JBL Boombox – recenzia na masívny Bluetooth reproduktor s perfektným zvukom

Petra Lyžičiarová Recenzia 23. októbra 2021 0
JBL Boombox
 • Výrobca: JBL
 • Výdrž batérie: 24 hodín
 • Rozmery: 255 x 495 x 196 mm
 • Hmotnosť: 5,2 kg
 • Citlivosť: 80 dB
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Bluetooth reproduktory
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

JBL Boombox je masívny bezdrôtový reproduktor, ktorý ponúka až 24-hodinovú výdrž batérie, je odolný voči vode a dokáže sa postarať o skutočne kvalitnú a poriadne hlasnú zvukovú reprodukciu. Cenovo patrí k tým drahším Bluetooth reproduktorom a zanedbateľná nie je ani jeho hmotnosť – váži až 5,2 kg. Boombox je však vybavený ergonomickým držadlom, vďaka ktorému sa pohodlne prenáša.

Pozrime sa na ďalšie základné parametre tohto reproduktora, ktoré uvádza výrobca. O prehrávanie zvuku sa starajú dva 40-milimetrové woofre a dva 20-milimetrové tweetre, ktorých celkový výkon pri pripojení do siete je 60 W. V prípade chodu cez Bluetooth je to 40 W. Bezdrôtový prenos je zabezpečený pomocou Bluetooth verzie 4.2 a reproduktor je nabíjaný veľkou 20 000 mAh batériou. Nabíjanie tejto batérie, ktorá má výdrž 24 hodín, je niečo vyše 6 hodín. Zaujímavosťou je, že JBL Boombox dokáže nabiť cez USB port aj dva tablety alebo dva mobilné telefóny. Súčasťou výbavy tohto reproduktora je aj vstavaný mikrofón či tlačidlo pre zvukovú asistenciu. Frekvenčný rozsah, ktorý JBL Boombox ponúka, je 50 Hz-20 kHz a odstup signálu od šumu je 80 dB.

Základné informácie

JBL Boombox sa môže pýšiť titulom najsilnejší Bluetooth reproduktor. Prináša vám dokonalý zvuk a zároveň skvelé basy. Hudbu si vďaka veľkej batérii môžete vychutnávať až 24 hodín, pričom zariadenie zvládne nabiť cez USB aj dva tablety či dva mobily. Nabíjanie trvá niečo vyše šiestich hodín.

Reproduktor je vodeodolný, takže zvládne aj bazénové párty či daždivé počasie a hoci má hmotnosť až 5,2 kg, je jednoducho prenosný vďaka ergonomickému držiaku. Môžete si na ňom prepínať exteriérový a interiérový režim zvuku, a tak si zvuk optimalizovať. O zvuk sa starajú dva woofre (40 mm) a dva tweetre (20 mm), ktorých celkový výkon je pri zapojení v sieti 60 W. Pri prevádzke cez Bluetooth je to 40 W. JBL Boombox podporuje funkciu JBL Connect pre prepojenie s ďalšími reproduktormi značky JBL.

 

Dôležité parametre:

Výkon60 W
BluetoothÁno
Wi-FiNie
NFCNie
USBÁno
Vstup AUX (audio)Áno
Výdrž batérie24 hodín
OdolnosťIPX7
Napájanievstavaný akumulátor
Farbačierna
Označenie BT pripojeniaJBL BOOMBOX
Šírka výrobku49,5 cm
Výška výrobku25,4 cm
Hĺbka výrobku19,5 cm
Hmotnosť výrobku5,2 kg

 

Dizajn a konštrukcia

Z hľadiska dizajnu ide vcelku o jednoduchý reproduktor, ktorý však prekvapí svojimi gigantickými rozmermi – tie rozdelili fanúšikov Bluetooth reproduktorov na dva tábory. Jedným to pripomína oldschool repráky, ktoré sa nosili vyložené na ramenách, pre iných pôsobia tieto rozmery nevkusne.

Pri prenose môže trošku prekážať vyššia hmotnosť reproduktora, no dizajnéri sa to snažili zachrániť ergonomickým držiakom pre jednoduchší prenos. Keď JBL Boombox položíte, určite oceníte jeho dokonalú stabilitu – o tú sa stará pogumovaná podložka. Hrany a držiak reproduktora sú vyrobené z odolného a masívneho plastu, ktorý toho naozaj veľa vydrží. Na druhej strane sú na ňom však po krátkom čase viditeľné odtlačky prstov.

