Kosenie trávnika je základ – všetko čo potrebujete vedieť

Redakcia DoDomácnosti.sk Téma 4. apríla 2021 0

Kosenie trávnika je jednoznačne základná starostlivosť o trávnik. Práve pravidelným kosením váš trávnik dosiahne optimálnu hustotu (pretože bude lepšie odnožovať) a bude viac odolný voči burinám a chorobám. Keďže touto činnosťou strávite najviac času zo všetkých činností, ktoré si trávnik vyžaduje, je dobré vedieť ako kosiť trávu čo najlepšie. Vyzerá to totiž veľmi jednoducho, ale verte mi, aj správne kosiť sa treba naučiť a získať v tom prax.

Prečo? Pretože ak podceníte takúto kvázi jednoduchú činnosť ako je kosenie, ľahko sa môže stať, že váš trávnik nenávratne poškodíte, respektíve jeho regenerácia do pôvodného stavu bude zbytočne dlhá a nákladná… A nezabúdajte na ďalšiu dôležitú vec. Kosenie trávnika musí ísť ruka v ruke s optimálnym hnojením a závlahou!

Kosenie trávnika – o čo vlastne ide

Kosenie, ak si ho chceme nejako definovať, je činnosť, vďaka ktorej sa na vybraných plochách vhodným spôsobom „zrezáva“ tráva, prípadne spolu s inými rastlinami (rôzne byliny a buriny) a to v určitej výške od povrchu. Cieľom je získanie trávnatej plochy adekvátnej kvality.

Kosením sa optimálne skracuje výška trávnika a jednotlivé steblá trávy sa zarovnávajú do roviny. Výška kosenia a jeho intenzita sa odvíja hlavne od jednotlivých typov trávnika. To znamená druhového zloženia, funkcie trávnika a tiež od klimatických podmienok. Pravidelné kosenie podporuje odnožovanie* trávnych druhov a tým aj hustotu trávnika. Takto sa zreteľne zlepšuje vzhľad trávnika a obmedzuje výskyt burín v trávniku.

Najbežnejšie používané kosačky na trávnik pri rodinnom dome sú rotačné – elektrické či benzínové:

⭐ Na priemerne veľký trávnik – elektrické kosačky

💡💡 u nás nájdete celý test elektrických kosačiek

 

⭐ Na väčšie plochy – benzínové kosačky

💡💡 u nás nájdete celý test benzínových kosačiek

 

💡 *Čo to vlastne je to odnožovanie?

Jedná sa o vytváranie nových stebiel pri jednoklíčnolistových lipnicovitých rastlinách. V pazuchách listovej pošvy na bazálnych kolienkach stebla sa nachádzajú púčiky, z ktorých vyrastajú nové steblá. Keď nové steblá vyrastajú vo vnútri listovej pošvy ide o takzvané intravaginálne odnožovanie (psica, kostrava ovčia), keď steblá prerážajú listovú pošvu ide o odnožovanie extravaginálne (psinček, lipnica, atď.).

Pozor však na jednu vec! Ak sa kosenie trávnika vykonaná neodborne, veľmi ľahko môže dôjsť jednak k zhoršeniu estetického vzhľadu, ale k tomu hrozí aj zvýšené riziko zaburinenia trávnika a napadnutia trávy hubovými chorobami.

Kosenie má svoje špecifiká nielen z pohľadu typu trávnika, ale aj z pohľadu trvania porastu – inak sa kosia novo založené trávniky (tie dokonca aj inak siate na jar a inak na jeseň), inakšie zase staršie už zapojené trávniky. Poďme sa na tie rozdiely pozrieť.

 

Kosenie nového trávnika

Trávniky dnes už založíte v podstate kedykoľvek počas vegetačného obdobia (keď im zabezpečíte dostatočnú závlahu). No výsev v správnych agrotechnických termínoch je stále tým najideálnejším riešením. Trávnik založený na jar (apríl až polovica mája) je charakteristický veľmi rýchlym odnožovaním hlavne do výšky (menej do šírky) a teda v roku, kedy sa takýto porast zakladal, je aj menej zahustený. Trávnik zakladaný na jeseň (september až polovica októbra) sa zas vyznačuje tým, že trávy sa sústreďujú skôr na tvorbu koreňovej sústavy a odnože viac púšťajú do šírky. Takýto trávnik bude o niečo nižší, no zas na druhú stranu na jar aj hustejší. Ako je to s kosením týchto trávnikov?

