neskôr do kvalitnejšieho zariadenia. Ak ste už mali nejaké skúsenosti s orbitrekom v telocvični alebo ste presvedčení, že chcete osvojiť rutinu tréningov na eliptickom trenažéri, buďte pripravení zaplatiť okolo 1000 eur za dobrý stroj a 2000 eur za elitný kúsok. V každom prípade, znalosť vášho cenového rozpätia pred začatím nákupu ušetrí množstvo vášho času stráveného pri prezeraní strojov, ktoré presahujú vami stanovený rozpočet.

Pred investovaním do orbitreku by ste mali analyzovať svoj rozpočet správne, pretože je prirodzené, že sa zvykneme príliš nadchnúť a utekáme do obchodu pre najdrahší a profesionálne vyzerajúci trenažér. Môže to mať za následok, že budete vlastniť stroj, ktorý ani nebudete vedieť používať. Ak ste začiatočník, neváhajte a choďte do lacnejšieho modelu so základnými funkciami. Pamätajte, že čím lacnejší je stroj, tým jednoduchšie sa bude používať. Samozrejme, pokročilejší používatelia môžu ísť do náročnejšieho modelu, ale nezabudnite pozorne sledovať ceny a porovnať niekoľko strojov pred tým, ako urobíte svoje konečné rozhodnutie.

Modely s predným pohonom sú kompaktnejšie

Modely s predným pohonom sú kompaktnejšie

Ako si vybrať najvhodnejší eliptický trenažér

Akonáhle máte zodpovedané otázky vyššie, bude oveľa jednoduchšie nájsť stroj, ktorý je vhodný pre vaše potreby. Eliptické trenažéry prichádzajú v troch základných konštrukciách a každá má svoje výhody a nevýhody.

 • zotrvačníkové koleso umiestnené vpredu – sú cenovo najdostupnejšie, pretože je to základný dizajn, avšak môžu byť hlučné a dosť vibrujú
 • zotrvačníkové koleso v strede – dizajn je podobný bežiacemu pásu, ale s pedálmi na mieste bežiaceho pásu. Tieto ponúkajú veľmi šetrný tréning. Majú tiež najkompaktnejší dizajn, ale je potrebné zohľadniť dosah pedálu vzadu.
 • zotrvačníkové koleso umiestnené vzadu – jeho kryt je umiestnený za pedálmi, čo robí z tohto typu orbitreku najdlhší model. Pedále môžu byť na trati a valcoch, ktoré umožňujú sklon. Niektorí výrobcovia používajú aj zavesený systém ramien a ponúkajú úplne hladký tréning.

Ktoré z nich si vyberiete je záležitosťou preferencie, takže stojí za to vyskúšať všetky (ak máte príležitosť) a zistiť, ktorý vám vyhovuje. Eliptické stroje s pohonom zadných kolies poskytujú prirodzenejší pohyb, ktorý je na pocit príjemnejší.

Brzdný systém a hmotnosť zotrvačníka

Brzdný systém a systém odporu, spolu s hmotnosťou zotrvačníka sú snáď najdôležitejšími faktormi, ktoré je potrebné zvážiť pred zakúpením eliptického trenažéra, pretože tieto systémy vplývajú na odolnosť a životnosť trenažéru, celkový pocit zo stroja a aký hlasný bude v prevádzke. Keď hľadáte eliptický trenažér, hľadajte stroje s brzdným systémom, ktorý využíva magnet na vytvorenie odporu. Elektronické magnetické systémy sú najbežnejším a najdynamickejším typom, pretože v podstate sú to len tri časti: servomotor, ktorý poháňa magnety, magnety vytvárajúce odpor a počítač, ktorý signalizuje motoru kedy poháňať magnety.

