Vyberáme matrac na základe ceny – ktoré sú lacné a kvalitné?

Veronika Štrbová Téma 25. júna 2020 0

Bez ohľadu na to, čo sa chystáme práve zakúpiť do domácnosti, stále chceme tú najlepšiu kvalitu za cenu, ktorú si môžeme dovoliť. Môže to tak však byť aj pri matracoch? Áno, môže. Nie v každom prípade totiž platí, že vysoká cena a značka znamenajú okamžite tú najlepšiu kvalitu. Lacné matrace vám dokážu poslúžiť rovnako, ako tie drahšie, treba však vedieť, kde a ako hľadať. Samozrejme, teraz nemáme na mysli matrace z druhej ruky, tie neodporúčame. Je však naozaj možné kúpiť kvalitný matrac za rozumnú cenu. Ukážeme vám, ako na to.

Krátkodobé verzus dlhodobé riešenie

Ak plánujete na novom matraci spať niekoľko rokov, určite je na mieste, aby ste si trochu priplatili a dopriali si tak viac pohodlia. Takýto matrac by vám mal vydržať aspoň 7-8 rokov. Matrace v tejto kategórii ponúkajú aj dlhšiu záruku, na čo by ste nemali zabudnúť.

Za matrac, ktorý chcete využiť len krátkodobo, môžete zaplatiť menej. Myslite však na to, že tým tak trochu aj riskujete. Pretože aj napriek tomu, že ušetríte zakúpením lacnejšieho matraca, z dlhodobého hľadiska sa vám to môže vrátiť, keď budete musieť kúpiť ďalší matrac a dostanete sa na sumu, ktorú by ste zaplatili za jeden drahší matrac. Nemusí sa to však stať, je to len jedna z možností, ktorú treba brať do úvahy pri konečnom rozhodovaní.

 

Nakupujte výhodne

➡️ Kúpte matrac v akcii

V priebehu roka sa naskytne množstvo príležitostí na kúpu nového matraca za naozaj výhodnú cenu. Predovšetkým eshopy zvyknú mať rôzne akcie, medzi ktoré patrí tzv. Black Friday alebo Valentín. Taktiež veľmi výhodné ponuky bývajú v období Veľkej Noci, Vianoc či počas letných a zimných výpredajov. Vtedy dokážete ušetriť 30 %, 40 % či dokonca až 50 % z pôvodnej ceny.

💡 Aktuálne akcie na matrace Dormeo

Žena odpočíva na matraci v zľave

Dormeo ponúka matrace hlavne v zimnom výpredaji až v -50% zľave

Kedy sa oplatí kupovať matrac od Dormeo výhodne:

 • na konci každej sezóny, predovšetkým však počas letných a zimných výpredajov
 • počas špecifických dní – Black Friday, Valentín, piatok 13.teho, Halloween, Medzinárodný deň žien, atď
 • počas významných sviatkov – Veľká Noc, Fašiangy, Vianoce, Nový rok, Traja králi
 • v týchto “akčných dňoch” dokážete ušetriť naozaj pekné peniaze, od 20 % až do 50 % či dokonca 60 %
 • ako bonus navyše počas akcií môžete získať aj dopravu zdarma

Pozrieť aktuálne akcie

 

➡️ Vychytajte “Happy hours”

Určite ste sa už stretli so slovným spojením „happy hours“ tzv. “šťastné hodiny”, počas ktorých bežia taktiež výpredaje a zľavy. Sú však limitované časom, preto, ak si to nevšimnete včas, môže sa stať, že túto šancu premárnite. „Happy hours“ nemajú žiadne špecifické dni, sviatky ani sezóny, predajca sa kedykoľvek v priebehu roka môže rozhodnúť touto formou svojím zákazníkom ponúknuť výnimočné zľavy. Tieto zľavy však musíte takpovediac vychytať.

Zľavy počas "happy hours"

Každou ďalšou hodinou sa výška zľavy znižuje

 

➡️ Zaplaťte kartou a ušetríte

Ďalšou možnosťou ako výhodne nakúpiť, je platba kartou cez internet. Predajca však zľavy touto formou neponúka často. Keď sa možnosť teda naskytne, určite ju využite. V tomto prípade bývajú zľavy nižšie, maximálne 10 % až 20 %. Úprimne, aj taká zľava poteší, obzvlášť pri drahšom produkte, akým matrac nepochybne je. Zväčša sa vám zľava automaticky uplatní pri zvolení platby kartou, prevodom alebo prostredníctvom účtu PayPal.

Zľava z nákupu pri platbe online

Plaťte online a ušetrite

 

➡️ Staňte sa členom klubu

Čoraz viac predajcov ponúka svojím zákazníkom členstvo vo svojom klube. Jednoduchou registráciou tak získate rôzne výhody, poukážky, zľavy či kupóny, ktoré vám budú chodiť pravidelne mailom alebo sms-kou. Aj toto je možnosť, ako na novom matraci ušetriť a kúpiť kvalitný a pritom lacný matrac. Túto možnosť ponúka napr. Dormeo na stránke www.dormeo.sk/club-5, svoj „Club“ má aj Sconto, ale aj menší predajcovia ako PreSpánok.