➡️ Jarný výsev

 • prvé kosenie nového trávnika pri výške 8-10 cm – pri jarnom výseve je potrebné trávniku umožniť vytvorenie dostatočnej listovej plochy, pričom porast sa nechá vo výške 6-8 cm
 • druhé kosenie pri dosiahnutí výšky približne 8 cm – s postupným znižovaním výšky kosenia približne o jednu štvrtinu, to znamená až na výšku 4,5-6 cm
 • pri úžitkových trávnikoch by v prvom roku mala byť výška kosenia znížená na 3,5-4 cm

Takýmto optimálnym kosením dochádza k významnému obmedzeniu rastu burín, pričom v poraste je ešte stále zachovaná dostatočná asimilačná plocha listov pre tvorbu zásobných látok, ktoré sú nevyhnutné pre tvorbu nových odnoží a prosperovanie trávnika ako celku.

➡️ Jesenný výsev

Výsev trávnika na jeseň sa obvykle potom vyznačuje menším prírastkom trávnej hmoty a kosenie pred zimou v podstate nehrozí. Výnimka nastáva jedine v tom prípade, ak vďaka optimálnym vlahovým a teplotným podmienkam prebieha naozaj bujný rast nadzemnej fytomasy. Pokosenie trávy v tomto termíne tak znižuje riziko výskytu chorôb, prípadne aj obmedzuje rast vzrastovo silnejších burín.

 

Kosenie starších, využívaných trávnikov

Staršie trávniky pri zachovaní optimálnej starostlivosti vrátane výživy a závlahy majú už dobre vyvinutý koreňový systém a zapojenú trávnu mačinu. Kosenie takéhoto trávnika by malo mať za cieľ hlavne udržať optimálne podmienky pre jeho rast a prosperovanie.

💡  Univerzálna zásada znie: Trávnik koste tak často, aby kosením bolo odstránených maximálne 25-30% asimilačnej plochy, to znamená, že z trávnika uberiete maximálne 1/3 výšky. Nikdy nie viac!!!

Pozor na zlé nastavenie výšky kosenia – napríklad ak taký úžitkový trávnik pokosíte ako okrasného „angličana“ na 1-2 cm, tak to môže viesť nielen k spomaleniu rastu a preriedeniu trávnej mačiny, ale dokonca až k nezvratnému poškodeniu trávnika.

💡  Dôležité: Výška a frekvencia kosenia by mala rešpektovať požiadavky jednotlivých kategórií a druhov trávnikov!!!

Výška a frekvencia kosenia orientačne:

 • okrasný trávnik: 1,5-3 cm, 20-40 krát za rok (vegetáciu)
 • športový trávnik: 3-4 cm, 25-45 krát za rok
 • úžitkový trávnik: 3,5-4 cm, 3-20 krát za rok
 • krajinný trávnik: 6-8 cm, 1-3 krát za rok

 

Kedy a koľkokrát kosiť

Trávnik sa kosí počas celého obdobia rastu od jari až do jesene – to znamená skoro počas celej vegetačnej doby od apríla/mája do októbra (približne – v závislosti od počasia). Najintenzívnejší rast prebieha v máji až v júni a potom v septembri. Aká je optimálna frekvencia kosenia?

Bežný trávnik pri rodinnom dome

 • obyčajne 1 x do týždňa (raz za 5 dní)
 • menej časté kosenie oslabuje trávnik (zníži sa hustota porastu, zvýši výskyt burín a machu, či chorôb)

Okrasný trávnik

 • obyčajne 2 x do týždňa
 • exportný a extra jemný trávnik dosiahnete kosením vretenovou kosačkou

💡💡 u nás nájdete celý test vretenových kosačiek

Ak ste trávnik neustriehli a naraz vám narástol do priveľkej výšky, musíte ho na požadovanú konečnú výšku kosiť postupne – vždy maximálne o 1/3 a s odstupom medzi koseniami aspoň 3-4 dni. Inak riskujete zhoršenie jeho stavu.

 

Prvé kosenie trávy po zime

Prvé intenzívnejšie zrážky na jar trávnik naštartujú k výraznejšiemu rastu. Hneď prvé kosenie trávy by nemalo byť príliš nízke, aby mal trávnik väčšiu silu regenerácie po strate asimilačnej hmoty. Po kosení by ste mali ešte zvážiť aj vertikutáciu a zbavenie plsti, čím koreňovej sústave trávnika zaistíte lepší prístup k vlahe aj živinám.

