Vyberáme štýlové retro chladničky – naše porovnanie odporúča Gorenje a Concept

Redakcia DoDomácnosti.sk Test 0

Celkoví víťazi testu

Gorenje ORK192C PopArt-Bar retro chladnička Gorenje OBRB153BL Concept LKR 7360cr
Víťaz testu Ľudová voľba Pre náročných Zlatá stredná cesta
Gorenje ORK192C
PopArt-Bar retro chladnička
GORENJE OBRB153BL
CONCEPT LKR 7360cr
 1. AdaptTech technológia
 2. IonAir a DynamiCooling - cirkulácia ionizovaného vzduchu
 3. CrispZone s HumidityControl: veľká zeleninová zásuvka s reguláciou vlhkosti
 1. ideálny dekoračný a funkčný prvok
 2. dokonalá elegancia 50. rokov
 3. energetická trieda A+
 4. regulovateľná teplota
 5. super cena
 1. krásny a farebný retro dizajn
 2. energetická trieda A +++
 3. zásuvka CrispZone s reguláciou vlhkosti
 4. FreshZone zásuvka
 1. dobrá mraziaca kapacita
 2. LED osvetlenie spotrebiča
 3. beznámrazový systém v chladiacej časti
 1. žiadne sme nenašli
 1. bez mraziacej časti
 2. veľmi málo funkcií
 1. málo miesta v mraziacej časti
 2. vyššia cena
 1. nízka akumulačná doba
 2. nemá ventilátor ani displej
Šikovná retro chladnička, ktorá ponúka množstvo užitočných funkcií. Okrem toho vašu kuchyňu svojim jedinečným vzhľadom rozžiari. Štýlová monoklimatická retro chladnička, ktorá je v kuchyni doslova pútačom vďaka jej farbe. Nemá však mraziacu časť a tiež disponuje malým množstvom funkcií. Vysoko energeticky účinná a krásne dizajnová retro chladnička, ktorej vysoká cena naznačuje perfektné funkcie. Praktická retro chladnička, ktorá ponúka základné funkcie. Je úsporná a tak sa nemusíte obávať vysokej spotreby.
721,91 € 299,90 € 999,01 € 669,00 €
Zobraziť ponuku
Zobraziť ponuku
Zobraziť ponuku
Zobraziť ponuku
50. roky boli obdobím, ktoré je známe rôznymi udalosťami. Okrem iných, je to napríklad koniec 2. svetovej vojny alebo naopak, zrod rock ‘n rollu. Život bol vtedy iný, menej uponáhľaný. Dnes svetu vládnu neustále sa rozvíjajúce technológie a toto obdobie nám pripomína už len známy retro štýl, ktorý môžeme nájsť na rôznych produktoch. Pomáha nám uniknúť každodenným starostiam a stresu. Existuje však spôsob, ako si vychutnať high-tech štýl spojený s minulosťou. Jedným z nich je zaobstarať si retro spotrebič.

Keďže retro štýl a vintage nikdy nevyjdu “z módy”, určite je kúpa retro chladničky dobrou voľbou. Spotrebiče v tomto štýle sa dodávajú v rôznych kontrastných a doplnkových farbách a metalických povrchových úpravách. Môžete tiež vidieť línie pop-art a rôzne odvážne krivky. Bez ohľadu na to, či ste romantický typ alebo skôr odvážny a funky, nájdete si model presne podľa vašich predstáv, ktorý sa stane stredobodom vašej kuchyne.

Zatúžili ste aj vy po krásnej retro chladničke, ktorá vám pripomína detstvo? Poradíme vám, ako postupovať pri jej výbere. Nezáleží dokonca ani na tom, či máte interiér ladený do moderného štýlu alebo vintage či retro. Tieto chladničky sa hodia takmer všade. Môžete ich dokonca zladiť aj farebne, pretože výrobcovia ponúkajú naozaj širokú farebnú škálu. Teraz sa dozviete všetky dôležité parametre a vlastnosti, ktoré je dôležité brať do úvahy pri výbere a tiež všetky informácie potrebné pre dobrý nákup. V našom teste najlepšie obstáli značky Gorenje a Concept. Dbajte teda predovšetkým na:

 • veľkosť a objem
 • funkcie
 • energetickú triedu
 • hlučnosť
 • klimatickú triedu

