Haxe NS 1 elektrická odsávačka hlienov so skvelým sacím výkonom a melódiami (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 23. októbra 2021 0
Odsávačka Haxey NS 1
 • typ: na batérie
 • počet nástavcov v balení: 4
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Odsávačky hlienov
19,68 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Haxe NS 1 je odsávačka hlienov, ktorá je veľmi veľkým pomocníkom pre novopečených rodičov. Ako dobre vieme, bábätká si noštek nevedia vyfúkať a aj obyčajná nádcha je pre ne utrpenie. Nedá sa im dobre dýchať a sú preto nervózne a nesvoje. A práve s týmto problémom nám môže pomôcť nosná odsávačka. Aj keď tento bezpečný prístroj bábätká nemajú rady, rodičom podstatne uľahčuje starostlivosť pri nepríjemných soplíkoch. Mal by byť teda povinnou výbavou každej mamičky. Existuje hadičková, balóniková, elektrická odsávačka hlienov a aj taká, ktorú napojíte na vysávač. Človek by ani neveril, koľko druhov môže na trhu nájsť. My si v nasledovnej recenzii povieme všetko o elektrickej odsávačke hlienov Haxe NS 1.

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
19,68 € Do obchodu Heureka.sk

Charakteristika nosnej odsávačky Haxe NS 1

Odsávačku hlienov by mal mať po ruke každá mamička a otecko, ktorí majú bábätko či batoľa, ktoré si ešte samo nedokáže vyfúkať nos. Ak majú deti upchatý nos sú veľmi nepokojné, nemajú dobrý spánok, zle sa im dýcha a môže to viesť dokonca aj k ďalším zdravotným problémom. Odsávačka hlienov sa využíva predovšetkým pri nádche, využiť ju môžete však aj bežne pri akomkoľvek soplíku u detí. Do nosa sa totiž dostávajú rôzne nečistoty a baktérie, ktorým sa sliznica bráni vytvorením hlienu, ten však baktérie podporuje.

Nosná odsávačka Haxe NS 1

 

Kedy a pre koho je určená odsávačka hlienov Haxe NS 1

 • pre pre novorodencov aj dojčatá
 • pre deti, ktoré ešte nevedia smrkať ani dýchať ústami
 • využíva sa nielen pri nádche, ale aj ako súčasť každodennej hygieny pri odstraňovaní nosných hlienov
 • odsávanie je dôležité, pretože hlien v nose sa môže dostať aj hlbšie do dutín či uší, kde môže spôsobiť zápal

 

Elektrická odsávačka Haxe NS 1 je vhodná na cestovanie

Elektrická odsávačka hlienov Haxe NS 1 je praktickým riešením, pretože kombinuje výhody odsávačky na vysávač a ostatných modelov, ktoré sú nezávislé na ďalšom vybavení. Táto odsávačka hlienov pre deti má priestor na batérie, na ktorý sa nasadzuje nádoba na hlieny a nadstavec na odsávanie. Elektrické odsávačky hlienov môžete využiť ako doma, tak na cestách. V skutočnosti však funguje odsávačka hlienov na baterky. V prípade cestovania tak rozhodne nezabudnite na náhradné tužkové batérie. V balení odsávačky Haxe NS 1 sa nachádzajú 2 úzke a 2 široké koncovky, môžete si z nich vybrať podľa potreby.

Štyri nadstavce na nosnú odsávačku

Nadstavce na odsávačku

 

Použitie nosnej odsávačky Haxe NS 1

Na prvý pohľad veľmi jednoduchý prístroj, avšak aj pri ňom treba dodržiavať určitý postup, aby bol výsledok podľa predstáv, a aby ste zbytočne netrápili seba ani vaše dieťa. Postupujte teda nasledovne:

 • pred odsávaním hlienov je potrebné najskôr zvlhčiť nosovú sliznicu – nasprejujte do nosa morskú vodu, ktorá rozpustí hlien
 • morskú vodu vo forme spreja či kvapiek nechajte pôsobiť aspoň 3 minúty, aby sa hlien dostatočne uvoľnil
 • teraz môžete odsávať, ak sa vám nepodarí všetko zachytiť, stačí v nose hadičkou mierne zapohybovať
 • ak máte pre dieťa predpísané kvapky do nosa, aplikujte ich až po tom, čo nos dôkladne vyčistíte

Modro biela odsávačka hlienov

 

Špecifické funkcie odsávačky

V dnešnej dobe je na trhu množstvo vychytávok a ani odsávačka hlienov nie je výnimkou. Tento model totiž disponuje až 12 melódiami, ktoré dieťa počas používania upokojujú a lepšie to zároveň znáša. Odsávačka má veľkú a zároveň bezpečnú saciu silu, umožňuje odstránenie hlienov z nosa, takže vaše dieťa môže pokojne a bezproblémovo dýchať. Jej chod je tichý, preto nebude nikoho rušiť.