Kosenie trávnika v lete

V letnom období sa odporúča kosiť trávnik máličko vyššie. Lepšie takto totiž znáša stres vyvolaný horúčavou a suchom. Pri vyššej výške trávnika a optimálnom zapojení lepšie drží vlhkosť a nežltne.

Jeseň a posledné kosenie

Posledné kosenie sa robí vtedy, keď trávnik už nevykazuje žiadne prírastky biohmoty. Vtedy sa môže skosiť na výšku 2,5-3 cm (pri bežnom kosení na 4-6 cm) aby sa obmedzila tvorba plesní a uležaných miest pod snehom.

 

Optimálna výška kosenia

Výška kosenia závisí od toho aký trávnik doma máte. To znamená či sa jedná skôr o trávnik na prezentačné účely, alebo ho aktívne zaťažujete a ide viac o trávnik športovo úžitkový. Trávnik, ktorý sa najčastejšie pri domoch zvykne vyskytovať, ľudia využívajú väčšinou na hranie, posedenie pre grile, či menšie športové aktivity. Vhodná výška kosenia takéhoto trávnika je 3-5 cm. Kosenie pod 3 cm takýto trávnik poškodzuje.

Pri reprezentatívnych ozdobných trávnikoch sa môže kosiť aj na menšiu výšku – je na to prispôsobený výberom správnych druhov tráv, ktoré znášajú aj častejšie kosenie na minimálnu výšku. Ide o jemnolisté a úzkolisté odrody tráv (hlavne kostrava červená či psinček tenký).

Optimálna výška kosenia - senior záhradník na kolenách

 

Pravidelné kosenie je nevyhnutnosť

Ako som už spomínal, štandardná výška domáceho trávnika, by mala dosahovať cca 3,5-4 cm. Kosenie by ste si mali určite ustrážiť a trávu pokosiť vždy keď narastie o 1,5 až 2,5 cm – to znamená, že celková výška trávnika bude pri kosení 5 až 6,5 cm. Takéto kosenie umožňuje lepšie zapojenie (zahustenie) porastu a plocha bude aj farebne vyrovnaná.

Ak sa s kosením oneskoríte a necháte trávu narásť viac ako obvykle, tak výsledkom môže byť zníženie asimilačnej plochy a obmedzenie fotosyntézy – čo následne dospeje až k rastovému stresu.

Trávnik síce pokosíte aj keď bude mať 10 cm, ale ak to nespravíte postupne, tak mu hrozí, že sa z toho bude dostávať dlhšie a na čas nebude taký vzhľadný ako býval. Vysoká tráva sa farebne mení – pletivo listov redne a listy menia farbu zo sýtozelenej na žltú. Okrem toho takéto kosenie viac namáha kosačku a zvyšuje sa tak spotreba energie, a z praktického hľadiska sa aj rýchlejšie zaplní zberný kôš.

 

Kosenie trávnika – krok za krokom

Povedzme si pár slov o samotnom kosení. Nie je to totiž úplne jednoduchá činnosť, ako by sa vám pri pohľade na suseda kosiaceho svoj trávnik mohlo zdať 🙂

➡️ Pred samotným kosením

 • nastavenie správnej výšky kosenia – nezabudnite pred kosením nastaviť správnu výšku nožov na kosačke
 • kontrola ostrosti nožov – iba ostré nože na kosačke dokážu pokosiť váš trávnik bez väčších problémov, tupé nože budú trávu vyťahovať, konce odrezaných stebiel rozstrapkávať (listu potom dlhšie trvá kým sa zocelí a cez takéto rany majú potom do rastliny lepší prístup rôzne choroby)
 • vyčistenie plochy trávnika – vždy pred kosením ju skontrolujte a vyzbierajte z nej prípadné prekážky – palice, kamene, hračky, kosti, neznamená to hneď, že vám vašu kosačku rovno zničia, no môžu otupiť nože, ktoré následne listy trávy viac poškodzujú, pričom pri zasychaní rany viac žltnú
 • zabezpečenie vhodného oblečenia – pri kosení nezabudnite na vhodné oblečenie a určite nikdy nekoste bosí – predídete tým prípadným zraneniam