Najlepšie Retro chladničky na základe porovnávacieho testu 2020

Recenzie 7 najlepších retro chladničiek pre rok 2020

1. Gorenje ORK192C

výrobca: Gorenje ● energetická trieda: A ++ ● klimatická trieda: ST, N, T, SN ● hlučnosť: 40 dB ● rozmery: 60 × 194 × 66,9 cm

Gorenje ORK192C

Gorenje ORK192C je kombinovaná retro chladnička v príjemnej farbe slonová kosť. Ponúka bohatý vnútorný priestor chladiacej časti o objeme 229 litrov. Mraziaca časť má objem 97 litrov a za 24 hodín zvládne zmraziť až 4,5 kg surovín. Disponuje technológiou IonAir, ktorá ničí baktérie, odstraňuje zápachy a zabezpečuje optimálnu úroveň vlhkosti v chladničke.

Chladnička je vybavená aj veľkou zásuvkou CrispZone, ktorá slúži na ukladanie ovocia a zeleniny. Vďaka systému HumidityControl je možné riadiť úroveň vlhkosti vo vnútri zásuvky. Vaše uložené potraviny ostanú dlhšie čerstvé, svieže a zachovajú si vitamíny. Vetrací systém DynamiCooling prispieva k rovnomernej cirkulácii studeného vzduchu.

Výhody

 • AdaptTech technológia
 • IonAir a DynamiCooling -- cirkulácia ionizovaného vzduchu
 • CrispZone s HumidityControl: veľká zeleninová zásuvka s reguláciou vlhkosti

Nevýhody

 • žiadne sme nenašli

Verdikt: Šikovná retro chladnička, ktorá ponúka množstvo užitočných funkcií. Okrem toho vašu kuchyňu svojim jedinečným vzhľadom rozžiari.

Naše hodnotenie:

Cena: 721,91 €

Zobraziť ponuku
Detail


2. Concept LKR 7360cr

výrobca: Concept ● energetická trieda: A + ● klimatická trieda: ST, N, T ● hlučnosť: 45 dB ● rozmery: 186 x 59.5 x 64 cm

CONCEPT LKR 7360cr

CONCEPT LKR 7360cr je voľne stojaca kombinovaná chladnička v retro štýle. Chladnička funguje v energetickej triede A +. Chladiaca časť má objem 231 litrov a je vybavená tromi sklenenými poličkami opatrenými plastovými okrajmi. Má aj dve plastové zásuvky na ovocie a zeleninu a vo dverách plastové poličky a držiak na fľašu.

V 87 litrovej mraziacej časti nájdete tri priehľadné zásuvky. Spotrebič tiež disponuje LED osvetlením a funkciou No Frost, čo je veľmi praktická vlastnosť, vďaka ktorej sa vo vnútornom priestore mrazničky nebude tvoriť nadbytočná námraza.

Výhody

 • dobrá mraziaca kapacita
 • LED osvetlenie spotrebiča
 • beznámrazový systém v chladiacej časti

Nevýhody

 • nízka akumulačná doba
 • nemá ventilátor ani displej

Verdikt: Praktická retro chladnička, ktorá ponúka základné funkcie. Je úsporná a tak sa nemusíte obávať vysokej spotreby.

Naše hodnotenie:

Cena: 669,00 €

Zobraziť ponuku
Detail

Zlatá stredná cesta


3. Gorenje OBRB153BL

výrobca: Gorenje ● energetická trieda: A +++ ● klimatická trieda: SN, N, ST, T ● hlučnosť: 40 dB ● rozmery: 60 × 154 × 66,9 cm

GORENJE OBRB153BL

Retro chladnička GORENJE OBRB153BL je inšpirovaná známou dodávkou Volkswagen a kombinuje ikonický dizajn šesťdesiatych rokov s dnešnou sofistikovanou technológiou. Patrí medzi jednodverové chladničky. Funkcia IonAir s DynamiCooling zabezpečuje rovnomerné rozloženie teploty v spotrebiči.

CrispZone je jedným z najväčších zásobníkov na ovocie a zeleninu na trhu. Nízka teplota a možnosť nastaviť vlhkosť predlžujú sviežosť vašich potravín. Chladnička je vysoko energeticky účinná, čo dokazuje hodnota A +++. Tieto modely využívajú o 60% menej energie ako chladničky v triede A.