Hmotnosť zotrvačníka je v priemere 7 kg

Hmotnosť zotrvačníka je v priemere 7 kg

Elektromagnetické brzdné systémy umožňujú používateľom ovládať odpor jednoduchým stlačením tlačidiel na konzole alebo rukovätiach, zatiaľ čo manuálne brzdné systémy používajú napínací gombík, ktorý neumožňuje nastaviteľnú úroveň odporu. Pretože tento systém používa magnety na zotrvačníku na zabezpečenie napätia, hmotnosť zotrvačníka je tiež veľmi dôležitá. Základný a štandardný orbitrek má v priemere hmotnosť zotrvačníka približne 7 kg. Prémiové modely však budú mať zotrvačníky oveľa ťažšie – aj nad 10 kilogramov. Čím ťažší bude zotrvačník, tým hladší bude každý krok. V každom prípade hľadajte túto vlastnosť – sú to najtichšie stroje, a vytvárajú veľmi plynulý a prirodzený pocit.

Dĺžka kroku

Toto sa meria výpočtom maximálneho rozdielu medzi zadnou časťou prednej nohy a prednou časťou zadnej nohy. Dĺžka kroku je rozhodujúca pri výbere správneho eliptického trenažéra. Pohyb by mal byť prirodzený a pohodlný, pričom každá rotácia nohy by mala byť hladká. Orbitrek, ktorý umožňuje dlhšie kroky, bude vo všeobecnosti lepší, pretože vám umožní ísť rýchlejšie, ale ak je maximálna dĺžka kroku príliš dlhá, vystavujete sa riziku napätia svalov, ak je príliš krátka, váš tréning bude na pocit stiesnený a menej efektívny. Dlhšie kroky by mali tiež priniesť eliptický (oválny) chod nohy, na rozdiel od akcie hore a dole. Všeobecne platí, že vyšší používatelia budú potrebovať stroj s väčšou dĺžkou kroku, zatiaľ čo nižšie osoby budú môcť používať kompaktnejší trenažér. Je rozumné vyskúšať rôzne modely, aby ste našli ten stroj, ktorý vám vyhovuje. Vo väčšine prípadov sa dĺžka krokov pohybuje od 30 do 50 cm.

Potrebná dĺžka kroku je závislá aj od vašej výšky

Potrebná dĺžka kroku je závislá aj od vašej výšky

Konzola

Funkcie konzoly sú vo veľkej miere záležitosťou preferencie. Ak hľadáte pokročilé možnosti zábavy, ako napríklad kompatibilitu s Ipodom alebo Andriodom, pripojenie na internet alebo zabudované reproduktory, zvažujte drahšie modely. Niektoré štandardné orbitreky tiež majú reproduktory alebo sú kompatibilné s vašimi zariadeniami, ale ak hľadáte všetky vymoženosti, najlepšou stávkou sú špičkové trenažéry. Väčšina konzolí má už LCD obrazovku, niektoré sú aj podsvietené. Ak používate zariadenie v tmavej miestnosti, vyberte displej s podsvietením. Veľkosť obrazovky sa tiež líši podľa značky a cenovej hladiny.

Menej drahé trenažéry majú v priemere 6-palcové obrazovky, zatiaľ čo drahšie modely už majú aj 10 a viac palcové. Väčšina konzol ponúka detaily ako sú držiaky na fľaše, stojan na čítanie, na príslušenstvo alebo vstavaný ventilátor, ale existujú určité značky, ktoré ich nemajú, napriek tomu, že ich trenažéry sa hýbu vo vyššej cenovej hladine. Umiestnenie držiaka na fľašu je tiež dôležité, pretože niektoré modely majú držiak umiestnený dobre pod konzolou, takže musíte zastaviť tréning a načiahnuť sa dole, zatiaľ čo iné majú držiaky pohodlne umiestnené na dosah ruky. Ďalším faktorom, ktorý je potrebné zvážiť na konzole, je počet cvičebných programov a systém sledovania srdcovej frekvencie. Môžete očakávať od 8 do 28 prednastavených tréningových programov v závislosti od cenovej hladiny. Eliptické trenažéry vyššieho radu ponúkajú bezdrôtové systémy monitorovania srdcovej frekvencie, ktoré odkazujú na vopred nastavené tréningové programy. Takmer všetky štandardné modely majú snímače tepovej frekvencie v madlách.