➡️ Počas kosenia

 • správna technika kosenia – kosačkou sa pohybujte vždy pokiaľ sa dá priamo a vždy rovnakou rýchlosťou, iba tak sa dá totiž docieliť to, že váš trávnik bude pokosený všade viacmenej rovnako
 • optimálna šírka kosenia – pri kosení kosačkou by ste mali presiahnuť aspoň niekoľko centimetrov z už pokosenej časti (čím je tráva dlhšia prípadne hustejšia, tým širší by mal byť aj presah do pokosenej časti)
 • kde začať s kosením – najskôr sa zamerajte na plochy na okraji a následne koste postupne pás vedľa pásu (nemusíte sa vracať a s kosačkou zbytočne cúvať)
 • parametre kosačky – alebo poznaj „mašinu“, s ktorou kosíš – to znamená napríklad aj to, že treba zistiť za ako dlho dokážete v prípade potreby a neočakávanej situácie kosačku zastaviť
 • otáčky motora – tie by mali byť čo najvyššie, pretože tým sa dosiahne optimálna rotácia nožov kosačky, ak otáčky počas kosenia klesnú, indikuje to pravdepodobne preťaženie nožov, riešiť sa to dá tak, že zmenšíte záber kosenia, budete kosiť o niečo pomalšie, prípadne nastavíte výšku kosenia vyššie
 • údržba a nastavovanie kosačky na tráve = vždy vypnutý motor/kosačka odpojená z elektrickej siete, + kosačku s bežiacim motorom nikdy nenechávajte bez dozoru
 • pravidelné vyprázdňovanie zberného koša – zásobník vždy priebežne kontrolujte a včas ho vyprázdňujte, inak vám posekaná tráva bude zbytočne nadmerne zaťažovať kosačku a vypadávať na trávnik, odkiaľ ju budete musieť pracne pozbierať
 • detaily sú dôležité – miesta na trávniku, ktoré nejde vykosiť veľkou kosačkou dokoste vyžínačom, prípadne špeciálnymi nožnicami na trávu, tie vám pomôžu zachovať dokonalý tvar trávnika, použite ich pri zastrihávaní okrajov trávnikov okolo obrubníkov aj na nepravidelné záhony…

⭐ Najlepšie nožnice na trávu

💡💡 u nás nájdete celý test nožníc na trávu

 

Ako kosiť – niekoľko užitočných rád a pravidiel

 • koste vždy len suchý trávnik a aj pôda pod ním by mala byť aspoň trochu preschnutá – pri kosení mokrej plochy sa totiž pokosená tráva ťažko dostáva do zberného koša, lepí sa na nože a aj spodnú časť kosačky, existuje vyššie riziko pošmyknutia a úrazu
 • na druhú stranu, ak je zem príliš suchá, kosačkou rozvírite zbytočne veľa prachu – pracovné podmienky sú tak sťažené a hrozí tiež rýchlejšie zanesenie vzduchového filtra karburátora, riešenie? polejte trávnik večer deň predtým
 • nestúpajte na trávu pred kosením – tráva sa totiž nekosí veľmi dobre keď je udupaná
 • aktuálny smer kosenia by mal byť vždy kolmý na predošlý smer kosenia
 • nekoste ani za príliš veterného počasia, hlavne na konci jesene a v zime
 • vždy dodržujte výšku kosenia podľa druhového zloženia vášho trávnika (kategórie) – trávnik, ktorý je kosený príliš nakrátko je citlivejší na sucho, je preriedený a viac ho napádajú choroby
 • takisto platí, že čím kratšie kosenie, tým kratšie korene trávnik bude mať a bude si vyžadovať viac starostlivosti
 • ďalšie pravidlo: čím viac bude trávnik zaťažovaný, tým by mal byť vyšší (1,5 cm anglický trávniček futbal s deťmi jednoducho neprežije)
 • pri kosení nikdy neskoste viac ako tretinu z celkovej výšky trávy – ak tak spravíte, zrazu sa vám váš trávnik bude zdať príliš riedky a tiež je fakt, že sa z toho bude dlhšie spamätávať (pre veľký úbytok asimilačnej plochy)
 • po kosení kosačku nezabudnite riadne očistiť a odložiť na určené miesto (pár tipov ako na údržbu a ľahšie opravy kosačky), ak kosačku používate pravidelne, mali by ste každý rok nabrúsiť nože (sami, alebo odviezť do autorizovaného servisu)

➡️ Mulčovanie trávnika

💡 Mulčovanie trávnika

Mulčovanie trávnika je vlastne kosenie trávnika kosačkou prispôsobenou tak, aby sa odkosená tráva rozomlela na čo najmenšie čiastočky s tým, že sa ponechá na ploche ako prírodné hnojivo. Okrem toho sa takto znižuje výpar vody zo zeme a padajú aj starosti so zberom pokosenej trávy.