Výhody

 • krásny a farebný retro dizajn
 • energetická trieda A +++
 • zásuvka CrispZone s reguláciou vlhkosti
 • FreshZone zásuvka

Nevýhody

 • málo miesta v mraziacej časti
 • vyššia cena

Verdikt: Vysoko energeticky účinná a krásne dizajnová retro chladnička, ktorej vysoká cena naznačuje perfektné funkcie.

Naše hodnotenie:

Cena: 999,01 €

Zobraziť ponuku
Detail

Pre náročných


4. PopArt-Bar retro chladnička

výrobca: Klarstein ● energetická trieda: A + ● klimatická trieda: SN, N, ST, T ● hlučnosť: 42 dB ● rozmery: 55 x 97 x 60 cm

PopArt-Bar retro chladnička

PopArt-Bar retro je kompaktná chladnička od výrobcu Klarstein. Vyniká svojím zaobleným retro dizajnom a sýtou červenou farbou. Možnosť kúpiť aj v béžovej. Keďže ide o monoklimatickú chladničku, neobsahuje mraziacu časť. Jej celkový objem je 136 litrov.

Výhodou je regulovateľnosť teploty v chladničke. Nachádzajú sa v nej dve poličky, priečinok na ovocie a zeleninu a na dverách nájdete priečinok na fľaše a priehradka na vajíčka. Vyvýšené, kovové nožičky šikovne zaobľujú retro dizajn 50. rokov.

Výhody

 • ideálny dekoračný a funkčný prvok
 • dokonalá elegancia 50. rokov
 • energetická trieda A+
 • regulovateľná teplota
 • super cena

Nevýhody

 • bez mraziacej časti
 • veľmi málo funkcií

Verdikt: Štýlová monoklimatická retro chladnička, ktorá je v kuchyni doslova pútačom vďaka jej farbe. Nemá však mraziacu časť a tiež disponuje malým množstvom funkcií.

Naše hodnotenie:

Cena: 299,90 €

Zobraziť ponuku
Detail

Ľudová voľba


5. Klarstein Monroe XL Red 97/39 l

výrobca: Klarstein ● energetická trieda: A + ● klimatická trieda: SN, N, ST, T ● hlučnosť: 41 dB ● rozmery: 45,5 x 129,5 x 49,5 cm

Klarstein Monroe XL Red 97/39 l

Klarstein Monroe XL Red 97/39 l je kombinovaná chladnička s mrazničkou. S objemom 97 litrov v chladiacom a 39 litrov v mraziacom priečinku ponúka dostatok priestoru pre čerstvé potraviny a nápoje. Je ekologická a úsporná s energetickou triedou A+.

Chladnička obsahuje tri poličky z nerozbitného skla, aj vyberateľný priečinok na zeleninu. Vo dverách nájdete tri poličky. Mraznička obsahuje dve chladiace poschodia a jednu poličku vo dverách. Výhodou je regulácia teploty v chladničke.

Výhody

 • prijateľná cena
 • energetická trieda A+
 • 5-stupňovo nastaviteľný chladiaci výkon

Nevýhody

 • menej funkcií

Verdikt: Kombinovaná retro chladnička za rozumnú cenu pre nenáročných zákazníkov.

Naše hodnotenie:

Cena: 299,90 €

Zobraziť ponuku
Detail


6. Klarstein PopArt Cream retro 108 l

výrobca: Klarstein ● energetická trieda: A ++ ● klimatická trieda: SN, N, ST ● hlučnosť: 42 dB ● rozmery: 97 x 55 x 55 cm

Klarstein PopArt Cream retro 108 l

Klarstein PopArt Cream retro je voľne stojaca jednodverová chladnička v štýle vintage. Vďaka energetickej triede A++ je táto chladnička šetrná k životnému prostrediu a šetrí tak aj vaše náklady. Celkový objem je 108 litrov. Mraziaci priestor, ktorý sa nachádza v hornej časti, má objem len 13 litrov.

Príjemná farba a kovové nožičky dodávajú chladničke nadčasový retro šarm a robia z nej dekoratívny bytový doplnok. Hoci je to naozaj štýlový kúsok, funkcií vám veľa neponúkne. Ak si teda potrpíte na skutočnú kvalitu a funkčnosť, siahnite po inom modeli.