ednoduchá konzola štandardného modelu

Jednoduchá konzola štandardného modelu

Nastaviteľné vlastnosti a funkcie

Prispôsobiteľné možnosti sú skvelé, ak rovnaký eliptický trenažér používajú viacerí. Sú tiež ideálne pre ľudí, ktorí chcú zmenu alebo pracovať s viacerými svalovými skupinami. Prispôsobiteľné možnosti zahŕňajú nastaviteľnú dĺžku kroku, nastaviteľné pedále alebo nastaviteľný sklon. Niektoré trenažéry v kategórii elitnejších ponúkajú elektronicky alebo automaticky nastaviteľný sklon založený na prednastavených cvičebných programoch, ktorým sa automaticky prispôsobujú. Dlhšie kroky sú ideálne pre vyšších ľudí, zatiaľ čo samozrejme kratšie kroky sú najlepšie pre nižšie osoby, ale variácie dĺžky krokov môžu byť použité aj pri zameraní sa na špecifické svalové skupiny. Nastaviteľné pedále nie sú ponúkané na všetkých orbitrekoch. Niektoré modely však majú pedále, ktoré sa otáčajú dokonca prirodzeným pohybom nohy. Orbitreky s pevným pohybom sú zvyčajne lacnejšie.

Záruka

Záruka je niečo, na čo veľa ľudí zabúda, ale je veľmi dôležitá, pretože je ukazovateľom kvality a dôvery, ktorú má výrobca vo svoj vlastný produkt. Záruky sa veľmi líšia na základe mnohých faktorov, ale veľa značiek ponúka predĺženú záruku, niektoré dokonca doživotnú, bez ohľadu na to, či hľadáte základný, štandardný alebo prémiový orbitrek. Dôležitou zárukou, ktorú hľadajte, je aj záruka na brzdný systém. Niektoré modely uvádzajú túto záruku samostatne a niektoré vôbec nie, zatiaľ čo iné zahŕňajú brzdný systém do záruky na rám. Ideálna záruka na systém bŕzd by bola doživotná záruka.

Ideálny by bol model s doživotnou zárukou

Ideálny by bol model s doživotnou zárukou

Kde kúpiť a ktoré značky sú najobľúbenejšie?

Tesco alebo podobný supermarket radšej nie. Lepšou alternatívou je už potom bazár Bazos. O ponuke overených predajní vám poskytne dokonalý prehľad už tradične Heuréka. Recenzie na jej stránkach vám poskytnú nezaujaté hodnotenia zákazníkov, ako aj porovnanie cien jednotlivých obchodníkov. Áno, orbitreky nie sú lacné, ale treba sledovať kedy a kde sa koná práve výpredaj a ak ste trpezliví, aj cena prémiového modelu sa môže stať dostupnou. Ani nie je prekvapujúce, že v testoch domácej (ale aj komerčnej) športovej výbavy sa na medailových pozíciách pravidelne objavujú stále tie isté značky. Nie je tomu inak ani teraz. Pre rok 2019 sa aj na poli eliptických trenažérov najlepšie umiestnili značky InSPORTLine a Kettler. O obľúbenej českej značke viete už všetkoKettler sa v našich článkoch objavil tiež, ale ešte niečo o jeho filozofii prezradíme.

Eliptické trenažéry Kettler

Logo Kettler

Účinný celotelový workout, ktorý je na pocit akoby ste kráčali po vzduchu. Eliptické trenažéry KETTLER ponúkajú dokonalú rovnováhu medzi fitness a ergonómiou a ponúkajú inovatívny dizajn a špičkové technológie – vrátane športového životného štýlu. Kettler si stojí za princípom funkčnosti, sofistikovanosti a úplne najdôležitejšieho – kvality. Prostredníctvom úzkej spolupráce s poprednými inštitúciami a firmami v oblasti dizajnu, zdravotníctva a technológií sa dosahujú inovácie, s ktorými je možné efektívnejšie využívať voľnočasové aktivity, ktoré spĺňajú individuálne potreby.