JBL Boobmox - vodeodolnosť

Na reproduktore nájdete hlavný ovládací panel tvorený tlačidlami pre úpravu hlasitosti, funkcie Play a Pause, spárovanie Bluetooth, tlačidlá pre zapnutie a vypnutie zariadenia a tlačidla pre JBL Connect +. Na spodnej strane sú diódy zobrazujúce stav batérie. Všetky porty sú na zadnej strane JBL Boombox pod veľkým silikónovým krytom. Nájdete tu konektor pre 3,5 mm jack, dva USB porty pre nabíjanie externých zariadení, servisný microUSB port a konektor pre sieťový adaptér. Veľkou výhodou tohto Bluetooth reproduktora je odolnosť voči vode s certifikátom IPX7, vďaka čomu sa nemusíte báť poškodenia v prípade dažďa či bazénovej párty.

 

Kvalita zvuku

Kvalita zvuku v tomto cenovo náročnejšom reproduktore je mimoriadna. Môžete sa tešiť na silné basy, ktoré si vychutnáte rovnako dobre vonku i vo vnútri. Stredné hladiny pôsobia prirodzene a kladú dôraz na vokály, no a výšky sú jemne potlačené.

Zvuk zaujme svojou silou a možnosťami prepínania medzi indoor a outdoor režimom. Pri vonkajšom režime sú basy rovnako silné ako pri vnútornom, no zvuk pôsobí expanzívnejšie. Na druhej strane režim indoor prináša hlboké basy a bohatší zvuk.

Reproduktor JBL Boombox

 

Funkcie

Bezdrôtový reproduktor JBL Boombox nevyniká len prepracovaným a masívnym zvukom, ale aj rôznymi funkciami. Oceňujeme napríklad možnosť prepojenia s mobilnou aplikáciou, cez ktorú viete nastaviť rôzne veci. Aplikácia vám zobrazí úroveň nabitia batérie, nastavenia a tiež aktiváciu Party alebo Stereo režimu. Reproduktor vám tiež prináša možnosť cez aplikáciu vypnúť alebo zapnúť mikrofón a prepínať medzi režimom Indoor a Outdoor.

Režim Party využijete vtedy, ak máte viac reproduktorov od výrobcu JBL, takže bude hlasitosť hudby ešte vyššia. Takto si môžete prepojiť až 100 reproduktorov, čo je už naozaj seriózne číslo pre párty roka.

V režime Stereo zase viete bezdrôtovo prepojiť dva rovnaké reproduktory a nastaviť každý na iný kanál. To znamená, že si tak vytvoríte ozajstné stereo, v ktorom má jeden reproduktor funkciu ľavého kanálu a druhý funkciu pravého kanálu.

Zaujímavé informácie o JBL Bombox nájdete aj v tejto recenzii:

NEJVÝKONNĚJŠÍ Bluetooth reproduktor od JBL ti zboří barák... !!! (Unboxing/Recenze JBL Boombox CZ)

 

➡️Bezdrôtové Bluetooth streamovanie

K reproduktoru JBL môžete bezdrôtovo pripojiť dva tablety alebo dva smartfóny a striedavo prehrávať stereozvuk.

 

➡️Vysokokapacitná 20 000 mAh dobíjacia batéria

Vstavaná Li-Ion batéria podporuje až 24 hodín prehrávania a nabíja aj externé zariadenia prostredníctvom dvoch USB portov.

➡️IPX7 vodotesnosť

JBL Boobmox môžete bez obáv zobrať so sebou na pláž či k bazénu alebo do prírody bez toho, aby ste sa museli obávať dažďa, obliatia či ponorenia do vody. Vydrží ponorenie do hĺbky jedného metra, avšak len na niekoľko sekúnd.

 

➡️JBL Connect +

Svoj zážitok z počúvania môžete zosilniť ešte viac a rozozvučať tak párty s bezdrôtovým pripojením s viac ako 100 JBL Connect + kompatibilnými reproduktormi.

 

➡️Zvukové režimy

Vychutnať si môžete bohatý zvuk a hlboké basy v interiérovom režime alebo máte možnosť prepnúť na outdoor režim, ktorý prináša expanzívny zvuk so silnými basmi a dlhším časom prehrávania.

 

➡️Plnohodnotný zvuk spolu s úchvatnými basmi

Vďaka štyrom aktívnym meničom a dvom JBL basovým reproduktorom sa môžete tešiť na gignantický zvuk a masívne basy, ktoré budete nielen počuť, ale aj cítiť a vidieť.