Mulčovať sa však oplatí len vtedy, keď máte zdravý trávnik bez chorôb (pozri choroby trávnika v našom článku). Keď je váš trávnik napadnutý chorobami (najčastejšie hubami) tak mulčovaním ich ešte viac rozšírite.

Čo s pokosenou trávou?

Najvhodnejšie naložíte s pokosenou trávou keď ju dáte do kompostu. Pozor! Nesmiete ju však do kompostéra ukladať v hrubej vrstve – tam tráva len splesnivie a pomaly sa rozkladá. Proces urýchlite, keď vrstvy trávy budete striedať so zeminou či minerálnym substrátom.

Pokosenú trávu ešte môžete použiť ako mulč okolo vašej výsadby – okrasných aj úžitkových stromov, kríkov a rastlín. Pomôže s udržaním vlahy a tiež s burinami aby sa veľmi nerozrastali.

 

Čím kosiť – ktorá kosačka je najlepšia?

Na každý typ trávnika a veľkosť záhrady sa hodí iný typ kosačky. Ku koseniu trávnikov v domácom prostredí v okolí rodinného domu sú najvhodnejšie rotačné a vretenové kosačky.

Rotačné kosačky majú nožové žacie ústrojenstvo. Funguje to tak, že rotujúce nože utínajú jednotlivé steblá trávy. Rez síce nie je dokonale rovný, ale stále je akceptovateľný. Vretenové kosačky naproti tomu majú žacie ústrojenstvo zložené z niekoľkých nožov. Listy tráv sú strihané. Rez je rovný a okraje listov nie sú rozstrapkané a nežltnú. Pre kosenie krajinných trávnikov je možné využiť lištové žacie ústrojenstvo, prípadne bubnové.

Ideálny záber kosačky

 • plocha do 200 m²: 32 cm
 • plocha do 350 m²: 40 cm
 • plocha do 500 m²: 40-45 cm
 • plocha do 1000 m²: 45-53 cm
 • plocha do 2000 m²: 53-56 cm
💡 ⭐ Rotačné kosačky

Rotačná kosačkaNajrozšírenejší typ kosenia, s ktorým sa stretnete vo väčšine záhrad. V šasi je horizontálne uložený nôž a prostredníctvom pohonu (benzínový, elektrický, aku, hybridný) dochádza k jeho rotácii a vlastnému koseniu trávy. Sú väčšinou výškovo nastaviteľné a vy tak máte možnosť nastaviť si výšku koseného trávnika.

Optimálna výška kosenia pre takýto typ kosačky je do 10 cm. Rotačné ústrojenstvo využívajú tiež záhradné traktory a ridery či robotické kosačky.

Výhody

 • najpoužívanejší typ
 • široké využitie (aj na zber či mulčovanie lístia a podobne)

Nevýhody

 • menej kvalitný strih
 • hlučnejšie

⭐ Benzínové kosačky

💡💡 u nás nájdete celý test benzínových kosačiek

 

⭐ Elektrické kosačky

💡💡 u nás nájdete celý test elektrických kosačiek

💡 ⭐ Vretenové kosačky

Vretenová kosačkaZákladom žacieho ústrojenstva vretenových kosačiek je pevný nôž, na ktorý sa opierajú špirálovité nože na horizontálnom vretene. Tým nedochádza pri kosení k rozstrapkávaniu listov trávy, trávnik je tak takmer hneď po kosení v dobrej kondícii.

Základným typom sú ručné vretenové kosačky, no môžeme sa stretnúť aj s elektrickým (prípadne akumulátorovým) a benzínovým pohonom.