Výhody

 • rýchlo chladiaca funkcia
 • priečinok na fľaše a stojan na vajíčka
 • nastaviteľná teplota

Nevýhody

 • malý objem
 • málo funkcií

Verdikt: Štýlová chladnička vhodná pre menšie domácnosti alebo do kancelárie. Mraznička je malá a funkcie sú len základné.

Naše hodnotenie:

Cena: 299,90 €

Zobraziť ponuku
Detail


7. Klarstein Audrey Retro 194 l

výrobca: Klarstein ● energetická trieda: A ++ ● klimatická trieda: SN, N, ST ● hlučnosť: 41 dB ● rozmery: 45,5 x 129,5 x 52,5 cm

Klarstein Audrey Retro 194 l

Chladnička s mrazničkou Klarstein Audrey prináša retro vzhľad 50. rokov. Dodáva nielen dostatočný priestor pre potraviny, ale z každej kuchyne vytvorí doslova čarovné miesto. 194 litrov úložného priestoru nájdete v chladničke a 56 litrov ponúka mraziaci box. Zóna pre zachovanie dlhšej čerstvosti potravín poskytuje ovociu a zelenine teplotu takmer 0 °C a udržiava ich tým čerstvé.

Vďaka funkcii automatického odmrazovania sa dá mraznička jednoducho odmraziť. Pri teplote -18 až -24 ° C je možné skladovať potraviny mraziacom boxe celé týždne. Poteší vás EcoExcellence systém s triedou energetickej účinnosti A++.

Výhody

 • EcoExcellence systém
 • trieda energetickej účinnosti A++
 • veľký objem chladničky
 • prijateľná cena

Nevýhody

 • nemá ventilátor
 • nevhodný model pre náročných zákazníkov

Verdikt: Chladnička s mrazničkou Klarstein Audrey premení vašu kuchyňu na skutočné retro bistro z 50. rokov.

Naše hodnotenie:

Cena: 299,90 €

Zobraziť ponuku
Detail


Ako vybrať retro chladničku

Chladnička patrí k najzákladnejšiemu vybaveniu domácnosti a prakticky sa bez nej nezaobídete. Tento spotrebič nekupujete každý rok, preto dobre zvážte aj vašu investíciu. Určite sa oplatí investovať do kvality, pretože v dnešnej dobe už oprava nie je ekonomicky výhodná, ak ju samozrejme budete potrebovať po vypršaní záručnej doby.

Hoci ide v tomto prípade o retro chladničky, ktoré zaváňajú rokmi minulými, ponúkajú novodobé funkcie a moderné technológie na najvyššej úrovni. Ponúknu vám rovnaký komfort ako ktorýkoľvek iný moderný model na trhu. Od klasických chladničiek sa líšia vlastne len svojím dizajnom a pri jej výbere ide hlavne o váš vkus a štýl interiéru.

Oranžová retro chladnička

Retro chladnička dodá vašej kuchyni nový nádych

 

Typy retro chladničiek

Ktorýkoľvek z nasledujúcich typov chladničiek je možné dostať aj v retro prevedení. Niektoré sú však viac dostupnejšie, niektoré menej. Správna voľba typu chladničky je ale úplne zásadná. Poznáme tieto typy:

 

Jednodverové chladničky

Tento typ je vhodný najmä pre menšie domácnosti a užívateľov, ktorí si vystačia s minimálnym objemom mrazničky. Jednodverové chladničky obvykle disponujú menšou mraziacou časťou. Ich nevýhodou je, že pri častom otváraní dverí mraznička nepracuje tak efektívne a môže tým pádom dosahovať vyššiu spotrebu, aby udržala potrebnú klímu.

 

Kombinované chladničky

Kombinované chladničky sú najvyhľadávanejšie. Vyznačujú sa tým, že v sebe skrývajú chladiacu aj mraziacu časť, z ktorých každá má svoje osobitné dvierka. To znamená, že pri otváraní nedochádza k úniku chladu z mrazničky a šetrí tak energiu. Mraznička sa môže nachádzať buď hore alebo dolu, je to už len na vás, ktorý variant si vyberiete. Praktickejšie však je, ak je mraznička umiestnená dolu, pretože sa nemusíte často zohýbať pre potraviny, ktoré vyberáte z chladničky. Obe časti spotrebiča bývajú navyše dostatočne priestranné, preto ide o riešenie vhodné aj do väčších domácností.