 

Ovládanie

Ovládanie JBL Boombox je veľmi podobné ostatným reproduktorom tejto značky. Na prednej strane nájdete dvojicu pomerne výrazných gumových tlačidiel na zapnutie či vypnutie reproduktora a tiež na aktiváciu režimu JBL Connect. Vedľa nich sú umiestnené tlačidlá na ovládanie hlasitosti, multifunkčné tlačidlo v tvare trojuholníka a samostatné tlačidlo na zapnutie Bluetooth režimu párovania s iným zariadením.

Detailný pohľad JBL Boombox

Na zadnej strane reproduktora nájdete ďalšie ovládacie prvky, ako napríklad prepínač zvukovej charakteristiky a vedľa nej je plastovo-gumový kryt skrývajúci USB konektory, USB-C konekto, pripojenie na adaptér a zásuvku 3,5 mm pre vstup externého zdroja zvuku. V spodnej časti je gumový podstavec a v ňom je spredu zabudovaná lišta, ktorá zobrazuje LED svetielka informujúce o stave batérie.

JBL Boombox pohľad zozadu

 

Recenzie zákazníkov

Zaujímalo nás, aké majú skúsenosti s týmto obrovským bezdrôtovým reproduktorom užívatelia, preto sme sa pozreli na niekoľko recenzií. Našli sme ich celkom dosť, čo zrejme svedčí o tom, že ide o obľúbený produkt. Zákazníci na českej i slovenskej Heuréke oceňovali jeho masívny zvuk a veľmi dlhú výdrž batérie. Na druhej strane sme sa však stretli s niekoľkými názormi, ktoré tvrdia, že niektoré vokály cez reproduktor neznejú veľmi dobre.

JBL Boombox - skúsenosti

V ďalších recenziách zákazníci hodnotili ako pozitívum aj to, že hoci je reproduktor taký rozmerný, vďaka praktickému držiaku sa dá ľahko prenášať.

JBL Boombox - recenzie

Za nevýhodu niektoré recenzie označujú vysokú cenu JBL Boombox. V prípade, že by sa vám cena za nové zariadenie zdala príliš vysoká, možno sa vám pošťastí nájsť lacnejší reproduktor v bazári.

JBL Boombox - hodnotenia zákazníkov

Ďalšie recenzie → nájdete tu

 

JBL Boombox – oplatí sa doň investovať?

Ak milujete hlasnú a kvalitnú hudbu a ste párty človek, JBL Boombox je určite investícia, ktorá sa vám aj napriek vyššej cene vyplatí a nebudete ju ľutovať. Okrem množstva funkcií je tento masívny bezdrôtový reproduktor zaujímavý aj možnosťou prepojenia s ďalšími reproduktormi JBL a tiež tým, že je vodeodolný, a to až do hĺbky jedného metra.

Oceňujeme poriadne dlhú výdrž batérie, ktorá na jedno nabitie vydrží až 24 hodín, a umožňuje vám nabiť aj dve ďalšie zariadenia – či už tablety alebo smartfóny. Hoci na prvý pohľad pôsobí JBL Boombox rozmermi v porovnaní s inými bezdrôtovými reproduktormi priam giganticky, je dobre prenosný. Stará sa o to ergonomické držadlo. Páčia sa nám rôzne funkcie a možnosť prepínania medzi vonkajším a vnútorným režimom prehrávania.

💡 TIP Ak chcete do bezdrôtového reproduktora investovať menej, kvalitné a lacnejšie modely nájdete v našej veľkej recenzii.

Výhody

 • kvalitný zvuk
 • rôzne funkcie
 • kvalitné a masívne spracovanie
 • odolnosť voči vode
 • výdrž batérie

Nevýhody

 • vyššia hmotnosť
 • cena

Záver recenzie: Masívny bezdrôtový reproduktor aj pre veľké párty, ktorý je vodeodolný a prináša úchvatný zvuk. Na druhej strane je jeho nevýhodou pomerne vysoká cena.

Hodnotenie autora
 • Kvalita zvuku
 • Funkcie
 • Dizajn
 • Jednoduchosť používania
 • Cena

Súhrn

Masívny bezdrôtový reproduktor aj pre veľké párty, ktorý je vodeodolný a prináša úchvatný zvuk. Za kvalitu si však treba priplatiť, a tak je cena za tento Bluetooth reproduktor dosť vysoká.

4.3

JBL Boombox

✅ Cena: 459,00 €

Chcem JBL Boombox Heureka.sk
Vývoj ceny JBL Boombox


Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu DoDomácnosti.sk. Mám rada prírodu, zvieratá a rada tvorím. Kreatívne sa realizujem nielen pri písaní, ale i v domácnosti, záhrade a v kuchyni, a tak verím, že moje články budú pre vás zaujímavé, užitočné a prínosné.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.