 

Technické parametre odsávačky hlienov:

VýrobcaHaxe
Maximálny efektívny sací tlak430 mmHg (57,3 kPa)
Typ odsávačkyelektrická
Počet melódií12
Hlučnosť75 – 80 dB
Napájanie2x AA batérie 1,5 V (súčasťou balenia)
Rozmery 4x11x15cm (šírka / dĺžka / výška)
Váha180 gramov

 

Obsah balenia:

 • odsávačka
 • 2x úzke a 2x široké koncovky
 • 2x AA batérie 1,5 V

 

Čistenie elektrickej nosnej odsávačky

Tento model odsávačky hlienov, presne tak, ako aj každý iný, sa veľmi ľahko čistí aj udržuje. Vzhľadom na to, že sa odsávačka hlienov dostáva do kontaktu so sekrétom plným baktérií, je potrebné ju pravidelne a dôkladne čistiť. Pred prvým a každým ďalším použitím ju umyte horúcou vodou alebo vyvarte. Než ju použijete, počkajte, než odsávačka na hlieny dokonale vyschne. Nikdy na čistenie nepoužívajte roztoky s alkoholom.

 

Recenzie na odsávačku hlienov Haxe NS 1

Na internete sme našli aj niekoľko recenzií na odsávačku hlienu Haxe NS 1. Pozitívne reakcie striedajú negatívne, a z toho môžeme usúdiť, že tento model nosnej odsávačky patrí do takej strednej triedy, čo sa týka výkonu aj ceny. Najviac sa rodičom páči, že sa ľahko používa, je prenosná a teda vhodná aj na cestovanie. Plusom sú aj silikónové nadstavce, ktoré dieťatku neublížia pri manipulácii. Negatívom naopak je výkon odsávačky. Hoci výrobca uvádza silný výkon, skúsenosti zákazníkov hovoria pravý opak. Soplíky síce odsaje, no na husté hlieny nemá toľko sily ako napríklad odsávačka na vysávač. Čo sa však týka elektrických modelov, je jedna z najlepších, preto ju netreba s inými druhmi porovnávať (napr. s tými na vysávač). Prečítajte si, čo všetko komentovali užívatelia.

Recenzie zákazníkov na odsávačku Haxe NS1 Skúsenosti užívateľov s odsávačkou Haxe NS1

Viac recenzií → nájdete tu

 

Zhodnotenie na záver

Elektrická odsávačka hlienov Haxe NS 1 pomáha rýchlo a jednoducho. Je prenosná, umývateľná a je možné ju sterilizovať. Odporúča sa na čistenie nosných dierok detí od 0 do 3 rokov. Napájanie je na batérie – 2 x 1,5 V AA batérie, ktoré sú súčasťou balenia. Má 12 melódií, ktoré môžu zaujať dieťa pri odsávaní. Recenzie zákazníkov napovedajú, že je odsávačka spoľahlivá, dobrá na cesty, no husté hlieny len ťažko odstraňuje. Elektrická odsávačka sa však nedá porovnávať s odsávačkou na vysávač, kde je podstatne vyššia sacia sila. Medzi elektrickými odsávačkami patrí však medzi tie lepšie modely. Suma, za ktorú si môžete tento model nosnej odsávačky zakúpiť sa pohybuje okolo 19,68 €.

 

💡 TIP: Prezrite si náš článok Veľké porovnanie odsávačiek hlienov a prečítajte si aj o ďalších modeloch a značkách nosných odsávačiek.

Výhody

 • možnosť pustiť 12 melódií
 • batérie súčasťou balenia
 • až 4 nástavce
 • pomerne silný výkon

Nevýhody

 • nič sme nenašli

Záver recenzie: Celkom výkonná elektrická odsávačka, ktorá navyše dieťa zabaví rôznymi melódiami.

Hodnotenie autora
 • Sacia sila
 • Príslušenstvo
 • Funkcie
 • Manipulácia a bezpečnosť
 • Cena

Súhrn

Celkom výkonná elektrická odsávačka, ktorá navyše dieťa zabaví rôznymi melódiami.

4.5

Odsávačka Haxey NS 1

✅ Cena: 19,68 €

Chcem Haxe NS 1 (na baterky) Heureka.sk
Vývoj ceny Haxe NS 1 (na baterky)


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.