 

Americké chladničky

Americké chladničky v retro štýle nie sú u nás až tak rozšírené ako iné typy, preto vám môže dať výber trochu viac zabrať. Dobrý výber vám ponúkne internet, najmä zahraničné stránky. Tieto chladničky ponúkajú oveľa viac priestoru. Sú dvoj až štvordverové a vhodné pre viacčlenné rodiny a veľké kuchyne. Disponujú viacerými doplnkami, napríklad výrobník ľadu alebo nápojový automat priamo vo dverách. Určite oceníte praktické otváranie dverí na obe strany a mnoho poličiek a chladiacich zón. Americké chladničky sú náročné priestorovo aj finančne. Dizajn retro im na hodnote tiež neuberá. Zaručene splnia požiadavky aj najnáročnejšieho zákazníka.

 

Pultové chladničky

Sú to kompaktné a podstatne menšie jednodverové chladničky vhodné pre malé byty, študentov či do kancelárií. Ponúkajú len minimálny mraziaci priestor. Dostať ich aj v retro prevedení a ich veľkou výhodou je nízka obstarávacia cena a minimálna spotreba energie. Nevýhodou tu môže byť trochu vyššia hlučnosť.

 

Monoklimatické chladničky

Ide o jednodverové chladničky s veľkým objemom, avšak bez mraziacej časti. Preto sa v domácnostiach vyskytujú len minimálne. Väčšinou ich vyhľadávajú majitelia reštaurácií na ďalšie chladenie.

 

Jednodverová, monoklimatická a americká retro chladnička

 

Dôležité parametre, na ktoré sa zamerať pri výbere retro chladničky

Vintage alebo retro chladničky sa vyznačujú hlavne svojimi oblými tvarmi a neodolateľnými retro rukoväťami, ktoré obzvlášť evokujú dizajn 50. rokov. Aby sa dokonale prispôsobili vášmu vkusu, vyrábajú sa v rôznych farebných prevedeniach. Čo sa výberu týka, držte sa rovnakých parametrov ako je to u klasických chladničiek a väčšinu z nich nájdete na energetických štítkoch spotrebičov. Retro chladničky ponúkajú bonus v podobe krásneho dizajnu.

 

Energetická trieda

Výrobcovia si už dávajú záležať na tejto hodnote a tak by ste sa mali stretávať v obchodoch s chladničkami s energetickou triedou minimálne A. Tento údaj, rovnako ako spotrebu, vyčítate z energetického štítku, ktorý je uvedený na každom spotrebiči. Moderné chladničky v retro prevedení zvyknú mať energetickú triedu A +, prípadne A ++. Najúspornejšie chladničky sú označené A +++. Aby ste mali lepšiu predstavu o výdavkoch, stačí vynásobiť počet kWh 13 centami, čo je približná cena za 1 kWh.

 

Hlučnosť

Hodnota hlučnosti sa udáva v decibeloch a tiež ju nájdete na energetickom štítku. Ak máte menší byt, je dobré sa zamerať na nižšiu hlučnosť do 40 dB, aby vás zvuk chladničky nerušil. Ak je byt alebo dom väčší, môžete staviť aj na vyššiu hodnotu hlučnosti.

 

Objem a rozmery

Podľa čoho voliť objem chladničky? Všeobecne platí, že na jedného člena domácnosti by ste mali rátať 50 -- 70 litrov v chladničke a 20 litrov v mrazničke. Je to však len orientačná hodnota, ktorá sa môže líšiť v závislosti od nárokov každého člena. Retro chladničky dostať v rôznych veľkostiach a objemoch. Zaobstarať si môžete malý pultový model vysoký napríklad len okolo 50 cm a s kapacitou okolo 120 kg, pričom mraziaca časť bude mať objem len niečo cez 10 litrov. Rovnako si môžete vybrať rozmerný kombinovaný model, kde má len chladiaca časť kapacitu 300 alebo viac litrov a mraznička potom môže mať aj cez 100 litrov.

Energetický štítok retro chladničky Klarstein

Energetický štítok obsahuje hodnoty najdôležitejších funkcií retro chladničky

💡 TIP: Pri inštalácii dbajte hlavne na dostatočne voľné prúdenie vzduchu okolo nej. Je to kvôli tomu, aby sa chladnička zbytočne neprehrievala.