 

Čo by ste mali zvážiť pri kúpe lacného matraca

Pri rozhodovaní by ste mali brať do úvahy aj to, kto bude matrac využívať a ako často. Myslite teda na:

 • Chcete matrac do spálne alebo do hosťovskej? – ak plánujete nový matrac využívať v spálni každú noc, pravdepodobne budete chcieť pre seba to najlepšie, čo si váš finančný rozpočet môže dovoliť. Ak však ide o izbu pre hostí, kvalita a životnosť nie sú až také dôležité, pretože matrac nebude pod tlakom každodenného používania. Môžete teda spokojne siahnuť po lacnejšej variante.
 • Matrac bude pre mládež alebo pre dospelých? – v prípade kúpy matraca pre dospievajúceho užívateľa, pri ktorom je predpoklad, že sa už dlho doma nezdrží, môžete siahnuť po lacnejšom matraci. Dospelí si však vyžadujú dlhotrvajúci pokojný zážitok zo spánku počas každej noci.
 • Akú hmotnosť má daný užívateľ? – ťažší dospelí budú prirodzene klásť väčšiu váhu a tlak na posteľ. Z tohto dôvodu, ak budú vážiť viac ako 150 kg, pravdepodobne budú potrebovať pevnejšie a kvalitnejšie matrace pre maximálny komfort a podporu.
 • Koľko ľudí na ňom bude spať? – ak spíte samostatne alebo máte partnera, vaše preferencie sa môžu líšiť. Napríklad, matrace vyššej cenovej relácie majú možnosť prispôsobenia tvrdosti, kde majú jednu stranu povrchu pevnejšiu, mäkšiu a/alebo chladnejšiu ako druhú stranu. Ak však spíte sami, táto funkcia nebude dôležitá, takže za ňu nebudete musieť ani priplatiť.
 • Aká je preferovaná spánková poloha? – ľudia spiaci na bruchu vyhľadávajú pevnejšie lôžka s menším znížením tlaku. Ľudia, ktorí preferujú spánkovú polohu na boku alebo kombinované polohy, môžu vyžadovať viac funkcií, ako sú dodatočné vrstvy pohodlia alebo cielená podpora.

 

💡 TIP: ak si práve vyberáte svoj nový matrac, odporúčame náš veľký test matracov, nájdete v ňom aj lacnejšie, no zároveň kvalitné kúsky. Ak ste sa rozhodli pre populárnu značku Dormeo, môže vám pomôcť článok vyberáme matrace Dormeo kde sa produktom tejto značky podrobne venujeme.

 

Materiál lacných matracov

Hoci stále zastávame názor, že do matraca sa oplatí investovať, nie každému to finančný rozpočet dovoľuje. Práve preto sú na trhu rôzne lacnejšie varianty, ktoré vám môžu tiež vyhovovať a spĺňajú predstavy výborného pomeru kvality a ceny. Cena sa, okrem iného, odvíja aj od samotného materiálu, z ktorého je matrac vyrobený. Pri lacnejších modeloch sa najčastejšie môžete stretnúť s rôznymi kvalitnými penami.

Matrac s pamäťovou penou

Väčšina lacných matracov je vyrobená z kvalitnej pamäťovej peny

Konkurencia na trhu s matracmi je skutočne veľká, preto si dôkladne prečítajte a zistite, z čoho je matrac vyrobený. Niektorí predajcovia totiž ponúkajú prehnane nízke ceny za matrace a to z toho dôvodu, že ich vyrábajú z odpadovej peny druhej alebo tretej triedy. Skutočne čestný a kvalitný predajca staví radšej na nižší matrac, avšak zostáva pri kvalitnej pamäťovej pene. Dostane tak nižšiu cenu možnosťou voľby jednoduchších poťahov a znížením výšky matracov, ale zachová kvalitu použitých materiálov. Kvalitné peny zaručia dlhú životnosť a vašu spokojnosť aj napriek tomu, že sú lacné.

 

Predajcovia a ceny

Keď chcú ľudia na niečom ušetriť, často volia produkty z druhej ruky, teda z bazáru. V prípade matracov vám túto možnosť v žiadnom prípade neodporúčame. Nikdy neviete, ako sa s ním narábalo, ako bol skladovaný alebo čistený. Určite si radšej zaobstarajte nový matrac, ktorý môžete zohnať za prijateľnú cenu.

Pri výbere lacného matraca odporúčame pozrieť tieto stránky:

 

V akých cenových reláciách sa dá pri lacných matracoch pohybovať?

 • do 100 EUR – lacné matrace do 100 EUR budú zrejme menej známych značiek, avšak to ešte neznamená, že budú nekvalitné, treba si všímať materiál, z ktorého sú vyrobené
  (pozrieť matrace do 100 € na Heuréke)
 • do 200 EUR – v strednej cenovej kategórii viete naraziť na celkom slušné modely matracov, ktoré budú síce o pár centimetrov nižšie, budú ale zachované ich kvalitné materiály
  (pozrieť matrace od 100 do 200 € na Heuréke)
 • od 200 EUR – doložíte o stovku viac a máte už naozaj kvalitný matrac, no ešte stále za “prijateľnú cenu”, pretože skutočne kvalitné a luxusné matrace vás vyjdu na oveľa viac stoviek EUR
  (pozrieť matrace od 200 € na Heuréke)

 

💡 TIP: V prípade, že nie ste limitovaní cenou a chcete si dopriať niečo naozaj kvalitné a luxusné, odporúčame vám náš test a recenzie najlepších matracov.

 

Zdroje informácií:


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.