7 benefitov cvičenia na orbitreku

Eliptický trenažér je jedným z najbežnejších fitness zariadení. Ale, je to aj jedno z najviac nesprávne používaných a podhodnotených posilňovacích zariadení. Jednoducho si neuvedomujeme mnohé výhody pre naše zdravie a kondíciu, ktoré môže zariadenie ponúknuť. Eliptické trenažéry sú tiež známe ako orbitreky. Ide o stacionárny cvičebný stroj, ktorý napodobňuje pohyb chôdze po schodoch, behu a chôdze.

Ideálna "low impact" aktivita pre seniorov

Ideálna “low impact” aktivita pre seniorov

Ak ste si mysleli, že orbitrek je len o zahrievaní tela pred tréningom, potom vás vyvedieme z omylu a prezradíme vám, čo všetko tento stroj pre nás ponúka.

⭐1. Kardiovaskulárne benefity

Orbitrek je mimoriadne prospešný pre náš kardiovaskulárny systém. Workout na trenažéri zvyšuje vašu srdcovú frekvenciu a posilňuje srdce. Zvyšuje aeróbnu kapacitu tela. Výsledkom sú silnejšie srdce a pľúca. Najlepší fitness tréneri ho často nazývajú elektrárňou medzi kardio zariadeniami.

⭐2. Celotelový workout

Eliptický trenažér vám ponúka integrovaný celotelový tréning. Na rozdiel od bežeckých pásov, eliptické trenažéry nepracujú len na vašom spodnom tele, ale zapoja aj hornú časť tela. Eliptické trenažéry majú rukoväte, ktorými pohybujete v synchronizácii s pohybom nôh. To účinne pôsobí na hornú časť tela.

⭐3. Šetrí kĺby

Pri použití eliptického stroja sú vaše chodidlá spojené s pedálmi; teda vaše nohy sú stabilizované. Aktivita tak nekladie extra záťaž na vaše kolená a iné kĺby na rozdiel od aktivít, ako je beh alebo jazda na bicykli. To robí orbitrek bezpečným pre starších ľudí, ľudí trpiacich problémami s kĺbami a dokonca aj pre tých, ktorí majú kŕčové žily.

Orbitrek

⭐4. Sila a vytrvalosť

Orbitrek pomáha budovať silu a vytrvalosť svalov. Je to cvičenie so záťažou, ktoré je efektívne zamerané na slabé kvadricepsy, hamstringy, glutety a lýtka bez toho, aby spôsobil záťaž pre kolená.

⭐5. Chudnutie

Ak chcete schudnúť, potom eliptický trenažér môže urýchliť tento neľahký proces. Eliptický trenažér je veľmi dobrá voľba pre spaľovanie kalórií. V skutočnosti je možné spáliť viac ako 400 kalórií za približne 30 minút. Ľudia často cítia veľmi nízku “relatívne vnímanú námahu” (RPE – Relative Perceived Exertion) pri cvičení na eliptickom trenažéri. To znamená, že človek nemá pocit, že pracuje dostatočne tvrdo, hoci v skutočnosti pracuje naozaj dosť. To tiež pomáha pri zbavovaní sa plus kilogramov.

⭐6. Jednoduché použitie

Eliptický tréner je ľahko ovládateľný a šetrí čas. Navyše, toto zariadenie vám poskytne vysokú intenzitu tréningu za polovicu času v porovnaní s bežnými kardio tréningmi.

⭐7. Personalizuje váš workout

Je to dokázaný fakt, že keď sa nejaká činnosť opakuje v priebehu času, naše telo si naň zvykne a svaly nepracujú tak tvrdo ako predtým a nespálime toľko kalórií. Eliptický trenažér vám umožňuje meniť dĺžku kroku, odpor a rýchlosť počas tréningu, a môžete tak robiť intervalové tréningy. Výsledkom je viac spaľovania kalórií a zvýšená angažovanosť svalov.

Do testu sme vybrali Orbitreky len z overených eshopov

Ohodnoťte náš test:
Vyberáme orbitrek: 18 eliptických trenažérov v teste 2019, recenzie chvália inSPORTline a Kettler
Autor článku

Redaktorka magazínu DoDomácnosti.sk. Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.