Klimatická trieda

Klimatické triedy sú rozsahy odporúčaných okolitých teplôt pre efektívnu prevádzku danej chladničky. Triedy sú 4 a niektoré chladničky môžu byť zaradené aj do viac ako jednej z nich. V prípade, že sa teploty výrazne odchyľujú, môže ísť o zbytočne vysokú spotrebu a nedostatočné chladenie. Poznáme tieto 4 klimatické triedy:

 • SN (subnormálna teplota) +10 až +32 ° C
 • (normálna teplota) +16 až +32 ° C
 • ST (subtropická teplota) +18 až +38 ° C
 • (tropická teplota) +18 až +43 ° C

 

Akumulačná doba

Akumulačná doba je veľmi praktický údaj. Hlavne v tom prípade, ak vám doma vypadne elektrický prúd. Akumulačná doba totiž určuje, koľko hodín v tomto prípade dokáže zariadenie udržať potraviny zmrazené. Pokiaľ výrobok udáva 30 hodín a viac, je to slušný spotrebič.

 

Mraziaci výkon

Tento údaj udáva, koľko kilogramov potravín je mraziaca časť schopná zamraziť behom 24 hodín. Môže to byť menej ako 5 kg, ale aj oveľa viac ako 15 kg. Vyberajte podľa toho, ako ste zvyknutí mraziacu časť vyťažovať. Ak mrazíte často, poobzerajte sa po čo najvyššom výkone. Pre štandardné mrazenie postačí aj nižší výkon.

💡 TIP: Neobsahuje vaša chladnička výrobník ľadu? Prečítajte si náš Test kvalitných výrobníkov ľadu 2019 a vyberte si tento praktický spotrebič do vašej domácnosti.

Funkcie retro chladničiek

Okrem klasických funkcií a hodnôt, ktoré sú udávané na energetickom štítku, môžu retro chladničky ponúkať aj ďalšie moderné funkcie a technológie. Patria medzi ne:

⭐ No Frost -- dnes je to už veľmi bežná súčasť vybavenia chladničiek. Ide o nenámrazový systém, pri ktorom už nemusíte vypojiť, vyprázdniť a odmraziť svoju chladničku. Tento systém to urobí za vás a to dokonca za plnej prevádzky bez potreby odmrazovania. Vďaka No Frost systému v chladničke obieha vzduch, ktorý optimálne rozloží chlad vo vnútornom priestore, a na potravinách ani stenách tak nevzniká námraza.

⭐ Ionizátor -- neutralizuje všetky pachy a stará sa o elimináciu baktérií a plesní v chladničke.

⭐ AdaptTech -- má schopnosť analyzovať spôsob používania retro chladničky a tým prispôsobí zvýšenie či zníženie teploty na udržanie jej stability počas doby, kedy je otvorená.

⭐ Nulová zóna -- je to zóna (zásuvka), v ktorej sa teploty pohybujú okolo nuly a je vhodná pre niektoré čerstvé a citlivé potraviny (mäso, zelenina, ryby). Môžete si tu regulovať teplotu a vlhkosť a tým vytvárate ideálne prostredie na ich skladovanie.

⭐ Antibakteriálna ochrana -- ide o povrchovú úpravu vnútornej plochy chladničky, ktorá obmedzuje množenie baktérií a plesní. Jedlo vďaka tomu môže vydržať dlhšie bez kazenia.

⭐ Ventilátor -- nachádza sa v zadnej časti chladničky a zabezpečuje vo vnútri rovnomerné prúdenie chladného vzduchu. Vďaka nemu vydržia potraviny dlhšie čerstvé.

⭐ Signál otvorených dverí -- ak nemáte dobre zatvorené dvierka na chladničke, ozve sa zvukový signál, ktorý vás na to upozorní. Táto funkcia dokáže zabrániť vyššej spotrebe a rýchlejšej skaze potravín.

⭐ FastFreeze (Rýchle zmrazenie) -- funkcia vo vnútri mrazničky pre rýchle zmrazenie potravín, ideálne pri doplnení mrazničky po nákupe.

⭐ SuperCool zachladenie -- rýchle zachladenie po týždňovom nákupe. Po aktivácii funkcie intenzívneho zachladenia klesne teplota v chladničke takmer o polovicu svojej obvyklej teploty. Ideálne pre rýchle zachladenia potravín po veľkých nákupných výletoch.