Výhody

 • šetrné kosenie trávnika
 • nenáročné na uskladnenie
 • nízka hmotnosť a jednoduchá manipulácia
 • ručné modely s nízkou obstarávacou cenou
 • minimálna hlučnosť

Nevýhody

 • záber kosenia do 50-55 cm (základné modely len 30 cm)
 • postranné kolieska zvyknú v tráve robiť koľaje
 • nevhodné na veľké plochy (až na profivýnimky)
 • nie sú vhodné ku kosenie prerastenej trávy
 • zvyčajne bez zberného koša
 • menšia technická podpora od výrobcov

💡💡 u nás nájdete celý test vretenových kosačiek

💡 Bubnové (diskové) kosačky

Bubnová kosačka

Zariadenia tohto typu nemajú rotujúci nôž, ale špeciálny bubon v prednej časti kosačky. V otáčajúcom bubne sú nože, ktoré majú na starosti samotné kosenie trávy. Modely tohto typu nezvyknú mať zberné koše a sú určené skôr do vyššej trávy.

Výhody

 • ideálne na domáce lúky
 • nízke náklady na údržbu

Nevýhody

 • odolnejšie voči poškodeniu
 • horšia kvalita strihu
 • nie sú uspôsobené na časté kosenie

Pozrieť ďalšie

 

💡 Lištové kosačky

Lištová kosačkaSúčasťou tejto kosačky je dlhá lišta, v ktorej proti sebe behajú dva nože. K samotnému rezu dochádza v okamihu kontaktu s lištou. Tento typ sa používa najmä pri rovných a veľkých plochách s vysokou trávou. Pozri na Heureke lištovú kosačku MTD Smart BM 87-35.

Výhody

 • celkom dobrá kvalita strihu
 • väčšia šírka záberu

Nevýhody

 • citlivejšia na nerovnosti v teréne
 • pri väčšom množstve trávy je potrebná prítomnosť druhej osoby, ktorá trávu odhŕňa

 

💡 Strunové kosačky/krovinorezy

Strunová kosačkaStrunové kosačky sú vlastne krovinorezy, pracujú na tom istom princípe. Sú to ručné stroje, ktoré sú vybavené popruhmi pre komfortnejšiu prácu a o kosenie sa stará rýchlo rotujúca struna, ktorá si poradí aj so silnejšími stonkami a hrubšími rastlinami.

Používajú sa najmä na úpravy zelených plôch okolo plotov, skaliek a obrubníkov- všade tam, kam sa s klasickou kosačkou nedostanete.

Výhody

 • kosenie aj na ťažšie dostupných miestach
 • jednoduché ovládanie

Nevýhody

 • vyššia hlučnosť
 • nutné pravidelne meniť struny
 • vyššie riziko úrazu

💡💡 u nás nájdete celý test krovinorezov

 

💡 ⭐ Robotické kosačky

Robotická kosačkaŠpecifické zariadenia, v poslednej dobe čoraz viac populárnejšie (podobne ako aj robotické vysávače v domácnosti). Pracujú na podobnom princípe ako rotačné. No najväčšou výhodu je ich samostatnosť – robotická kosačka je totiž vybavená riadiacou jednotkou a dokáže kosiť bez vašej pomoci.

Hodí sa do menších záhrad a na pravidelné zastrihávanie trávnika na rovnejšej ploche bez množstva záhradných prvkov.

Výhody

 • úplne samostatnosť pri kosení
 • samy jazdia, aj sa dokážu nabiť

Nevýhody

 • menší výkon
 • dlhšia doba kosenia
 • nutnosť pravidelného nabíjania

💡💡 u nás nájdete celý test robotických kosačiek

 

💡 Ktorý typ kosačky je pre vás najvýhodnejší?

 • ak máte exkluzívny okrasný trávnik najvyššej kvality – VRETENOVÁ kosačka
 • ak ide o menšiu plochu trávnika, viacmenej v rovine a bez výraznejších prvkov záhradnej architektúry – aj ROBOTICKÁ kosačka
 • ak je trávnik na stredne veľkej ploche v štandardnej kvalite, okrasný či športový – ROTAČNÁ kosačka
 • ak je to takmer lúčny porast – BUBNOVÁ, LIŠTOVÁ alebo STRUNOVÁ kosačka (či krovinorez)

 

Kosenie trávnika: zdroje a zaujímavá literatúra


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Redakcia DoDomácnosti.sk

Tento článok pre vás pripravili redaktori magazínu DoDomácnosti.sk. Hľadáme to, čo vás zaujíma. Testujeme, porovnávame, recenzujeme všetko, čo patrí do domu, bytu, záhrady, či dielne. Kontakty na nás nájdete v sekcii O webe.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.