⭐ XtremeFreeze zásuvka -- mrazenie rýchlosťou blesku. Rýchle mrazenie pri extrémne nízkych teplotách. Mrazenie šokom zachováva všetky živiny a chuť potravín.

⭐ Police PullOut -- ľahký prístup k jedlu. Posuvné police pre rýchly a ľahký prístup k potravinám, ktoré udržia až do 22 kg.

💡 Vedeli ste, ako skladovať potraviny? Prečítajte si článok Koľko vydrží jedlo v chladničke a dozviete sa, ako a kde jednotlivé potraviny skladovať a ako dlho vám vydržia čerstvé.

Rôzne typy a farebné variácie retro chladničiek od výrobcu Gorenje. Ktorú by ste si vybrali vy?

Retro kolekce, Gorenje

 

Tipy pre starostlivosť o chladničku

 • Pravidelne vysávajte nahromadený prach z cievok chladiča. Zvyčajne sa nachádzajú na zadnej strane spotrebiča na samostatných modeloch a za grilovacím otvorom (v hornej alebo dolnej prednej časti) vstavaných modelov.
 • Tesnenia dvierok raz alebo dvakrát ročne (alebo podľa potreby) vyčistite mäkkou kefou s jemným štetcom a jemným čistiacim roztokom, ako je ocot alebo sóda a voda.
 • Nečistoty a zvyšky potravín na tesneniach dverí znižujú ich účinnosť, čo umožňuje únik vzduchu a vyžaduje, aby vaša chladnička pracovala tvrdšie, aby sa udržala v chlade.
 • Vymieňajte vodný filter pravidelne, ak má vaša chladnička chladič vody alebo výrobník ľadu. Požiadavky sa líšia podľa modelu, pozrite si príručku k vášmu zariadeniu.
 • Neumiestňujte chladničku blízko radiátora a vyhýbajte sa tiež príliš slnečnému miestu.
 • Pre optimálne prúdenie vzduchu nechajte okolo chladničky určitý priestor.
 • Chladničku neprepĺňajte, ideálne zaplnenie je približne 70%.

 

Značky retro chladničiek

Značka retro chladničiek Gorenje

Gorenje logo

Spoločnosť Gorenje patrí medzi vedúcich európskych výrobcov domácich spotrebičov s viac ako šesťdesiatročnou tradíciou. Technologicky vyspelé spotrebiče s výnimočným dizajnom a šetrné k životnému prostrediu vytvárajú komfortný domov vo viac ako 90 krajinách sveta. Značka sa zameriava predovšetkým na produkty pre domácnosť, čo zahŕňa nielen domáce spotrebiče, ale tiež produkty pre vykurovanie a chladenie, kuchynský nábytok a služby v oblasti dizajnu. Operácie v obchodnom prostredí Portfólio Investments zahŕňajú služby spojené s ekológiou, výrobou nástrojov, strojárstvom, stravovaním a obchodom.

Značka retro chladničiek Klarstein

Klarstein - eshop

Za značkou Klarstein stojí skupina Berlin Brand Group Inc., ktorá prináša na trh ponuku ocenených nemeckých značiek. Klarstein a jeho vášeň pre to, čo tvorí, obohacuje život spotrebiteľov a vyjadruje ich štýl za prijateľnú cenu. To je dôvod, prečo jeho inžinieri a dizajnéri pracujú tak tvrdo a prečo berú aj spätnú väzbu tak vážne. Inšpirujú sa rozmanitosťou svojho mesta s cieľom rozvíjať a podporovať špičkové značky a prinášajú na trh inovatívne produkty do moderných domácností, nadizajnované priamo v Berlíne. Okrem iného ponúkajú rôznych kvalitných domácich pomocníkov, ako sú kuchynské spotrebiče, domáce spotrebiče či klimatizačné zariadenia.

 

Zdroje informácií:

Do testu sme vybrali Retro chladničky len z overených eshopov

Ohodnoťte náš test:

Chladničky v našom katalógu

Autor článku
Redakcia DoDomácnosti.sk

Tento článok pre vás pripravili redaktori magazínu DoDomácnosti.sk. Hľadáme to, čo vás zaujíma. Testujeme, porovnávame, recenzujeme všetko, čo patrí do domu, bytu, záhrady, či dielne. Kontakty na nás nájdete v sekcii O webe.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.